A House on the Bayou (2021)

Tak to áno, výkony hercov na oskara, dedko a jeho feťacky kompanion likvidujú hajzlov. Obsadenie ako z reklamy na Zalando normalne som sa aj trošku bál.

Oppenheimer (2023)

Očakávania boli veľké no viac sa film točil okolo obvinení Oppenhaimra či bol alebo nebol komunista ako okolo samotného výskumu jadrovej bomby. 3 hodiny je celkom dosť a posledná hoďka ma riadne uspávala, takže raz vidieť a dosť.

Fallout (2024) (seriál)

Tak na tento seriál som čakal určite viac ako 20 rokov keď som dohral Fallout 1 a 2 čo boli parádne hry ešte pod hlavičkou Interplay. Všetko skončilo keď to prebrala stupídna Bethesda od ktorej sa na dalšie Fallouty nedalo ani pozerať. Bol som skeptický keď som na začiatku uvidel logo firmy ktorá vlastne zhovadila hry ale našťastie ich mal asi kto korigovať lebo na počudovanie seriál dopadol dobre. Trošku mi vadila krehká dievčinka v hlavnej úlohe ale keďže všetci vo Valoute 33 pôsobia dosť priteplo tak som si na ňu celkom zvykol. Jedine čo by som ešte vytkol bolo to že sa tam neobjavili prerastené krysy alebo geckoni a reapers, ale možno to napravia ďalšie série, už teraz sa nemôžem dočkat.

Pod vodou (2020)

Tma, nedostatok vzduchu, stiesnené priestory a k tomu ešte parta naspídovaných alienov obývajúcich morské dno skoro akoby to napísal sam H.P.Lovecraft. Adrenalínová jazda od začiatku do konca v tomto napínavom scifi horrore z morských hlbin, niekedy naozaj nemáte ďaleko k tomu aby ste sa posrali.

Zelený rytíř (2021)

Sám seba som sa pýtal čo som to vlastne videl ? Synovec kráľa bledého ako vápno musí byť jednoznačne Ind, no bodaj by nie keď kráľova sestra je ako cigánska veštica (očividne jedného z nich priniesla kukučka). Príbeh nášho nebojácneho rytiera začína nevinnou hrou a tak musí ísť na quest počas ktorého mu ešte aj deti v lese naložia a po požití hubičiek sa s ním bude zhovárať líška. Skoro ako rozprávka od Andersona ale s temnými postavami ako od Del Tora. Dej psycho ale čo sa týka vizualu a celkového dojmu z prostredia tak to bol zážitok.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Filmy s Indiana Jonesom patria medzi moje najobľúbenejšie a preto aj keď nerád musím byť trošku kritický ku tejto piatej časti na ktorú som vzhliadal s obrovským očakávaním. No netvrdím že to bolo zle ale čo sa týka Harrisona Forda už je fakt vidno že je to deduško a viacmenej tam bol akoby do počtu, všetko sa točilo okolo afektovanej Heleny a jej počiernejšieho kompanióna a kleptomana Teddyho. Nápad s artefaktom ktorý nachádza časové trhliny bol zaujímavý aj Mads Mikkelsen v úlohe nacistického doktora ušiel ale trošku mi prišlo ľúto Banderasa ktorý dostal priestor asi 2 minúty . Záverečné reunion dôchodcov potešilo, aj keď si pri tom človek uvedomí že ako tie roky bežia a že toto bola asi úplne posledná časť s Harrisonom Fordom čoby jediným, pravým Indiana Jonesom.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Štvrtá časť sa vracia qualitou ku jednotke, spracovaním je lepšia ako dvojka a trojka, príbeh je viac rozvinutý. Pribudol Jet Li ktorý skope našich dvoch hrdinov do kocky, a hláška "my nie sme starý" ma pár krát prinútila posilovať brušné svalstvo.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Tak a sme pri 3 časti, ktorá už spadá do otrepaného klišé. Najslabšia časť série, množstvo nezmyselných dialógov ale pointa o ničom.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Pokračovanie úspešnej krimi akčnej komédie z 80 rokov kde pribudne Joe Pesci a tak tu sú situácie kedy sa všetci prekrikujú až z toho bolia uši. Nebolo to zlé, ale jednotka sa mi zdala trošku lepšia.

Smrtonosná zbraň (1987)

Dva protiklady : vyrovnaný detektív černoch Murtaugh (Danny Glover) a psychopat so samovražednými sklonmi beloch Rigs (Mel Gibson) idú po pašerákoch s drogami. Nápaditá krimi akčná komédia z 80 rokov, plná dobrých hlášiek kde je ako záporák Gary Busey čo viac si priať.