Haymar

homepage

ICQ: 288648276

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 1.6.2014  01:38

Asi sem byl letos hodnej protože sem si naservíroval další povedený scífko! Je to taková sofistikovanější verze Last day On Mars (což mi btw sedlo přeci jen trochu víc)! Dost se tu kecá ale nechybí ani napětí a maličko toho "hororovýho" feelingu (fakt jen trošku)

• 1.6.2014  01:34

Ten pokus o kriminálku ze "staré školy" je tam dost cejtit (a možná se to i chvíli dařilo - ze začátku) ale bohužel skončilo jen u pokusu! Jinak je to vcelku nuda, nic moc se tam neděje a vlastně tam ani nic moc nedává smysl... Klady: Rourke (co se tam jen tak mihne), jakás-takás atmosféra a jméno hlavního záporáka - "Ívl Sívl" (Evil Sivle - čti pozpátku! :-))

• 1.6.2014  01:28

Zvláštní, i když je to úplně o leynu, jde o první "pets-family" film od dob starý dobrý Lessie, kterej mě totálně rozsekal (a ano! Bulel sem při tom jak želva! Přiznávám se přiznávám). Hačiko byl super-pes... Tak mě napadá, kterej trotl vlastně vymyslel to rčení, že se "chová jako zvíře"?!?! Což by měla bejt pro nás-lidi ta největší pocta!!

• 1.6.2014  01:20
    Iron Man 3 (2013)

Po slabý dvojce a výborný jedničce, pravděpodobně nejlepčejší díl série! Shane Black - zdá se - za ta léta nic nezapomněl, naopak! Takovýhle marvelofky bych si nechal líbit možná i vícekrát do roka... No, To zase ne! Jo a R. Downey je bourák jaxviňa!

• 1.6.2014  01:16
    Elysium (2013)

Na Elysium sem se moc tešil, o to víc sem byl šukován (tím spíš po výtečném Districtu 9). První půlka výtečná, druhá příšerná! Potenciál ultimátní sci-fi pecky, podráží nohy tupej scénář a definitivní ránu z milosti zasadí závěr, kterej jakoby vypad z typický melodramatický holywoodský sračky - kdy jsou si všichni lidé rovni a i ten poslední vágus na planetě má právo na neomezenou zázračnou léčbu a dlooouhý a spokojený život! Jinak Met Dejmn výbornej a Šarlto Koply ještě lepčí (Džody Fostrová příšerná jako vždy)...

• 1.6.2014  01:10
    Looper (2012)

Vymazlený akční scífko, ovšem ta prapůvodní myšlenka (posílání Older-Killerů na svý mladší "klony" do minulosti) mi přišla celá trochu zbytečná ale dobře noo! Jinak parádní atmosféra a hlavně Gordon-Levitt! Ten týpek je výbornej (čím dál lepší) a dokonce tu válcuje i samotného božského Bruce!

• 1.6.2014  01:05
    Voják (2006)

Neuvěřitelně debilní béčko, který je ale svým způsobem vlastně i docela zábavný. A na tom nemá podíl určitě Pan Cena (to je teda mega-dřevák) ale neustálý vtipný pomrkávání na akční 80's klasiku a především vrchní záporák Robert Patrick, kde jedna z replik jeho filmového kolegy-padoucha: "Ten chlap je nezničitelnej, On je jak nějakej Terminátor!..." je jasným vrcholem filmu :-))

• 29.5.2014  01:25
    Apollo 18 (2011)

Další FF (found-footage) kousek - tentokrát překvapivě na Měsíci! Nápad skvělej, zpracování otřesný. Atmosféru to mělo slušnou, herce úděsný - škoda! Takže takovej lepčejší průjem. Pardon! Průměr (chtěl sem říct)

• 29.5.2014  01:23
    Insidious 2 (2013)

Vzhledem k vyloženě téměř geniální jedničce a dále výtečnému "Conjuring" sem čekal další mega-super-horor pecku! Výsledek se nedá označit jinak než zklamání roku! Nehoráznej recyklát a jenom tupá kopie výtečnýho předchůdce, vlastně se mi ani nechce věřit, že tenhle vejškrabek natočil LOMH (Lord of modern Horror) Mr. Wan!?!?

