Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Po vybornom hororovom uvode v pernikovej, ma film prestal bavit. Vsetko sa to vsak zmenilo v druhej polovici filmu. Nastupuje brutalny akcny narez v aky som ani nedufal. K filmu som pristupoval skepticky, ale nakoniec ma celkom pobavil a dost prekvapil. Renner a Artertin vytvorili skvelo doplnajucu dvojicu. Celkom sa tesim na pokracovanie.

Sezóna zabíjení (2013)

Cakal som vacsi masaker a som tak trosku sklamany preca len som cakal o nieco vacsi zazitok. Narozdiel od vacsiny uzivatelov mna tie dialogy medzi dvoma hlavnymi hrdinami neotravovali, cakal som vsak vacsiu akciu. Rezia je priemerna a kamera len miestami dobra. Nebyt Travoltu a de Nira tak by to asi dopadlo o nieco horsie ale aj tak sa z tohto nametu dalo vytazit viac.

Trans (2013)

Pozriet sa dalo, ale aj pri preciznej rezii, vybornom strihu a moc dobrych hereckych vykonoch to trochu kazi ta zbytocna prekombinovanost. Cele mi to prislo dost nedoveryhodne. Na jedno pozretie v pohode, ale po druhy krat by to uz asi nebavilo.

Tísňová linka (2013)

Filmy z Halle Berry moc nevyhladavam. Tento film sa jej vsak velmi vydaril a ja som sa pri nom vyborne bavil. Dynamicky scenar, vyborna hrava rezia, ziva kamera a celkom slusne herecke vykony. Sice mi trosku vadil hlavny zaporak a zuctovaci zaver moje hodnotenie trosku nastrbil, ale film ma po celycas drzal v napati a nepustil od obrazovky. Stryri hviezdicky su celkom zasluzene.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Pozriet sa na to dalo, ale vzhladom na herecke a reziserske obsadenie som predca len ocakaval viac. Nebyt nich asi by to dopadlo o dost horsie. Linka z motivom postavy ktoru hra Noomi Rapace mi prisla dost nelogicka. Herci to vsak vytahuju do lepsieho priemeru. Ked dojde na akciu je velmi zrucne natocena a snaziva kamera dostatocne ziva. Mohol to byt jeden z najlepsich akcnych filmov roku ak by bol scenar o nieco lepsi.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Bruce Willis ako John McClane je stale v pohode. Kolena mu podraza debilny scenar a aj postava jeho syna, ktora je zo zaciatku neskutocne nesympaticka. Rezia mi moc nevadila, akcia bola slusne zostrihana a bavila ma. Bohuzial pribeh je slabucky. Ak by sa nejednalo o dalsiu cast Die Hard mozno by som siel aj na tri hviezdicky. Ale ako pokracovanie vybornej serie si toto pokracovanie viac hviezdiciek nezasluzi. DUfam ze sestka uz nebude a ak ano nech sa vrati do starych kolaji. Toto je jednoznacne najhorsia cast serie.

Vedlejší účinky (2013)

Vyborny thriller zo smysluplnym dynamickym scenarom a moc dobrou Soderberghovou reziou. Herceky skvelo obsadeny. Rooney Mara konecne nasla ulohu v ktorej exceluje a nemusi nikoho remakovat. Vyborne ju doplna Jude Law a prekvapivo aj C. Zeta-Jones. Kiezby sa takychto filmov tocilo viac.

Snadný prachy (2010)

Dalsia skvela kriminalka zo Svedska. Snabba Cash je dalsim dokazom ze skandinavska kinematografia v poslednych rokoch hravo svojimi thrillermi prevysuje aj velky Hollywood. Pribeh je realisticky a nepredvidatelny. Herecke vykony vyborne e rezia tiez. Som zvedavy ako mozaika pribehov do seba v dalsej casti zapadne.

Batesův motel (2013) (seriál)

Pozreta cela seria. Velmi ma bavila a vzdy som netrpezlivo cakal na dalsiu cast. Velmi slusny casting. Kazdy jeden herec sa ku svojeje postave dokonale hodi a zvladaju. Vsetko zvlada aj reziser, ktory od zaciatku udrziava divakov vo vybornej dusnej atmosfere. Samozdejme najde sa par hluchych miest ale ani jedna cast nie je priemernou. V druhej serii by sa vask mali scenaristi predcalen viacej zamerat na postavu Normana Batesa, lebo skvela Vera Farmiga ako Norma Batesova si zatial kradne cely serial pre seba a je v nom najvyraznejsou postavou. Takze zatial styri hviezdicky, ale myslim, ze ak si serial v dalsej serii udrzi tempo a nebude stagnovat kludne mu dam aj plny pocet. Bavi ma a uz teraz sa nemozem dockat dalsich casti.

Spalující touha (1999)

Posledny film Stanleyho Kubricka som videl asi desat krat a vzdy vo mne zanechal silny dojem a aj ked poznam takmer kazdu vetu, vzdy ma necha v neistote. Atmostfera ma drzi po cely cas v strehu a po cely film ma nepusti. Velmi dobre vykony Cruisa a Kidman podciarkoju vyborny vysledok. Kubrik bol vybornym reziserom, ktory svoje filmy natacal upplne inak ako vsetci ostatny reziseri. Ja osobne ho povazujem za najlepsieho filmara minuleho storocia a pochybujem ze sa mu niekto niekedy vyrovna. Jeho filmy zreju ako vino.