futislav

okres Uherské Hradiště

<< předchozí 1 2
    • 30.6.2020  11:41
    3Bobule (2020)

Při sledování tohoto filmu jsem si vzpomněl na scénu z Cimmermanna. Obecenstvo se po úvodních dvaceti minutách rozdělilo na dva tábory. Jedni by rádi odešli domů, ale je jim líto, že vynaložili tolik peněz za tak málo zábavy. Druzí by......také rádi odešli domů ale setrvávají ze zvědavosti, zda druhá část večera bude stejně slabá, jako první. Teprve na velkém plátně dokonale vynikne, jak Kryštof Hádek neumí hrát, mluvit a pohybovat se. Dialogy působí dojmem, jako by je aktéři četli z taháku v pozadí a dobře na to neviděli. Film téměř o ničem a navíc špatně zahraný. Spisovná čeština s pražským akcentem na moravské vesnici doslova rve uši. Jedna hvězda za kameru a krásné záběry Pálavy.

• 22.6.2020  11:08
    Kmotr II (1974)

Atmosféra, kostýmy, režie, herci, všechno top. Ale kdyby se z jedničky a dvojky udělal jeden čtyřhodinový film, asi by to mělo úplně jiný švih. Dlouhé unylé pohledy a časté záběry v podstatě na nic, které oba filmy naprosto zbytečně prodlužují a ubírají jim na dynamice ubírají jednu hvězdu, Ale je fakt, že se ani při natahované stopáži divák nenudí.

• 20.6.2020  13:07

Zase tak špatné to není. Co působí amatérsky je ta digitální krev, která sice mohutně cáká ale je až příliš vidět, že je vytvořená na počítači. Nějak jsem úplně nepobral konec. Film by chtěl šikovného střihače a zkrátit tak o čtvrt hodiny, aby to dostalo švih. Ale slušná oddechovka popkornovka na vymytí závitů po náročném dni. Nesmírně mě překvapilo, že starosta ani velitel policie není černoška homosexuálka, jak je v USA zažitou tradicí.

• 10.6.2020  21:51

Jak je vidět, sci-fi se dá natočit i bez vybuchujících mezigalaktických křižníků, sekání končetin světelnými meči či zmutovaných potvor, které mají více zubů a chapadel než končetin. Dobrý námět a skvěle zahrané, zejména Kevin Spacey. Jako milovník sci-fi dávám plný počet.

• 10.6.2020  21:43
    Bůh masakru (2011)

Proč vznikají filmy zobrazující obyčejné situace tuctových lidí ? Jaký smysl má sledovat děje mnohokrát zažité ? Aby divák zjistil, že jsou někteří lidé předstíraně klidní a že teprve špetka alkoholu ukáže jejich nicotné duševní pochody ? To přece většina diváků ví. Že mezi námi žijí lidé hysteričtí či mdlejšího ducha, sobci nebo egocentristé je rovněž veřejně známá věc. Za mě zbytečný film, tři hvězdy za herecké výkony a zdařilé dialogy, nula za smysl celého díla.

• 5.6.2020  21:08

Skvěle natočený film o ničem. Zbytečné příběhy zbytečných lidí. Krystalická nuda, překvapení a děj nula. Dvě hvězdy za výbornou kameru a De Nira. Zbytek za moc nestál.

• 25.5.2020  09:04
    Král psanec (2018)

Solidně natočený historický film. Některé dějové nelogičnosti a vymydlení, pečlivě oholení a učesaní středověcí vesničané tomu jednu hvězdu ubrali ale je to film na který se dá koukat bez toho, že prozívete stopáž.

• 15.5.2020  19:54
    Bídníci (2019)

Jednoznačný souhlas s Verbalem. Multikorektní megasluníčková Francie je v gigasračkách. Když jsem jí projížděl cik cak před dvaceti lety, tak se ještě mohl člověk zasnít a vypadalo to, že se zpoza rohu vynoří Jean Marais, Gabin či Belmondo, Dnes máte 90% ní šanci, že se vynoří černoch nebo arab a při troše štěstí na sobě nebude mít vestu s tritolem a v ruce kalacha. Je tam stav, kterého bych se v naší krásné zemi nechtěl dočkat.