• 29.5.2014  01:19

Super "gangsta" žánrovka, podávajíce si ruku s legendárním Pulp Fiction (to srovnání je tady zcela na místě) - jak stylem vyprávění, tak způsobem natáčení až po hromadu super herců (ať už v hlavních či epizodních rolí - btw v jedné z nich exceluje - dnes už bohužel nebožtík - výbornej Pavlík Procházka!). Aneb jestli se nudíte, zajděte si do nejbližší zastavárny a nechte si vyprávět od tamního majórdóma nějaký ty veselý historky (z natáčení).

• 29.5.2014  01:12

Tak tohle se mi přesně trefilo do vkusu - na kousek ála Event Horizon už sem dlooouho čekal (navíc v super kombinaci se zombie tématikou)... a... dočkal sem jupííí! Sice béčko jak noha, občas logika maličko hapruje ale celková atmosféra výborná, natočený to je skvěle a herci parádní - v čele s parádním Schreiberem! Víc takovejch pecek víc víc víc

• 29.5.2014  01:08
    Wolverine (2013)

Pro mě rozhodně nejzábavnější (a možná i nejlepčejší) střípek z rodiny X-menů. A vůbec, ten klučina Rosomákovic je z tý bandy teploušů stejně nejvíc über cool. Obstojí i coby spin-off a svýho předchůdce strčí s přehledem mezi vidličky! Psychologická fsufka a přenesení děje na dálnej east tomu jen prospělo

• 29.5.2014  01:04

Zajímavej nápad, slušný zpracování, celkově překvapivej kousek, záměrně nabourávající všechna žánrová (a nejen ta klišé... Na druhou stranu sem se u toho několikrát dost nudil a ani herci mě moc nepřesvědčili. Neustálý zvraty to ovšem celkem solidně vyvažovaly... Konec hodně ulítlej

• 29.5.2014  00:59

Globální apokalypsu přežijí jen dva druhy: švábi a... Lemmy! A až jednou všichni chcípnem, Lemmy bude pořád tady a bude vypadat furt stejně! LEMMY! Pojem! Legenda!... A především chlapík, co zůstal vždycky svůj, vždycky sral na trendy a žil si ve svým světě. Vždycky si dělal a říkal co chtěl (kdy chtěl a kde chtěl) a za to si zaslouží uznání, svůj vlastní film a minimálně ještě alespoň sochu. NE! Spoustu soch! Po celým světě - aspoň nás (jich) tu bude víc a nebude se cejtit na Zemi tak sám, až tu zbude jedinej. Ale jemu to stejně bude jedno, protože ON je LEMMY - a Lemmy je Bůh! To ví přeci každej správnej rocker Hell fuckin' yeah!!! AVE Mr. Motörhead!

• 29.5.2014  00:50

Emmerich má zváštní dar - vzít sebevětší ptákovinu (námět) a vytřískat z toho maximum! Dělá to chytře či snad inovativně?! Ale kdeže! Dělá to zcela "emmerichovsky" - po svym a co je ještě nejneuvěřitelnější? Že mu to pořád vychází... a tady zase, znova a znova. A za to ho žeru (přiznám, mám pro něj jistou slabost) - kluka jednoho ušatýho. Bohužel, ten casting byl teda ultra otřesnej a nebejt Tatéra, Lyšky a Gillettehólový (aneb všichni mí "oblíbenci" na jednom místě) šel bych ještě o hvězdu výš!

• 29.5.2014  00:47

Pokud se vám líbily Transformátoři, Den závisláků nebo (K.)Gott-Zilla, tady to máte fšecko v jednom - 3in1! Paráda! Efektně dechberoucí, úžasný a do jistý míry i jedinečný, ovšem obsahově prázdný! Vadí mi to? Hmm vlastně ani moc ne (bavil sem se, docela)... snad jen, že něco podobnýho bych bral od Baye ale od Mistra del Torova formátu jsem teda čekal setsakramentsky víc.

