Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (5)

Bloody Hell (2020)

V čase 01:01:00, kdy Rex (Ben O'Toole) sejme brokovnicí v bance jednoho ze zlodějů „face-to-face“, tak kamera to zabírá v detailu – ze shora, hned nad hlavou zloděje. Je jasně vidět, že rána projde skrz naskr (ze zad letí krev). Když ale zloděj padá k zemi, ze předu má hrudník i oblečení nedotčené.

Bloody Hell (2020)

Ve filmu je spousta odkazů na slavnější klasické kousky. Rexův kamarád barman mu říká, že je jako Temný rytíř nebo Joker. Na letišti Rexe zase jeden z jeho fandů oslovuje: Johne Wicku a Kapitáne Ameriko. Ve sklepě Rexovi říká jeho alter ego, že bude mít „Velký trable v Malém Finsku“, což je odkaz na Carpenterovu klasiku Velké nesnáze v Malé Číně (1986). A hned 2x (prvně na začátku ve sklepě a podruhé na konci v autě) je ve filmu narážka na velice podobně laděnou – klasickou „kingovinu“ Misery nechce zemřít (1990).

Zlo s lidskou tváří (2019)

V cca 52. minutě, když Tedovi (Zac Efron) ve floridské věznici dělají, tak trochu násilím, fotografie chrupu, hraje začátek písně „The Four Horsemen“ od kapely Metallica z jejich debutové desky „Kill 'Em all“ (1983). Frontman, kytarista a spoluzakladatel kapely James Hetfield se mihne v úvodu filmu v cameo roli policisty.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Ve scéně, kdy je Brian (Paul Walker) s Romanem (Tyrese Gibson) na tajné schůzce s policií, Roman Pearce vezme federálnímu agentovi bagetu a začne jíst. Chvíli poté ji pokládá na stůl, zvedá se a s Brianem odcházejí. Za pár sekund sedí už oba v autě, ale bageta se opět záhadně objevuje v Romanově ruce.

Reklama

Reklama

Reklama