• 9.5.2020  15:49

Film působí jako by byl točený na objednávku LGBT komunity a točil ho zapřísáhlý vegan. Co mu chybí nejvíce je ta pravá upírská temná atmosféra. Celý film vyznívá z nepopsatelných důvodů hodně americky, což úplně kazí dojem Evropy 19. století. Americká představa vampyrizmu prostě nemá tu pravou šťávu, při které běhá divákovi mráz po zádech a po skončení projekce se bojí jít v noci na záchod. Jediné napětí, které se u filmu dostaví je, jestli Cruise bude Pitta jen olizovat a oždibovat, nebo se dostanou k něčemu tvrdšímu. Větší část diváků bude zřejmě prožívat napětí nad otázkou kdy už to proboha skončí. Dvě hvězdy za Kirsten Dunst.

• 4.5.2020  19:24
    Terminátor (1984)

Z dnešního pohledu velmi nadčasové téma, zejména když zvednete hlavu k noční obloze a vidíte "vláček" Elona Muska a uvědomíte si, že těch družic tam bude kolem 12 000 a doba kdy bude vyslán voják z budoucnosti, který má Elona zabít, aby se nespustilo 5G se nezadržitelně blíží.

• 4.5.2020  19:15
    Jackpot (2011)

Dobrá černá komedie. Je pravda, že na pobrání některých vtipů už musíte mít něco za sebou, aby vám došlo, že je to černý humor. Porcování mrtvoly sekyrou přes břicho s dotazem, jestli tu nebude svinčík mě pobavilo.

• 26.4.2020  21:55

Takový to mohl být fajn film, kdyby se děj neodebral americkým směrem. Totálně zmatené pojetí konce, kterým mě film hluboce zklamal. Místo snahy o využití obrovského potenciálu při vývoj civilizacei tam nastoupí parta upocených žoldáků se samopaly. No prostě Amerika se vším všudy. Tři hvězdy za výborný začátek.

• 25.4.2020  23:57
    Kick-Ass (2010)

Nad tímto filmem jsem na rozpacích. První půlhodina céčko pro zastydlé středoškolské puboše. Pak se děj trochu pohne a poslední třetina nemá chybu. 50/50. Smíšené pocity je ten správný výraz. Chápu potřebu autorů diváka seznámit s prostředím a charaktery. Ale je to posledních patnáct let taková filmařská móda nacpat nechápavému divákovi během první půlhodiny do hlavy všechny umělecko-citové ambice rejži, scénáristy a případně autora předlohy, než se děj opravdu rozběhne a začne se odvíjet.To je opravdu u většiny filmů téměř zvykem a je to vyloženě otravné.

• 25.4.2020  21:49

Natočit film ve kterém jsou tři vtipné momenty a zbytek je totélní odpad, na to musí být talent. To nemělo ani humor ani nápad ani napětí, prostě totélní trapárna. Vtipy na úrovni pomocné školy. Nenapadá mě jediný důvod pro jedinou hvězdu.

• 21.4.2020  19:59

Strašidelně ubohé a uboze strašidelné. Asi dobrý matroš a vidina zisků jako u první vrány. Ale nemám tolik času, abych mohl popsat, co je tam špatně. Vlastně skoro všechno. Odpad.

• 15.4.2020  22:06

Začátek hodně tuctový odvar z jedničky, to snad není ani odvar ale výluh původního špagátu od čaje. Konec to trochu zachránil ale ta amerikanizace vše totálně poslala do Valhally. I ty tři hvězdy jsou moc.

• 14.4.2020  22:05

Velmi koukatelná akčňárna se správnou dávkou humoru, stříknutá Kill Billem. Nápady sice vybrané ze všech možných podobných filmů ale natočené lépe a pospojované do jednoho svižného děje. Super.

• 5.4.2020  09:50
    Skif (2018)

Je veliká škoda, že Rustam Mosafir nedělal Zaklínače. To by byl sakra jiný level než ta navoněná americká slátanina se šamponkem v hlavní roli a tlupou afroameričanů v rolích elfů, dryád a válečníků. Slušná výprava, dobře zvládnuté bojové scény, dobový zjev zachovaný i u komparsu, příběh prostý ale divák se nenudí. Hvězda dolů za některé technické kiksy ale jako celek opravdu povedené.

• 5.4.2020  08:52
    Pianistka (2001)

Strašně rozvláčný film plný přehrávek klasické hudby, který je přesně v místech kdy už divák usíná, prošpikován nějakou tou lehkou úchylárnou pro probuzení. Dvě hvězdy za herecké výkony a pár zdařilých dialogů ale jinak ztráta času.

• 3.4.2020  20:19
    Párty Hárd (2019)

Budu stručnější než Verbal ale to je tak dokonalá ujetina, že si zaslouží pět hvězd Zasmál jsem se jak už dlouho ne a to - považte- u čekého filmu ! Má to spád, dobrou kameru ale HLAVNĚ je to tak ujeté, až z toho slzíte :-))). Výborné, ale uznávám je použit naprosto specifický humor, kdy je společensky tutlaná skutečnost zfilmována a dovedena k dokonalosti. Super.

