Oppenheimer (2023)

Musím sa priznať, že na mňa to nejako nezaučinkovalo :) bol som nato v kine, a som rád, že už to mám za sebou! Už mi bolo dlho, žrali ma mrle, aj ručičky na hodinkach prestali svietiť :)) 3 hodiny dialogových smrštíí bolo na mňa viac než dosť :)) pár krát som sa pristihol, že miestami strácam pozornosť. Mohlo to býť o hodinu kratšie. Film sa zbytočne pozerá na problematiku z viacerých pohladov a ani z jedného poriadne. Najdu sa aj nejaké pozitíva ako napriklad 15 minút venovaných testovaciemu výbuchu atómovej bomby :)

Papežův vymítač (2023)

Mňa tento film naozaj bavil :) Viem, je to také holywúúúdske, trošku prehnané aj trocha tuctové, ale dej mal graaady a film ma držal celý čas v napätí :) Super zvuk dolby atmos v kine. Za mňa napínavý hororový thriler, kde zahral vynikajúco Russel :) Ta rola mu sedela a aspoň troška nechal zaspomínať na svoje slávnejšie časy. Za mňa 4 hviezdičky

Úniková hra: Turnaj šampiónů (2021)

Strašnáááááá nuda !!! Videl som to v kine. Dúfal som, že kino pridá na zážitku, ako to často krát býva.  Moje sklamanie bolo o to väčšie. Ten film nemal konca. Hanbil som sa, že som nato zavolal aj priateľku :D :D Z kina sme odchádzali so slovami: "To bola, ale blbosť!!! Mám pocit, že ľudstvo osprostieva. Bezduchý nudný dej, postavy nevýrazné, okatéé, strašná sprostosť. Nad tým filmom sa mi rozum pozastavoval :D Je mi ľúto, že dnešná mládež sa kŕmi takýmito bezduchými sračkami. Dnes sa normálne filmy už pomaly ani netočia :(((

Let číslo 93 (2006)

Nebyť posledných 20 minút, tak to hodnotenie by bolo ešte o kúsoček horšie. Ináč film nejako zvlášť nezaujal.

Příliš osobní známost (2020)

Velmi zlé! Žial česká kinematografia ide strmhlav dole, živí sa sračkami niekde na úrovni kolumbijskej telenovely. Všetky české filmy v 21. storočí sú ako cez kopirák - lacné vzťahové záležitosti všeho druhu, často krat vidieť snahu to zabaliť do vtipného (trápneho) pozlátka, sexuje tam asi každý s každým, už pomály neni herečky, ktorá by nemala vlastnú sex scenku, okaté hranie na city, velmi prehrávané herecké výkony :) proste novodobá kolumbijsko-česká kinematografia. Hanba.

Sviňa (2020) odpad!

Réžia: Plg. Matovič

Neúplatní (1987)

Velmi smutný príbeh celý film :) Pod hlavným nadpisom mi chýba "scifi". Možno niekto si povie, že som prehnane prísny, veď na rok 1987 je to velmi obstojné. Žial, keď si to porovnám s filmami ako Smrtonosna pasca, Rocky, či Rambo, čo sú filmy rovnako staré a niektoré aj staršie, tak pri nich som nemal pocit, že si vystrelím mozog z hlavy :) To bolo také klišéééé celý film, že som skoro vypľul raňajky :)))

Mulholland Drive (2001)

Mulholland Drive je úplne prvý film, čo som videl od tohoto režiséra. Jedno musím uznať, že tento film je veľmi originálny. V živote som nič podobné nevidel. Žial jeho originalita spočíva v tom, že na konci filmu budete sedieť so spadnutou čeľusťou až po členky, lebo nebudete mať ani poňatia, ako to vlastne skončilo. Mulholland Drive je nesmierne komplikovaný a zamotaný film. Zaradil by som ho do kategórie filmov "pre náročného diváka". Je až neuveriteľné, že vpodstate na každom kroku čakáte, že sa niečo vysvetlí.Neviete, totiž hneď od začiatku peknú kopu súvislosti.. Neviete, čo sú postavy zač, nepoznáte žiadne príčiny a spojitosti vám úplne unikajú. Napriek tomu vás film vtiahne svojou atmosférou a budete čakať nedočkavo na záver, na rozuzlenie :) A ono nepríde !!! Ale je tomu naozaj tak ? :) A tu nasleduje druhá časť zážitku :) Začnete googliť, hladať, nedá vám to, ste zvedavý, čo sa to vlastne stalo :) Začínate pomály chápať, dávate suvislosti do kopy a ste v nemom úžase. Film je potrebné vidieť minimálne dva krát.