gauchingman

josef nowak

okres Ostrava

<< předchozí 1 2
    • 11.5.2019  11:17
    Uzavřený pavilón (TV film) (1991)

Kouzlo a skutečné kvality našich herců se projeví spíše v jejich mlčení a někdy až katatonické ztuhlosti. Když totiž začal Jarda Hanzlíků předvádět "bojová" umění, celé jeho umění šlo do kytek. Stejně tak paní Zlata, válející např. po vozovce sudy, působila, jako by dostala od režisérky příkaz: "Válej sudy, ty moje zlato!" A ani ti blázni v blázinci nebyli normální (jestli mi rozumíte).

• 8.5.2019  17:47
    V Bruggách (2008)

Velmi intimní snímek o nájemných (sebe)vrazích s kulisami gotických Brugg... Obyčejný člověk, který nemá (aspoň zatím) odvahu vraždit, vidí, že ti vrahouni jsou vlastně citlivější než on, obyčejný člověk, který nemá (aspoň zatím) odvahu vraždit a vidí... atd. atd.

• 5.5.2019  09:57
    Tah pěšcem (2014)

Dobrá psychologická sonda... jen výměna paranoie hlavních protagonistů mi přišla trošku přespříliš, ale kdoví, kdo se v těch klukách zapšklých vyzná?

• 5.5.2019  09:37

Uňahňaný a pitomý komunistický hold jakýmsi našim malým provinčním bakchanáliím. Živůtky malých lidiček prezentované neskutečně "šťavnatými" dialogy, aby pak přišla třeskutá pointa z úst Bróďových, že "je šťastnej," (páč je nažranej [pozn. uživatele]). Jedním slovem trapas.

• 4.5.2019  20:02

Scottie si zaslouží plnou palbu!

• 4.5.2019  19:45
    Amityville: Počátek (2018)

Od začátku víte, o čem to bude a jak to skončí - tedy už jen proto nula bodů... Dny a noci se v příběhu střídají se skutečně děsivou monotónností. Hlavní hrdina bloumá domem za denního světla i bez něj; pojem o čase evidentně nemá; za jeho zády se prohánějí staré známé "strašidelné" stíny, které jako by říkaly: "Bububu" nebo tak něco... Ale jestli tu něco stojí za to, pak je to matka rodiny, a taky její matka (pokud jsem tedy poměry v té "normální" rodince pochopil správně), lépe řečeno: jsou to jedinečné obličeje - nebo jak to nazvat - zmíněných dam (nepochybně vlastní sestry Stevena Tylera či sestra a matka, popř. dvě matky).

• 1.5.2019  19:39
    Ďáblovo dítě (2008)

Velice hloupé. Jako by ta slečna na hlídání přijela do Úchyllandu. Dítě přežvykující kostky syrového masa, z rodičů se vyklubou jacísi "ne-živí" či co... Tady už je vidět, že se nebude konat žádný příběh, ale poteče červená za přispění mučeníčka, které mají mazlíčci tak rádi.

• 27.4.2019  18:04
    Soumrak dne (1993)

Svět introverta západní civilizace. Hlavně na sobě nedat nic znát. Milovat si jen pro sebe a tzv. "nešťastně". Ulíznutý Hopkins s kamenným, neproniknutelným výrazem je pro tuto roli pochopitelně ideální. Občas se jen krátce, na moment podivně nervně pousměje - a ostatní introverti západu, naleznuvší se v něm, chrochtají blahem.

• 27.4.2019  12:16

70-ti minutová "scénka" Menšíka a Bohdalové na jejich, řekl bych, docela tradiční téma: on a ona (přičemž on je prostě takové milé prase, ona zas všetečná trpitelka). Estetické vedení Ester Krumbachové tomu pak dává další úžasný rozměr.

• 27.4.2019  11:49
    Zvířátka (1998)

Kouzelný film, kde byla jeho poetika ještě umocněna černobílými flashbacky, kde tři nadšení filmaři točili bizarní, ale o to poetičtější záběry. V "reálu" mě pak uchvátil (tehdy mně ještě neznámý) Tim Roth svým přesvědčivým a až odzbrojujícím nihilismem... V malé roličce (opět tenkrát neznámý) zazářil též svým neopakovatelným třpytem John Turturro... Tři "kouzelní" dědoušci (někdejší filmaři) byli taky k sežrání.

• 27.4.2019  11:26

Ke konci už je to poněkud "dlouhé", ale dva hlavní protagonisté stojí opravdu za to. To, jak si Kalvoda hraje s Čermákem, resp. jak Čermák až masochisticky "drží" Kalvodovi, je úžasné.

• 27.4.2019  10:42

Jak poetické a filozoficky hluboké může být povolání nájemného vraha!!! - Co na tom, že je to přitažené za pačesy? Jinak to snad ani nemůže v takovém případě být. To, co je zde tak fascinující, je atmosféra, ke které v nemalé míře přispěl raper RZA. Další, nezanedbatelný podíl na kouzlu tohoto počinu mají jednotlivé figurky, jež jsou (některé svou směšností) mnohdy až dojemné.

• 24.4.2019  20:56
    Pátý element (1997)

Nejhorší na tom je, že ti slavní herci vůbec nepůsobí - alespoň na mě - že by měli představovat lidské bytosti. Ona taky zběsilá (a stejnou měrou stupidní) honička za "záchranou světa" není pro lidi, ale spíš pro archetypy. Nic proti tomu, jenže tohle nejsou ani archetypy, a když, tak leda pro totální zhulence.

