• Romantický

Vrtěti psem (1997)

Herecký koncert Dustina Hoffmana a Roberta De Niro. Na filmovej produkcii nás učili, že to sa vo filmoch nerobí, aby sa obsadili 2 rovnako veľké hviezdy. Že to potom medzi nimi škrípe. Lepšie je vraj, keď je jedna väčšia a jedna menšia. Vo Wag the Dog je to teda proti pravidlám, ale tie 2 veľké hviezdy sú tak mega veľké, že dokážu popri sebe fungovať mega fantasticky a divák – typu moi – má z toho zimomriavky. A nedá mi nezmieniť sa aj o hlavnej téme filmu: sile médií. Verím a dúfam, že to vo svete nechodí presne tak ako v tomto príbehu. Ale viem si predstaviť, že „v princípe“ to sedí. Že napr. keď sa chce od niečoho odpútať pozornosť, vytiahne sa nejaká kontroverzná téma...vypustia sa dymovničky...a zatiaľ sa potichučku, poza bučky sa udeje niečo, čo by inak verejnosť odmietla. V žiadnom inom snímku som nenašla takúto tému tak skvelo spracovanú: je to satirické, inteligentné, plné čierneho humoru, ktorý postupne speje až do vypointovanej absurdity.

Vždycky jsi to byla ty (2021) (TV film)

Storka - ako zväčša: jednoduchá, predvídateľná, milunká. Ale veľmi chcem oceniť jednotlivé scénočky, ktoré film vytvárali. Boli také malé televízne skvostíky. Herci sa - podľa môjho názoru - s pasiou vrhli do svojich postáv a snažili sa podčiarknuť komickosť ich rozpoloženia. Good job! :-) Vizuálne veľmi príjemné prostredie vily na ostrove celkovú atmošku roztomilo dotvorilo. V skratke: ideálne pre unavené ženy. ;-)

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 6 – tá je najobetavejšia – v tom zmysle, že sa viackrát spomína, že Ethan radšej nechá padnúť misiu, keď by to malo stáť život čo len jedného človeka. To je taký biblický prístup podľa príbehu Dobrého pastiera, ktorý zanechá aj 99 oviec, aby zachránil jednu stratenú. A to my, Tomovi fanúšíkovia, dobre vieme, že kým sa upísal scientológii, za mladi mal kresťanské korene. MI začína dostávať aj hlbší kontext - a to je pre mňa veľké plus.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 5 je pre mňa najzábavnejšia. Nikdy som sa počas Mission toľko nenasmiala. A väčšinou za to vždy môže Benji. Tá „opening scene“ s lietadlom ma úplne dostala a držalo ma to potom celý čas. :-)

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 4 – tá je najtímovejšia. Ethan je samozrejme super, ale svedčí mu aj spolupráca. Skvelé, že zatiahli do akcie aj Benjiho – a vôbec – celej partii to klape výborne.

Mission: Impossible III (2006)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 3 – je najnapínavejšia a najnadupanejšia. Obzvlášť milujem sekvenciu vo Vatikáne. :-)

Mission: Impossible II (2000)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 2 – v tej je Ethan za najväčšieho frajírka (až to lezie na nervy). A hlavná fešanda je zobrazená takým tým spredmetňujúcim spôsobom – akoby ani nebola ľudská osoba, ale objekt na použitie, zneužitie, zaplatenie, podplatenie, pomstu. Celkovo – akcia bola fajn, nechýbala scéna s visiacim Tomom – to bolo všetko OK. Ale teda úspech sa nedostavil a úprimne poviem, že som rada! Ako dobre, že sa tvorcovia z toho poučili a v nasledujúcej Mission 3 už Tomík nebol frajer, ale odvážny milujúci riskujúci muž. A hlavná fešanda – už bola krásne vykreslená ľudská osoba.

Mission: Impossible (1996)

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 1 – tá je najprekomplikovanejšia. A najstaršia – samozrejme. :-) Bolo to úplné LOL, keď jeden z hrdinov povedal: „Počkaj, zapnem gé pe es!“ Vtedy sme si uvedomili, ako sa doba odvtedy posunula... ;-)

Rozum, cit a sněhuláci (2019) (TV film)

Ďalší zo žánru „filmy pre unavené ženy“. Tento konkrétne pre tie unavenejšie. Keď to preženú s vianočným upratovaním, zosypú sa do fotelky a hodinu a pol hľadia „do blba“. Keď si k tomu pusta takýto filmík, aspoň je im milunko. :-)

Pětihvězdičkové Vánoce (2019) (TV film)

To akože vážne? Práve tento extra-primitívnučký filmík sa dostal do výberu slovenských Vianoc 2020? Asi bol extra cenovo dostupný – iný dôvod naozaj neviem vymyslieť! Akože – herci sú sympaťáci, aj zopár milých okamihov sa tam nájde...ale predsa: hallmark má toľko lepších vecí! Škodaaa!