Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Dokumentární
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (1 138)

plakát

Gros malins, Les (1969) 

Shlédnuto na YouTube dne 28. 9. 2023 v originálním francouzském znění.

plakát

Jsem božská (2018) 

Americká komedie je spíše pro ženské divačky, které zřejmě budou fandit sebevědomé dívce, která nemá na to, aby byla zrovna hvězdou maturitního plesu. Ale jeden úder do hlavy všechno spraví a už je tu vyfabulovaný příběh, který hýří trapnými fórky pro mě málo humornými. Představitelka Renee mi nebyla sympatická ani na začátku, ani na konci. Celý film vlastně vychází z jednoho jediného gagu, což nestačí upoutat pozornost. Navíc to řečnění hlavní hrdinky v závěru filmu o tom, že ať je žena jaká je, je stejně krásná, jak se cítí. Pro mě těžko přijatelné. Další šanci už filmu nedám.

plakát

La Part des lions (1971) 

Další z výborných francouzských kriminálek ze sedmdesátých let. Hodně připomíná film "Čas vlků" z roku 1970 se stejnými představiteli (Hossein, Aznavour, Minski, místo jedné italské hvězdy - Virny Lisi, druhá Elsa Martinelli), režisér Sergio Gobbi nyní jako producent, stejný scénárista A. Tabet. Podobný děj o dvou přátelích a jejich setkání po dlouhých letech, dvou protikladů. Originální nápady jako první setkání v hospicu u starce, který přátele vychovával; při loupeži v bance použití falešné mrtvoly pro zastrašení rukojmí; vyšetřovací postupy inspektora Grazziho (v bezvadném podání Michela Constantina, mohl dostat větší prostor), které jsou značně neortodoxní; demoliční stroj jako způsob likvidace úkrytu gangsterů atd. Trochu mi není jasná Ericova  motivace při loupeži, ale je to spisovatel s fantazií.

plakát

Zabiják & bodyguard (2017) 

Krimikomedie provede diváka několika zeměmi a hlavně mnoha prostředími, kde se odehrávají honičky v autech, na motorkách nebo člunech v grachtech starého dobrého Amsterdamu. Té akce je na malého českého človíčka až moc, působí to někdy až přehnaně. Kdyby dvojici hlavních představitelů netvořili Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson, nebyla by moje spokojenost zase až taková. Lepší než ty jejich ruchačky jsou jejich kecy a jiskření mezi nimi. Jen mě mrzí, že zase hlavní záporáci pochází z východní Evropy, i když místo Rusů jde o Bělorusi. Ale je v tom vůbec nějaký rozdíl? Hollywoodští autoři jedou podle šablony, v severských filmech představují zase mafiánské zlo zločinci ze zemí bývalé SFRJ

plakát

Nic než pravda (2016) 

Hodně průměrné soudní drama. Téma, které má v americkém filmu dlouhou tradici. Anglosaské právo, porota dvanácti ctihodných občanů. Kolikrát jsme to už v podobných filmech viděli. Oproti jiným stejným dílům chybí alespoň nějaká akční scéna a náznak humoru, ale to se nyní nenosí. Vadí mi také nepovedené flashbacky a vyprávění obhájce v "ich formě". Chytrému napověz, hloupého kopni. Nejméně v polovině příběhu se divák dovtípí, jak je to ve skutečnosti. Překvapil mě zestárlý výzor Renée Zellweger, no, nemládneme nikdo. Keanu Reeves se už také postupujícím časem z hollywoodské IA hvězdy instaluje do rolí v průměrných filmech. A možná, že to ještě není všechno.

plakát

Zpropadené dědictví (2013) 

Zařazení filmu do žánru komedie je poněkud zavádějící, zřejmě proto, že hlavní roli hraje Owen Wilson. Já bych spíše volil společenské drama. Občas se objeví humorné chvilky a to je jenom dobře. Zajímavý děj, který se převážně může stát jen ve Státech. Do klasického příběhu o dědictví a rozdílného názoru dědiců na rozdělení a použití peněz se namotá kdeco. Děj se poněkud táhne a "kupodivu" končí tak, jak většina z diváků předpokládá. Nebude to asi pro mnoho diváků snesitelné, ale mě film zaujal a v rámci možností pobavil. Jinak jsem nevěděl, že si Simona Babčáková odskočí do Hollywoodu, kde si zahraje malou roli pomocné televizní rosničky.

plakát

Marechiaro (1949) 

Viděno na YouTube dne 16. 9. 2023 v originálním znění.

plakát

Kráska dne (1967) 

Luis Buňuel a není třeba nic jiného dodávat. Ten pravý pro zfilmování známého románu Josepha Kessela. Nádherná Catherine Deneuveová jako Séverine, milující manželka, která ale ve skrytu touží osvobodit svou sexualitu. Asi tak uvažuje většina žen, ale Séverine svůj úmysl uskuteční. Nádherný film, pokaždé si ho užiju.

Ovládací panel
5 bodů