Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krátkometrážní

Recenze (1 265)

plakát

13. komnata - 13. komnata Petra Svobody (2014) (epizoda)

Petr Svoboda rozhodně nepatří mezi mé oblíbené sportovce, ale tímto dokumentem u mě docela stoupnul. Snad se mu podaří ještě alespoň jedna velká medaile. Za ty zdravotní trable by si ji bezesporu zasloužil.

plakát

150 metros de Callao, Los (2002)

Dobrý nápad, zábavné. Vylepšit by to mohla snad už jen nějaká originální glosa Pavla Čapka..))

1941 (1979)

Válečná retrokomedie, která je pohříchu málo vtipná a navíc k uzoufání nudná! Alespoň malou radost udělaly postavy osamělého pilota (John Belushi) a Donny, dívky kterou vzrušují všechna malá i velká letadla. Také ještě závěrečné titulky s výbuchy byly fajn, ale to už je trochu drsné chválit závěrečné titulky.

plakát

1942: A Love Story (1993)

Přes zajímavý příběh s romantickou zápletkou a poměrně velký počet "písničkových prostřihů", se to místy dost vleče... Za pochvalu stojí zejména již zmíněné "písničkové prostřihy", které mají velmi pěknou choreografii a odehrávají se na rozmanitých místech... Anil Kapoor a Manisha Koirala jsou hezký pár a moc jim to sluší..)) - Festival Bollywoodského filmu 2007 -

plakát

3: Dale Earnhardtův příběh (2004) (TV film)

Dale Earnhardt měl neobyčejně zajímavý a vzrušující život. V osobním životě se mu moc nevedlo, zato za volantem rychlých kol byl opravdový dravec. Tenhle film vypráví jeho příběh od dětství, přes první závody na hliněných tratích, až po jeho vysněné vítězství na okruhu Daytona 500. Bohužel na téhle trati později v roce 2001 zahynul.. Dale Earnhardt se stal šampiónem a legendou série NASCAR a fanoušci ho pro jeho agresivní jízdu milovali.. Velká škoda, že má tento film pouhopouhých 90 minut, takže působí místy dost zkratkovitě. Potenciál tady byl obrovský a Barry Pepper roli zvládnul dobře.

5x2 (2004)

Skvostná úvodní "rozvodová" epizoda ve mě vzbudila velké očekávání toho, co bude následovat. Bohužel. V dalších epizodách jsou situace pouze naznačené, ale nedořčené. Že tento vztah fungovat nemohl, je více než jasné, ale když si položím otázku, co bylo tou hlavní příčinou nebo čí vinou dospělo manželství takového konce, tak jist si nejsem. Jinak působivý výkon podala v roli manželky Valeria Bruni Tedeschiová.

plakát

86. Annual Academy Awards (2014) (TV pořad)

Moderátorka Ellen DeGeneres byla příjemná změna, slušelo jí to, ale ne úplně všechny její výstupy se povedly. Z těch několika málo hudebních čísel mě zaujala nejvíc Bette Midler, o které jsem vůbec netušil, že umí tak skvěle zpívat. Kolem a kolem se jednalo o průměrný ceremoniál, ze kterého vyšel Leo opět naprázdno !!!

96 hodin: Odplata (2012)

Luc Besson je v poslední době podepsán pod celou řadou průměrných akčních snímků a tohle je další z nich. Pokud se však nedáte zaskočit béčkovým scénářem a akcí, která je hlavně o rychlém střihu, budete spokojeni, neboť Liamu Neesonovi role drsného agenta parádně sedla.

Action Jackson (1988)

Propojení akce a zábavy zde funguje naprosto bezvadně. Počínaje razantním intrem se pořád něco dějě, film hezky sype a místo se najde i na písničkové prostřihy ("Faraway Eyes" a "Undress" zazpívá herečka Vanity). Vůbec písničkový doprovod je opravdu povedený ("He Turned Me Out" od The Pointer Sisters, titulka "Action Jackson" od Madame X, atd.) a hodně tak podpoří celkový dojem. Carl Weathers v hlavní roli je sympaťák, umí se ohánět a sype ze sebe hlášky. Craig T. Nelson v roli záporáka taky nemá chybu a i zbytek herecké sestavy je fajn. Výborně jsem se pobavil a někdy se k téhle pohodové akční komedii 80. let rád vrátím..))

Afričan (1983)

Philippe de Broca má ve své filmografii několik daleko lepších bláznivých komedií než je AFRIČAN, nicméně i tak stojí film za pozornost a pokud máte rádi Philippe Noireta či africkou přírodu, tak neváhejte ani chvíli.