otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 103 137
    • 23.2.2018  13:36
    Sešlost - Táta kolonády (TV pořad) (1989)

Jde o výběr toho nejlepšího z legendárního televizního kabaretu Sešlost uváděný Luďkem Nekudem, kterému zdatně sekundoval Jiří Císler. Sám pořad měl vysokou úroveň, takže i tento sestřih stojí zato. Dobrá zábava.

• 23.2.2018  09:48

Originální a hodně zajímavá, po hodně velkých podrobností zacházející animace a příjemné příběhy s povedeným dabingem. Co víc si pro děti přát? Shlédnuto jako součást Kouzelné školky.

• 22.2.2018  01:21
    Greenhornům je 25 (TV pořad) (1990)

Do jakéhosi studiového baru si přijdou na 25ti letou historii Greenhornů zavzpomínat Jan Vyčítal, Josef Šimek, Marko Čermák, Tomáš Linka, Miroslav Černý, Michal Tučný, Ivan Mládek, Jaroslav Štercl, Wabi Ryvola a Karel Vágner. Každý host prohodí nějakou tu vzpomínku či historku a k tomu se připojí vzpomínková písnička - ne ovšem hraná v reálu, ale z archivu. Milý a skromný pořad pro milovníky této kapely.

• 22.2.2018  00:42

Sice slabší než předchozí hodně povedený díl, ale já si užíval především ke konci onoho dějového zvratu a hlavně úžasné scény s Karlem Čermákem vysvětlující své překladatelce, jak se u cizího člověka díval sám na tátovo porno. Mně se tento díl slušně líbil, i když přiznávám, že s Kapitánem Filckou mám podobně jako většina recenzentů problém a také mně nebaví.

• 22.2.2018  00:39

Pohodový díl. Žádná sprostá slova, v obsazení překvapí cameo účastí Cibulková, Trojan, Michailidis a také dnes už docela zapomenutý Václav Faltus. Tohle je ten typ dílu, který očekávám. Sedím, usmívám se a užívám si.

• 19.2.2018  01:32
    Kung Fury (2015)

Na základě doporučení databáze jsem na to mrkl. Neskutečná kravina a přesto táááák vtipné, parodické a netrapné. Tohle je vážně jízda, která by si další díl rozhodně zasloužila.

• 19.2.2018  01:08
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Neskutečně povedený seriál. Každý díl má své, některý super strašidelný, jiný spíše detektivní, jiný úsměvný. Vše do sebe postupem času zapadá, i když se to nezdá. A doporučuji vidět pokud možno v kuse, pak bude zážitek o to větší, protože si budete pamatovat jména osob - a ty jsou především pro poslední díl nesmírně důležitá. Tohle se tvůrcům podařilo ve všem všudy, včetně hereckého obsazení a hodně cool hudby. Super.

• 19.2.2018  01:06
    Vzteklina - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2018)

Závěrečný díl už samozřejmě nemá napětí a šmrnc některých předchozích dílů, ale hodně dobře dějově uzavírá to, co jsem tušil a potvrdil můj úsudek o mstě potomka původních obyvatel. Plné hodnocení dávám především za nápad připomenout dnešním generacím, jaká svinstva se v Sudetech děla nejen před válkou, ale hlavně po ní. Příběh rodiny Prokeschů ukazuje na poválečné běsnění v Sudetech, kdy se Češi mstili Němcům za to, jak se Němci zachovali k Čechům před válkou. A často to bohužel na obou stranách odnesli i nevinní. Je pravda, že jsem se u mnohých jmen ztratil, ale při opakovaném shlédnutí vše parádně sedí. Byl to dobrý závěr, který si tento seriál zasloužil. Díky tvůrcům za super zážitek.

• 18.2.2018  21:42
    Učitelka (2016)

Není nad film o učitelce, která uráží své žáky, nedokáže zvládnout křivé nařčení, ječí jako hysterka, využívá jejich naivity i naivity rodičů a dokonce dokáže i zmlátit žáka (jsem učitel a také jsem někdy nějaký ten záhlavec dal, ale doslova zmydlit žáka?). A navíc je to Slovenka!:-) Já toho Hřebejka až na televizní kriminálky prostě nemůžu, ale tentokrát jej beru na milost i pro zajímavý způsob vyprávění příběhu.

• 13.2.2018  15:07

Spíše podprůměrná kriminálka s hodně dobrým Júliem Vaškem a přijatelným Moučkou. Není to kdoví jak zábavné, ale jsou i horší kriminálky.

• 13.2.2018  13:43
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Viděl jsem díl, kde se dcera narodila a jak ostatní loupežníci čumí na její matku, která ji jde kojit. Vskutku vtipná scéna. Jinak pro mně neobvykle hranatá animace, slušný dabing, očekávaný příběh.

