otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 36 70 105 139
    • 2.6.2018  22:00
    Hříchy pro pátera Knoxe (TV seriál) (1992)

Buď jsem výrazně zestárl, nebo mi tento koncept už je výrazně cizí. Jako mladší si pamatuji, že jsem ty díly hltal o sto šest, teď už to spíš jen strpím. Zajímavý český projekt, který se ve své době určitě povedl, dnes už je to fakt staré.

• 2.6.2018  21:59

V názvu omyl, ale o žádný omyl nešlo. Vražda z důvodu lakoty a touhy po penězích, podezřelých ani zas tak moc není, v podstatě není po čem extra pátrat. Adamovská se k případu přimotá spíš z vlastní zvědavosti a zrovna velký podíl v rozřešení případu nemá. Osobně mě tento díl zklamal. Jediné, co překvapí, je kupa hereckých hvězd nacpaná do jednoho dílu.

• 2.6.2018  11:37
    Dukla 61 (TV film) (2018)

1. díl: Rozhodně zajímavá sonda do života horníků, obzvláště pro ty, kdo jejich tvrdý chleba nikdy nepoznali. Herci OK, mluva pro mně, chlapa ze Slovácka, v pohodě a místy slušná zábava. Jsem navnaděn na druhý díl, a to je dobrý výsledek prvního dílu. 2. díl: Přinesl to, co se od tohoto filmu čekalo - jak celá katastrofa vznikla, osobní hrdinství vykoupené vlastním životem, neschopnost vedení, nevybavenost záchranářů. Děj je napínavý, syrový, drsný, ženské jsou tu jen do počtu. Za druhý díl si celý film zaslouží 90%.

• 2.6.2018  00:15

Tradiční pohádka brněnské televize - cizokrajné prostředí i oblečení, námět starobylého čínského příběhu o krádeži vzácného šperku. V první polovině pohádky se líčí motivace podezřelých, v druhé polovině starý soudce vyslýchá a vyvozuje, kdo je pachatel. Naštěstí minutáž je příznivá, protože na delším časovém úseku už by to bylo opravdu rozevláčné a nudné. Ujde, i když ostatní podobně situované pohádky brněnské televize jsou lepší.

• 2.6.2018  00:09

Nevadí mi nevalná kvalita tohoto fiktivního dokumentu, ale mraky sprostých slov v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní televizi. Blaník mluví jak ten nejposlednější dlaždič (nic proti nim!), po celkem slušné první čtvrtě se film začne ubírat úplně jiným směrem, než bych čekal. A bohužel pak už jsem to jen tiše trpěl. Marek Daniel zajímavý, ale celý film neutáhne.

• 1.6.2018  21:12

1. díl: Tak tohle byla pohádka skutečně pro pamětníky. Uf, sotva jsem to nadvakrát dodíval, aniž bych usnul spánkem zaslouženým. Černobílá fraška na čaroděje a jejich kouzla přináší nic moc příběh mladého Honzy, který se dá do služby a učení starému, ale hodně vtipnému kouzelníkovi jménem Čáryfuk. Tento děda si s nikým nebere servítky a dělá si z každého dobrý den. Sem tam chytrým kouzlem, sem tam radou, kterou když lakotný mlynář nedodrží, zmizí mu nejen vyčarovaná, ale i vlastní prací namletá mouka. Bohužel časem děj zcela ztrácí jakoukoli linku a končí nic neříkajícím koncem. Zatímco první polovina byla aspoň vtipná, druhá byla skutečně hodně nudná. Jo, jako pohádková perlička určitě, ale jako pohádka pro dnešní děti fakt už ne. Bohužel. Hudba: Angelo Michajlov

• 1.6.2018  21:04

Dlouho jsem se tomuto filmu bránil, ale manželka nakonec zavelela a já to musel shlédnout. A nelituji. Je to hezký příběh mladých lidí v těžké době s až téměř pár pohádkovými scénami včetně pohádkového konce. No ale budiž. I život někdy přináší pohádkové zážitky, proč by je tedy neměli zažít i Cruise s Kidman za tónu skvělé Williamsovy hudby? Jen ta minutáž!

