otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144
    • 18.10.2018  00:22

Hodně dobrý díl, ve kterém se nám Lupínek ožení, na scéně se opět objeví Gregor s kágébékágem Vaculíkem, který má políčeno na šéfa kriminálky. Mezitím v železech umrzne postarší hajný a případ pro všechny je na světě. Slepičková se do toho zaplete více, než je zdrávo a celá parta má co dělat, aby včas odhalila pachatele a zachránila Slepičkovou před věčnou cestou do zamrzlých lovišť. Dílu nechybí napětí, ale ani chytře použitý humor. Super.

• 14.10.2018  02:15

Dětičky se nakazily jakousi kožní chorobou a jejich karanténa je ústředním sporem mezi doktorem a Lídou. Do toho přichází nutnost postarat se o Péťu, jehož maminka je v nemocnici a příprava Lídy na výběrové řízení na ředitelku školy. Kvalitativně průměrný díl nevybočující ze série.

• 13.10.2018  23:03

Další z průměrných dílů, ve kterém zaujme především nabručený Bohumil a jeho "přátelský" vztah netýkající se jeho zesnulé ženy. Jinak Martin sem tam skutečně zaperlí svou lidskou natvrdlostí a neomaleností.

• 13.10.2018  22:47

Průměrný díl se smradlavým dědou a místní rozhlasovou hvězdou, která má problémy sama se sebou a nechce si nechat pomoct. Ještěže je tu doktor, který ji nakonec zachrání život.

• 13.10.2018  22:34
    Rapl - Oheň (S01E06) (epizoda) (2016)

Spíše průměrný případ, ale pořád Kuneš to zachraňuje. Vyjede si se svou dcerou na hory a tam se samozřejmě odehraje mord, který si zaslouží vyšetřit. A Kuneš se svým parťákem Muchou to vyřeší s naprostou grácií. Hezká, ale smutná role pro Barboru Vágnerovou. PS: scénárista buď v životě nebyl na školní akci nebo je úplný magor. Už někdo zažil, aby když na lyžáku uhoří jedna z pedagožek, aby se pokračovalo dál, nemluvě o tom, že vyhořela chata pro ubytování? Tady jste pane Pachl těžce přestřelil, tohle byla blbost nad blbosti.

• 12.10.2018  22:18
    Rapl - Zatmění (S01E05) (epizoda) (2016)

Na začátku dvě a půl mrtvoly, pak pátrání a přímý útok Kuneše na kapitána Gregora. Výslech a přiznání. Mazec. Tento díl výrazně posouvá dějem, není extra napínavý, ale je výborně napsaný.

• 12.10.2018  22:10

Zatím nejlepší díl. Děj je pořádně nadupaný, jen děj kolem Vladimíra stojí za starou bačkoru. Ale jak Jaroslav s Marií, tak i Lippi, Irena a Anderle jdou pořádně do toho, navíc se do děje pořádně přimotá Kryštof, jehož prozatím spíše záporné působení se začíná měnit v ochranitelskou roli vůči Toufarovi a Elišce. Za mne tentokrát spokojenost a konečně se těším na další díl.

• 9.10.2018  20:58

To se zas scénáristé předvedli - napsat tak debilní scénu, kdy čerstvou sebevražednici nechá Marika odpoutanou a bez dozoru, to může jen pablb. Děs. Jediné rozumné na tomto dílu je pokračování vztahu Boba s Heluš.

• 5.10.2018  22:59

Díl, který děj přeci jen výrazně posune děj seriálu kupředu. Vladimír konečně požádá Magdalenu o ruku, Marie udělá zásadní počin ve vztahu k bankéři Navrátilovi a Rudi, který se topí v dluzích, udělá také velmi zásadní čin na konci dílu. Navíc se vrací Anderle, který se pomalu učí opět učit a opět přitahuje Ireninu pozornost. Kromě stále strašného střihu slušný díl.

• 5.10.2018  22:52

Velmi zajímavé a hlavně poutavé vyprávění Ondřeje Suchého o jeho životě a problémech jak s uchopením role bráchy slavného Jiřího Suchého a jak se vyrovnat s drogovou závislostí svého syna Marka. Ondřej Suchý je sám o sobě úžasná osobnost a takový je i krátký dokument o něm.

• 30.9.2018  15:15

Je nalezen mrtvý mladý boxer ze Sokola u nelegální palírny, Jaroslav i Škvor se dostávají do podezření a po krku jim jde kriminalista Mlčoch. Hans se do děje zaplétá tím, že odhaluje tajemství původu mladého boxera, který těžce poranil ve svém zápase Andrleho. Jaroslav by si rád vzal Marii, zatím se k tomu však neodhodlal. A Vladimír stále stojí v pozadí a jen tiše podporuje Magdalénu, ve které nalézá čím dál větší zalíbení. Vůbec tu není jakékoli tajemno, mysterium nebo aspoň drama. Tento díl přesně ukázal, jak je scénář emočně i tématicky prázdný. Slabota.

