Hejtmy

Politolog

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 26.6.2017  22:35
    Mamma Mia! (2008)

Horší film jsem už dlouho neviděl. Více slov by na tuto slátaninu bylo plýtváním. 10 %

• 26.6.2017  22:32

Film ušel, ale že bych se přidal k nadšeným ohlasům, to určitě ne. Až na závěrečnou akčnější půlhodinku jsem se nudil, Toma Hankse moc nemusím a koukat 30 minut na jeho výraz mě brzy omrzelo.Čekal jsem mnohem zajímavější film, i vzhledem k atraktivnímu tématu. 50 %

• 12.6.2017  07:21

Téměř nestravitelná slátanina s přemrštěnou stopáží. Nechápu, kam se Matrix po skvělé jedničce a průměrné dvojce posunul. Nedůstojné zakončení trilogie. 30 %

• 8.6.2017  21:08

Suchet byl jako vždy vynikající, ale jelikož jsem přečetl knihu a snad pětkrát viděl starší verzi, nezapůsobil na mě film tak, jak by mohl a měl. Nevím, zda důvodem mého mírného zklamání je výhradně jakákoliv absence překvapení, ale prostě jsem se příliš nebavil, což je u série se Suchetem jev vpravdě výjimečný. 55 %

• 4.6.2017  19:58

Velmi slabý a vyčpělý odvar prvního Matrixu. Podíval jsem se teď na trilogii na jeden zátah a nechápu, jak je možný takový kvalitativní seskok mezi prvním a druhým dílem. V Reloaded sice akce střídá akci a rádoby chytrých řečí je tu také snad ještě více než v prvním dílu, ale k čemu to, když je akce až na výjimky samoúčelná a mytologie prvního dílu je rozvíjena takovým způsobem, že v podstatě vede do ztracena. Slabý film sám o sobě a tragédie ve srovnání s prvním dílem. 35 %

• 3.6.2017  10:25
    Matrix (1999)

Jedno z nejlepších moderních sci-fi, u nějž ani při několikátém sledování nemám čas hledat chybičky v detailech. Skvělá jízda od úvodní minuty až do konce a taktéž asi jediný film, ve kterém mi Keanu Reeves nevadil. Neopakovatelný zážitek, kterému se zbytek trilogie zdaleka nevyrovná. 95 %

• 21.5.2017  18:54

Velmi nudný film plný ubrečených a afektovaných ženských postav. Měl jsem chuť film po půl hodině vypnout, ale v očekávání čehokoliv zajímavého jsem tak neučinil. Bohužel se nic zajímavého nedostavilo. 30 %

• 9.5.2017  09:48
    The Doors (1991)

Film rozporuplný téměř jako osobnost Jima Morrisona, ale takové už jsou filmy Olivera Stona. Dobře, že se filmu chopil právě on, protože životopis nabitý suchými fakty nebo pokus o biografii hrající na city by se v tomto případě asi minuly účinkem. Zajímavé, že se ani po takové roli Val Kilmer nijak výrazněji neprosadil. 75 %

• 4.5.2017  10:00
    Pasažéři (2016)

K závěrečným "akčním" třiceti minutám se raději nebudu vůbec vyjadřovat, protože ty neměly ve filmu vůbec být. Jinak jsem byl do té doby velmi spokojen jak s vizuálním ztvárněním lodi, tak s příběhem. 70 %

• 3.5.2017  10:57

Film dobrý, jen místy mi přišla nadsázka až přehnaná, takže balancování mezi jiným pojetím gangsterského filmu a jeho karikaturou nedopadlo vždy tak, jak bych si já představoval. Když k tomu přidám obrovský nepoměr mezi spletitostí děje a jednoduchostí jeho rozuzlení, tak u mě převládá dojem, že film byl sice dobrý, ale mohl být mnohem lepší. 70 %

• 3.5.2017  09:58
    Extáze (1991)

Hodně zvláštní film, který se od klasického dramatu, které ještě celkem ujde, postupně přesune k podivnému pokusu o mystický mysteriózní závěr. Doporučeníhodné možná zájemcům o úzce zaměřenou náboženskou tématiku, běžnému divákovi (jako jsem já) asi film nemá moc co nabídnout. 50 %