• 26.5.2018  23:58

No ... nevím. Předně - byl jsem na tom v kině, 2D s titulkami a dobrá volba. Pokud tento film má vyznít a nezapadnout mezi průměr, je třeba jej vidět v kině. Vizuelně je to moc dobré, sice nic úchvatného, ale pro fanouška Star Wars bez obtíží stravitelné. Příběh - hm, nic zásadního nešlo čekat a také ničeho zásadního jsme se nedočkali. Ale obsazení je velmi podařené, mladý Han Solo jedná jako starý Harrison Ford jen o x let mladší. Také všechny další postavy jsou bez problémů, i když překvapivě Woody Harrelson nezaujme tolik, jak by člověk čekal. Problém jsem měl s neskutečným množství názvů jmen i lokací, totálně jsem se od začátku ztrácel, trochu mi vadila neustálá namyšlenost hlavní postavy (ale Han takový je, s tím nic nenadělám) a také mi chybělo něco, co by vyloženě nadchlo. Prostě šlo o dvouhodinové vyprávění, které začalo, pak skončilo a nic víc. Na rozdíl od Rogue One tu však postavy většinou přežijí a člověk s nimi může odcházet domů. Zklamán nejsem, ale že bych byl nadšen? Je to asi tak, jakoby člověka zajímalo, co se dělo s postavou prince Miroslava v Pyšné princezně před tím, než se stal vládcem. Zajímalo by vás to? :-) PS: rozhodně je třeba zmínit, že snímek je až neskutečně komediální a nevím, nevím, jestli je tomu zrovna dobře. V některých scénám mi přišel humor až zcela zbytečný

• 22.5.2018  21:33

Očekávání jsou veliká - tož jak se ksakru zbavijú té Andreííí? Samozřejmě před tím hodina hloupých intrik docenta Máry, simulace nevolnosti před důležitou informací a snaha totálně odborně zdiskreditovat Kováře. A do toho zásnuby Jindřicha s Aloisií. No a pak už to přijde. Stačí chyba policisty a magor to prostě zmáčkne. A ... konec. Víc až v dalším díle. Takže zatím jen "Bojuj, Andreo, bojuj!".

• 17.5.2018  23:30

S Karlem Gottem si povídá Viktor Polesný, do toho prostřihy z rané doby Gottovy tvorby. Uvidíme i záběry, které moc známé nejsou. A Gott to rovnou i komentuje, takže jde o skutečně "živý" dokument.

• 17.5.2018  23:25
    Dva tygři (1966)

Nenáročná, mírně poplatná své době a docela i zábavná černobílá komedie "aktivním blbci", který sice má dobrou vůli, ale jeho kriminalistické dovednosti jsou těžce amatérské. Ovšem Lipský si to užil a já s ním celkem také. Ušlo to. A díky tvůrcům za scénku o Jamesi Bondovi, ta pobavila.

• 17.5.2018  15:47
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Nemám rád filmy s tématy alkohol nebo drogy. Asi jen proto nedávám pět hvězd. A navíc mi přišlo, že je ve filmu pár hluchých míst. Ale co se týká herecky, hmm, jedna velká mňamka. Hanzlík sice hraje velmi úsporně, ale všichni ostatní v čele s Menšíkem jsou v plné formě. Tohle sice není film na jen tak halabala jakési sledování, ale když si člověk dá čas a energii, zažije s ním velmi silný příběh o lidské slabosti, odvaze, vůli a lásce.

