otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 40 79 118 157
    • 29.5.2020  00:35

Ale proč ne. Slušný dokument, který mapuje 500 let starou historii Robina Hooda. Ukazuje, jak se změnil pohled na tohoto hrdinu a nechává prostor i pro filmová zpracování ve 20. století. Určitě zajímavé a poučné. Hudba: Laetitia Pansanel-Garric

• 28.5.2020  01:44

Úvodní přepadení pošty výtečné, konfrontace pražských kriminalistů s venkovskými policisty také vtipná. Zatím jasně nejlepší díl, i když rozmazaných záběrů na jedoucí Fabie bylo něúrekom. Celkově však musím přiznat, že tento díl měl spád, napětí i slušné rozuzlení. PS: zcela chybí Dvořáková i Frej

• 28.5.2020  01:42

Překvapivě pro mně zcela průměrný koncert. Oslovil jenom Meky Žbirka, který má skutečně sametový hlas a barva jeho hlasu je daleko jemnější než Margitova. Naopak ve srovnání Chodúr x Margita vyšlo jasně najevo, jak má Chodúr omezený repertoár, tu operní část vůbec nezvládl. Margitu jako zpěváka moc nemusím, i přesto jsem koncert i přes Boučkovi typické kecy zvládl.

• 25.5.2020  00:41
    Bloodshot (2020)

Ačkoli mám Vina Diesela rád, tento film opět ukazuje, jak tupé projekty si občas vybere. A když už je námět tupý, kdyby aspoň byl hlavní hrdina pohodář jako v obou xXx. Tam se ta tupost příběhu dá přežít díky hrdinovi, který to vše bere na lehkou válku a s úsměvem na rtech dělá své nemožné mise. Jenže tady je to vše myšleno velmi vážně, Diesel sype slova ze sebe jak tříleté dítě a navíc tu není jakákoli odlehčenost. Ano, akčně to není tak zlé, ale celkově je to tupá osmdesátka v moderním hávu. Podprůměr s průměrnou spokojeností.

• 23.5.2020  07:41

Ženská krasavice tu byla za pořádnou mrchu, tu si herečka musela opravdu užít. Jinak ale případ zavražděného maníka, který vydíral koho mohl, zas tak moc zajímavý nebyl. Ovšem nechybějí slušné hlášky, takže hezký průměr.

• 18.5.2020  01:40

Případ bezdomovce, který přišel nahlásit oběšení svého psa a pak chudák také dostal provaz, jen visel opačně a chudák srdíčko to nezvládlo. Pak další uhořel ve stanu, takže začalo jít do tuhého. Takový podivný případ s magorem vedle magora a rozuzlení tak trochu na náhodu navíc s možná i trochu tak otevřeným koncem. Trochu smutný díl.

• 18.5.2020  01:37

Hned první díl brutální případ - čtyři zavraždění na jednom místě, později ještě pátý. Hlavní postavy se nám představí a můžeme jít pátrat. Nakonec z toho vylezl nejen zajímavý případ, ale i tragický osud otce a syna. Velká spokojenost s tímto dílem.

• 17.5.2020  00:01
    Škoda lásky (TV film) (1995)

Ačkoli je tento dokument z roku 1995, působí to mile staře. Je zde spousta ukázek ze starých (hlavně válečných) filmů, kde zazněla píseň Škoda lásky, jde hlavně o anglické filmy, kde byla tato píseň v anglické verzi velmi často používána. Mezi ukázkami promlouvá třeba syn autora této písně - pan Vejvoda, promluví i Jiří Císler, Zdeněk Svěrák či režisér Vladimír Sís. Dokument pro fajnšmekry filmové historie.

• 16.5.2020  08:53

Velmi slušný díl, který řeší vraždu(y) mladých žen, které "sériový" vrah po vraždě vysvleče a někam je zakope, takže tělo rychle podléhá zkáze a brzy zůstane jen kostra. Zajímavý případ je jedna věc, na druhé straně tu skoro zcela chybí humor a vtipné hlášky.

• 16.5.2020  00:25
    Václav Neckář a hosté (koncert) (2009)

Takový milý koncert pro fanoušky Vaška Neckáře. Po mozkové mrtvičce už to samozřejmě není ono, se čtecím zařízením to však stále jde. A dobří zpěváci jako hosté jsou zárukou kvalitní hudební zábavy.

