Apanatschi

okres Bratislava

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 29.11.2020  13:51
    Christmas in Vienna (TV film) (2020)

Šup šup – toto prosíme rýchlo zakúpiť a nadabovať! Je to perla medzi priemernými vianočnými tv filmami. Plus k tomu vianočná Viedeň, ktorú my tu v SR a ČR dobre poznáme a milujeme. Plus príbeh zo Sound of Music sa podarilo pekne pretlmočiť do súčasnosti a naladiť do vianočnej atmosféry. Kto ste čítali aj knihu od barónky von Trappovej – tak viete, že si kapitánovo srdce a vôbec celú rodinku získala práve počas príprav na Vianoce. A Brennan Elliot výborne vyzreto zahral „kapitána von Trappa“ - zmietaného chladom, strachom, žiaľom... Veľký potlesk pre Hallmark!

• 20.11.2020  09:15

Za zmienku stoja: prekrásne škótske exteriéry. Tiež to, že Vanesske to svedčí aj v žltých gumáčkoch aj v kráľovskej róbe. A výprava: megavianočná. :-D Netflix má teraz sklady plné girlánd, vencov a trblietavých reťazí. :-D Celkovo: nenáročná vianočná zábava. Veľmi, veľmi nenáročná.

• 6.11.2020  20:51

Jeden z najzmysluplnejších vianočných filmov, aký som kedy videla. Vždy som mala sklony k idealizmu - ale život ma naučil, ako to vo svete chodí. :-/ Preto sa veľmi teším, že projekt Christmas Drop funguje aj naozaj - nielen vo filme - a to už vyše 50 rokov.

• 2.11.2020  09:27

Ak bola cieľovka 15-17 ročné kočky - tak toto je extra vydarený film! Každý rok robíme letný tábor s nejakou tematikou a pár dní je vždy špeciálnych pre baby (a chalanov zvlášť) - a najmladšie vedúce - animátorky - chceli toto ako tému. Nakoniec to vyhrala Divergencia :-) Ale akokoľvek: posílám lásku! ... v podobe hviezdičiek :-)

• 29.10.2020  16:47
    Jingle Bell Bride (TV film) (2020)

Jednoduchučké - ale milé, pekne zahrané, šikovní herci, ktorí by si zaslúžili aj lepšie scenáre - ale dali sa do toho nasadením hodným prvého hallmarkového vianočného múví v tomto roku. :-)

• 10.9.2020  15:17
    In the Key of Love (TV film) (2019)

Páčil sa mi ostrov, pesničky a ich tvorenie počas filmu, hlavní aj vedľajší hrdinovia...

• 10.9.2020  15:12
    Wedding Every Weekend (TV film) (2020)

Čo svadba - to skvelý slušivý outfit pre hlavnú hrdinku. Kostýmy a 4x milá svadobná výprava si tú hviezdičku zaslúžia.

• 10.9.2020  15:09
    Love in Harmony Valley (TV film) (2020)

Milo prekvapili šikovní herci: ich uveriteľný prejav. Tematicky to nebolo zrovna light - ale ustáli to pekne - civilne - bez zbytočného nadsadzovania.

• 10.9.2020  15:05
    Love in the Forecast (TV film) (2020)

Na tejto hallmarkovke oceňujem zobrazenie dlhodobého vzťahu - nič také - že víkend a hneď prstienok. :-)

• 10.9.2020  15:02
    Love on Harbor Island (TV film) (2020)

Celkovo slabučké. Ale páčilo sa mi, ako vyjadrili pocit "prináležitosti" k malému mestečku - napr. aj prostredníctvom lampiónového festivalu.

• 10.9.2020  14:58
    Romance in the Air (TV film) (2020)

Cindy Busby naozaj robí, čo sa dá...ale keď ostatní len roboticky recitujú, ako to má celé zachrániť? Aspoň že krajinky, lokácie, jazero - stoja za to - čistá nádhera.

• 23.8.2020  19:22
    Magic Camp (2020)

Otravne roztomilé. Vhodné pre rodinku s deťmi vo veku 11, 8 a 6 rokov. :-) Ale postupne to vtiahlo aj mňa. A záverečný "balíček kariet" ma napokon úplne dostal.