• 29.5.2014  00:42

Pětka F&F nastavila laťku zatraceně vysoko a zároveň je nekorunovanou (a jasnou) královnou celý série (a pochybuju že už ji co překoná). Pokračování je sice ještě nadupanější, zároveň už ale tak trochu satirou sebe sama. Nelze se vyhnout srovnání! To co v předchozím díle bylo nonplusultra akcí, je v pokračování jasně "over-the-edge". Nemůžu si pomoct ale méně je někdy více. Jinak solidní akční výplach, ale ty wtf úlety typu: létající Pan Nafta, skautskej Dvejn Rok nebo 150km ranvej, to už bylo hoodně vostrý

• 23.2.2014  12:02
    Karanténa (2008)

Tak vážení, již dlooouho se nestalo že by mě nějaký film nasral tolik jako právě tento! Bohudík jsem viděl jako první "originál" REC, takže tenhle sprostej recyklát považují za naprostou ztrátu času a vrchol drzosti, kam až můžou "páni tvůrci" zajít! Proč?! Protože se neobtěžovali cokoli změnit ale obšlehli původní film od A do Z (navíc s úděsnými herci a nulovou atmosférou). Jestli si něco zaslouří napálit čistokrevnej odpad, pak je to právě tento megashit !!

• 2.2.2014  02:38

Výborná komorní chuťovka, reflektujíce odvěkou pravdu, že my - lidi, sme v jádru sobecký a sebestředný svině! Bohužel většina z nás to dokáže po většinu života šikovně skrývat a jenom výjimečný, extrémní situace odhalí opravdový karakter!... Ale možná je to všechno jinak, možná že ona "bezohlednost" (všemi těmi povrchními debily odsouzeníhodná) není ničím jiným, než přirozeným pudem sebezáchovy a geneticky zakódovanou snahou chránit - kromě sebe sama - i své nejbližší pro zachování vlastního rodu! Na tom nic špatnýho neni a ve "Would you rather" tomu jdou až na dřeň!

• 2.2.2014  02:27

Jednička přes kopírák! No a co?! Známe mraky stejných (a horších) dvojek. Vezměte Nízna, natočtě ještě další 2 pokračování ve stejným duchu a stejnak do toho jdu! Žeru mu to a pálim bez skrupulí 3-4 gule!

• 2.2.2014  02:24

Tahle série měla skončit čtyřkou - coby poctou jedný legendě! Ale kam to až soudruzi okolo Johna McClanea dopracovali, jeden by se za hlaveň své rozpálené vzduchovky chytl. Kdyby se jednalo o novou pecku pánů JCWD, Lundgrena či Seagala, bez rozmyslu tomu napálim 4* ale od Wiliše a jedné z nejlepších akčních sérií všech dob čekám fakt o kapku víc hmm

• 2.2.2014  02:17

To byl strašněj úlet, strašný psycho a vlastně vůbec netuším co si mám o tom myslet. (Ne)překvapivě upozaděný Žán-Kláda uncle Fester Fanda & Dr. Lundgren a sólo pro totálního dřeváka s IQ houpacího koně Arlovskiho a sice vynikajícího bijce-ale otřesnýho herce Adkinse. Do toho šíleně psychedelická kamera, celkově hnusnej look (chápu, to byl uměleckej záměr) a céčková výprava! Mr. Lynch se možná tetelí ale já se ptám: "Má fakt cenu točit takovýhle filmy?!"

• 2.2.2014  02:10

První mačeta byla jakžtakž vtipná (v rámci žánru), pokud ji člověk bral jako dozvuk projektu: Grindhouse. Ovšem i tak balancovala na hraně... Machete Kills už je hooodně za hranou a evidentně zkouší kam až může zajít. Rodrigueze sem měl hodně rád, fandil sem mu ale v posledních letech to vypadá že ztratil i poslední zbytky soudnosti a zdravýho rozumu.

