curil

okres Ústí nad Labem

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 7.3.2021  17:14

Historické drama z období sociálních bouří a rolnického povstání v Rumunsku kolem roku 1907. V popředí děje stojí osudy dvou původem rozdílných rodin, jejichž osudy se vzájemně prolínají. Rodina chudého rolníka s uvědomělým synem s revolučními myšlenkami a na druhé straně rodina majitelů rozsáhlých statků a pozemků.

• 5.3.2021  19:36

Gangsterská komedie založená na záměně osob, což není příliš originální. Bodrý vesničan se zaplete s pařížským podsvětím, když je k nerozeznání podobný šéfovi gangu Al Gregorovi. S Francisem Blanchem jsem už viděl lepší filmy, ale ani tento není tak špatný. Může být i pro starší sportovní fanoušky zajímavý, když se v nejméně sympatické postavě objeví slavná francouzská slalomářka Marielle Goitschel, dvojnásobná olympijská vítězka z Innsbrucku a Grenoblu a sedminásobná mistryně světa. Dlouho nezapomenu na její roli dominantní manželky hlavního hrdiny Alphonse a na její vztek a úžas v očích, když si ušlápnutý mužíček po deseti letech ponižování zapálí doutníček a poté ho típne o kredenc.

• 1.3.2021  18:20

Komedie s kriminální zápletkou a s populární dvojicí Michelem Serraultem a Jeanem Poiretem. Bohatý průmyslník Gabriel se zaplete nechtěně se sicilským mafiánem Lombardim. Jeho dcera se zamiluje do gangsterova syna a i další členové rodiny mají potíže s mafiánovým okolím. Lombardi zatáhne naivního Gabriela do velké loupeže a tomu dá velké starosti uvést vše do pořádku, když je tím nejvíce podezřelým.

• 28.2.2021  18:19
    Bang Bang (1967)

Chaotická kriminální komedie, kde dostala filmovou příležitost zpěvačka Sheila, která zahrála hlavní roli. Účast ve filmu je spíše výjimkou, ale ve své době v šedesátých letech byla ve Francii velice populární a její kariéra vydržela s úspěchem do 21. století. Příběh mladé dívky, která zdědí po zemřelém strýci soukromou detektivní kancelář "Lumine", což je trnem v oku všem zbývajícím příbuzným. Aby získala kvalifikaci a příslušné znalosti potřebné ke koncesi soukromého detektiva, absolvuje odborné kurzy v Anglii, kde se pozná s inspektorem Scotland Yardu Danem Smithem. Její první případ jí zavede na stopu padělatele Raffaelliho, po kterém jde i Dan. Gangster Sheilu unese na svou jachtu, kde ji uvězní. Představitelka je podle mého názoru příliš křehká a do role se nehodí. Nepomáhá ani účast zkušených herců jako Jean Richard, Jean Yanne nebo Brett Halsey.

• 27.2.2021  20:16

Bláznivá komedie, která kdysi běžela i v českých kinech, já ji viděl 30. 11. 1969. Příběh záletného muže, který si chce vyhodit z kopýtka při zahraničí misi v Paříži. Když mu plány na milenku zhatí jeho manželka Bertha, je nucen najít náhradní řešení. S tím mu pomáhá potrhlý vynálezce, který se vydává za jeho bývalého spolužáky, aby získal penízky na svůj nový vynález.

• 27.2.2021  13:21

Hudební drámo s milou country muzikou a navíc s příjemnou nahotou mladé Moniky Gayle. Příběh šestnáctileté Jamie, která z Kentucky vyrazí jen s kytarou do Nashville budovat svojí kariéru. Hned v začátku se dozví, že potřebuje k úspěchu i jiné schopnosti než zpěv. A tak neváhá flirtovat (i více) s muži, kteří mají vliv a možnosti dívce pomoci k úspěchu.