• 12.2.2018  22:46
    Miluji Tě (TV film) (1978)

Tak tohle bylo moc pěkné. Velmi úsměvný příběh s top obsazením o jedné rodince, která řeší, kdo na protější zdi napsal slova MILUJI TĚ. Byl to mladý amant mladé dívky, nebo její vykutálený menší bratříček, nebo rodiče nebo strýček nebo dokonce prarodiče? Skvělé obsazení, jednoduchost příběhu, akorátní stopář = pohodový televizní film.

• 11.2.2018  23:44
    Vzteklina - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2018)

Pomaličku polehoučku se začíná rozplétat záhada záhadných smrtí a taky se zjišťuje, že vzteklina bude víc rozšířená než je zdrávo. Vše směřuje k tomu, že se někdo z potomků původních obyvatel (těch ještě před odsunem ze Sudet) šeredně mstí místním obyvatelům, jejichž předci možná byli do nějakých rozporů s Němci zapleteni. Sám jsem zvědav, jaké tajemství z toho nakonec bude. Tohle byl každopádně díl, který trochu lekal, ale hlavně připravoval půdu na veškerá odhalení v posledním díle. Už se těším.

• 7.2.2018  01:27
    Vzteklina - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2018)

Čtvrtý díl ztratil na tajemnu, více se mluví, pátrá, mladá Gábina pátrá po okolnostech fotky, kterou vzala v minulém díle z domu starého Pudila. Pokračuje pátrání po medvědovi, tentokrát úspěšně a zároveň je objeveno mrtvé tělo (zatím nevíme koho). S ním je prozrazena identita jednoho z magorů v obci, otázkou je, zda je pouze nastavenou figurkou nebo opravdu v něčem jede. Stále dobré, ale ztratilo se tempo a důležitost mladého veterináře Hádka šla úplně do kytek.

• 7.2.2018  00:31
    Vzteklina - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Na jeden díl je toho až moc. Napínavé a strašidelné, spousta tajemství, přibyla mrtvola, vzteklí psi a samozřejmě tajuplná osoba v gumákách v pozadí. Ještě se klepu, sotva můžu psát. Jo, fakt dobré a na české poměry ba přímo vynikající. PS: pobaví obarvený Trávníček jako původní majitel medvěda zabijáka

• 5.2.2018  22:50

"Co je to česká celebrita?" - "Druhá odmocnina z nuly." :-) Asi nejvtipnější a nejzábavnější hláška celé série. Mafiánec Kosťa se vrací z lochu na svobodu a hned je v plzeňském podsvětí horko. Je nalezena zavražděná bývalá super eskortnice, brzy nato se stanou další dvě vraždy, policajti se mohou uchodit a pořád nic. Brzy se však karty obrátí a pár nepěkných pravd vyjde najevo. Ucházející díl, ve kterém překvapí účast modelky Verešové a její peněz chtivá panička, která zapletla už dříve a plete i teď hlavu vyšetřovatele Viktora. Průměrný díl v rámci podprůměrného seriálu.

• 5.2.2018  22:49

I když jsem se sem tam pousmál, tentokrát jsem se moc nebavil. Mraky vulgarit a dabování Kapitána Filcky mě teda neoslovily. Ještě že aspoň na začátku pobavil Preiss. Asi prozatím nejslabší díl.

• 4.2.2018  20:33
    Magnolia (TV film) (1972)

Nakonec se tato dost dlouhá pohádka dokodrcala do zdárného konce a láska našla naplnění. V této pohádce není žádného zla, princ se chce naučit pracovat, a tak odchází ke mlynáři. Tam jej čeká dobrodružství, zatímco v království se králi začíná po něm stýskat. Chvílemi slušně líbivá a veselá, chvílemi zase hodně nudná a nevýrazná pohádka. Průměr, kterému tentokrát ale dávám podprůměrné hodnocení.

• 4.2.2018  14:55
    Růžová Anička (TV film) (1968)

Štěpánka Haničincová komentuje pohádku o dívence, které umřela jak matička, tak tatíček a zůstala se svým bratrem jako siroty macechy s její dcerou. Bratříček brzy odejde do služby k urozenému pánu a předá mu obrázek své sestry. Ten se zamiluje a nechá si krásnou Aničku přivézt. Jenže během cesty macecha Aničku vyhodí do jezera a svou pravou dceru vydává za Aničku. Ale díky kouzlu jezerních pan Anička přežije a pánova láska ji k němu vrátí. Hodně zkratkovitá pohádka plná stmívaček, přerušování děje Štěpánčiním komentářem a až úsměvně jednoduchého děje. Tady je ta krátká minutáž spíše ke škodě, chtělo by to aspoň 10 minut navíc. Hudba: Ivo Vyhnálek

• 2.2.2018  23:40

Zase taková ta Vorlíčkova pohádka, která je určena spíše staršímu publiku. Na jedné straně krásné záběry přírody, zvířat a reálií celkově, na druhé straně hodně syrový příběh, nechutný záporák a dost dlouhá stopáž. Průměr, který není určen každému.