• 8.5.2020  09:40

Na začátku někdo porazí mladou holku, pak ji vytáhne na silnici a znovu ji natvrdo přejede. Masakr. Pak se rozjíždí vyšetřování, které vede od jedné slepé uličky k druhé. Až na konci se to všechno provalí náhodou a dost rychle. Díl slušný, závěr ale zklamal.

• 8.5.2020  09:29

Vadí mi ty rozmlžené a roztřepané záběry na paneláky - to bylo zcela zbytečné. Jinak velmi slušné kriminálky, nerušivá hudba a slušné špičkování hlavních postav.

• 8.5.2020  09:27

Slušná krimi s nechutných nálezem mrtvoly v rybníce, vtipným ornitologem, chudinou manželkou násilníka a sem tam slušně vtipnou hláškou.

• 3.5.2020  15:25
    Nebojte se na Česnečce (TV film) (1980)

Spíše než pohádka se jedná o kratší filmeček pro děti, který ukazuje zlobivou třídu, hodného učitele a kouzelnického kastelána hradu jménem Česnečka. Lábus je super, zbytek také ujde. Taková jednohudba, která děti dnes už sice nezaujme, ale diváka majícího rád filmy z televizního archivu určitě ano.

• 3.5.2020  14:38
    Honza a Růžová panenka (TV film) (1974)

Typická studiová, černobílá pohádka o Honzovi, který byl sice dobrák a slušně vychován, ale nic pořádně neuměl. Shodou okolností dostane růži a v ní začarovanou šikovnou dívenku. Jenže díky své netrpělivosti ji po třech nocích ztratí. Dostane pak ještě jednu výchovnou šanci, díky které si může milovanou panenku znovu, ale naposled vyvolat. A nebyl by to Honza, aby šance nevyužil. Podařená, milá a i výchovná pohádka s panem Tau v otcovské roli.

• 23.4.2020  07:39
    Avengement (2019)

Mlátička střídá mlátičku, krev stříká, ruce i nohy se lámou, pichá se nožem, mlátí se vším, co je po ruce, a přitom se krásně výraznou britskou angličtinou baví banda pablbů s hlavním hrdinou. Na tohle jsem už starý. Chybí tu kouzlo hlavního hrdiny, ve své době by Seagal v takovém filmu byl asi jedinečný. Adkinse mám rád, ale nemám rád tyto filmy. Sorry.

• 19.4.2020  12:55
    To se ti povedlo, Julie (TV film) (1982)

Zcela typická pohádka pro Vlastu Janečkovou v nejlepší formě a zároveň netypická role milovníka pro mladičky vypadajícího Michala Nesvadbu. Spousta písniček a tanečků, papundeklové kulisy ve studiu, ale milý příběh, příjemná hudba a život neotravující písničky. Navíc milé setkání otce a syna Nesvadbových v jedné pohádce. Hezké poobědové pohlazení. Hudba: Angelo Michajlov, písně: Ivo Fischer

• 12.4.2020  13:58

Technicky na tehdejší dobu dokonalé. Dnes mile úsměvné a pro děti krásný pohled na filmařskou historii.

• 12.4.2020  13:51
    Marie, matka boží (TV film) (1999)

Velké překvapení. Nečekal jsem, že film se mi bude tolik líbit. Moc dobře je zde kladen důraz na Ježíšovu i Mariinu lidskost, navíc děj sleduje dění hlavně kolem Marie a zároveň nechává prostor i na vyprávění Ježíšova příběhu. Jedinou výtku mám k závěru, autoři se přeci jen mohli více popasovat s Mariiným životem po Kristově zmrtvýchvstání. Ale je pravda, že toho se už zase tolik nevím, takže konec beru na milost.

• 12.4.2020  12:28
    Urbi et Orbi (TV pořad) (2020)

Papež František ve zcela prázdné bazilice sv. Petra v době pandemie koronaviru přednesl tradiční velikonoční pozdrav městu a světu. Vybídl celý svět k solidaritě, k vzájemné pomoci, nevyhnul se politické situaci v Evropě a hlavně vybídl lidí k zapomenutí sobeckosti a lhostejnosti, ale naopak vybídl k lásce, vzájemnému porozumění a k víře ve vzkříšeného Krista. Moc dobrý projev uzavřený slavnostním požehnáním.