• 25.2.2021  12:58

Sláva opalování na sluníčku, provozování míčových her a dovádění v bazénu, a to vše v rouchu Evině. Kvůli záběrům z nudistického kempu byl natočen příběh o dvou lupičích, kteří se právě zde ukryjí. Škoda, že se vnadné dívky cudně halí do osušek a ručníků a neukážou svou nahotu kompletně.

• 24.2.2021  18:27

Slabší komedie, i když je obsazená několika populárními francouzskými komiky šedesátých let. Sázka na známé obličeji tentokrát příliš nevyšla, což je zásluhou nepovedeného scénáře. Příběh se točí kolem objevu na výrobu levnějšího a výkonnějšího benzínu, který je prací výstředního vědce z nejmenované východoevropské země. O vynález mají zájem Francouzi a tak Gopeka převezou do špičkově vybavené laboratoře na pařížském předměstí, kde má zdokonalit svůj vynález. Ten se místo práce raději věnuje zábavě a obráží pařížské šantány a kamarádí se s hezkými ženami. To je ovšem trnem v oku jeho mecenášům a také jeho manželky Loly. K filmu bych volil český překlad názvu "Velká věc" - volně přeloženo.

• 23.2.2021  17:54

Francouzská parodie na tehdy populární špionážní filmy. Objev malého zemědělce vydojit z jedné kravky denně dvě stě litrů mléka, zalarmuje nejen ministerstvo zemědělství a vnitra, ale také agenty několika velmocí, které by rády získaly tajemný vzorec. Vesničan dostane ochranku, kterou je hezká agentka Valérie E.22, což komplikuje vynálezci probíhající líbánky a svatební cestu. Ve filmu exceluje dvojice Darry Cowl a Francis Blanche v rolích konkurenčních špionů (USA a SSSR), což byla sázka na jistotu. I když film kritiku neuchvátil, v prvním roce navštívilo kina více něž milion šest set diváků.

• 22.2.2021  19:15

Spaghetti western s oblíbeným hrdinou tohoto žánru George Hiltonem (Jorge Hill Acosta y Lara - rj.). Obvyklá zápletka o kladném hrdinovi pistolníkovi, který se svým přítelem převáží přes území, které ovládá několik band psanců, milión dolarů ve zlatě. Cestují v převleku za medicinmana a jeho pomocníka, kteří po cestě prodávají zázračné elixíry a mastičky. Podaří se jim splnit úkol, ale jsou sami podvedeni lstivým bankéřem. Zbývá jen pomsta a dostat se zpátky ke zlatu.

• 21.2.2021  13:17

Pseudodokumentární film o porno průmyslu v New Yorku. Divák sleduje různé scény např. studio při focení a natáčení, masáže, dvojice lesbiček a homosexuálů, odlévání penisu do sádry, ukázky SM a spankingu atd. Některé scénky jsou vteřinové či dvouvteřinové, takže těžko postřehnutelné. Film uvozuje řeč právníka o zákonech týkajících se porna a obscénnosti.

• 20.2.2021  18:48
    Macho, El (1977)

Průměrný spaghetti western, kde hlavní postavu vytváří slavný argentinský boxer Carlos Monzón. Sedm let neporažený profesionální mistr světa střední váhy, v Argentině stejně populární jako Diego Maradona. Jeho nepříliš hezký vzhled je v žánru SW nezvykem pro klaďáky, stejně jako pošmourná kamera místo prozářeného slunce španělských exteriérů. Zápletka není příliš originální, za vysokou odměnu se infiltrovat do bandu psanců a snaha získat uloupené zlato z dostavníku.

• 19.2.2021  14:10

Šťastná ruka České televize ve volbě nového průvodce televizním seriálem Viktora Preisse. Po výtečném Luďku Munzarovi, který diváky provedl předešlými třemi seriály (Zpět k pramenům, Rozhlédni se, člověče, Posvátné stromy). Těžko by se asi stoupalo Luďkovi po žebřících do vrcholů věží, ale patří mu můj největší obdiv za předešlé dílo.