• 2.2.2014  02:02

Mnohem lepší než přiblblá mačeta aneb: Wilda West... Mickey Rourke... Danny Trejo... Satan... zkorumpovaný šerifové... a nehorázná hromada kulek, seker, nožů a vůbec fšeho co přijde pod pracky! Má cenu něco dodávat?!

• 2.2.2014  01:59
    Kolonie (2013)

Levné, tupé, prostoduché ale taky setsakramentsky atmosférické a zábavné béčko (všechno už sme sice viděli jinde - a mnohem lépe) ale tady to kupodivu funguje. Pan Lorenc Osmahlá-ryba zas po čase v docela dobrém kousku

• 2.2.2014  01:54
    Práskač (2013)

Skvěle obsazený, standardně napsaný, unyle natočený. DJ "Skála" do titulní role totální přešlap! Jeho místo je na poli drsňáků a macho-borců co drtěj hlavy a lámou údy, ne v odd. obyčejnejch strýdů-od-vedle a plačících tatíčků co zachraňují svého (samozřejmě neprávem uvězněného) syna a do ouška mu - v době vězeňských návštěv - něžně šeptají: "A love you!" Chápu snahu Rocka o konečně vážnější polohu (a svým způsobem mu i fandím) ale sorry - nevěřil sem mu to a především: Nudil sem se, nudil a nudil - skoro celou stopáž

• 2.2.2014  01:47
    Rivalové (2013)

Původně jsem se bál že půjde o další “amerikofilní-jednostranné” autobiografické sportovní drama o tom jak “chudý chlapec ke štěstí přišel”. Bál jsem se, že to bude něco jako Rocky (kterého jsem btw nikdy neměl příliš v lásce). Omyl! Jedná se o sondu do nitra dvou silných, zcela rozdílných osobností – lidí, kteří něco dokázali a kteří se nebáli jít si za svými sny – ať to stojí co to stojí! Líbí se mi, že je Howard nezobrazil jako dva Supermany ale jako obyčejné týpky – nejen se všemi jejich přednostmi ale především s jejich slabostmi a stinnými stránkami. Historickou věrnost a fakta neřeším! To je achylovou patou každého autobiografického filmu a většina hnidopichů (rozumněj: idiotů) si do toho s gustem kopne! Je mi jedno, jak to bylo nebo nebylo... Moje podrobná recenze ZDE... BTW: na můj jubilejní 1000. koment, solidní kousek!

• 9.1.2014  02:04

Fincherova mistrovská režie (jako vždy), originální a zajímavej námět, dechberoucí výkony Pitta a Cate a jedna z nejsilnějších scén co kdy byly natočeny: "What if?". Jenom kdyby to nebylo taaak strašně dlooouhý a v závěru až přehnaně patetický (jasně, to k tomu patří, ale toho spleenu tam bylo i tak dost).

• 9.1.2014  01:59

Jednička sice byla ptákovina ale aspoň zábavná a udělaná s nadhledem! Dvojka je bohužel jenom ptákovina, kterou nezachrání ani účast takovejch hvězd jako Rock nebo Willis (kterej poslední dobou vůbec nemá moc šťastnou ruku na vůběr rolí). [SPOILER]: Čenda Tatér nejspíš jako první pochopil, v čem že se to ocitnul a radši se nechal hned na začátku sejmout (což udělal jen dobře) [SPOILER-End]

• 9.1.2014  01:54
    Nevědomí (2013)

První polovina je solidní katastrofický sci-fi (můj šálek kávy!) s parádní výpravou, atmosférou i přesvědčivými hereckými výkony, kterému v druhý půlce totálně rozbíjí držku úplně debilní scénář s horou nesmyslů, těžce předvídatelným dalším dějem a prozrazením zápletky dřív než je zdrávo! Po Prométheovi další - petenciálně legendární pecka, která dojela na náhlou lobotomii scénáristů heh :-(

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35