Černákočka

okres Kroměříž

homepage

• 31.10.2011  15:13
    Drive (2011)

Čtyři hvězdy jako vyšité, opravdu zajímavý film, od podmanivé (povětšinou) líně plynoucí atmosféry až po skvělého Ryana Goslinga. Rozhodně mi jenom tak z hlavy nevypadne.

• 16.3.2011  15:15
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Tři hvězdičky s dosti odřenýma ušima. Kdybych nečetla knihy, možná bych byla shovívavější. Nicméně v daném případě straním jednoznačně literární předloze. Sice to taky není žádné veledílo, ale působí na mě mnohem příjemněji než seriál. V tom se neustále nesmyslně tlačí na pilu, některé z postav jsou (podle mého zbytečně) charakterově posunuty a celkově mám dost výhrady vůči obsazení zejména mužských upírských rolí. Tradiční slabosti mnoha upírských děl, kdy se někdo má tvářit (asi) hrozně drsně a charismaticky a v konečném výsledku se tváří spíš jak dement, je tu taky vrchovatě. Jestli tohle má být špička v daném žánru, pak důkaz toho, jak bídně na tom upírské filmy jsou...

• 9.9.2010  16:06
    Případy bratra Cadfaela (TV seriál) (1994)

Vcelku příjemné středověké detektivky s výborným Derekem Jacobim.

• 9.9.2010  15:22
    Dracula (1992)

Pro mě asi nejlépe obsazené filmové zpracování Draculy, na muže v hlavních rolích se vážně dobře dobře dívá, stejně tak jistý posun vůči předloze dodává filmu ten správný šmrnc. V neposlední řadě k příznivému dojmu přispívá i jedinečná vizuální stránka.

• 9.9.2010  14:40

No, Bruno Ganz mi sedí spíš na toho Hitlera než Jonathana Harkera a upírské špičáky jsou dosti srandovní, přesto nelze tomuto filmu upřít jistou podmanivost a ve výsledku i děsivost. Viděla jsem to v poměrně mladém věku a měla pak celou noc nervy poměrně slušně na pochodu...:) Asi by stálo za to, zhlédnout znovu, s odstupem.

• 21.6.2010  15:30

Trošku odklon od knižní předlohy (nakolik si ji pamatuji), ale skvěle vystižená körnerovská atmosféra. Obvyklé rekvizity jako válečné oběti na všech stranách, beznaděj a (nejen) morální špína - tíživý výlet do lidského marasmu. Výborná Ingrid Timková, postava Kryštofa taky dle mého velmi dobře vystižená.

• 24.12.2009  22:33
    Stmívání (2008)

Stewartová a Pattinson mě naprosto nepřesvědčili o tom, že by uměli hrát. Ty jejich společné scény, ještě kořeněné těmi strašlivými dialogy (které se tak možná daly snést v knize, ale na plátně to je uširvoucí...) jsou jak nějaká parodie. "Vystajlovaný" vzhled upírů to je fraška úplná a ty jejich neustálé dementní výrazy, které mají asi být drsné nebo uhrančivé či co, jsou fakt k smíchu. Na takové pokoukání jsem už asi trochu stará. Na druhou stranu, věděla jsem, do čeho jdu, a taky, že to určeno podstatně nižší věkové kategorii, proto ta shovívavá jedna hvězdička. Dovedu si představit, že v nějakých raných -nácti bych z toho byla odvařená taky.

• 21.1.2009  16:48
    Krev zmizelého (TV seriál) (2006)

Začínalo to slibně, ale postupně se z toho stávala větší a větší fraška. Navíc mám už delší dobu pocit, že se Körner stále více opakuje a jeho vyhrocený přístup, že všichni jsou oběti, jenom Češi bezcharakterní svině, mi taky není úplně blízký. Škoda, mohlo to dopadnout mhohem líp.

• 19.1.2009  12:26
    Zlatá šedesátá (TV seriál) (2009)

Po dosavadních třech dílech spokojenost veliká. Vynikající seriál!

• 28.11.2008  11:04
    Já, Claudius (TV seriál) (1976)

Perfektní převedení Gravesovy předlohy do filmové podoby. Jednoduché kulisy jsou bohatě vyváženy skvělými hereckými výkony, jimž vévodí zejména ústřední postava Claudia v podání Dereka Jacobiho. Sympatický je také fakt, že se tvůrci nezalekli ani drsnějších scén (Johna Hurta se zkrvavenými vousy si budu pamatovat hodně dlouho). Opravdová lahůdka!

