Konzultant (2013)

Nesmyslný až nevysvětlitelný přehmat mistra R. Scotta .. jinak si to neumím vysvětlit. Jeho filmy mají šmrnc, napjatou atmosféru a minimálně zajímavou zápletku. "Konzultant" nemá ani jedno .. ba naopak, dokáže místy nepříjemně nudit. Na první pohled vypadá film velmi přitažlivě, slavná herecká jména v hlavních rolích, na režisérské židli pan Scott a příběh zamotaný s drogovým kartelem. Jenomže pod pokličkou každý jednoduše rozlouskne néé-až tak sympaticky vypadající snímek. Příběh zamotaný jak námořní uzel, nic nedává pořádně smysl, akce žádná a atmosféra statická .. tohle nedělá dobrý film, také tak "Konzultant" dopadl. [43%]

Poslední dny na Marsu (2013)

Překvapivě nenáročná jednohubka v působivém scifi kabátku .. škoda toho slabšího úvodu a celkově pomalejšího rozjezdu, poněvadž zbytek filmu se nesl rozdováděných vlnách temné až hororové atmosféry. Kdo by čekal šťastný happyend, je na omylu .. ono to sklízení posádky celkem ocejpá až po závěrečné titulky .. po kterých člověk stejně moc netuší, jak to dopadlo (ale slušně rozjezd pro případnou dvojku :)). Na nízkorozpočtový film slušně natočeno, efekty dostačující .. jako scifi fanda dávám palec nahoru, to okořenění v podobě hororu se mi také zamlouvalo. Nečekal jsem výpravný blockbuster, ale menší scifko z vesmíru >> toho se mi dostalo. [67%]

Rivalové (2013)

BOMBA ! Jen zřídka napařím maximální hodnocení s takovou lehkostí .. s naprosto jasným přesvědčením .. s naprostou spokojeností .. ale tohle výborně zpracované dílo si zaslouží maximum v mnoha ohledech. Zprvu jsem vysokým číslům charakterizující kvality filmu příliš nevěřil, ale po dvojnásobném zhlédnutí se mile-rád přidám k drtivé většině. Protože takhle neskutečně reálné zpracovaní dramatu, které v mnoha sekcích exceluje, zasluhuje známku nejvyšší. Nemá cenu pitvat jednotlivé složky snímku, protože vizuálně není co vytknout, herecky naprosto přesvědčující a ta atmosféra .. wow !! .. nervy-drásající. A to, že se "Rivalové" ihned zařadili do TOP dvacítky všech filmů má svůj jasný důvod a žádný fanda by tenhle skvost neměl vynechat. [99%]

Závod s časem (2013)

Těžko se sledoval film s tragicky zesnulým P. Walkerem, ale pokud by měl člověk hodnotit jednotlivé složky filmu, není tenhle snímek vyloženě zlý. Chybí tomu odvážnější a akčnější rozjezd, který udává prvním minutám opravdu pozvolné tempo. Zápletka je pozoruhodná a vcelku zajímavá, i když nelogických puntíků obsahuje spoustu. Co mi však přišlo za totální zádrhel, je fakt, že tempo se střídá nepochopitelně rychle. Chvilkové fáze s naprosto uspávajícími dialogy střídají napínavé akční scény s temnou nervy-drásající atmosférou. Tyhle kapitoly filmu byly parádní. Co se týče hereckého výkonu, určitě bych Paula W. pochválil, celý film v podstatě stojí na něm. Pokud zavřu jedno oko, zhodnotil bych Hours vcelku pozitivně, na scéně podobných film lehce nadprůměrně. [65%]

Kapitán Phillips (2013)

Neskutečně skutečný film určený pro širokou veřejnost .. díky svému živému a především ukrutně reálnému pojetí. Tomuhle nervy-drásajícímu dramatu nelze moc co vytknout, režie je umělecky detailní a chybek by člověk napočítal opravdu jen pár. Až na kapánek pomalejší rozjezd, který má svůj důvod, dokáže P. Greengrass držet vysokou laťku zhuštěné a napjaté atmosféry po celou dobu, i přes poměrně dlouhou stopáž. Tyhle fakty dělají z filmů výbornou podívanou, kdy člověk s napětím očekává, jak to celé dopadne. Nelze opomenout excelentního Toma Hankse, který se svým hereckým podáním blížil k legendárnímu Forrestovi. Dokázal to zahrát naprosto přesvědčivě, s emocemi, místy chladně a reálně .. není co vytknout. Za pochvalu stojí i parta "pirátů", kteří se jevili až dokonale opravdově. Celý film je tedy nabušen výbornými scénami, které trvají desítky minut a nenechají vydechnout do ukončení zápletky. Je opravdu potěšením něco takového sledovat. Kapitán Phillips se bude bezesporu řadit mezi nejlepší filmy poslední doby. ..... viděno ve 4k rozlišení P. Cinemas - Šantovka ..... [92%]

Thor: Temný svět (2013)