• 11.4.2020  22:38
    Velikonoční vigilie (TV pořad) (2020)

Vzhledem k letošní nemožnosti účastnit se slavnostní mše sv. v kostele jsem po uspání dětí na konci sil usedl k obrazovce a těšil se na slavností mši svatou. Netušil jsem, že mě jako Moraváka odkojeného zpěvy mistra Olejníka totálně nesedne nápěv typický pro diecéze v Čechách. No musel jsem to přežít, ale ten "velikonoční" zážitek se nedostavil. Musel jsem si pak sám zazpívat píseň č. 401 z kancionálu a hned to bylo lepší.

• 9.4.2020  00:45
    Zapomenutá nukleární válka (TV seriál) (2017)

Zajímavý dokument, který užívá hodně dokumentárního materiálu, ale také mapuje současný život lidí, jejichž předci zažili jaderné testy na blízkých atolech. Historické snímky jsou tradiční, jako je známe, mapování současného života je sice trošku nudné, ale o to smutnější, neboť ukazuje život lidí, kteří nemají k ničemu moc vekou motivaci a žijí jen z toho, co je jim na ostrov dopraveno.

• 9.4.2020  00:34

Nejlepší díl na závěr. Mile se zde spojuje seriál se seriálem Kriminálka Plzeň v postavě kriminalisty Knappa, znovu dostává do hry kriminalistu v "lázních" Richarda a nechává Honzu pátrat na vlastní pěst po xlet starém případu, který vyšetřoval někdo z tehdejších ostravských kriminalistů a byl do případu šeredně zapleten. A musím uznat, že i když jsem "pachatele" tušil od začátku, jeho jednání a konec byl rozhodně překvapivý. Tohle byl díl, podle kterého měly vypadat všechny díly. Super. Výtečný závěr na konec seriálu a zároveň naladění na Kriminálku České Budejovice. :-)

• 9.4.2020  00:26
    Místo zločinu Ostrava (TV seriál) (2020)

Nakonec musím hodnotit velmi kladně. Sice díly mají různou kvalitu, ale spousta z nich je velmi dobrá kriminálka, zbytek průměr. A závěrečný díl je skutečně slušnou tečkou za povedenými případy.

• 7.4.2020  01:47

Krásná pohodová hudba, ale jinak průměrná dialogová a vztahová komedie, která vlastně žádnou romancí ani nemohla skončit.

• 7.4.2020  00:57

Vypadá to jako nevinná dialogová komedie ze 30. let. Jen ale občas. Sem tam je to hodně pořádná dráma, ke konci skoro až horor, napětí se dá krájet a přitom mraky scén bez slov, jen pohledy mladých žen, kterým osud nachystal tvrdé prozření z amerického snu. Nevím, zda je to plus či mínus tohoto filmu, mně se to však nelíbilo. Postava Marthy jedná až hystericky, její osud je zpečetěn v okamžiku, kdy se Karen přizná, že ji miluje. Možná že než takový konec, spíš bych bral, aby se obě ženy objaly a skončily spolu v posteli. Bylo by to rozhodně modernější než konec, jaký tomu scénárista dal. Obrovské zklamání.

• 7.4.2020  00:46

Tenhle díl se mi velmi líbil - napětí až do konce díky podivnému zvukovému doprovodu, nečekaný konec, i když k němu všechno časem spělo. Nevím, ale mám pocit, že Chlumský točí líp než Hřebejk.

• 5.4.2020  09:51

Především pro věřícího člověka je tento dokument obrovským povzbuzením a také ukázkou toho, že i slušný člověk dokáže dělat politiku. V době, kdy se každý druhý politik rozvádí, je úžasné vidět, že má někdo i jiné hodnoty než peníze a moc. A je velká škoda, že tak dobří lidé přichází o své blízké. Klobouk dolů před tímto pánem a jeho rodinou.

• 2.4.2020  21:20

Neskutečné, jak scénáristé jsou na hranu ve vztahu Marka a Saši. Smutné je, že často si jdou takhle po krku i rodiče v reálném životě a výsledkem je pouze a jen utrpení jejich nejbližšího okolí, především dětí. Ve zbytku jedeme v zajetých kolejích, přičemž rozhovor mezi Alenou a Martinem o morálce je docela vtipný.

• 2.4.2020  21:09

To bylo dráma - bude Alena Mázlová spát s Martinem? No aspoň je zase na dalších 150 dílů zaděláno na neustálé spory, vydírání a hru na schovávanou a utajovanou. Paráda.

<< předchozí 1 2 3 4 40 79 118 157