Škola života (2009)

Já tu Británii miluju a příběh zasazený do té poshy sféry mě dostatečně zabavil, jen jsem si na konci říkal "To je konec?", co to bylo za uzavření příběhu sakra... tomu filmu by rozhodně prospěla delší stopáž s příhodnějším koncem, zde mi to přišlo, jakoby si řekli "Už není čas, rychle to ustříhněte".

Chingoo (2001)

Pěkný film mapující životy 4 přátel od dětství až po dospělost (70.-90. léta) a vývoj jejich vztahů. Samozřejmě se nalezne i spojitost s mafií, takže film nabere na otáčkách a akci a dokáže tak lehčeji upoutat.

Drsňák (2001)

Jeden z Kimových filmů, který mě nedokázal tolik vtáhnout do děje... že by se tam moc mluvilo ? : )

Ostrov (2000)

Kruté, úchylné, nechutné, syrové, ale zárověň poetické, zajímavé, poutavé, krásné a celkem vlastně výborné. ( na ryby bych už s Kimem asi nejel : )

Siworae (2000)

Prolínání dvou časových linek podobně jako v Donggam/Ditto, jen tam je portálem do minulosti vysílačka a zde poštovní schránka, oba filmy jsou výborné..

Tada, kimi o aišiteru (2006)

O spojitosti s Renai shashin jsem se dozvěděl až po shlédnutí a byl jsem překvapen jak ten příběh byl podán úplně jinak. Z tohoto dobrá nálada naprosto čišela a naštěstí tam nebyla NY část podána tak razantně. Protknuto krásnými záběry a opět jsem se pro jednou usmíval po celý film.

Cizinci ve vlaku (1951)

Výborný Hitchcock plný napětí.. a ten kolotoč! : )

Závrať (1958)

Hitchcock ve spojení se Stewartem a překrásnou Novak, to prostě nelze pokazit. Sice jsem pointu tušil, ale nakonec jsem se přeci jenom nechal překvapit a unést... Alfred se mi dostává pod kůži víc a víc.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Krásná animace, jen ten příběh mě bohužel tolik nezaujal. Velkým plusem byla hudební složka, a fakt, že se v Evropě ještě dokáže zrodit originální animák, taky potěšil.

Hinokio (2005)

Kromě zpracování té hry a celkového propojení s životy postav tomu není co vytknout, problém je, že na tomto pilíři ten film docela stojí.