• 30.9.2018  14:30

Studiová, výrazně barevná pohádka s příjemně zahranými postavami. Na to, jak Simonová točí temné pohádky, je tohle velmi ucházející a trošku odlehčená pohádka, která sleduje děj dvou sester - dcer ptačího krále, kdy jedna má ráda chudého myslivce, zatímco druhá touží jen po bohatství. Režisérka se nevyhnula jejím oblíbeným mystickým záběrům, ale není jich tolik, aby pohádka nezaujala i menšího diváka. A také velmi často těžká hudba Otmara Máchy je tady nastavena na lehkou notu. Tentokrát si pohádku užije celá rodina.

• 30.9.2018  14:23
    A co ten ruksak, králi? (TV film) (1985)

Správně prdlá, ale zároveň milá pohádka. Heřmánek se v roli krále skutečně vyřádil a jak hloupý, tak chytrý král jsou v jeho podání bravurní pohádkové postavy. Žádná jiná postava nedostala výraznějšího prostoru, ale Heřmánek to svým herectvím nahradil a ostatní ho dobře doplnili. Taková pohádka by se měla opakovat vícekrát, zaujme velikého i malého diváka, navíc si nese velké poselství a moudrost.

• 29.9.2018  22:12
    Hindenburg (1975)

Rozhodně zajímavý přírůstek do rodiny katastrofických filmů. Závěrečné scény míchají hrané a autentické záběry, ale dá se to přežít. Průměr, který ale stojí za zhlédnutí.

• 28.9.2018  22:28

Na scéně se objevuje Hansův bratr v úlisném podání Mároše Kramára. To je asi tak jediné, co na tomto dalším zcela průměrném díle zaujalo. Jinak děj pokračuje bez zásadnějších zlomů. PS: střih seriálu je opravdu děsný a vůbec si na něj nemůžu zvyknout

• 26.9.2018  22:51

Série Mission: Impossible zraje jako víno. Šestý díl je něco jako velmi sladké a pozdní slámové víno. Zachutná, ale moc se toho vypít nedá. Tento díl také zachutná, ale není radno ho moc rozebírat, aby si člověk nevšiml chyb a toho, co se mu nelíbilo. Nutno ovšem přiznat, že i když vizuelně Cruise nevypadá jako ze škatulky (prostě mu ty roky přibývají), fyzicky je na tom on i celý tento film neskutečně. To, co tu herci na poli akce předvádějí, je naprostá šílenost, navíc když víte, že většina scén nejsou triky, ale dokonale natočená akce. Už jen kvůli vizuálu jsem ochoten smířit se s přepálenou stopáží, překombinovaným scénářem a donekonečna natahovaným koncem. Bavil jsem se úžasně, přesto si dovolím tvrdit, že pětka byla naprostým vrcholem po všech stránkách, zatímco šestka je dokonalá pouze v akci nabytých pasážích a ve zbytku nudí.

• 23.9.2018  00:57

Já se toho nebojím a dávám čtyři hvězdy, i když samozřejmě jsem to přepálil tak jako je přepálený celý tento film. Jenže je to přesně ten biják a blockbuster, který si nenáročný divák může užít, nad ničím nepřemýšlet a jen se nechat unášet na vlně pohody. Samozřejmě nebýt Stathama, tak to je nezajímavé, ale díky němu má film koule. A navíc i triky jsou na slušné úrovni. PS: ale že tahle blbůstka vydělá půl miliardy? Klobouk dolů.

• 22.9.2018  22:46
    Zaspala nevěsta (TV film) (1984)

Že se do toho scénárista Blažek víc nezamotal. Vztahový propletenec mezi ústřední dvojicí je složitější o vztah k druhému příteli, k mamince hlavního hrdiny a tatínkovi hlavní hrdinky a dalšími vztahy s přáteli. Jednu chvíli to jeden myslí vážně, pak zas druhý a ne a ne se trefit do toho, co chce ten druhý. Děs. Jinak ale místy hodně vtipné, velice dobrá Jakoubková i mně neznámý Pavlovský. Rozhodně zajímavá sonda do televizního archívu.

• 18.9.2018  23:02

Elingera navštíví jeho bývalý student a nedopadne to zrovna příliš přátelsky. A celý díl se pak táhne v této linii. Druhou linku tvoří příběh mladého Péti, který spadl v tělocviku a i když to nevypadalo, bylo to fatální zranění. Ještě že je po ruce Elinger, který mu svým zásahem zachrání život. A pak už přijde na řadu scéna, ve které se Elinger ukáže jako pořádný magor. Nečekaně napínavý díl s hezkou noční Elingerovou scénou, prsatou Čvančarovou a líbajícím psem..