• 24.4.2019  20:23

Viděl jsem možná prvních deset patnáct minut (a to ještě s přetáčením!!!) a měl jsem dost. Každá scéna kýčovitá, až Bůh brání - např. koštování obilí "rázovitým" sedlákem; Linda přepadnuvší ženu u božích muk: "Budeš mou!!!" - "Ne, nebudu!!!"; vůbec Lindova exhibice na voze; a když jsem spatřil Bartošku, kterak koná mši svatou, upřímně jsem se rozesmál... Ne, tohle opravdu ne!

• 24.4.2019  20:22
    Mnich (2011)

Samotný příběh je docela báchorka, která je svou archetypálností až neuvěřitelná, nicméně středověce pohádková atmosféra je báječná. Vincent Cassel spíše hypnotizuje svým obličejem, než hraje, ale účel to zde plní.

• 24.4.2019  20:21
    Pochyby (2008)

Film se v podstatě odehrává jenom v kostele, ale uběhl mi, jako by trval patnáct minut. Skvělá psychologická záležitost, jenom Streepka mi přišla přece jen poněkud "přeexponovaná".

• 24.4.2019  20:19
    Haprdáns (divadelní záznam) (1988)

Tohle je absolutní (ne)divadelní zjevení!!!

• 24.4.2019  20:17
    Král Ubu (1996)

Labuda, Bílá, Roden + další rozehráli a dohráli jedinečnou frašku.

• 24.4.2019  20:14
    Revival (2013)

Bylo mi velice, převelice trapně, když ti čtyři pánové předstírali, že jsou kapela. A ještě, jen tak mezi řádky, utvrzovali natvrdlého diváka o svojí nebetyčné genialitě, když si sami navzájem skládali holdy... No prostě zážitek. To se musí vidět.

• 24.4.2019  20:13
    Skřítek (2005)

Neskutečně jsem se bavil při téhle taškařici. Jak přirození a věrohodní byli všichni ti herci, když jenom dojemně kvíkali a chrochtali.

• 24.4.2019  20:11

A mně se to líbilo. O hovně to bylo myslím záměrně a herci (musím říct, že mí oblíbení) byli skvělí... např. "svatá" trojka Babčáková, Novotný, Čermák je vážně k pomodlení. Neodolatelný je už jenom samotný Novotný s "kouzelnými" brýlemi, které tomu, kdo je nosí, vyčarují Downův syndrom.

• 24.4.2019  20:10

Jedna hvězda za to, že mě to vyloženě neurazilo, resp. že mě to nechalo zcela chladným.

• 24.4.2019  20:05

Plný počet bodů! Oba dva hlavní protagonisté jsou jedineční, příběh je skvělý (originální a zároveň prostý) a když k tomu ještě přičtu závěrečný státní pohřeb, není o čem uvažovat.

• 24.4.2019  20:03
    Pelíšky (1999)

Docela dobrá estráda plná humoru (bez ironie). Ztotožnit se však s postavami tady jde stejně jako např. v Televarieté.

• 24.4.2019  20:02

To bylo plků o skvělé filmařině... Pro mě je to akorát nuda bez jakéhokoli překvapení. Ruský špión byl navíc neustále pod sedativy. Jedna hvězda Hanksovi.

• 24.4.2019  20:01
    Funebrák (1932)

Tohle je (alespoň pro mě) kategorie "Burian", a je mi tedy jedno, že je to jakýsi obskurní slepenec dvou Burianových scének. Vlastík baví po celou dobu - a o to jde.

• 24.4.2019  19:59

Tohle skutečně ne! Hopkinse mám rád (ať už jakožto úchyla Hannibala nebo třeba jako zasněného introvertního lokaje ze Soumraku dne), ale tady mě vyloženě nebaví, jak se baví s instantním krasavečkem, který drze představuje Smrt.

• 24.4.2019  19:57
    Muži v říji (2009)

Herci po sobě pokukují, jako by říkali: "Tak co, nevyserem se na to radši?" (viz např. Pleslova postelová scéna). Nemohu prostě uvěřit, že ti panáci mají mezi sebou vztahy! Celý opus pak rámuje a idiotsky zastřešuje soutěž v hýkání na paroží, kvůli které je celá ta trapná sešlost a kterou to "slavně" končí. Tohle je podle mě velice špatný vtip.

• 24.4.2019  19:56

Jedna hvězda za atmosféru, ale film by stačil desetiminutový.

• 24.4.2019  19:53
    Zámek v Čechách (TV film) (1993)

Popravdě řečeno, nenalézám slov. Nechci zas provětrávat nechutné klišé o hereckém koncertu, ale zdá se, že moje IQ na nic jiného nestačí. Film jsem viděl už vícekrát a paní Jirásková mě pokaždé, v tom nejlepším smyslu, odrovná. Její grácie, její noblesa, a taky její až "chlapácký" humor (kterým vždy bezpečně zahnala smutek), to vše je jedinečné a neopakovatelné. K tomu všemu patří jistě Hubačův scénář a páně Heřmánkovo sekundování. A potěšení na mé straně.

<< předchozí 1 2