• 19.2.2021  13:49

V posledním díle mě zaujalo osobní vyznání Luďka Munzara, který se loučí se seriálem i jeho dvěma předešlými náměty podobnými minisériemi (rozhledny, stromy). Herce obdivuji a patří dík České televizi, že dala příležitost ke vzniku podobných zajímavých seriálů.

• 18.2.2021  14:54

Nicneříkající kriminální eroticky zaměřený příběh frustrované vdané ženy, která se uchyluje k nevěře, což se jí těžce nevyplatí. Zaplete se s uprchlým trestancem a jeho kamarády.

• 16.2.2021  19:05

Jedna z neoblíbenějších francouzských filmových dvojic šedesátých let Michel Serrault - Jean Poiret. Škoda, že nás jejich filmy minuly. Příběh kloboučníka Gastona Berriena, kterému už jeho obchod příliš nevynáší a tak se vrhne společně se svým švagrem na nelegální podnikání. Hazardní herna vynáší a spokojenost trvá do doby, než se Gastonova dcera Evelyne zamiluje do syna jednoho z hostů herny. Gaston se právem obává prozrazení a navíc se objeví vyděrač Mario s kompromitujícími fotografiemi. Požaduje nehoráznou sumu 30 miliónů starých franků, což je nesplnitelný požadavek. A tak se Gaston s Phillippem rozhodnou pro jednoduché řešení.

• 15.2.2021  08:43

Zatím nejlepší pokračování sympatického seriálku České televize. I vedlejší motivy ze soukromí hlavních postav jsou dobře rozvinuty a je zaděláno na další zajímavé osudy. Herecké výkony na úrovni, vyčnívá Jaroslav Plesl.

• 12.2.2021  20:13

Italská parodie na westerny, která se příliš nevydařila. Osobně jsem parodiím na spaghetti westerny nepřišel na chuť, což je zásluha dvojice Spencer-Hill, kteří již před dlouhými léty s jejich srandičkami mi podobné filmy znechutili. Příběh čtyř bratrů Brutů, kteří zdědí pohřební ústav a vydávají se na cestu s mrtvolou v rakvi do sousedního státu. Netuší, že v rakvi se ukrývá mazaný lupič s balíkem dolarů ukradených armádě. Vypukne řada nepředvídaných situací doprovázených různými gagy, což všechno vyvrcholí přepadením a zajetím Indiány. Čekají je čtyři "krásné" indiánské nevěsty jako dělané pro čtyři bratry Bruty. Tentokrát mě nepotěšil ani můj velký oblíbenec Darry Cowl. Film je na mě příliš "veselý", nudný a dlouhý.

• 12.2.2021  13:52

Brazilské soft core nešetří nahými scénami. Objeví se i náznaky sado maso praktik, dále flashbacky do dětství hlavní hrdinky Reginy, kdy utrpěla trauma, které se nyní promítá do jejího sexuálního života. Ač vdaná za úspěšného a bohatého muže, není schopna zvládat odpor k manželskému sexu. Přesto její erotické fantazie s partnery obojího pohlaví by jí mohl každý závidět. K filmu: režie - Silvio de Abreu; další herci - Helena Ramos (Regina), Nuno Leal Maia, Kate Lyra, Maria Lucia Dahl, Hélio Souto a další.

• 11.2.2021  21:20
    Rodinný ranč 2 (TV film) (2020)

Taková optimistická slátaninka. Všichni jsou hodní, sousedé spolu drží, nikde žádná závist nebo nenávist, zkrátka musíme si pomáhat. Už z prvního dílu jsem nebyl nadšenej, ale pokračování je ještě o dost slabší. James Caan navíc chodí jako krpatec. Ale Bo Derek to sluší! A taky jsem měl ze začátku zmatek, když šerifa Whitlocka hraje jiný herec (Dylan Walsh), snad jediná Rebecca si nevšimla, že ji žádá o ruku někdo jiný.