• 17.5.2018  15:39
    Suezský průplav (TV film) (2017)

Chystá se obnova, úprava a rozšíření Suezského průplavu. Proto je třeba to zdokumentovat a také připomenout historii stavby kanálu. Uvidíme jak pár archivních snímků a fotek, tak se i dozvíme o hlavních osobnostech, které stály za vznikem kanálu. Většina dokumentu je však věnovaná nové technice, která bude na úpravě kanálu pracovat a sledujeme ji jak v reálu, tak i na počítačových simulací. Velmi poučný, zajímavý a díky dramatické hudbě i trošku "napínavý" dokument. Velká spokojenost. Hudba: Parigo

• 7.5.2018  01:24
    Třetí sudička (TV film) (1986)

Tato poněkud posmutnělá pohádka vůbec nevypadá jako česká, ale jako typicky německá. Nemohu si pomoct. Pořád jsem pátral po tom, kdo začne mluvit jinak a český dabing nebude sedět. Nestalo se tak, protože to je skutečně česká pohádka. A to mě na tomto nic moc pohádkovém díle překvapuje vlastně nejvíce. Jinak je to hodně upovídaná, nezajímavá a v podstatě hrozně dlouhá pohádka.

• 6.5.2018  23:14
    O vílách Rojenicích (TV film) (1997)

Na jednu stranu hezké a milé kulisy, které občas nevypadají jako kulisy, zkušení herci a dobrý, pochopitelný konec, na druhou stranu obě hlavní postavy jednají strašně dětinsky, umanutě a hloupě. Zatímco nevěsta je nespokojená s "obyčejnou" láskou, ženich zase nepochopí, že panský život a snění o životě ve slunné Itálii není pro něj. Dá se na to i vzhledem k minutáži dobře dívat, ale žádný pohádkový zázrak to není. Průměr a přesně ten typ pohádky, jakých je mraky.

• 6.5.2018  13:44

Sedmý díl série, po pauze opět s Berengerem, čtvrtý s Billy Zanem.

• 6.5.2018  13:43

Celkově čtvrtý díl, první bez Berengera, druhý se Zanem.

• 6.5.2018  13:38

Šestý díl série, druhý bez Tome Berengera, třetí s Billy Zanem.

• 4.5.2018  23:24
    Královská ozvěna (TV film) (1972)

"Hora byla jejich, ozvěna naše." I tak se dá shrnout děj této pohádky. Motivaci pro válku mezi královstvími díky odstraněné hoře a tím pádem ztracené ozvěně jsem teda ještě opravdu nezažil. Už tento námět je pro pohádku přinejmenším podivný a nepodařený, stejně jako totální studiové kulisy a příšerně stylizovaní neživí koně. Černobílá, studiová pohádka s hodně slibnými obsazením, které nemohlo naplnit očekávání díky velmi špatnému scénáři, ačkoli se od půlky děj vlastně točí jen kolem Kolářové a Třísky.

• 4.5.2018  22:08

Podle Honzy z Odvážných palců: "Je to hodně ADHD." - takže nic pro mně, toho si užívám ve škole se svými žáky.:-)

• 4.5.2018  21:59
    Odvážné palce (TV pořad) (2009)

Streamovský pořad, který mě baví už několik let hlavně díky recenzím Franty Fuky. Bavíval mě Ondra Vosmík, bohužel ten už do Palců nechodí, Iva nemá můj filmový vkus a Honza neumí moc mluvit. Takže sice rád se dívám, ale dnes už spíš proklikávám na Frantovy recenze.

• 4.5.2018  21:48

Podle Saši Michailidise to je dementní film s palcem nahoru od Franty Fuky - tak tohle jednoho dne musím vidět. Zatím si ale počkám.

• 29.4.2018  22:45

Černobílá, totálně studiová, originální brněnská pohádka, která ovšem až zas tak moc nepobaví. Sice Skopal předvádí slušné artistické výkony, ale ani to, ani zajímavé předimenzované kulisové vybavení, nezajistí divákovi výraznou pozornost. Vlastně se dá říct, že pohádka byla až snad divná, zlo nebylo nijak výrazně potrestáno a dobro zvítězilo tak, že spravedlnosti bylo učiněno zadost. A toť tak asi vše. Hudba: Milan Slimáček

• 21.4.2018  15:42

Možná krapet slabší než první série, protože jednak je tu méně dílů, ale hlavně se tu hodně řeší personální obsazení šéfa kriminálky a to od krimi seriálu moc nechci. Ale to je jen drobnost, jinak opět super, nejslabší díl 4 hvězdy. No co dodat?