• 31.10.2008  22:22
    Máj (2008)

Málokdy se stává, že bych litovala návštěvy kina, ale tohle byl bohužel přesně ten případ. Zklamání roku… Takhle zkazit krásné Máchovy verše??? Obsazení (snad krom pár výjimek) naprosto otřesné. Matěj Stropnický je snesitelný zhruba do chvíle, než sesedne z koně a začne se pokoušet o "hraní". Otázkou zůstává, jak se dokázalo takové individuum stát "strašným lesů pánem", když se takřka celý film projevuje jako unylá lemra. Jarmila alespoň nemluví, což je pravděpodobně velké plus. Proslulý večerní máj v tomto filmovém ztvárnění zcela vyšuměl do ztracena a o děsivě kýčovitém nočním lomu raději ani nemluvit. Paradoxně jediným světlým bodem se pro mě stal Jan Tříska, jehož patetický přednes jinak moc nemusím, ale jedině v jeho podání se daly útržky Máje zachytit. Jinak totiž atmosféra celé básně zmizela kdesi pryč.

• 24.10.2007  14:43

Björk a její hudbu nesnáším, ale to není to, co mě na tomhle filmu otrávilo nejvíc. Ovšem českoslovenští emigranti, kteří chudáci ani nevědí, jak se správně vyslovují jejich jména, naprosto nevěrohodná motivace i jednání postav a absence nadhledu, to mě vážně znechutilo. V tomto absurdním drámu jsem postrádala trochu humoru a ironie (pokud je tam von Trier umístil, tak jsem to tedy přehlédla), která by trochu odlehčila tu urputnost.

• 24.10.2007  13:52

Zdaleka mě to nezaujalo tolik jako Unaveni sluncem. Straaaašlivě rozvleklé a Menšikov jako mladý kadet... to bylo fakt trochu moc!

• 24.10.2007  11:26

Sice ujetý žánrový mišmaš, ale jen za mužské herecké obsazení bych dala 2* ;o))) Navíc je tu úchvatná vizuální stránka, romantika, trocha historie, hororu, sem tam nějaká filozofie, dle mého názoru skloubeny dohromady celkem umně – jednoduše chutná směsice, která mi opravdu sedla. Jen ty souboje mne moc neberou, tak bych je oželela a taky pořád marně přemýšlím, co byla bestie přesně zač...

• 24.10.2007  11:19
    Vesnice (2004)

Zápletka sice možná trochu přitažená za vlasy, ale na druhou stranu je ve filmu naprosto dokonale podána dusná atmosféra strachu z něčeho tajemného a nevyřčeného, co chodí kolem... Velice působivé dílo.

• 23.10.2007  16:01
    Mrtvý muž (1995)

Johnny s dlouhými vlasy – i to by stačilo na hodně slušné ohodnocení....:-DDD Navíc je tu ale snový černobílý obraz a úletový příběh o barvitém putovaní ke smrti, to vše za parádního hudebního doprovodu. 100%

• 23.10.2007  15:56

Na jedničku samozřejmě nemá, ale není to nejhorší pokračování. Zajímavé po vizuální stránce.

• 23.10.2007  15:52

Docela mě překvapuje zdejší celkem dobré hodnocení tohoto filmu. Pro mě to byl jen slaboučký odvar, původní atmosféra se vytratila a představitel hlavního hrdiny nestojí za nic, naprosto postrádá charisma. Působilo to na mne dojmem naprostého béčka. Slátanina.

• 23.10.2007  15:09
    Adelheid (1969)

Další příklad dokonalé spolupráce Vláčil + Körner. Příběh o obyčené touze žít a milovat, která se v rozvrácené době těsně po válce jen těžko naplňuje. Tichá a zšeřelá balada s jímavě zranitelným Petrem Čepkem a rozporuplnou postavou Adelheid Emmy Černé.

• 23.10.2007  14:42

Dokonalá úchylárna! Kdo neviděl, neuvěří:-D Svižné písničky a Tim Curry v podvazcích ( a vůbec v nich nevypadá zle;-)) se mi trefili do noty. Spojení hororu, muzíkálu a různých více či méně podivných individuí je jednoduše neodolatelné.

• 23.10.2007  14:28
    Vrána (1994)

Vrána, do srdce rána... alespoň pro mě určitě. Jednoznačně kultovní záležitost, okamžitě mě oslovila dokonale ponurou atmosférou a smutným, podmanivým příběhem , v neposlední řadě též hlavním představitelem (škoda ho..:( V období svých -nácti jsem byla naprosto spřízněná s životním pocitem líčeným ve Vráně, bohužel jsem ještě netušila, že budu mít příležitost "vychutnat" si něco podobného i opravdově... Dnes již tento film vnímám trochu jinak, přesto pro mě stále představuje neotřesitelně kvalitní zaléžitost. Doporučuji také komiks, vynikající dílo!

• 19.10.2007  17:04

Tak tohle opravdu není film pro mě. Většina postav mi byla totálně nesympatická svou povrchností a tupou konzumností... Navíc mě nějak neberou milostné pletky přestárlých seladonů a mladých holek, takže Lauřinu pobláznění Oliverem jsem prostě neporozuměla... Životní osudy snobských husiček fakt nemusím.

• 16.10.2007  15:15

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších českých filmů (ne-li vůbec ten nejlepší). Dokonalé obrazy, vybroušená jazyková stránka, skvěle vykreslená atmosféra…Co říkat dál? Prostě strhující filmový zážitek.