• 10.2.2021  14:21

Čekal jsem více od Bruna Matteie lehkou erotiku (podobných filmů od tohoto režiséra jsem viděl více), ale z filmu se vyklubalo hard core bez jakéhokoliv zamlžování. Navíc tuctový příběh mladé dívky přijíždějící z provincie do velkoměsta na zkušenou. A nebrání se ničemu.

• 9.2.2021  21:03

Námět zase není tak špatný, ale to neustálé soudruhování vyústí v bohapustou komunistickou propagandu. Jak jsou nakonec staří dřevaři uvědomělí, to je k uzoufání. Škoda, obsazení rolí je excelentní.

• 9.2.2021  14:02

David Cardoso tentokrát jako producent filmu, který nijak nevybočuje z jeho režisérských počinů v oblasti brazilských kriminálek s erotickými zápletkami. Opět jde o majetek starého bohatého muže, o který ho chtějí připravit jeho milenky a jejich amanti.

• 7.2.2021  14:19

Filmový debut Giady Colagrande je natočen prakticky v jednom prostředí. Působí téměř klaustrofobně a jako domácí video, když některé scény jsou snímané staticky v pološeru, jiné projasněné. Příběh dvou sester Catheriny a starší Marie, která C. vychovávala od dvou let v domácím prostředí; pouze sestře dopřála baletní kurzy. Staví se ke Catherine dominantně, přesto mezi nimi existuje incestní vztah. Situace se změní, když si baletka nabalí správce studia a začne s ním udržovat intimní styk.

• 5.2.2021  19:16
    Casanova '70 (1965)

Jedna z mála italských komedií bourajících předsudky a sexuální tabu, která se k nám dostala do kin koncem šedesátých let. Pamatuji na fronty před kinem a čerstvý občanský průkaz (přístupno od patnácti let).

• 3.2.2021  14:04

Španělská soft erotika o obchodu s bílým masem, přeplněná přehlídkou nahých dívek a mladých žen. Mladá reportérka se dostane v Severní Africe do spárů arabského šejka a jeho naháněčů. Obvyklé lesbické scény, naznačovaný sex, znásilnění na oko, kapání vosku a pálení chloupků v klíně svíčkou.

• 1.2.2021  14:13
    Bakaláři - Brok (S08E22) (epizoda) (1979)

Pochybuji, že by se našel někdo, kdo by pana kamenolomaře ve skvělém podání Josefa Karlíka, litoval. Bral jsem to jako zadostiučinění. Jenom zmínka o moderátorce Vlastě Fialové s pěkným knírkem, která se zatím zhostila své role průvodkyně brněnskými "bakaláři" zatím nejlépe; při výčtu všech kladných vlastností pejsků si mohla odpustit střežení našich nepropustných a zadrátovaných hranic před revanšisty.

• 1.2.2021  13:57
    Baby Cat (1983)

Francouzská sexy komedie v krásném prostředí pláží a bazénů u přepychových vil. V žádném případě pornografie, pouze lehká erotika a navíc s hezkými dívkami. V hlavní roli mladá dívka, fotomodelka, kterou začne pronásledovat fotograf a její odmítání nebere vážně. Z Paříže až na Riviéru.

• 30.1.2021  18:02
    Scénky na scénu (TV pořad) (2005)

Vybrané scénky jsou dobré, škoda, že jenom z jedné televize. Některé mohu vidět několikrát (gigolo Šíp). Dojem mi kazí dvojice moderátorů a jejich průpovídky. Oba zvlášť jsou mi sympatičtí, ale ten kdo psal průvodní slovo, je ničema.

• 30.1.2021  13:00

Pokus o softcore vyznívá amatérsky, vše odehrají prakticky tři herci. Exteriéry na ulici, v parku, žádná výprava, špatné osvětlení a práce kamery. Osmnáctiletá Švédka Siv je pozvána studovat do San Francisca a žije s volnomyšlenkářským párem. Seznámí se s drogami a společným sexem. Hodně scén lesbických, obě dívky hezké a přírodní. Jedna pěkná scéna před zrcadlem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17