Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (1 265)

plakát

Seber prachy a zmiz (1969)

řada originálních hlášek a gagů.. příjemná stopáž.. jenže stejnak mi tahle komedie dost těžce ubíhala..))

Královské výkupné (2005)

Solidní zábava, ve které potěšil zejména Jay Mohr v roli pěkného - ke konci kouzelně nasraného - ucha.

Na obchůzce (1962)

70%.. Moje první setkání s Normanem Wisdomem = zábavná komedie s prvky grotesky, které jsem po malinko rozpačitém začátku docela přišel na chuť.

Svatebčané (1999)

Vpodstatě AŽ SI VYDECHNU v mužském gardu.

Zakletá Ella (2004)

Příjemně pohodová pohádková komedie, ve které režisér Tommy O´Haver (HOLKA JAKO LUSK) znovu dokázal skvěle využít potenciál mladých herců a chytlavých písniček. Nejkouzelnější byla především sekvence, kdy Anne Hathaway zpívá a tančí "Somebody To Love" (Queen). Neméně však potěšila klasika 70. let "Strange Magic" (Electric Light Orchestra) v nové - popové úpravě a bylo toho ještě víc..

Patriot (2000)

Coby akční film velmi dobré, přičemž sekvence "osvobození syna" byla hodně slušná, možná nejlepší. Z ostatního bych pochválil zejména hnusně brutálního záporáka, toho hraje Jason Isaacs.

Novinová četa (1996)

Příjemně pohodová komedie, které nechybí hlášky, akce a sympatické herecké obsazení. Z něho stojí za pochvalu zejména představitel hlavní dětské role Kyle Howard a také Robert Englund v tentokrát "bláznivé" - kladné roli.

Gladiátor (2000)

Teprve v roce 2008 jsem zkouknul tenhle velkofilm, což je ostuda. Výborný žážitek, ke kterému se rád vrátím.

Běž! (2001)

Originální dynamický snímek našlapaný akcí a drsnějším humorem, jehož první polovina byla bezdebat za 5*. Skvělý zážitek a stylové zakončení festivalu EIGASAI 2008. (hodnocení mamky 40%)

plakát

Ženy v zrcadle (2002) odpad!

Další psychologický film na festivalu EIGASAI 2008. Po formální stránce bez debat vynikající - kamera mnohdy dokázala vykouzlit krásné obrazové kompozice a rovněž silně dramatická hudba byla originální. Bohužel vražedná kombinace dlouhých dialogů a hodně pomalého tempa, mě s postupem času zcela zlomily a ztratil jsem souvislosti (prostě jsem usínal..)). Do konce jsem samozřejmě vydržel, ale byly to sakra dlouhé dvě hodiny, nebojím se říct ztráta času. Proto je i mé hodnocení radikální.. Nicméně moje mamka to úplně v pohodě pobrala. Dokázala mi s přehledem vysvětlit souvislosti a přidala několik zajímavých postřehů. Pro ni to byl nejhezčí zážitek z festivalu (viděla 4 filmy) a dala by mu 80%..