• 2.2.2018  01:47
    Vzteklina - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2018)

Nastavená linie tajemna, strachu a záhady pokračuje ve velmi kvalitním podání. Do toho trochu romantiky, alkoholu i špetička humoru. A na konci nám to zase zhoustne. Je to fakt dobrý.

• 2.2.2018  00:48
    Vzteklina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2018)

Na rozjezd velmi dobrý, tajuplný a dobře stavěný díl. Dvě mrtvoly, jeden podezřelý, jeden medvěd, nakažená liška, mraky magorů a nemocná stará paní. No hodně na první díl a hodně na další díly. To jsem zvědav. Zatím opravdu hodně dobré.

• 1.2.2018  23:34

Poučný díl. Dozvíme se, co znamená v překladu BBC, jaké to je režírovat pochcaného herce a jakými krásnými českými výrazy se dá přeložit, že se někdo pomiloval. Skvěle tu zahrál roli dabéra Viktor Preiss, další dabér Filip Švarc už měl jen spíše cameo roli, ale o to důležitější pro děj. Dobrý díl, který asi ve dvou situacích je naprosto špičkový, jinak taková nenáročná pohodka.

• 30.1.2018  22:42

Klasická epizoda, která vybočuje z průměru pro mě tím, že zde hraje advokáta Jožka Kubáník, herec našeho uherskohradišťského Slováckého divadla. Jinak super hláška na konci doktora Máry.

• 26.1.2018  15:28

Odvážný díl, ve které holky vystavují své přednosti a především Berenika Kohoutková se toho nebojí. A nutno uznat, že pohled je to hezký :-). Příběh jinak moc vtipný není, to ale vůbec nevadí, protože je to celé velmi pohodové, líbivé a příjemné. Hrdinům musí divák fandit, jsou nepřehlédnutelní a krásně snaživí. V malinké roličce se tu na konkurzu dívek schovala i Marika Šoposká, tu však autoři nechali oblečenou. Už se těším na další díl.

• 23.1.2018  21:23
    Hans Zimmer v Praze (koncert) (2017)

Od tohoto koncertu se nedá odpoutat - je to něco báječného, a i když Zimmer nestojí na mé nejvyšší příčce oblíbenosti skladatelů filmové hudby, na tento koncert si vybral velmi slušné kousky a hlavně je tak zaranžoval, že to je naprosto bez chyby. A ano, chce to kino a nenechat se nikým rušit. Seznam skladeb: 1. Opening Medley – Driving / Discombobulate / Zoosters Breakout, 2. Crimson Tide / 160BPM, 3. Gladiator Medley, 4. Chevaliers De Sangreal, 5. The Lion King Medley, 6. Pirates Of The Caribbean Medley, 7. You’re So Cool, 8. Rain Man: Main Theme, 9. What Are You Going To Do When You Are Not Saving The World, 10. Journey To The Line, 11. The Electro Suite, 12. The Dark Knight Medley, 13. Aurora, 14. Interstellar Medley, 15. Inception Medley.

• 22.1.2018  01:54

Hezký závěr povedeného seriálu. Čtvrtá hvězda je obdržena, co se dalo spárovat se spárovalo a k tomu Smutný se sechcal. Ano, je to osobité, ale vtipně jedlé. Hezký počin ČT a Dejvického divadla. Díky, parto!

• 22.1.2018  01:39

Průser je na světě - mladý Hong, syn majitele hotelu přijíždí z Číny na "dovolenou" a jeho jediným přáním jsou ženy, sex a rokenrol. A protože Tereza potřebuje vany, mladík má prachy. A tak je načase povolat do služby nějaké ty děvky. Co na to ovšem tata Hong, když přijede do Prahy? To bude až v dalším díle. Jdeme do finále a i když se za břicho nepopadám, velmi se bavím.

• 22.1.2018  01:19

Nastal větší prostor pro Novotného a Taclíka, aby se ukázali ve svých rolích. Je třeba mladého synátora naučit bojovat a tak se pustí písnička z Rockyho a jde se na to. František se snaží žít lepší život, ale jeho minulost ho dostihne v podobě přepadení hotelu. Ještě že odvaha nechybí ani jemu, ani Štěpánovi, ani Jindřichovi. Další z řady podařených dílů.

• 22.1.2018  00:38

František má zásadní problém - zjevuje se mu jeho mrtvý hluchoněmý kámoš, který umrzl v hotelu v mražáku při zpackané krádeži masa. Druhý problém má Štěpán - přijela jeho maminka a chce vidět jeho dívku. Pavlínka mu ji sice zahraje, ale pořádně se přitom nažváchá a následně se s ním vyspí. František poznává dvojče svého mrtvého kamaráda a zároveň se snaží o nápravu svého činu tím, že chodí do kostela a ke zpovědi. Další z těch lepších dílů, které se musí fanouškům seriálu líbit.

<< předchozí 1 2 3 4 35 69 103 137