Komando (1985)

Videokult 80tych rokov. Uznávam, že moje hodnotenie je značne ovplyvnené nostalgiou, ale inak nemôžem.

Anatomie pekla (2004) odpad!

Netreba hľadať umenie tam, kde sú len sračky. Čo je umelecké na oblizovaní menštruačnej krvi a iných vecí, neviem, ale mne sa z toho dvíha kufor. A Roccov zdrvujúci dramatický herecký výkon radšej nekomentujem. Nabudúce sa na neho teším napríklad v roli charizmatického vodcu povstaleckých vojsk v Burkina Faso. Je proste škoda nevyužiť taký neobjavený herecký potenciál.

Statečné srdce (1995)

Je obdivuhodné, ako geniálne v tomto historickom veľkofilme skĺbil Mel režisérsku prácu so svojim výborným hereckým výkonom.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Stevenovi sa podarilo hodiť všetku tú bezútešnú atmosféru vojny na filmový pás tak realisticky, že si doteraz pamätám, ako žalúdočne slabší jedinci odchádzali z kina už po úvodnom vylodení v Normandii... Výborný Tom Hanks a vynikajúci Damon pekne dopĺňajú jeden z mojich najobľúbenejších filmov.

Údolí stínů (2002)

Áno, áno, je to film skrz naskrz prelezený americkým pátosom a vlastenectvom, ale je to aj film s dobre natočenými bojovými scénami s tématikou vietnamskej vojny. Navyše oceňujem aj snahu o sprostredkovanie pohľadu z druhej strany na strach a úzkosť najbližších rodín. Celkový dojem slušný a Mel Gibson vynikajúci.