Studený jako kámen 2 (1997)

Koukatelné akční béčko s Brianem Bosworthem, které názvem odkazuje na jeho nejlepší film, společného s ním však nemá absolutně nic. Naopak, vykrádá zejména akční hit MIZEROVÉ (slovní přestřelky, rychlá auta, finále na letišti, atd.), ale třeba také pouličním basketballem připomene, že BÍLÍ MUŽI NEUMĚJÍ SKÁKAT.

Golem (1936)

Takovéhle staré kostýmní filmy, pokud neměly romantickou či dobrodružnou zápletku, mě nikdy moc nebraly..)) Kopie z Národního filmového archivu, kterou jsem viděl, měla okolo 100 minut..)) Frankofilm 2008

Lune de miel (2007)

režie Francois Breniaux // Frankofilm 2008

Paříž v ohrožení (2006) (TV film)

Remake thrilleru RATTEN - SIE WERDEN DICH KRIEGEN!, který hraje pouze na vážnou notu, bez jakékoli hlášky či odlehčení. Snad jen krysí ataky působí docela zábavně. Každopádně finále je v kontextu s tím dramaticky úplně mimo..)) Tvůrci si nechali zadní vrátka pro případné pokračování, ale to snad doufám už nevznikne..))

Damages (2007)

režie Thomas Balmés // Jeden svět 2008

Občan Havel (2007)

6/3/08 v rámci festivalu Jeden svět proběhla v pražském kině Světozor světová premiéra režisérské verze (150 min.) za účasti tvůrců. V debatě po skončení projekce pak zaznělo několik zajímavých informací, mj. že existuje ještě jedna cca 210 min. dlouhá verze.. tv nova plánuje uvedení tohoto dokumentu na 17/11/08.. a v roce 09 by se na stejné stanici měl objevit další sestříhaný materiál do hodinovek, ve formě mini seriálu..

O rodičích a dětech (2007)

Pominu-li dokument OBČAN HAVEL, tak po delší době opět nějaký český film na úrovni v kinech a horký kandidát na příští předávání Českých lvů. Minimálně nominace očekávám pro Josefa Somra, kameru, zvuk, scénář a režii.

Nevinný muž (1989)

Velmi slušná krimi s mužným Tomem Selleckem, která malinko připomene Stalloneho KRIMINÁL z téhož roku. Co se týče zápletky, děje, rozuzlení, tempa, nemám výhrad. Naopak potěší řada dalších maličkostí jako David Rasche v roli záporáka nebo pecka "When The Night Comes" od Joe Cockera. Od Petera Yatese jsem zatím neviděl lepší krimi, a to beru do úvahy třeba BULLITTŮV PŘÍPAD nebo PODEZŘELÝ.

Warlock (1989)

Velmi slušný horror konce 80. let, kterému nechybí atmosféra, napětí, zábava, ani démonický představitel hlavní role, Julian Sands. Za povšimnutí stojí v menší roli "klučiny na houpačce" Brandon Call, později známý zejména ze sitcomu "KROK ZA KROKEM" nebo autor scénáře David Twohy, dnes dobře známý horrorový režisér (ČERNOČERNÁ TMA, HLUBINA).