22 Jump Street (2014)

Takhle jsem se dlouho nebavil. O dost lepší než první díl. 9/10

Jedna za všechny (2014)

Sám sebe se ptám proč tomu vůbec nějakou hvězdu dávám. Už po chvíli jsem si přál ať je konec a ono se to táhlo jako nekončící smrad. Děs! Romantický? To měl být vtip? Komedie? Co tam mělo být zábavné? Dejte slepicím možnost mluvit a určitě to nedopadne hůře než chování Leslie Mann. To mi hlava nebrala a pak se k tomu přidá ještě Diaz. Takhle se snad nemůže dospělej člověk chovat? A tomu jsme se měl smát, že se někdo chová jako debil? A na závěr, aby to nebylo líto ženským se přidá Waldau ....

Sabotáž (2014)

Moc jsem se těšil na spojení Ayer a Schwarzenegger. Tohle jsem, ale od někoho kdo se může chlubit kousky jako Drsný časy, Street Kings, nebo Patrola nečekal. Stupidní srajda s ubohou bandou, kde se každej předhání kdo je větší tvrďák. Skutečnost je trošku jiná. Worthington si může klidně palici vyholit a nechat si na bradě cokoliv narůst, ale to z něj neudělá herce ani tvrďáka. Tak jako Terrence Howard, který ví, že mu nic nepomůže a tak se na nějakou změnu vizáže vykašlal. To Olivia Williams se nechala alespoň ostříhat podle kastrolu a asi si nechala do kalhot dát pořádné koule..... Už dost kritizování .... Tohle je velké zklamání a je těžké to jen tak rozdejchat. No, jak moc jsem se těšil na Fury tak teď zůstávám hodně při zemi.

Mládeži nepřístupno (2013)

Komedie je snad nejtěžší žánr na doporučení. S humorem to má každý jinak. Mě osobně by nikdy nenapadlo, že u něčeho takového se budu vcelku bavit. Stalo se. Určitě jsem se nebavil u všech povídek, ale některé stáli opravdu za to (Chris Pratt a Anna Faris). :))

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Nelson Mandela má mé velké sympatie jako žádný jiný prezident. A je možné, že mě to v hodnocení snímku mohlo ovlivnit. V každém případě je jeho příběh strující a prožíval jsem ho od první až do poslední minuty. Idris Elba příjemně překvapil a jeho výkon byl neuvěřitelný. Tak jako závěrečná píseň od U2. 9/10

Hvězdy nám nepřály (2014)

Filmů na podobné téma je několik jako Je to i můj život, Neklid, Teď a tady, ad. A Hvězdy ..... určitě nejsou špatný film, ale nějak moc se neliší od těch co jsem vypsal. Raději mám prvotinu Joshe Boona "Stuck in Love". 7/10

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Méďa byl zatraceně dobrej a zábavnej. A tak si Seth MacFarlane řekl kurňa mám na to! V jeho nové komedii to na nás valí horem dolem a bylo mu úplně jedno, že něco je trapné, něco nechutné. Věděl, že něco musí pobavit většinu a na to vsadil a bavil jsem se občas i já. Odřených 6/10.

Sousedi (2014)

Stoller začal skvěle a na jeho Kopačky se podívám kdykoliv znova. A ač mám rád Rogena tak tohle je prostě průměrná podívaná, kterou nemůže zachránit ani on. Pár vtípkům jsem se pobavil, ale to je málo. Rogen a Byrne tu mají to nejhodnější dítě na světě, skoro nebrečí, nemusí ani moc jíst a oni můžou v klidu chodit celej večer pařit, nebo vymýšlet plány jak odrovnat skupinu vysokoškoláků v čele s Efronem. 5/10

Transformers: Zánik (2014)

Po slušné jedničce to šlo jen z kopce. Trapný a komplikovaný příběh, nepřehledná akce, nudné herecké výkony a mohl bych pokračovat. Od 4 už jsem tedy opravdu nic neočekával. Jediným lákadlem byl Mark Wahlberg. Možná proto nakonec takové hodnocení. Určitě by bylo co vyčíst (hlavně stopáž je největším nepřítelem), ale co se týče příběhu tak v jednoduchosti je někdy krása, Wahlberg je sympaťák a borec a s ním to byl super tah, akce tu je přehledná ... A, když si řeknu, že takový Osamělý jezdec byl o více jak 50 mega dražší tak si říkám, že Verbinski by se měl co učit pač tohle je jiná liga. Viděno ve 3D a tudíž a bohužel s českým dabingem, ale 3D rozhodně patří k tomu lepšímu. A i když je tu zlepšení tak doufám, že už je Transformerům odzvoněno. I, když mi něco říká, že mé přání nebude vyslyšeno. Rád bych, ale viděl od Baye zase už něco jiného. Třeba nějaký akčňák jako byla Skála, nebo nějaké překvapení jako byl Pot a krev. 7/10