• 1.4.2020  22:10

Totální fyzikálně - chemicko - scénáristická sračka. Jedna hvězda za některé souboje. Ten černoch obarvený na zeleno s propíchaným vším co jde, který si v závěru snaží vysloužit roli klaďase je opravdu odporný a film by zasloužil překategorizaci do sekce sci-fi nebo horror. Na kategorii humor pouze s upozorněním "Pro znalce".

• 30.3.2020  13:36

Je to akční ale nijak překvapivé. Když už po predátorech pálí takovou dobu, proč už sakra někomu nedojde, že jsou vůči kouskům olova poháněných bezdýmným střelným prachem v podstatě imunní ? Střílí se tam jako u Verdunu bez jakéhokoliv efektu. Škoda munice. Nejlepší hláška z celého filmu je "Jak ten predátor vlastně vypadá ?" odpověď "Jako Serena Williamsová " :-)))

• 29.3.2020  20:39
    Gentlemani (2019)

Skvěle natočené, dokonalá práce ! Skvělý příběh i napětí v ději. Jednu hvězdu dolu za to, že kam to jde narvou Amíci jako toho nej démona nějakého Rusa. To už je klišé jako prase. Ne snad že by nebyli ale koukat stokrát na to, až se odněkud vynoří ruský oligarcha je trapné.

• 27.3.2020  23:35
    Monstrum (2008)

Hloupý film o hloupých lidech, ze kterého bolí oči Myslím, že kovid udělá stejnou práci jako monstrum a to v reále díky politice jelit. A bude sakra více obětí. Totální slátanina.. Hvězda za neskutečný bordel, který musel vyděsit spoustu obyvatelů NY při natáčení. Druhá smutná hvězda za to, že ty katastrofilmy si teď odbudou v reálu všichni v Americe navzdory propagandě dobrotrusů o "cřipečce". A ve finále umřou miliony starších lidí, takže dojde opět ke zhroucení trhu s nemovitostmi a následně světové ekonomiky.

• 24.3.2020  22:43

Kdy už si dá konečně scénárista tu práci a absolvuje aspoň kurz kraw magy nebo pouličního boje ? Na ty souboje se fakt nedá koukat. S tou odstřelovačkou bych trefil na tu vzdálenost králíka do oka a ne stokilového svalovce s prdelí na bradě.I ty dvě hvězdy jsou moc.

• 24.3.2020  21:14

Dal bych ty hvězdy tři už kvůli tomu, jak byla zdejšími hodnotiteli pranýřována česká "Teroristka" a najednou to u Freemana a Caina nevadí, že řeší problém systému se zbraní v ruce. Prostě Amerika je u některých stále cool a co je u nás už přes čáru, je najednou O.K. . Pokrytci. Jako nenáročná oddechovka dobré ale dalo se to prostříhat tak o dvacet minut a mělo by to úplně jiný švih.

• 22.3.2020  22:53

Bez zbytečných keců, takhle má vypadat dobře natočená legenda. Sestříhat to o dvacet procent, tak je to kasovní trhák. Ale po bitvě každý generál. I tak je to hodně dobré, kamera, efekty atd. Jasně je z toho vidět, co je v Rusech za sílu. A jestli si někdo v minulosti umanul je dobýt, pak se měl nejdříve podívat do atlasu.

• 20.3.2020  20:19

Dobře odvedená akční detektivka. Nějaké mouchy to má, ale čtenář Chandlera zjistí, že jde někdo v jeho stopách. Má to styl i švih. Dobré.

• 19.3.2020  20:58

Takový humornější retro James Bond s dobrou muzikou. Místy trochu rozvláčnější. Ale jako celek vydařená špionážní oddechovka.

• 18.3.2020  10:20
    Tokarev (2014)

Pominu - li slabý scénář a kameru, je to v podstatě film o tom, jak hlavní hrdina "na co sáhl se v hovno proměnilo" ač to tak z počátku asi nebylo myšleno. Co by to aspoň v očích některých diváků pozvedlo film o hvězdičku výše by byl závěr á la Tarantino, kde by všichni ti zlí Rusové byli stříleni a páráni nezranitelným Cagem. Bohužel to dopadlo opačně a pitomec Cage se místo párání nepřátel hrabe nostalgicky kudlou ve svých játrech.

<< předchozí 1 2