Všechny moje děti (2013)

Tu Kuffa ešte nebol bigotný kokot. Alebo to ešte dobre skrýval.

Rození obchodníci (2003) (pořad)

Myslím, že Edd China je úplný dávač. Dokáže opraviť totálnu rozmanitosť dielov a aút.

To (2017)

Verzia z 80-tych rokov sa mi páčila viac, pretože vernejšie odkazuje na Kingov rukopis. Táto nová verzia ho úplne pochovala, keď sa snaží naplniť očakávania a požiadavky súčastných divákov. Celkovo je príbeh podobný, ale kombinácia bezáčelového horroru a jemenj predpuberťáckej romantiky tu nestíha mať hranice. Príbeh príliš letí a divák sa nestihne ani začať báť, kým je scéna u konca. Dúfal som v lepšie spracovanie, ale celkovo, keď sa divák prenesie cez prehnané scény, má film dobrý flow a dobre sa sleduje. Nemôžem nespomenúť vykradnutý Stranger Things. Je vidieť, že sa dnes seriály robia pre potešenie más, nie nadšencov, ktorí to vedia najviac oceniť.

Poslední dny (2015) (seriál) odpad!

Verím, že by sa dalo dostatočne polemizovať a historickej presnosti ohľadom života a smrti Ježíša Kristusa. Bolo zaujímavé sledovať ako nejaký pseudo-historici považujú bibliu za dôveryhodný zdroj informácií, opisovali príbehy ktoré neboli nikdy historicky potvrdené. Nejedná sa o historický seriál, ale o fantastickú drámu. Úbohé!

Helio (2015)

Dostupné na YouTube. Veľmi pekné spracovanie a efekty. Slušné Sci-Fi na kraťas.

Řada nešťastných příhod (2017) (seriál)

Veľmi nešťastný príbeh osirelých súrodencov je rovnomennou adaptáciou knižného diela. Kniha je rozdelená, ako inak na 13 príbehov - podobne aj seriál, kde jeden príbeh je rozdelený na dva hodinové diely. Prvá séria predstavila celkovo štyri príbehy, takže možno očakávať ďalšie dve série a veľké finále. Existuje aj filmové spravovanie, kde hlavnú záporácku postavu Olafa stvárnil Jim Carrey. Po pravde nechápem ako mohli vyrozprávať celý príbeh v priebehu necelej dvojhodiny, asi väčšinu vypustili. V seriálovej adaptácii Olafa stvárni Neil Patrick Harris, ktorý je s Jimom určitým spôsobom podobný, predovšetkým skvelý herec. Rovnako zvyšné herecké obsadenie je veľmi vydarené, či ostatní dospelí herci, alebo aj samotné siroty. Spracovanie je rovnako veľkolepé ako bol aj film, možno dokonca veľkolepejšie. Kvalita seriálov je dnes už dlho na filmovej úrovni. Rovnako kvalitný je aj príbeh, dialógy a scény. Celkovo na kvalite ktorejkoľvej oblasti nešetrili a jediné čo ma občas irituje je otravný rozprávač a vďaka nemu spomalený flow. Napriek tomu, že tam so svojimi hláškami zapadá, verím, že keby ho tam nedali, dej by bol svižnejší a hlavne by diel trval o štvrťhodinu menej. Celková atmosféra je pochmúrna a pomalá, čo niekedy ruší moje sústredenie, ale tým je seriál výnimočný a skutočne iný ako ostatné. napriek tomu, že sa jedná o rozprávku, sledovanosť je dobrá a verím, že sa to ani nezmení. Pre diverzitu určite stojí za to vidieť aspoň pár dielov. Koniec koncov sú určitým spôsobom uzatvorené a teda sa dá sledovanie po každom dvojdiely odložiť.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Asi žiaden iný seriál nenesie čaro 90-tych rokov tak ako 90210. Bol to jeden z prvých seriálov, ktoré sme mohli po páde opony sledovať a dokonca v čase keď sme ha pozerali bol stále aktuálny. Vykresľoval bohatých ako ľudí s problémami ale zároveň ako ľudí, ktorý dokážu svoje problémy riešiť. Walshovci ako centrum dobra a porozumenia dokážu vždy všetko úprimne, zodpovedne, otvorene láskyplne vyriešiť a samozrejme ostane ešte aj priestor pre morálne ponaučenie. Pravda, že producenti zistili, že to nemôže byť len ďalšie siedme nebo a postupne ako pribúdali série pritvrdzovali. Pôvodné hodnotenie pri sledovaní nostalgicky zvyšujem na 4 hviezdy.