• 8.7.2020  13:07

Doteraz najfilozofickejší diel – zaznievajú tie klasické motívy tohto seriálu – že život je dar – a to „proklatě“ vzácny. Že sa nedá žiť len pre seba a len tak, bez „purposu“.Celé je to poňaté bez moralizovania, bez nátlaku a bez nudy. :-) Hlavné protagonistky Mary a Ava tu stoja proti sebe – ale fandila som obidvom zároveň. A tie scenérie! Interiéry aj exteriéry. Paráda. Španielsko pre túto sériu bola skvelá voľba!

• 28.6.2020  13:16

Baladický poetický príbeh-nepríbeh. O mužoch, ktorí sa správajú chrapúnsky, ale aj o tých, čo sa chovajú gentlemansky a otcovsky. O mladej žienke so sladkým srdcom, ktorá sa stretla so smrťou blízkej osoby, svet sa jej zrútil a potrebovala by sa s touto traumou vysporiadať. Robí z toho hlúposti - primerané tomu, ako hlúpo sa asi cíti. Ďalej je to aj o dievčinke, ktorá hľadala, čo so životom, odkiaľ-pokiaľ je to ešte OK, kto má byť jej vzorom. O tom, ako ľudia ľahko odsúdia posúdia toho druhého, nevediac, čím si prechádza. O prirodzenej a plastickej kráse. O ženskej dôstojnosti. A vôbec o ľudskej dôstojnosti. Teda celkovo „nič vážne“. Iba také ľahučké témy – ako vlnky na francúzskej riviére. Po skončení filmu som si hneď vyhľadala dáta o režisérke a scénaristke. Mladá baba v mojom veku. Myslím, že sme sa pochopili. Čítajúc komentáre tuná sa mi zazdalo, že čarovné krivky Zahie Deher a jej dámske dobrodružstvá vedia odviesť pozornosť niektorých divákov od pointy tohto filmu. Čo mi je ľúto. Osobne by som posunula vekovú hranicu na 15+ alebo radšej 18+.

• 30.5.2020  14:27
    Nature of Love (TV film) (2020)

Tak tooo booo milééé: eko-bio-racio- indiánsky noblesné. V rámci subžánru „filmy pre unavené ženy“ mi toto dielko ohromne sadlo. Dúfam, že si ho povšimnú aj kompetentní – a kúpia ho na dabing – aby sa mohla potešiť aj širšia česko-slovenská klientela. :-)

• 10.3.2020  07:20
    Love on Iceland (TV film) (2020)

Výlet na Island ako metafora rozhodnutia pozrieť sa na svoj život out-of-the-box. Cool! Lokálnych scenérií a tradícií by som prijala aj viac – ale to, čo bolo, bolo krásne malebné aj celkom poučné. Z príbehu som si zapamätala krásne tváričky a perfektný styling hlavných predstaviteľov.

• 7.3.2020  15:21
    Winter in Vail (TV film) (2020)

Keď sa do stvárnenia postavy vloží šikovná Lacey Chabert, vždy to vyznie ozajstne. Navyše aj jej parťák vonkoncom nebol zlý. A vôbec aj vedľajšie postavy boli príjemné. Príbeh - jednoduchý - v štýle "filmov pre unavené ženy", ale nie prostoduchý - mal svoju dávku inteligencie a elegancie. No a šarm horského mestečka Vail tiež celkovému dojmu len pridal. Good job!

• 7.3.2020  00:02
    Matching Hearts (TV film) (2020)

Obľúbení hallmarkáčski herci to odohrali tak na 2 hviezdičky. A tá tretia je za psíkov, šteniatka, mačky, kvetinky a slušivé dámske outfity.

• 10.2.2020  08:40
    Alice in Winterland (TV film) (2020)

Zoberiem to z pozitívnej stránky: Páčila sa mi zasnežená krajina Winterlandu a herecká stránka filmíku. Že čo konkrétne? Oceňujem hlavne šarm, s akým sa herci zhostili svojich úloh: napr. ako Chad Michael zapojil do hrania všetky svoje jamky na lícach a chraptel ako Zaklínač. :-) Ako Italia Ricci plnovýznamovými výrazmi svojej krásnej tváre dokázala odpútať pozornosť diváka od jej čerstvo popôrodnej postavy. Ako Jack Turner svojím luxusným oxfordským prízvukom do toho všetkého vnášal noblesu a uhladenosť. Vtipný bol aj záverečný dialóg o tom, že teraz tam určite nie je žiadna kamera. Jojkyyy, snáď toto nebol spoiler?! :-D