• 21.4.2018  15:35

Nejdrsnější na tomto případu je jeho realita, kdy táta malého dítěte zcela zbytečně umře rukou alkoholem posilněného mladšího muže. Nutno uznat, že pachatele herec zahrát výtečně, především scény z výslechu, kdy vrah ví, že to posral, ale vlastně neví proč, protože nevěděl, co díky alkoholu dělá, jsou hodně napjaté. Rozhodně podařený díl, který opět ukázal práci kriminalistů a taky pracovníky bulváru, kteří až pod tlakem situace mrtvého kolegy si uvědomí, jak lezou lidem do soukromí a jak je to nepříjemné.

• 18.4.2018  00:39
    Gene Kelly (TV film) (2017)

Klasicky natočený dokument - spousta vzpomínek, původních rozhovorů, ukázek, fotek. Nic, co by člověk neznal, což nemusí být vždy na škodu. A tady to opravdu na škodu není. Gene Kelly je můj oblíbený muzikálový herec a tento dokument to jen utvrdil. Neskutečný člověk, krásné filmy, milé vzpomínky. Super. Hudba: Gerard Cohen-Tannugi.

• 18.4.2018  00:23
    Banik!!! (TV film) (2016)

Dokument, který rozhodně nepatří mezi ty klasicky natočené dokumenty, ale je radostný, pohodový, trošku sentimentální a "barevný" - krásné jasné barvy, hezký zelený pažit, ostravština. Své kouzlo dodá také Jaromír Nohavica, který provází svou přítomností a slovem celý dokument. Osobně mě ovšem mrzí celková neúplnost informací - třeba vůbec nikdo nezmíní, jak a přesně kdy vznikly Bazaly, vůbec se nezmíní Vítkovice a jejich stadion, kam se Baník musel v roce 2015 přesunout. Ale je mi jasné, že do takových podrobností dokument nechtěl jít. A je super, že ukázal a připomněl mé generaci fotbalisty jmen Daněk, Mikloško, Lička, Svěrkoš, Slončík, Jankulovski, Baroš a trenéry Mareček či Komňacký. Dokument hodnotím velmi pozitivně a ač nejsem fanouškem Baníku, respektuji jeho historii a tu se zde skutečně dozvíte. Hudební spolupráce: Vladimír Figar ml. PS: a děkuji autorům za Pavla Srníčka, jehož jméno je uvedeno v závěrečných titulcích a který zemřel v roce 2015 jako ostravský patriot

• 17.4.2018  22:41

Miška byla opravdu "kouzelná" - začalo to uvolněným kolem na kole, pokračovalo rozbitou vázou a končilo užitím jedu na krysy. Mladá děvčica byla opravdu k zabití, naštěstí zkušená dobrodinka Martha to zvládla a NEZABILA ji. Pěkný, poklidný a normální příběh jedné možná budoucí rodinky.

• 17.4.2018  14:57

Předně musím pochválit autory, že do role tatínka oběti obsadili herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavla Majkuse. Jinak jde o zajímavý případ pobodaného jabloneckého fanouška, za jehož smrtí není jen tak ledajaká roztržka. Vyšetřování je rozhodně napínavé a poučné pro všechny fanoušky fotbalu i krimi případů. Zároveň se tým kriminalistů více "sbližuje" s Víťou, který zásadním způsobem pomohl rozmluvit kardinálního svědka. Korejsův odchod do důchodu se odkládá, zato pivo partě chutná stále stejně.

• 15.4.2018  01:25
    Inspektor Max - Obraz (E08) (epizoda) (2018)

Zoli se snaží srovnat se zjištěním otcovství dcery jeho milé, na Slovensku zavražděné novinářky, do toho přichází případ zavražděné profesionální prostitutky, ukradeného obrazu a dvou tajemných mladících. Takový ten díl, který sám o sobě sérii nikam výrazně neposune, ale přinese dobrý krimi příběh s pár úsměvnými momenty.

<< předchozí 1 2 3 4 36 70 105 139