Chci být hvězdou v operetě (1988) (pořad)

Jaroslav Čejka a jeho klaunské opičky provázejí směs operetních a muzikálových melodií v moderním hávu za přispění Orchestru Gustava Broma. Písničky zpívají Eva Pilarová, Jiří Štědroň, Pavel Novák a tanečníci z playbacku. Co jsem postřehl, zazní ukázky z Rose Mary, Hello Dolly, Gentlemani, West Side Story, Krásná Helena. Potěší Calábkové tanečnice v průsvitných halenkách.

Lapidárium: Příběh partyzánského bunkru (1998) (TV film)

Výpovědi pamětníků odhalí nejednoznačné působení partyzánských bojůvek převážně na Valašsku. Dozvěděl jsem se zajímavé skutečnosti, když přiznám, že se o tuto problematiku nezajímám. Dost mi v mládí partyzány znechutil režim (hlavně v šedesátých letech).

The Immoral Three (1975)

Vždy dám přednost při sledování příběhu podobného žánru evropským filmům.  A není to jen kvůli těm americkým vyspělým kráskám, které zaberou svými vnadami půlku obrazovky.

Lapidárium: Příběh poznámkového aparátu (1998) (TV film)

Tak tentokrát jsem se u "Lapidária" i dobře pobavil. Nejvíce u vysvětlivek románu Dobré osudy vojáka Švejka".  Výrazyjako rašple, flundra, wasserpolák, himlhergot a řady dalších dnes působí komicky, jak jsou překládány. Nechybí ukázky z němého Švejka Karla Nolla, z padesátých let Rudolfa Hrušínského, stejně jako forbíny z Divadla ABC (Armády) s Janem Werichem.

Ennio Morricone (1995) (TV film)

Rád se podívám na každý dokument o oblíbeném skladateli. Ve filmu kromě ukázek z koncertní scény zazní melodie z filmů: Hodný, zlý a ošklivý, Pro hrst dolarů, Tenkrát v Americe, Bitva o Alžír, Kytice z tisíce a jedné noci, Dvacáté století, Oběti války, Sacco a Vanzetti, Mise atd.

Gerard Depardieu ochutnává Evropu - Fès (2016) (epizoda)

Tentokrát Gerard se svým přítelem Laurentem Audiotem zamíří mimo Evropu - do Maroka a starobylého města Fez, bývalého královském města založeného v 9. století n.l. Nejprve obhlédnou okolí města s ovocnými sady (pomeranče) a také chovatele ovcí, kde si Depardieu mlsně prohlíží jehňátka s poznámkou, když já se najím, už se nehnu. Potom už se věnují procházce na tržišti a v uličkách Mediny, kde ochutnávají sušené hovězí maso, navštíví pekárnu, trh s kořením, chovatele holubů a ochutnají jemný kuskus.

Die liebestollen Baronessen (1970)

Režie: Alexis Neve. Lehká německá erotická komedie s hezkými dívkami, jak už to v začátcích žánru bylo. Strádání mladého muže, který se musí vypořádat s poruchou erekce, která je spíše v hlavě. Navíc se osudově zamiluje do mladé baronky, která se nějakému tomu potěšení nebrání...

Třídní boj (2019)

Francouzská komedie, při které se můj zpočátku nejistý úsměv během pokračování filmu měnil na nevěřící škleb. V tomto případě jde o veřejnou školu a lze jen doufat, že situace není všude stejná.

Le Renard jaune (2013)

Detektivní příběh se odehrává v bistru "Žlutá liška" na Montmartru. Zde se schází stálá parta štamgastů a jedním z nich je agresivní alkoholik a bývalý spisovatel, nositel Goncourtovi ceny. Když je zavražděn ve svém bytě, jsou ostatní hosté kavárny podezřelí, protože ho do jednoho nenáviděli.

Delizia (1986)

Italská komedie s lehkým nádechem erotiky, což je u režiséra Joe D'Amata pomalu výjimkou. V hlavní roli televizní hvězdička a modelka Playboye Tini Cansino, mihne si i poměrně slavnější Laura Gemser, ale pouze v retrospektivách. Příběh modelky italského původu cestující z Ameriky do bývalé vlasti na návštěvu svého bratrance. Zde naváže několik erotických vztahů, mj. se svým mladým příbuzným.