• 2.5.2017  09:23

Musím se v první řadě omluvit Spielbergovi, protože jak ho obecně nemám příliš v lásce, tak po shlédnutí tohoto filmu uznávám, že první Jurský park je dobrý a můj oblíbený film jen díky jeho pojetí. Jurský svět je v podstatě ten samý film s jednou podstatnou změnou, je ve všech aspektech horší. Ačkoliv technologie pokročila za dvacet let velmi podstatně, na filmu to není znát, spíše naopak. Pryč je kouzlo prvního dílu, v dnešní přetechnizované době už Jurský park (nebo svět, to je jedno) prostě není ničím výjimečným. A to ani pro postavy ve filmu, ani pro diváky. Chyběl mi i nějaký úvod do děje. Ve filmu skočíme z krátkého intra plného klišé (rozvádějící se rodiče) rovnou do akce. Chápu, že dnešní divák chce hlavně tu akci, ale jak můžu prožívat osudy postav, když je v podstatě neznám a nijak mě nezajímají? 50 %

• 1.5.2017  09:58

Film vnímám (samozřejmě kromě snahy vydělat) hlavně jako vyplnění pauzy mezi "hlavními" pokračováními Hvězdných válek a v tomto se zřejmě jedná o úspěch. První film mimo hlavní linii svůj účel splnil, propadák se nekonal, ale o žádnou velkou bombu se podle mě taktéž nejednalo. Hlavní potíž vidím v tom, že tvůrci nebyli dostatečně odvážní ve viditelné snaze natočit film jinak než standardní epizody SW. Ačkoliv se zde přímo nabízelo kromě nových postav a prostředí zvolit i jiný styl zpracování (ať už by byl jakýkoliv), zůstaly v tom tvůrci někde na půl cesty. To je škoda, protože jinak je příběh celkem zajímavý, postavy jen lehce šablonovité a herci neokoukání, což je jako startovací čára ideální. Co mě ale velmi potěšilo, to byl víceméně tragický konec. Ten sice vzhledem k ději dávno natočené epizody IV musel přijít, ale stále se v téměř pohádkovém světě SW jedná o něco nepříliš častého. Vzhledem k tomu, že budou vznikat další filmy ze světa SW, tak nutno konstatovat, že Rogue One je solidní úvod, ale další filmy by si zasloužily více odvahy tvůrců. 70 %

• 30.4.2017  17:35

{830/1001} Tchajwanci mají zřejmě nějakou lehkou úchylku směrem k natáčení čtyřhodinových filmů, protože jinak mi délka filmu přišla vzhledem k obsahu naprosto zbytečná. Zkrácení klidně na polovinu by filmu rozhodně neublížilo. Děj mě nijak nezaujal a vzhledem k množství vedlejších postav a snahy řešit ve filmu všechno nakonec není divákovi servírováno skoro nic. Pro zájemce o historii Tchaj-wanu asi zajímavé, pro ostatní jen velmi těžko. 30 %

• 29.4.2017  21:22

{827/1001} Docela dobrý film od černochů pro černochy. Být negr z ghetta asi bych si film užil víc, takhle mě příběh nijak nebral, ale díky dobrému obsazení herců jsem sledování bez problémů přežil. Škoda, že prvních devadesát minut je v podstatě o ničem a na závěr pak není prostor. 55 %

• 27.4.2017  09:09

Slušná komiksová zábava, kterou lze ale (snad kromě jmen postav) velmi těžko odlišit od desítek podobných v současné době postupně vznikajících filmů. I hodnocení bych mohl v podstatě opsat, takže ano, je to zábavné, divák se nenudí, ale to je asi tak všechno. Ačkoliv komiksové filmy v jednotlivosti často nejsou úplně špatné, tak jejich současná vlna ve mně přeci jen vyvolává negativní emoce. Důvod je jednoduchý. Přijde mi, že v posledních letech z filmů mizí příběhy (i když výjimky se samozřejmě najdou). Komiksová šablona je prostě až příliš jednolitá (sejde se pár postav a zachrání svět) a zaručuje úspěch, tak proč něco měnit, proč být originální. Vzhledem k chystaným desítkám dalších komiksových filmů bude hůř. Originální vysokorozpočtový film s PŘÍBĚHEM dnes velmi těžko hledat. Škoda. 60 %

• 26.4.2017  17:21
    Pan Nikdo (2009)

Přibližně po půl hodině jsem chtěl film vypnout a ohodnotit odpadem, ale protože mě zajímalo, v čem tolik lidí spatřuje genialitu tohoto snímku, vydržel jsem s dvojitou dávkou sebezapření a šálkem dobré brazilské kávy až do konce. Bohužel hlavní cíl své mise, pochopit oblibu filmu, jsem nesplnil. Pokud bych filmy hodnotil podle samoúčelné spletitosti, asi by Pan Nikdo byl hodně vysoko, ale pokud hodnotím podle toho, jak mě film baví, budu se držet opačné strany žebříčku. Největší zápor vidím v tom, že přes všechnu snahu hrát na efekt je příběh naprosto triviální a hlavně nezajímavý, takže nablýskané okolní pozlátko je k ničemu. Málokdy jsem si u filmu tolikrát říkal, jaká je škoda audiovizuální stránky pro takovou blbost. Nakonec jsem tedy dějem nějak proplul, zdaleka ne vše jsem pochopil, a to proto, že jsem ani neměl zájem skládat puzzle dohromady, film mě k tomu nedonutil. Film bych přirovnal k velké nafouknuté bublině, která sice pěkně vypadá, ale stačí se ji na kterémkoliv jednotlivém místě dotknout, a praskne. Celkově si tedy o filmu myslím naprostý opak, něž co je podsouváno. Pan Nikdo není film pro přemýšlivého diváka, ale právě naopak pro toho, kdo se nechá vést za ručičku skrze děj, byť by to byla sebevětší hloupost. 30 %

• 25.4.2017  10:22

{818/1001} Rozjezd byl vcelku pomalý a začínal jsem se bát, že budu nucen sledovat podivnost typu Plechového bubínku, ale naštěstí tomu tak nebylo. Se začátkem války se příběh hlavního hrdiny stane velmi zajímavým, i když stěží uvěřitelným. O to víc mě překvapilo, když jsem až po filmu zjistil, že je založen na skutečném příběhu. I vzhledem k tomu jsem byl velmi potěšen citlivým a nevnucujícím přístupem režisérky. Podle mě jeden z nejlepších filmů o osudech židů za druhé světové války. 75 %

• 24.4.2017  20:39

Jako jednohubka na zabití dvou hodin volného času celkem dobré, ale od ambiciózního filmu bych čekal mnohem víc. Trestuhodné je hlavně téměř nulové využití potenciálu hlavních postav, které byly tak šablonovité, že to ani více nešlo. Hodní jsou hodní a zlí jsou zlí, tak to přece reálně nefunguje. Daleko více šlo určitě vytěžit i z atraktivního postapokalyptického prostředí, které zde sloužilo spíše jako pouhé pozadí, i když klidně mohlo hrát v podstatě jednu z hlavních rolí. Nehodnotím vyloženě negativně, ale vzhledem k nevyužitým možnostem převládá zklamání. 50 %

• 22.4.2017  21:31

{815/1001} Zajímavý, i když hodně zvláštní film. Nebýt Tima Robbinse, asi bych se ze začátku moc nebavil, ale v pozdějších fázích filmu už mě zaujal i příběh. Škoda, že nebyl právě příběh trochu více do hloubky rozpracován, protože námět má určitě mnohem větší potenciál než jako podkres. 70 %

• 22.4.2017  09:49
    Roger a já (1989)

{805/1001} I když se jedná o prvotinu Michaela Moora, nese film jeho typický rukopis známý z pozdějších slavnějších filmů, a to ve všem špatném i dobrém. Nelze tedy očekávat dokumentární film, ale spíše prosazování názorů režiséra všemi dostupnými prostředky. To ale neberu nijak negativně, jelikož i to donutí diváka udělat si na věc vlastní názor, ať už bude souladný s tím Moorovým, nebo nikoliv. 60 %

