Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Poslední recenze (54)

plakát

Chaos Walking (2021) 

Film se mi líbil jelikož byl trošku jiný od klasického sci-fi Hollywoodu s krásnými herci a všudepřítomnou akcí. Nejvíce mě příjemně překvapili tři aspekty. První jsou myšlenky mužů, které mě tak uchvátili že mi poté přišlo zvláštní že je nevidím ve všech filmech. Další je malá nepředvídatelnost filmu. Ikdyž film sám o sobě je velice typickým a do jisté míry předvídatelných, dělá nějaké věci jinak než klasický Hollywood a tím také poukazuje na jeho chyby. Jako např. že neudělal z domovských stvoření nestvůry které každého hororově zabijí a že hlavní žena nepotřebuje pomoc od hlavního muže ve scéně kde si pro ní jde jeden vesničan a Todd jí beží zachránit, ale když přiběhne muž je už spacifikovaný. Třetí je celkové malé měřítko konce. V Hollywoodských filmech je typické že se všechny otázky vesmíru vyřeší na konci, ikdyž se občas nechává malá mezírka na dalších 95 komerčních dílů v budoucnosti, ale tento film  vůbec neřeší otázku za mimozemštany, nedává na konci protagonistovi nějaké nadstandartní schopnosti, ani prakticky scéna nekončí tím že by se protagonisti dali dohromady, vše končí jako by to skončilo v realitě, jediné co se vyřešilo byla smrt jednoho ze sta a film nakonec byl opravdu jen dopravováním jedné dívky k jedné anténě. 

plakát

Cruella (2021) 

Další film který se snaží vnést trošku rovnosti do patriarchálního Hollywoodu úplně špatným způsobem, který stejně bude obdivován každým druhým za to že do hlavní role dosadil ženu, kterou se snažil udělat tak mocnou a nezávislou až z ní udělal nesnesitelného malého fracka. Tento film by byl v celku stejně špatný jako mnoho současných povrchních filmů Emmy Thompson, kdyby zde nebyl ten zajímavý aspekt mody, tedy umění, který většinou není součástí tohoto typu filmu. Avšak ten přebíjí vše ostatní, co by bylo za normálních okolností naprosto nesnesitelné. Zaprvé je vidět že je to Hollywoodský film, který se snaží kopírovat britskou kulturu, ale po dosazení dvou britských herců kteří už hrají prakticky jen v amerických adaptacích anglie a po nesnesitelném přízvuku Emmy Stone tuto směšnou adaptaci dozajista mnozí odhalí. Za druhé mi přijde naprosto nesnesitelná nabubřelost, 1D vykreslení postav, které jsou navíc považovány za génie za to že udělají šaty o trošku delší než by bylo normální. Hlavní postava je je ze začátku otravná poté relativně snesitelná a ke konci kdy se promění v "Cruellu" naprosto odporná a sebestředná, i přesto že by toto mělo inspirovat nadějné mladé dívky či co je záměr tohoto filmu.

plakát

North Hollywood (2020) 

Je vidět že toto byl film natočený mladými skateáky. Přišlo mi že se snaží kopírovat a zachytit stejně dobře tuto subkulturu jako Devadesátky ale jen se prezentovali jako idioti bez komplexních vztahů jak s přáteli tak s partnery. Což také možná část z nich je podle videí na internetu. Proč by to ale mělo udělat dobrý film? Muzika a nějaké scény ukazovali chyby nezkušených filmařů, ale co mne nejvíc štvalo byl scénář, který nejen že z protagonistů dělal idioty, ale vytvářel až schizofrenní a nereálné či naopak jednodimenzální vykreslení mnoha postav.

Poslední hodnocení (1 068)

Čelisti (1975)

15.07.2021

Benedetta (2021)

14.07.2021

Na shledanou tam nahoře (2017)

09.07.2021

Adieu les cons (2020)

09.07.2021

Star Trek: Do temnoty (2013)

29.06.2021

Thor: Temný svět (2013)

29.06.2021

V srdci moře (2015)

29.06.2021

Donnie Darko (2001)

28.06.2021

Země nomádů (2020)

28.06.2021

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama