Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Horor

Top Gun: Maverick (2022)

Nejsem fanouškem prvního dílu. Toma mám, ale rád a dvojku jsem si nemohl nechat ujít. Kór, když byla možnost vidět ho v Imaxu. Dostal jsem nostalgickou podívanou, která jde na jistotu a pořádné akce se divák dočká až v posledních asi 40 minutách. Stojí za to. Nic lepšího z Hollywoodu jsme zatím vidět nemohli. A změnit to letos může snad jen pokračování Avatara. Fanoušci si přijdou na své. 8/10

Film roku (2021)

U Filmu roku jsem se náramně bavil. I jsem si vzpomněl na Tenkrát v Hollywoodu. Proč?  DiCaprio a Pitt tam předváděli herecký koncert a ještě se u toho skvěle bavili. Byl to velký zážitek a dvojka Antonio Banderas a Oscar Martínez mi to svým výkonem připomněli. Byli fakt výborní a Antonio nám zraje. Přijde mi herecky pořád lepší. A samozřejmě rovnoceným partnerem jim tady byla Penélope Cruz. Užil jsem si to moc. 9/10

Seveřan (2022)

Co se týče atmosféry tam je Robert Eggers silný, ale stylem jakým vypráví mě jako diváka ztrácí. Zatím jsem od něj viděl vše a nejlépe si vede Maják. Po druhé už bych ho vidět nechtěl. Pravděpodobně jeho další film už neuvidím. 4/10

plakát

Po čem muži touží 2 (2022)

Pokud někdo trpěl u jedničky měl by se dvojce vyhnout. Čeká ho pouze recyklace jedničky, kde v půlce začne pomalu ztrácet dech. Jako jednohubka v kině fajn, ale podruhé už to vidět nemusím.  6/10

Srdce na dlani (2022)

Režisér Martin Horský a producent Tomáš Hoffman moc dobře vědí co chtějí vidět v kinech čeští diváci a jdou na jistotu. Děti vystřídalo jedno dítě, které bavilo kino. Místo běhání se tu proplétá několik příběhů o lásce, která zasáhnou do života starších, mladších i nejmladších hrdinů a zamilují se nám dokonce i baseti Váleček a Šalina. Možná za to větší hodnocení může, že se k nám do kina vrátil smích. Je to jednoduchý, pozitivní příběh a to teď většina diváků potřebuje. Vypnout a bavit se. 7/10

plakát

Deníček moderního fotra (2021)

Moc příjemné překvapení na to jak hrozný to má trailer. Nic jsem neočekával a jediným důvodem byl Jiří Mádl a Terezka Ramba. A  nakonec jsem se skvělě bavil. Trošku jsem byl zděšený u scény na koni, která mi vadila už v traileru. Zbytečně. :) Kritik si určitě něco k nakopmutí najde, ale běžný divák, který se chce v kině hlavně pobavit bude spokojený. 7/10

plakát

Tiché místo: Část II (2020)

Po té nekonečné pauze jsem se těšil na pořádný biják. S chutí jsem si pustil první díl, který se mi podruhé líbil ještě více a hurá kino. Rozjezd byl opět výborný. Jak, ale plynul čas byl jsem celkem rozladěn. Je to více akční než první díl, ale snad každá přichází na úkor zkratu postav. Je natočena skvěle .... ale celkově jsem asi dostal průměrnou podívanou. Raději bych byl kdyby zůstalo jen u prvního dílu. 5/10

Luca (2021)

V jednoduchosti je krása a tady to platí dvojnásob. Celou stopáž jsem se skvěle bavil a u konce jsem se i dojal. Od Coca jsem neviděl lepší animák. 9/10

plakát

Karel Svoboda: Šťastná léta (2020)

Dokument určitě není tak dobrý jako ten s Jiřím Suchým. Přesto jsem šel s hodnocením dost vysoko. Tohle bylo citlivé téma. Karel Svoboda byl v tom co dělal jedinečný a já byl jeho velký fanoušek. Vlastně pořád jsem. Tvorbu poměrně dobře znám, ale jeho život jsem neznal. Bylo fajn se dozvědět jaká byla jeho první žena a nebo nějaké zajímavosti na přímo na pana Svobodu. Na Karlové Svobodu a Gotta nejde zapomenout. Velké díky za vše. 8/10

plakát

Příliš osobní známost (2020)

Komentář obsahuje SPOILERY!!! Můj život je daleko, daleko lepší než Marty Ferencové pokud se vzhlédla v takové knize a takhle nám ji prezentuje na plátně. Nebylo mi u toho filmu moc dobře. Dívat se na postavu "Dyková", která se seznámí s nějakým primitivem, který si při souloži kouří cigárko a klepe ji popel na hlavu, tomu se smát opravdu nemůžu. Pokud to nějaký ženě nevadí, je mi ji líto, že si sebe více neváží. Co, ale po takové postavě chtít, když si neuloží ani telefon na svého syna a primitiv ji podezírá z nevěry. Pak tu máme postavu Petry Hřebíčkové, která si najde chlapa, kterému umřela před 2 lety manželka. Vypadá jako ideál. Pak stačí přijít kolegyně z práce, že má exekuci na 50 milionů a on začne pít. Smrt manželky zvládl bez alkoholu, tohle už bylo nad jeho síly. Pochopil bych to, kdyby o vše přišel. On, ale z posledních peněz zaplatí lidem, něco vyřídí v bance a v klidu chlastá a vozí malou dceru nalitej. Ještě, že náš stát je asi tak dobrej, že si žije ve velkém domě a tam exekuce nemá šance. Vlastně víme jen, že má exekuci, ale krom toho chlastu není vidět, že by se mu hroutil svět. Nakonec od něj postava Petry odejde a hlavní hrdina se asi z toho alkoholu poměrně rychle dostal. Děkuji za tenhle bolestivý a už třetí filmový zážitek, ale končím s Vámi Marto. Jedna hvězda je za tu holčičku. Jediná postava, který jsem to věřil a v takovém obsazení to je fakt smutné. 2/10