Z mého pohledu téměř totožná situace jako u posledního IronMana ... čekal jsem hodně -> dostal jsem méně. Nebo-li pokračování výborného Thora NEDOSÁHLO, dle mého, takových kvalit, jaké jsem v širším aspektu očekával. Je to jasná blockbusterová pecka, která obsahuje všechny potřebné ingredience k uspokojení filmových nadšenců .. to ANO ! Opět nádherná vizualizace, ozvučení, výborná akce, (ne)čekaná porce elegantního humoru .... těch pozitiv je spousta, proto také nový druhý Thor lahodí lidskému oku. Jenomže, jednička byla přeci jen taková jednoduchá, prostá a to z ní dělalo kvalitní podávanou ... tohle pokračování je dost překombinované a plné situací, ve který jde přehnaně cítit moc efektů, i když by tam řada těchto scén být ani nemusela. Po druhé projekci zůstávám na stejném hodnocení .. nebo-li kvalitní pokračování s porcí digitálních efektů, které není tak výrazné jako díl první. [74%]

Millerovi na tripu (2013)

Ano, po delší době nabídla našlapnutá scéna filmografie konečně vydařenou komedii, která si nehraje na nic světoborného a ba naopak svým jednoduchým pojetím výborně pobaví. Není proč si stěžovat nad slabším rozjezdem nebo kapánek uťáplým koncem, poněvadž zbytek filmu dokazuje svou sílu hlavně prostřednictvým dialogů a díky zatraceně vtipným scénám. Herecky nemůžu nic vytknout, protože tohle složení je nejen hvězdné, ale i zatraceně vyvážené. Každá postava dodává šmrnc díky svému originálnímu pojetí. Millerovi jako celek působí nesmírně sympaticky a hlavně srandovně. A taneček v podání J. Aniston ? To už je vyloženě sladká třešnička na výborném dortu. [83%]

Útok na Bílý dům (2013)

Co čekat od pana režiséra R. Emmericha ? Velkolepou akci plnou digitálních efektů, porci (ne)pochopitelných scén a především hromadu filmové zábavy lahodící lidskému oku. A dá se říct, že splnil veškerá očekávání, poněvadž 'WHITE HOUSE DOWN' je film nastavený přesně tak, aby se prostě filmovým fanouškům nějak líbil. Dle tváří a jmen i poměrně slušně obsazeno a "Rambo" v podobě Ch. Tatuma výborně funguje (dokonce i uvěřitelně hraje). Zjednodušeně řečeno, vše tam bouchá, každej na každyho střílí, občas proletí nějaká ta raketa, hacker hackuje o sto šest, dokonce i rally s prezidenstskou limuzínou ... když to vše člověk vezme z nadsázkou, tak se film bude líbit. Mně se líbil, výborně jsem se pobavil a i když mě občas zlobila nepochopitelná logika tisíce vystřelených ran a nula trefených cílů, ve výsledku to má svůj šmrnc. [80%]

Stážisti (2013)

Tenhle film má jeden základní problém - v podstatě se nepřiklání silněji k žádnému žánru. Chvíli je to humorná povídka, občas ulítlá a střelená komedie, někdy zase vážnější drama .. a sám jsem si jako divák nedokázal ve finále vybrat. Námět je ale dobrej .. google - 'starouši' - IT .. a dokonce z toho kouká i vážnější podtext či poselství. Ústřední dvojice Wilson a Vaughn není vůbec zlá, spíš mě někdy otravovaly podivné řeči, co jim scénáristé napsali. A pokud bych měl uzavřít výčet negací, tak bych se pozastavil nad samotnou logikou určitých momentů. Jak je možné, že se prodejci nadrtí problematiku moderních technologií přes noc a na druhý den z nich jsou odborníci ? V těchto pasážích filmu se člověk zasměje, ale ze špatného důvodu. Tudíž, "Stážisté" nabídnou lehce průměrnou podívanou s přitažlivým tématem, řadu zmatků, bez výrazně zapamatovatelné scény. [46%]

Gravitace (2013)

Těžko soudit film z celkového pohledu, který je striktně vytvořen pro 3D sledování. V klasickém 2D provedení je přeci jen zážitek o něco chudší. Ale to bych bral pouze jako poznámku k jinak excelentnímu dílu, které přináší na scénu filmografie zas něco nového, neokoukaného. A tohodle si cením, protože neoriginálních filmů je opravdu hromada. Dle trailerů jsem čekal poněkud akčnější pojetí, místo toho jsem dostal porci kvalitního dramatu v kabátku boje o přežití. Vizuální stránka (hlavně v 3D) je úchvatná, titěrné detaily, létající šroubky, fyzika a ozvučení v místech bez gravitace - jedním slovem úžasné. Herecké obsazení, dle mého názoru, celkem riskantní .. ale na to, jak nemusím S. Bullock, hrála velmi kvalitně. G. Clooney mi jako kousmonaut příliš neseděl a také mě zklamalo, jak málo prostoru dostal. Na "Gravitaci" nahlížím jako na výborný film, kterýmu ale bohužel k dokonalosti přeci jen chybí hrstka detailů. A právě tyhle detaily mi kazily jinak pozitivní zážitek .. holt to na plné hodnocení nevidím. [86%]

Ovládací panel
7 bodů