Nebezpečná rychlost (1994)

Skvělý akční nářez s perfektní zápletkou, scénářem a dynamikou, kde na sebe (již podruhé) výrazně upozornil - tehdy ještě mladý a nepříliš známý - Keanu "Neo" Reeves. Speed byl zcela oprávněně zvolen akčním filmem roku 1994, čehož nejlepším důkazem je fakt, že ani po 16ti letech neztratil vůbec nic ze svého kouzla!

Dost (2002)

Problémem Enough je nedotaženost po všech stránkách. J.Lo - ač není kdovíjaká herečká, se snaží! Ovšem zůstává na půli cesty (ten přerod z beránka ve vlka ji prostě nežeru)! To samé v bleděmodrým se dá říci o Aptedově režii - ač dělá co může (a náznaky dobré atmosféry tam vážně byly), nedaří se mu udržet "to správné" napětí po "tu správnou dobu". Ani Bill Campbell a Noah Wyle nejsou coby záporáci vůbec přesvědčiví. Celé to asi nejlíp vystihují dvě slova: Příšerná Křeč (provázející celý fim, přitom z daného tématu se dalo vytřískat mnohem víc)

Velký táta (1999)

Ač to není nijak extra supr-čupr pecka, mám na to spoustu krásných/nostalgických vzpomínek. A dvojčata Sprousovi + camea Buscemiho a Schneidera to zvedají ještě o laťku víš!

Vodonoš (1998)

Tak tohle se teda vážně nepovedlo... Zkrátka každý má občas své slabší chvilky, viď Adame?!

Asteroid Kassandra (2009) (TV film)

Jediné 2 důvody, proč sem na to v pozdní noční hodinu přepnul byly: A) Mám rád katastrofické filmy, B) Pár zvučných jmen (na programu teletextu): B. Cambell, Ch Lloyd a S. Keach. Bohužel B. Campbell nebyl "Bruce" nýbrž "Bill", Lloyd se tam moc neohřál a Keach už od dob Mike Hammera opravdu (ale opravdu) notně zestárl! A než katastrofickým (tv) spektáklem je Meteor spíše nepřehledným, notně přesoleným gulášem, který je plný zvláštních mikro-příběhů, nereálných situací a divných postaviček - které navíc ztvárnili krajně nesympatičtí a toporní herci. To všechno je splácáno dohromady bez ladu a skladu a to ve vskutku odpudivě dlouhé stopáži...

30 a půl metru (2008)

Počáteční slibně se rozjíždějící hororovou podívanou s nápadem, slušnou atmosférou a především skvělou "one-(wo)man-show" Famke Janssen, vzápětí zcela zlikviduje neuvěřitelně debilní scénář! Vše korunuje úplné finále, kde už tvůrci evidentne vůbec netušili kudy kam!

Metallica: Live Shit - Binge & Purge (1993) (koncert)

Metallica na svém absolutním vrcholu, na turné k jejich fenomenálnímu "Black" albu (které osobně řadím do mého TOP10 nejlepších rockových alb všech dob!)! Výjimečná DVD se skvělým zvukem, obrazem, špičkovým set-listem a především výkony pánů Hetfielda, Ulricha, Hammetta a Newsteda... Povinnost pro (nejen) všechny fanoušky

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Magor Zeman je učebnicovým příkladem, že Pravda a Lež... Vina a Nevina... Dobro a zlo... jsou jen prázdné pojmy, které dostávají konkrétní obrysy jen v kontextu určité doby, místa, společnosti, národa... ale především ve formě jakou (a kým) jsou reprodukovány "obyčejnému stádu". Vždycky jsem měl (a mám) ze sledování 30 případů... husí kůži. Teď už vím, že kdysi to bylo díky tomu co jsem viděl, zatímco dnes je to díky tomu co cítím! Otázkou je, jak hodnotit objektivně dílo, kde je po formální stránce spousta dílů nadprůměrných a (+/-) detektivních, ALE kde celek prolézá (jako rakovina po metastázi) skrz naskrz nekompromisní komunistická propaganda?!?! Nejenže se tu nehorázně překrucují historická fakta (Mimikry, Strach) ale hlavně (a to je horší) ospravedlňují těžké zločiny režimu (vše okolo 48. a 68. roku)! Po formální stránce tedy značný rozptyl (1-3*) ale po stránce obsahové by mi bylo upřímně líto odpadu!. Tohle se zkrátka zcela vymyká všem běžným žebříčkům a hodnotícím systémům !!

Vrchní, prchni! (1980)

Klasika! Skvěle napsaná a zrežírovaná (osvědčené duo: Svěrák/Smoljak), s kvantem dnes již kultovních hlášek! Zároveň herecký koncert Pána Herce Abrháma! Více netřeba dodávat...

Dračí války (2007)

D-War může líbat ruce svému CGI studiu, neboť to jsou právě (a pouze) slušné efekty, které vytahují tuhle hovadinu z (jinak plně zaslouženého) odpadu! Korejská legenda o "hodném" a "zlém" drakovi(hadovi) natočená v hollywoodském stylu, nýmandem bez fantazie, podle scénáře bez špetky invence a s postavami, které vám jsou od začátku do konce úplně u zadnice (podprůměrní herci už to nijak nevyškubnou)