• 1.2.2020  20:26
    Hearts of Winter (TV film) (2020)

Prečo nadpriemer? Lebo Victor Webster, Jill Wagner sú záruka zábavného a kreatívneho prístupu k svojim filmovým postavám. Lebo Lauren Mc... sa prehupla z detských postáv na tínedžerské a ide jej to stále lepšie a lepšie. Vnáša tam živelnosť a prirodzenosť. Z nej raz niečo bude! Držím jej palce. A aj vedľajšie postavy sú OK. Celkovo: príjemná atmosféra čarovnej zimy a tepla domova. Kontrasty v súlade. To na mňa vždy zapôsobí. :-)

• 8.1.2020  18:06

Kde bol taký mladík, čo ho hrá Tim Chalamet v daždivom NY? Alebo tento, čo ho hrá Owen Wilson v daždivom Pariži? No kde boli, keď som ešte bola mladučká a free? No povedzte, kde? A kde sú teraz? Keď ich stretnete, povedzte im, že neskoro! Že už som zadaná! :-D :-D :-D Milujem Pariž, milujem 20. roky a prelom storočí, secesiu aj impresionizmus, dosť času som strávila pri obdivovaní Dalího, Picassa, Buñuel mi spôsobil nemalú personálnu krízu, mám krásne spomienky na Gertrude Stein a jej spolčo umelcov - ešte z čias mojich štúdií americkej literatúry s profesorkou (ozajstnou profesorkou a dámou!) Vietorovou... a teda som čítala Fitzgeralda, Faulknera, veeeľa Hemingwaya...Chvíľu som mala pocit, že pán Allen natočil tento film pre mňa. Niektorí priatelia ma volajú docentka nostalgie. :-) A práve vo chvíli, keď tento druh nálady chytil, som mala naporúdzi Midnight in Paris – a sadlo to na plný počet. Paríž je krásny v priestore aj v čase.

• 19.12.2019  18:33

Každá epizóda SW je pre mňa lekciou o tom, že akokoľvek bezvýchodiskovo situácia vyzerá, vždy je nádej. A že na záchranu sveta nestačia dvaja-traja superhrdinovia. Zakaždým sa im podarilo tieto „sentimentálne a utopistické“ idey vyrozprávať akčne, s humorom, bez moralizovania a nasladlostí. Keby to tak nebolo aj v deviatke, bola by som skutočne sklamaná. Navyše – keďže ide o záver – sa im podarilo dať do poriadku mnohé nezrovnalosti z predchádzajúcich dielov. Čo vo mne vyvolalo práve ten feel-good pocit, o ktorom tu píšu viacerí. Cítim sa naozaj slávnostne – dovolím si citát z filmu – bez spoilerovania: „Také čosi sa dá zažiť len raz za 42 rokov!“

• 6.11.2019  16:20
    Zamilované Vánoce (TV film) (2018)

Najmilší na tomto filme sa zdá fakt, že to natáčali v skutočnej malej pekárničke a to počas prevádzky! Aspoň tak to tvrdí ústredná herecká dvojica - a dosť presvedčivo. :-) https://www.youtube.com/watch?v=FKPjhErqKAo A najrozprávkovejšie sa mi tam zdajú pracovné vzťahy manažment-zamestnanec.Čo viac si môžeme priať? Aspoň na Vianoce takúto pracovnú idylku. :-)

• 3.11.2019  11:29

Historickú hodnotu filmu nech posúdia historici. Biblickú biblisti. Ja to vidím takto: Režisér sa vyjadril, že natočil spirituálny film. Nie náboženský. A to som rada, lebo IMHO Ježiš je fenomén, ktorý takto môže byť prístupný viacerým, nielen úzkemu okruhu kresťanov. Vizuálne je snímok tak akosi ekologicky minimalistický, lowcostový – je pekné si spomenúť, že všetky okázalé kresťanské cirkevné architektúry a rituály majú takýto skromný začiatok. To je niečo, čo vkuse pripomína aj súčasný pápež. Páčili sa mi symboly a obrazy, ktoré vo filme úžasne fungovali: voda,jazero – ponorenie sa do Prítomnosti; hory – byť blízko Bohu; dotyk – ľudskosť a milosrdenstvo; svetlo a tma... A tiež sa mi páčilo, ako boli bez nasladlosti zobrazené kresťanské hodnoty ako odpustenie, Božia prítomnosť, Božie kráľovstvo, milosrdenstvo. Myslím, že to bude vo mne ešte dlho rezonovať, na čom majú veľký podiel aj herecké výkony ústredných postáv. Celková atmosféra je ťaživá - pre mňa niekedy až hororoidná - ale o to viac vynikne nádej a radosť na záver, keď sa Ježiš Šedý zmení na Ježiša Bieleho. :-)

