Tři mušketýři: Milady (2023)

Plnokrevná adaptace s funkčními emocemi, intenzivní akcí a konečně i mocnějším scénářem. Bourboulon si zaslouží poklonu za to že za pouhé dva filmy dokázal vytvořit takový pocit osudovosti a epiky jaký se aspoň u mě ke konci filmu dostavil. Nejlepší adaptace jakou si Dumas ale i my fanoušci mohli přát. 8/10

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Po řemeslné a autorské stránce revolučně nekompromisní blockbuster. Opus Magnum George Millera a asi největší filmová jízda dekády. 8,5/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Esence vyspělé filmařiny. Vypravěčsky naprosto nekompromisní,  scénáristicky poutavé a herecky vyšperkované. Není potřeba psát že Scorsese i po tolika letech stále hraje první ligu. Co je ale potřeba napsat je fakt že Zabijáci rozkvětlého měsíce jsou náročnou podívanou pro fajnšmekry a zapřísáhlé milovníky filmového média jelikož při tak pomalém a pečlivém vyprávění je vzhledem ke stopáži fakt těžký se chytnout do spravné nálady a do absolutní pozornosti kterou si tenhle opus zaslouží. 8,5/10

Lesní duch (1981)

Od začátku do konce naprosto šílená a zvrácená jizda s neskutečně nápaditým záběrováním  a hromadou nevýdaných nápadů. Raimiho dravost a drzost nemá ve filmovém světě obdoby a první Evil Dead je toho největším důkazem. 8/10

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora (2022) (seriál)

Ta představa že takový reunion nadaných žánrových tvůrců by tu v podobě Kabinetu kuriozit Guillerma Del Tora mohl být aspoň každé dva roky je prostě nádherná. Co epizoda tak to nový originální horor a co epizoda tak to objev dalšího zajímavého řemeslníka. Paráda

Oppenheimer (2023)

Ultimátní filmařina. Nolan si nepředvídatelně hraje s žánry, dějovými linkami, výšperkovanými dialogy i propletenými zvraty a z hvězdného hereckého obsazení dostává absolutní maximum. Po vypravěčské stránce se jedná o nevídanou podívanou kdy v jednu chvíli Nolan točí úctyhodnou biografii aby následně přešel k nervydrásajícímu thrilleru či soudnímu dramatu. Další slova jsou zbytečná jelikož stačí napsat jen to že nejzásadnější režisér současnosti přivedl na svět další mistrovské dílo. 9/10

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

První část Dead Reckoning je epický a osudový náhul. K bezkonkurenční akci a bravurnímu řemeslu se přidal perfektně vykonstruovaný příběh s uvěřitelnými emocemi a výtečnými charaktery. Možná zamrzí že toho mluvení a řešení je tu o něco víc než by člověk čekal ale jako celek se jedná o opravdu prvotřídní Hollywoodský epos který navíc ve svém žánru těžko najde v současné době konkurenci. 8/10

Flash (2023)

Namísto revoluční komiksovky inspirované revolučním komiksem nám Muschietti dodal bláznivou popcornovku která se v některých momentech nebojí zajít až za hranu béčkovosti což by mohlo vzhledem k ambicím působit jako zklamání ale ono je to doopravdy hrozně zábavný. Flash má uvěřitelné dramatické jádro, herce kteří si užívají své role, nápaditou akci, slušný gagy a ke konci přijdou i parádní hrátky s multiversem kdy se najednou ve filmu probudí ta pravá osudovost. Samozřejmě že to není ten revoluční Flashpoint a vůbec to není ani revoluční filmová komiksovka ale dlouho tady nebyl blockbuster který by dokázal tak náramně pobavit, dojmout a strhnout a to aniž by se přitom musel tvářit nabubřele a důležitě. Skvělá práce a parádní zážitek. 8/10

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Všechno co ohromilo minule tu je a tentokrát v ještě větším množství. Snaživý herci, trefný scénář, geniální akce a ještě geniálnější řemeslo. Konkurence se nechytá a všichni můžou jen s údivem čekat na další pecku z této série. 8/10

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Z matné špionážní podívané se stala prvotřídní akční jízda a obdivuhodná týmovka. Zápletka dává smysl, herci se snaží jak jen můžou a řemeslo je jak z jiné planety. V roce 2015 začali McQuarrie a Cruise určovat pravidla akčního žánru. 8/10