Ali G Indahouse - Film (2002)

otázka vkusu.. nicméně v "Boratovi" zašel Sacha Baron Cohen ještě dál..))

Aljaška v plamenech (1994)

Po veleúspěšném PŘEPADENÍ V PACIFIKU (1992) byl Steven Seagal hodně v kursu a tak ani nepřekvapilo, že svůj další akční hit dokonce režíroval. ALJAŠKA V PLAMENECH splnila očekávání a plnila kina.. Role hlavních záporáků ztvárnili Michael Caine a John C. McGinley. Během závěrečných titulků pak potěšila "Under The Same Sun" od Scorpions.

Amarcord (1973)

Viděl jsem to po x letech znovu a bohužel kouzlo prvního zhlédnutí bylo nenávratně pryč. Už mi to nepřišlo zdaleka tak dokonalé jako poprvé, ale zcela v duchu dalších felliniho filmů. Nicméně i tak AMARCORD řadím k tomu vůbec nejlepšímu, co tento režisér natočil.

Ambulance (1990)

"... a to Vás může potkat, když na ulici oslovíte neznámou dívku." Béčko jak se sluší!

Americké psycho (2000)

Vůbec nepamatuju kdy jsem viděl naposledy v něčem hrát Christiana Balea, ale tady podal absolutní výkon a role mu dokonale padla. Zápletku nebo řekněme příběh mě bavilo sledovat a líbila se mi také pointa. Nakonec musím ještě pochválit písničkový doprovod a nápad natočit něco nevšedního. Trailer - www.youtube.com/watch?v=8jVNmgHKweU

Americký Casanova (2002)

První "velký" film dosud seriálové režisérky Victorie Hochberg nedopadl zas tak zle. Přes několik slabších míst vcelku pobavil a o to šlo. Předpokládaný happy end se nedostavil a to lze také pochválit. Denis Leary a Liz Hurley byli fajn. hodnocení 2,5*

Americký gangster (2007)

Společně s BIYEOLHAN GEORI jedna z nejlepších gangsterek posledních let, u které oceňuju zejména silný příběh, výborné herecké výkony - mj. Josh Brolin (PLANETA TEROR) coby detektiv Trupo a dobový soundtrack (píseň "Across 110th Street" od Bobby Womacka je známá z tarantinovy JACKIE BROWN).

Americký kickboxer: Zápas smrti (1994)

Vcelku solidní "arénovka", ve které se kromě osvědčených bijců jako jsou Kove či Hues mihne také v malé cca 2 minuty trvající roličce další známý představitel záporáků Richard Lynch.