• 26.10.2019  10:20
    Pride and Prejudice, Cut (TV film) (2019)

Oceňujem hlavne scenár a hlavný motív - ako životné príbehy hercov ladili s prežívaním hlavných postáv z pera Jane Austen. A páčil sa mi nápad ako hlavnú hrdinku Lizzie obsadiť "akože" megaúspešnú vloggerku. Vo svojej kategórií romantických filmov, tento vykúka z hladiny priemernosti. A ešte jeden postreh: zdá sa mi, že herci vedia najlepšie zahrať hercov. Keď majú predstierať, že sú lekári, právnici, maliari, ítéčkári... občas tam niečo zaškrípe, ale pri hraní hercov jednoznačne vedia v každom momente, o čo ide. :-)

• 20.10.2019  15:39

Ako novodobá vianočná verzia rozprávky o Pyšnej princeznej - celkom môže byť. Hoci tá staroveká čiernobiela to má u mňa za päť, aj táto moderná má právo na existenciu. :-) Pozerám, pozerám, odkiaľ je mi ten prince charming povedomý - a jasné - to je ten digitálny magnát z johnyho englisha troječky. Keď som som to zistila, hneď som sa aj viac bavila.

• 20.10.2019  11:04
    Love song (2013)

Film mám za sebou asi 4-5 krát, soundtrack asi miliónkrát. Večnou inšpiráciou je pre mňa postava Gretty - jej umelecké vnímanie sveta, hrdosť, sebavedomie a zmysel pre slobodu - ktoré sa prejavia a priam zažiaria v ťažkých chvíľach jej života. Pohľad na takýto charakter ma vždy vie znova nadopovať.

• 19.10.2019  19:07

Keď žienka v sobotu dokončí upratovanie a môže si k večeri pustiť niečo takéto - poteší! :-P (Zaujímalo by ma, či a ako takéto niečo zvláda mužská časť publika) Danica a Victor - ústredný detektívny pár - sú moji obľúbenci a žasnem nad tým, že niekomu napadlo dať ich dokopy. Dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania.

• 19.10.2019  14:54
    Over The Moon In Love (TV film) (2019)

Typická odľahčená romcom s typickými prvkami, ktoré má romcom obsahovať vrátane pekných šatičiek, miliónových interiérov a pohľadnicových exteriérov. Patrí síce do jesennej hallmarkovej série, ale celkovo tu cítiť ešte leto - aj samotné vyvrcholenie deja sa odohrá počas "summer soiré". Dala by som tak jednu-dve hviezdy, keby nie toho pozitívneho naladenia, v ktorom práve som :-) a ktoré ma upriamilo na ďalšie plusové stránky tohto filmíku: Jessica tu vyzerá - oproti ostatným filmom - dosť prirodzene (asi to bude ten mejkap v štýle "no-make-up") ďalej príjemné pesničky - teda hlavne príjemná gitara, občas dooosť inteligentne vtipné hlášky a scénky...a napokon prekvapenie na záver - že vytiahli nečakané eso z rukáva.Bude to asi tým, že za scenárom je hlavná protagonistka príbehu. Viac neprezradím! Kto sa odhodlá dopozerať až dokonca, uvidí. :-)

• 22.9.2019  11:46
    Jurský park (1993)

Chcela som byť cool staršia sestra, tak som na to zobrala brata. Na ďalší týždeň sa v médiách objavila správa, že Spielberg by to svojim deťom (vtedy vo veku môjho bráška) nedovolil pozerať. :-/ Veru, keď si spomeniem na tú predtitulkovú mrazivú scénu, ešte stále mám dosť! Akokoľvek, bol to pre mňa najväčší filmový zážitok svojho času - totálne absolútne wow.

<< předchozí 1 2