Parta (1997)

70%.. Taková britská odpověď na NELÍTOSTNÝ SOUBOJ..)) Chválím zejména písničkový doprovod - mj. naprostá klasika "London Calling" od The Clash.

Matka noc (1996)

Mladičká Kirsten Dunst se zde objeví jen na 2 - 3 minuty, ale stačí vyznat lásku k hl. postavě (Nolte). Také John Goodman má snad jen dva výstupy, ale jeho postava příběh zásadně ovlivní. Vůbec herecké výkony všech jsou ozdobou snímku. Radost udělá jistě i píseň "White Christmas" (Bing Crosby).

Strýček Buck (1989)

Písničkový doprovod je slabý - za zmínku stojí pouze "Mr. Sandman" od The Chordettes v hezkém prostřihu. Tahle píseň již dříve zazněla ve filmu HALLOWEEN 2 (1981). Jinak v paměti zůstane zejména skvělý John Candy coby strýček Buck a Macaulay Culkin ve své první "větší" roli. // hodnocení 3,5*

Komisař Clouseau na stopě (1964)

Humor je inteligentní, má hranice a oproti crazy dílům 70. let (RŮŽOVÝ PANTER ZNOVU ZASAHUJE, POMSTA RŮŽOVÉHO PANTERA) výborně funguje. Příjemné překvapení a patrně nej díl série.

Nejbližší příbuzenstvo (1989)

K tomuto filmu jsem se po letech vrátil a nelituju. Zápletka, tempo i akce jsou na slušné úrovni. Písničkový doprovod však jen minimální - líbil se mi pouze duet "Brother to Brother" (Gregg Allman a Lori Yates). Za pochvalu však stojí na tento žánr nebývale kvalitní herecké obsazení - mj. v roli záporáka Adam Baldwin.

Vidění (2000) (TV film)

Asi nejméně známý andersonův film, ale vůbec ne špatný. Příběh dokáže zaujmout a nakonec všechno do sebe krásně zapadá. Nechybí speciální efekty a ponurá atmosféra. Snad jen Andrew McCarthy v hlavní roli mi příliš neseděl.

Malí kovbojové (1972)

Pohodový western, který je zábavný, dojemný a nakonec i napínavý. Líbil se jednak příběh, samozřejmě John Wayne v hlavní roli a několik dalších maličkostí - hudba (John Williams), Bruce Dern v roli záporáka, atd.

Mladé pušky (1988)

Nic zásadního, avšak jako oddechovka to funguje dobře. Za zmínku stojí zejména herecké obsazení - mj. veterán Jack Palance v roli záporáka. Písničkový doprovod není, přestože by se sem výborně hodil.

Černá vdova (1987)

Kromě elegantní pointy stojí za zmínku zejména herci - mj. o role osamělých milionářů se podělili Dennis Hopper, Nicol Williamson a francouzská legenda Sami Frey.

Agent beze jména (1988) (seriál)

Richard Chamberlain vcelku ušel. Příběh podle románu Roberta Ludluma taky. Nicméně tomu chyběl větší švih. Jednak díky minimu pořádné akce a také díky neskutečně dlouhé stopáži. Prostě taková lepší tv krimi, na dva večery.