Legenda o sovích strážcích (2010)

Působilo to na mě jako slušná ukolébavka. Nepomohlo ani slušné 3D. Probrala mě až závěrečná bitva. Což je hodně málo. :(

Občanský průkaz (2010)

Je velká škoda, že Ondřej Trojan netočí častěji!!! Nestává se mi často u českého filmu, že bych se otočil a šel nejraději znovu do kina. Opravdu skvělý zážitek.

Piraňa 3D (2010)

I, když přivřu obě oči tak prostě nejde nevidět jaká je to blbost. Je potřeba vypnout mozek a jen se bavit. Já si to užil. Ať už pohledem na ty kočky v bikinách, nebo ten masakr. Trošku mě to připomínalo Hostel, ale tohle byla lepší podívaná. I, když není pro každého. Aja nezklamal a dvojku bych uvítal. Jen by ji slušela premiéra v létě, když to nevyšlo s jedničkou.

W. (2008)

Josh Brolin byl jediný důvod proč jsem ten film chtěl vidět. Po skončení jsem si říkal, že to stojí jen na něm. Hrát to nějaký průměrný herec asi bych nevydržel do konce.

Nesmiřitelní (1992)

Clint si v pár westernech zahrál, pak se postavil za kameru a natočil si western po svým. Jak u něj bývá zvykem tak zatraceně dobře. Příběh je pomalý, s výbornou atmosférou, pár hlášek a skvělými herci. Velkým překvapením pro mě byl Gene Hackman. Oscara si určitě zasloužil. Králem westernů, ale pro mě zůstává Sergio Leone. Za 4.5*.

Bílá velryba (1956)

Vyplouvá loď s posádkou, která je připravena na lov velryb. Jenže posedlý kapitán Achab prahne po pomstě a jediným cílem je dostat bílou velrybu a posádka se musí podřídit. Bohužel menší zklamání, (viděno 20.10. 2010). V dětství jsem viděl film Orca a posedlého kapitána Nolana, který se vydává na souboj s kosatkou za doprovodu nádherné hudby Ennia Morriconeho. Ta získává o * více.

Sedm statečných (1960)

Klasika s velkým K a Top mezi westerny. Konečně jsem měl možnost si ho vychutnat i v originále. Je radost sledovat takové herce jako Bryner, McQueen, Bronson, Coburn, Wallach a Buchholz v doprovodu úžasné hudby.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Majora Kalaše nám hraje Jiří Sovák a tak jsem si říkal alespoň zůstal nadporučík Varga v podání Radoslava Brzobohatého. Bohužel tu hraje jinou roli. To, ale nic nemění, že je to další výborná kriminálka.

Muž z Acapulca (1973)

Bob Saint-Clare a jeho dobrodružství mě nějak neoslovilo v dětství a bohužel ani teď.

Dva muži ve městě (1973)

Výborná francouzská krimi. Skvělý Gabin a Delon. Vždy se najde polda " BLBEC" co si potřebuje honit ego.