Kmen Andromeda (1971)

Takovýhle sci-fi si nechám líbit a to tenhle žánr vůbec nemusím. Stejně jako V KÓMATU za plný počet.

Jako zabít ptáčka (1962)

Od začátku do konce zajímavý a napínavý příběh, místy až horrorová atmosféra, skvělí herci včetně těch dětských, atd. Prostě výborné nejen drama, které za těch více jak 40. let vůbec nic neztratilo ze svého kouzla a rozhodně stojí za pozornost.

Salaam Namaste (2005)

Hodně zábavné, svižné a místy příjemně ztřeštěné, přesně jak to mám rád. Saif Ali Khan a Preity Zinta moc moc fajn a těch 158 minut uběhlo jako nic..)) Z těch několika málo Bollywoodských filmu, které jsem prozatím viděl, se mi nejvíc líbil tento a po něm KAL HO NAA HO, tedy dvě romantické komedie ze současnosti..)) Festival Bollywoodského filmu 2007

Shoppen (2006)

Po celých 90 minut neskutečně zábavný film, sympatičtí herci, jedna hláška za druhou, prostě bylo to nádherný. // Der Film 2007

Charley Varrick (1973)

Další vynikající kriminálka Dona Siegela s excelentní pointou.

Vražda na objednávku (1954)

Velmi elegantní detektivka. Něco na způsob seriálu "COLUMBO", jen bez těch vtipných výstupů Petera Falka... Ray Milland (ten si později také dvakrát zahrál v již zmíněném seriálu, mj. ve výborném díle DŽUNGLE VE SKLENÍKU) hraje muže, který naplánuje vraždu své ženy a když to nevyjde, je nucen improvizovat a udělá jednu chybu. Jen jednu, ale to stačí...

Zpovídám se (1953)

Výborná detektivka. Má atmosféru (hudba Dimitri Tiomkin), tempo, napětí... Montgomery Clift v roli kněze je výborný a také Karl Malden se mi líbil... ZPOVÍDÁM SE řadím mezi tři - čtyři nejlepší Hitchcockovy filmy, co jsem zatím viděl...

Edith Piaf (2007)

Život Edith Piaf napsal neuvěřitelně silný příběh a Olivier Dahan ho originálně natočil. Stojí za pozornost.. (hod. mamky 100%)

Točité schodiště (1946)

Silně podhodnocený film (průběžných 60% - 54 hodnocení)... Nevšimnout si v úvodních titulcích jména režiséra, dal bych ruku do ohně za to, že tohle natočil Hitchcock. Siodmak stejně jako mistr velice podobně buduje atmosféru, napětí... Díky zajímavé zápletce a svižnému tempu nedostane prostor nuda, méně známí herci jsou typově dobře obsazení a závěrečná pointa je nečekaná a výborná. Krátká stopáž jde jenom k dobru... Při srovnání s žánrově podobnými filmy 40. let, které jsem viděl (MRTVÁ A ŽIVÁ, MALTÉZSKÝ SOKOL, HLUBOKÝ SPÁNEK), mi tohle vychází jasně nejlíp. A pokud jsem přeci jen váhal mezi 4 a 5, tak pohled sem a zejména pak komentář Mattyho mě přesvědčil na výsledných 5*.

Halloween II (1981)

K tomuto jsem se vrátil již potřetí, možná počtvrté a je to čím dál lepší... Skvělý ústřední hudební motiv a atmosféra. Není nouze o napětí a zábavu... Potěší pak i řada dalších drobností - mj. film, který běží v telce, je NOC OŽIVLÝCH MRTVOL od Romera.