• 18.9.2018  22:51

Jeden z těch lepších dílů hlavně díky Bobovi a Heluš, kteří se opět vzájemně nešetří a dávají si pořádné dávky emocí. Jinak klasický díl, ve kterém se začíná trochu ukazovat nový primář.

• 17.9.2018  21:33

Druhá série je ve srovnání se slušnou první sérií úplnou telenovelou. Je to hrozně napsané, nic moc extra zajímavě natočené a celé takové nijaké. Velké zklamání.

• 15.9.2018  22:40
    Štafle (TV film) (1974)

Malá, ale sympatická televizní komedie s luxusním obsazením a triviální zápletkou. Manželé Bohdalová a Menšík se chystají na návštěvu k přátelům, jejich syn však shodí v chodbě žebřík a oba dva tak zablokuje v koupelně a v pokoji. Nastalá situace samozřejmě vytvoří prostor pro vyříkání si všemožných osobním útoků. K tomu ještě zaplete situaci veřejná bezpečnost, která do domu dorazí a jednoho z kamarádů, který šel prozkoumat situaci, uvede v omyl. V té chvíli se odkrývají charaktery přátel uvězněné dvojice. Film stojí a padá na komediálním talentu Bohdalky a Menšíka, bohužel se tentokrát nedočkáme žádných vtipných perel, jen sem tam je slušně úsměvná hláška. Ale i tak snímek, který diváka potěší. Škoda jen totálně škrobeného konce. PS: v jedné scéně s Bohdalkou uvězněnou ve dveřích je hezky vidět, jak má dveře zablokované dřevěným špalíčkem a ne štaflemi.

• 15.9.2018  12:19

Kuneš si v tomto díle vyřídí osobní věci s milencem své manželky, pak ale veškeré úsilí věnuje společně s kolegy hledání vraha žen, které jsou brutálně zavražděny a umístěny v podivných polohách na podivných místech. Celé pátrání se pak propojí s hlavním případem, kvůli kterému je Kuneš v horách. Ne všechno však dopadne tak, jak by to Kuneš očekával. PS: trošku mě zaráží, že zatímco divák už dávno ví, že sadistický vrah žen nemůže být vrahem ženy, po jejím vrahovi Kuneš v horách pátrá, nechá scénárista všechny detektivy si myslet, že ho konečně chytli.

• 14.9.2018  21:22

Klasický díl o dceři Petry Černocké, která měla problémy s příjmem potravy - s bulímií. Nic zásadně zajímavého.

• 14.9.2018  21:10

Rozhodně lepší než první díl. Atmosféra sice ještě pořádně nezhoustla, ale příběh začíná být zajímavý a postavy se zatím nechovají nijak padle na hlavu. Pozornost to přitáhlo, takže za mně dobrý.

• 14.9.2018  20:15

Stejně slabé jako celá druhá série. Opět unylé dialogy, nezajímavý děj v podobě boxu a pančovaného alkoholu. Jestli zvládnu celou sérii, dám si metál.

• 14.9.2018  00:15

Na začátku dílu dostane Kuneš totální nakladačku od posluhů milence jeho manželky, pak už se věnujeme pátrání po vrahovi hlavního revírníka na honu. A ke konci přijde opět trochu osobní Kunešovi roviny a to rozhodně není ke škodě. Další díl, který potěší svou kriminalistickou stránkou a také tím, že detektivové se zžívají a začíná vznikat jakési pouto.

• 14.9.2018  00:10

Zajímavý případ vraždy kněze a krádeže obrazů. Mezi kolegy to vře, začíná se zlehka rozplétat případ, kvůli kterému je Kuneš zašit do hor a k tomu se ke konci dílu ukáže, že milenec paní Kunešové nebude žádný andílek. Díl, který je malinko lepší než první díl a rozhodně je to dobrý krimi díl.

• 12.9.2018  23:46
    Rapl - Nástřel (S01E01) (epizoda) (2016)

S drsným poldou hurá na hory aneb jak pražský kriminalista průser udělal a do hor ho vedení zašilo. První případ ovšem Kuneš vyřeší lousknutím prstů, protože si stačí dát pět a pět dohromady a máme tu pachatele. Na rozjezd dobré, ale asi jsem čekal víc. Čermák výtečný a super vtípek na promítaný film v místním kině s názvem Gangster Ka.

• 12.9.2018  00:25
    Bílá horečka (2013)

Naprostá kravina o drogově závislých lidech a jejích distributorech, a tak trochu o policistech. Lundgrena je málo, Couture zcela dementní, Jones zcela vedlejší. Střih a kamera jedna hrůza, akční scény tragédie. Tohle je škoda času a ani za slušný komentář to nestojí. Pryč s tím.

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 108 144