Sesterstvo putovních kalhot 2 (2008)

Štvorica (herecky) nevýrazných hlavných hrdiniek, ich dojemné nefalšované kamarátstvo, ktoré utužujú putovné šťastné nohavice a "neobyčajné" životné príbehy. WTF? 1* za to že som pochopil, že s Americou Ferrera sa v Škaredej Betty maskéri moc nenatrápili a za to, že obrázky na tomto dvd sa hýbali...

Bitva o Midway (1976)

Vynikajúci vojnový veľkofilm nabitý hereckými (väčšinou už nežijúcimi) esami minulého storočia s miestami až dokumentaristickou presnosťou. Tvorcovia sa za každú cenu snažili držať historických faktov, čo ale niekedy uberá filmu na dynamike. Aj keď leteckým a námorným bitkám moc neholdujem, bolo zaujímavé sledovať, ako si generáli Nimitz a Yamato posielajú vzdušné pozdravy a ako veľmi chceli amíci japoncom po pár mesiacoch odplatiť natrhnutú riť z Pearl Harboru. Squelé.

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Ja debil som si myslel, že pôjde o nejakú rockovú komédiu :-( Cítim sa hlboko podvedený a oklamaný tvorcami. Čo má znamenať ten názov, to netuším, lebo ja som videl len príšerne sladké hip-hop tanečky a "love" problémy dievčat, ktoré ešte ani nevedia čo je to menzes a cukríkovo pregélovaných chlapcov vekovej kategórie 12+. Teším sa na druhý diel, ktorý by tvorcovia mohli nazvať Camp Death Metal a zákerne do neho vsunúť songy od Right Said Fred, alebo Sin with Sebastian. Šajse!!!

Země zatracených (2006)

Začínam mať pocit, že v USA už majú traumu z Iraku aj filmári... Predsa len je tých snímkov na tému "boli sme vo vojne a teraz sme z toho mimo" dosť. Tento patrí k tým slabším, navyše je kompletne prelezený amíckym pátosom a klišé. Jessica Biel mi ako vojačka vyslovene vadila, Poldolár bol absolútne mimo.

Glimmer Man (1996)

Posledné oldschoolové akčné krimi od Štefana, ktoré som ochotný stráviť. Je tu všetko, čo v dobrej akcii má byť, Stevenove bitky ešte majú šmrnc, rituálne vraždy, ruská mafia, kšefty, troška humoru a tajomná minulosť hlavného hrdinu. Nadpriemer vo svojom žánri.

Karate Kid 2 (1986)

Nehodnotím nostalgiu ani staré časy, hodnotím film a ten je slušne povedané strašný.

Mamma Mia! (2008)

Je smutné sledovať, ako generácia, ktorá ešte pred pár rokmi nosila čelenky, v mastných vlasoch kvety a na krku znak nemeckej automobilky, starne. Choreografie sú tu v štýle: čo najviac zametaj rukami, bude to vyzerať, že tančíš. Len preboha nevyskakuj, lebo ťa sekne v krížoch a dotočíme to o mesiac neskôr. Viac menej nulový scénár, odvšadiaľ vykúkajúca naivita, absencia akéhokoľvek humoru a neskutočne zle prespievané odrhovačky od diskofilnej ABBY robia z tohto muzikálu pre mňa jedno z najväčších utrpení roku 2008.

Láska nebeská (2003)

Tak sladučké a vianočné ako len Láska nebeská môže byť. Pozor, nevhodné pre cukrovkárov a ak sledujete v tv, cez reklamné brejky si zbehnite pre fľašu NESLADENEJ minerálky. V čase od januára do novembra si z môjho hodnotenia odrátajte jednu hviezdu.

Růžový panter (2006)

Komédia založená na infantilných gagoch, takže priaznivci inteligentného humoru by sa jej mali vyhnúť oblúkom. Podľa mňa dôstojné pokračovanie série filmov o panterovi s Petrom Sellersom. Steve Martin sa podujal na neľahkú úlohu, je jasné, že každý kto videl aspoň jeden pôvodný diel, tak bude porovnávať. Bavil som sa kráľovsky a na hodinu a pol som zabudol na hypotekárnu krízu a prepúšťanie v automobilovom priemysle, a o to ide :) Jasné, že na 5 hviezd to nie je, ale je to môj tichý odpor voči užívateľom, ktorí dali jednu a tým tejto výbornej komédii vybavili 49%.

Detektivové z Hollywoodu (2003)

Bez Harrisona by tento film zapadol prachom, ale obávam sa, že tento osud ho čaká aj s ním.