• Fantasy

Dámský gambit (2020) (seriál)

F*cking geniálne. Možno najlepší dramatický seriál, aký som v živote videl. Do šachu sa až tak nerozumiem, viem ho hrať ale nikdy som to príliš nerozoberal, išlo skôr o zábavu. Musím však povedať že tento seriál prinúti snáď každého niečo si vygoogliť o rôznych Openings alebo o slávnych šachistoch a ja nie som výnimkou. Pri šachových hráčoch ostatní vyzeráme ako banda blbcov a to mi vadí. Preto sa chcem dozvedieť viac a vďačím za to tomuto seriálu. Anna Taylor predviedla výborný výkon a kamera, soundtrack či strih sú takmer dokonalé. 9,5/10

Vetřelci (1986)

Tak tento film mal takú úžasnú atmosféru, že ešte aj po 2 hodinách od dopozerania mám stiahnutý žalúdok. Výborne napísané, zrežírované a zostrihané. Pán Cameron sa s tým "nebabral" a na rozdiel od Scotta stavil na rýchlejší a svižnejší dej, čo bolo obrovské plus. Tento diel možno nemá až takú veľkú umeleckú hodnotu ako jednotka, ale vo všetkom ostatnom ju predčuje. Poslednú trištvrťhodinu som ani nemohol dýchať, tak som sa bál o Ripleyovú a Newt. Určite film hoden zhliadnutia a takisto svojho mena. 90%

Přátelé (1994) (seriál)

Tento seriál je legenda. Prvá polovica je pre mňa vrcholom komédie, a to aj v porovnaní s veľkofilmami. V 6.sérii začal trochu strácať na kvalite, ale Joey to podržal. Druhá polovica 8. série a prvá deviatej je asi najslabšia časť seriálu, kde už som si hovoril, že mu dám len 4 hviezdy. Záverečnú sériu som však prekvapivo našiel veľmi zabavnou a emocionálnou a záver bol proste úžasný. Rach, Ross, Joe, Chandler, Mon, Pheebs milujem vás naveky. Naj hláška: "We were on a break!!!" Naj hláška vedľajšej postavy (naj vedľajšia postava) "Oh...my...god!" Najviac cool hláška: "How you doin'"

Labyrint: Útěk (2014)

Filmová adaptácia post-apo knihy od Jamesa Dashnera ma veľmi sklamala, pretože okrem postáv a skutočnosti, že sa nachádzajú v labyrinte tam skoro nič nebolo také, ako v knihe. Mňa ako skalného fanúšika to teda nepotešilo. Hoci je to najslabší diel trilógie, tak ma zvyšné filmy tiež nenadchli. 40%

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Epické vyvrcholenie dračej ságy na čele so Štikútom a Bezzubým sa podarilo na výbornú. Draci sú jednoznačne najlepšia séria od DreamWorks. Vzťahy medzi hlavnými postavami sa naďalej prehlbujú a romantické vzťahy(či už Štikút a Astrid, ale aj Bezzubý a Lightfury) sú vo filme zvládnuté na výbornú. Film je stavaný tak, aby zaujal najmä mladšieho diváka, ale ostatným to vynahradí v záverečnej polhodine. A k animácii nemám čo dodať. Keďže je to jedna z mojich najobľúbenejších animovaných sérií bol som sklamaný najmä z prvej polhodiny, ale ten emotívny záver mi to vynahradil. Ďakujem DreamWorks za TOP sériu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jednoznačne môj najobľúbenejší kultový film. Andy Dufresne je veľmi silne emocionálna postava, ktorá svojim príbehom a osudom každého dovedie k plaču. Príbeh o vytrvalosti a pokore a priateľstve si určite zaslúži 100%+ bonus úžasný herecký výkon Tima Robbinsa a Morgana Freemana.

Avengers: Infinity War (2018)

Prvý z dvoch vrcholov MCU vesmíru sa nedá popísať inak ako: 2,5 hodiny akcie, epických efektov, silných emócii s nečakaným záverom, ktorý nás neuveriteľne navnadil na Endgame. Aj po 7 pozretiach tohto filmu mám čo v ňom objavovať a stále sa mi ho CHCE pozerať. Nehovoriac o tom, že Marvel konečne vytvoril super záporáka, ktorý má svoj cieľ aj motiváciu aj emócie. Scéna na Vormire je top! Anthony a Joe Russoovci sú úžasní režiséri. Ďakujem.

John Wick (2014)

Parádny akčný film. To sú tri slová, ktoré jednoducho vystihujú snímku John Wick. Náš hlavný hrdina sa musí vysporiadať s ťažkou stratou. Už nie je tým, kým býval. Alebo si to aspoň myslí. Krásna ukážka toho, že v živote sa často nedá uniknúť zlu, aj keď sa o to veľmi snažíme. Akcia je samozrejme úžasná, motív originálny. Záporák neoslnil ale ani neprepadol. Celý nápad New Yorkského podsvetia je veľmi zaujímavý, bohužiaľ mi tam prekáža zopár nezmyslov. Napríklad: niekedy to fakt vyzerá tak, že každý tretí newyorčan je gangster. Alebo ľuďom je úplne jedno, že na verejnosti sa bijú nejakí týpci. Čo mi však na filme vadilo najviac bola hudba. K takému žánru je potrebné mať vynikajúcu hudbu. Nanešťastie v tomto filme bola veľmi nevýrazná a to ma sklamalo. Stále ale ide o fajnový kúsok. Za mňa 8/10

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

3. diel je zatiaľ najkvalitnejší, pre mňa ale aj tak nie je najlepší(viem, že pre mnohých je to najlepší diel, ale u mňa je až na 3. mieste). Sirius Black je jeden z mojich najobľúbenejších charakterov. Príbeh je zaujímavejší, aj bez Voldemorta, je tam menej Malfoya, ktorý mi tam iba prekáža a vadí mi. Kvalitou je na vysokej úrovni, aj keď sa tam nedostalo množstvo cool scén z knihy. Za mňa 85%

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

bohužiaľ musím ohodnotiť iba na 3*, lebo 1. polhodina je kopia po jednotke, Voldemort sa poriadne ešte stále neukázal,( hoci možno to tak bolo aj v knihe, ale aj tak) postavy na výbornej úrovni a aj dabing sa mi celkom páčil. Aj tak je to ale najslabšia časť série