Turner a Hooch (1989)

50%.. K-9 z téhož roku je o poznání povedenější a hlavně zábavnější. Po výborném thrilleru RUKOJMÍ PRO VRAHA Roger Spottiswoode nemile vyměknul a v podobném duchu natočil i další oddechovku STŮJ, NEBO MAMINKA VYSTŘELÍ!

La Bonne étoile (1997)

Snímek získal 5 cen Goya, mj. za scénář, režii (Ricardo Franco) a hudební partituru. (Festival Španělských filmů 2008)

Všechny polohy lásky (2006)

scénář a režie Daniel Sánchez Arévalo.. Okolo nevšedního milostného trojúhleníku (zřejmě rozvinutý nápad z ozonova ČAS, KTERÝ ZBÝVÁ) rozehrál Arévalo spletitou mozaiku vztahů a udělal to maximálně poutavým způsobem. Už teď se těším na jeho další, třeba i starší film. (Festival Španělských filmů 2008)

Noc patří nám (2007)

Neskutečně hloupý scénář (James Gray) sráží ambice téhle kriminálky říznuté rodinnými pouty těžce na kolena. S trochou nadsázky je to taková hezky nablýskaná RODINA POLICAJTŮ 4.

Angličan, který vylezl na kopec (a slezl z hory) (1995)

50%.. Jeden z méně známých filmů s Hugh Grantem, který to ve své době dotáhnul do našich kin. Na jedno zkouknutí slušně pobaví, ale pominu-li krásnou přírodu, žádnou romantiku nečekejte.

Zvíře (1975)

50% // Festival Otrlého diváka 2008

Hvězdná srážka (1978)

S naprostou láskou vymazlené béčkové scífko, které má zcela právem nálepku kultovní. Festival Otrlého diváka 2008

El Santo bojuje o Drákulův poklad (1969)

Tentokrát se děj točí okolo stroje času, ztracené dívky, Drákuly, jeho pokladu a tajemného muže v kápi, a je z toho hodně pohodové a hlavně zábavné dobrodružství. Za velkou pochvalu stojí zejména wrestlingové utkání Santo vs. Atlas a následné finále, tyhle momenty byly skutečně mňamózní..)) Festival Otrlého diváka 2008

Dementia 13 (1963)

Ze všeho nejvíc se jedná o hodně upovídanou detektivku, něco na způsob HOUSE ON HAUNTED HILL, u které se napětí - atmosféra kamsi vytratily. Zajímavý byl však několikrát se opakující dramatický hudební motiv, který mi vzdáleně připomínal slavný carpenterův HALLOWEEN motiv. Že by inspirace? (Festival Otrlého diváka 2008)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Přes 90 minut napětí a zábavy v jednom. Tenhle film má na to, stát se kultovním..)) Festival Otrlého diváka 2008