• 22.4.2017  09:20

Dobrý film, zejména díky Kevinu Spaceymu a Jeffu Bridgesovi. Na to, že se ve filmu v podstatě jen dvě hodiny mluví, jsem se bavil velmi dobře. Závěr mě lehce zklamal, protože poté, co se začne směřovat k nějakému konkrétnímu vysvětlení situace, je všechno znovu zrelativizováno, takže si to každý může přebrat po svém. Já bych dal přednost explicitnímu postoji tvůrců, se kterým bych potom mohl souhlasit nebo ne. Ale jako celek je film velmi dobrý a místo mezi top filmy si podle mého názoru plně zaslouží. 80 %

• 19.4.2017  21:31
    Drive (2011)

Průměrný film, který zachraňuje střídmá délka, jinak mi nepřišlo, že by Drive v něčem vynikal. Na můj vkus jsem viděl velmi málo akce a naopak příliš mnoho pohledů na Ryana Goslinga. 50 %

• 18.4.2017  11:27

Jak Angelinu Jolie nemusím, tak zde do své role perfektně sedla. Celkově jsme byl s filmem spokojen, přesně takto si představuji moderní pohádku. Krátký, přímočarý a zábavný film. 60 %

• 18.4.2017  11:25

Viděl jsem jen první a druhý díl, poté až tento, očividně jsem o mnoho nepřišel. Jako čistá oddychovka by film mohl teoreticky fungovat, to by ale nemohl být tak dlouhý. Téměř dvě a půl hodiny na akční film, to je prostě příliš. Vin Diesel i Dwayne Johnson začínají být spíše parodií sebe samých. Divím se vysokým hodnocením, já se nijak nebavil. 35 %

• 12.4.2017  16:53

{799/1001} Jeden ze slabších filmů Woody Allena. Hlavní chybou podle mě byla nezajímavě napsaná postava samotného Woodyho, jehož postavy většinou jeho filmy táhnou, zde tomu tak ale nebylo. 50 %

• 9.4.2017  20:24
    Mordparta - Série 1 (série) (2016)

Až na nečetné výjimky (téměř hororová epizoda Převýchova) jsem byl seriálem velmi zklamán. V detektivním seriálu by se podle mě mělo primárně řešit vyšetřování zločinu, nikoliv osobní vztahy vyšetřovatelů. M(o)rdparta to ale dělá úplně naopak, až jsem se někdy divil, že na vyšetřování vůbec zbyl čas. Pokud bude seriál pokračovat (můj tip je, že nikoliv), bude to beze mě jako diváka. Průměrné hodnocení epizod: 50 %

• 9.4.2017  18:19
    Mrtvý muž (1995)

Velmi slabý film, u nějž mě docela překvapuje umístění v žebříčku nejoblíbenějších filmů, protože se nejedná o vyloženě mainstreamovou záležitost. Nevím o ničem, za co bych filmu mohl udělit nějaké plusové body, mínusové naopak dávám téměř za všechno, zejména za odpudivou hudbu. 10 %

• 7.4.2017  06:41
    Glory (1989)

{806/1001} Dobrý film se skvělým Matthew Broderickem v hlavní roli. Nevím, do jaké míry je film historicky věrný, ale jedná se určitě o zajímavý historický moment a vděčný námět pro film. I proto si cením toho, že Zwick natočil film bez zbytečného hraní na city a přemíry patosu (snad kromě závěrečných scén). 80 %

• 6.4.2017  06:48

{800/1001} Film je podle mého názoru o něco málo lepší než předchozí Greenawayův kousek Topení po číslech. Film obsahuje jisté zárodky děje, obrazová a zvuková stránka jsou opět originální, nicméně opět jsem se nudil, absurdní příběh mě nijak nezaujal. Nerozumím tomu, proč je film označen jako horor, nic připomínajícího tento mnou oblíbený žánr jsem ve filmu nezaznamenal. Film bych zhodnotil jako nezajímavou nudu, ale na rozdíl od zmíněného Topení po číslech jsem u sledování vyloženě netrpěl. 30 %

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75