otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 42 84 125 166
    • 2.5.2021  23:24

Už jen samotný fakt, že tento střihový pořad je součástí cyklu Co neodnesl čas, jeho vznik je datován o 20 let dříve než tento pořad, je rozhodně podivný. V prvním díle jsou vybrány písničky studiového provedení a jsou natočeny speciálně pro tento pořad v rámci jakého cyklu. Písničky jsou známější i dnes už zapomenuté, jejich provedení není kdoví jak úžasné, ale jako archivní průměr to obstojí. Zaujme píseň z westernového saloonu s českými kaskadéry v čele se Zdeňkem Srstkou. Uvidíme, co nabídne další díl.

• 2.5.2021  20:55
    Dva z jednoho města (TV pořad) (1983)

Ačkoliv Husákovo dítě, tento pořad jsem zaregistroval až po téměř 40ti letech. Viděl jsem pouze díl z brněnského velodromu, no ale žádná pecka to nebyla. Taková ta tradiční masová zábava pro všechny, spousta známých účinkujících, ale kvalita žádná. Ale jedno se musí nechat - takovou masovku už dnes nikdo nenatočí. Jedna hvězda z nostalgie.

• 2.5.2021  20:51
    Dobrý večer s Waldemarem (TV pořad) (1970)

Písničky a hosté super, ale to mluvené slovo? Vím, že to není fér, ale ve srovnání s Gotťákovými pořady je tohle tak amatérské, až běda. Ovšem ty písně - to je dnes pohlazení po duši.

• 2.5.2021  20:49

Rozehnal není takový "bavič", jako Šmíca nebo Ujfaluši. Ale zase není špatné poznat trošku blíže kariéru, povahu i manželku tichého, ale o to lepšího reprezentanta a vynikajícího obránce, kterého jsem sice moc jako fotbalistu nemusel, ale o to víc si jej doceňuji až dnes, kdy o něm víc vím.

• 25.4.2021  15:34
    Urbi et Orbi (TV pořad) (2021)

Tradiční požehnání a proslov papeže Františka celému světu netradičně z kaple za oltářem v bazilice sv. Petra a Pavla v Římě. Papež promluvil o nemoci Covid-19, o míru i o některých zemích, ve kterých panuje strach a války.

• 25.4.2021  15:26
    Kukačky (TV seriál) (2021)

Rozhodně podařený český seriál, který má velmi slušný námět, nevyrovnané díly co se týká zábavy, ale ucelený co se týká kvality a hereckých výkonů. Takto má vypadat nový seriál pro dospělé. Bravo.

• 25.4.2021  15:19

Podařený, ale tradiční koncert Spirituál kvintetu z Kostela svatého Salvátora, kterým jistě udělali radost všem příznivcům této skupiny. Co více psát? Prostě záznam koncertu s výběrem toho lepšího od Spirituál Kvintetu v tradiční sestavě už bez Nedvědů.

• 25.4.2021  15:06
    Štefan Margita (TV film) (2017)

Vcelku výživný a zajímavě natočený dokument, který nepracuje s kariérou Š. Margity tradičním způsobem, ale přibližuje jeho současnou tvorbu s ohlédnutími do minulosti. Slušné, ale pro mě osobně nijak zvlášť osobní, protože Margita je pro mě je výtečný zpěvák. Kdo ho ale má rád, jistě se mu bude tento dokument líbit.

• 25.4.2021  15:04
    Pomozte dětem - společně (TV pořad) (2021)

Tak já nevím - na jednu stranu se musí ocenit snaha o charitu, na druhou stranu pořad byl strašný - moderátoři Němec s Rumlem si skáčou do řeči, občas jakoby vůbec nevěděli, jak pokračovat, rozhovory s hosty byly křečovité a nepřirozené. Celý námět pořadu byl podivný a tak to i skončilo.

• 25.4.2021  14:36

Logický závěr seriálu - český biskup a kardinál František Tomášek balancuje mezi komunistickou mocí a českou katolickou církví, snaží se zároveň dodržovat politiku Vatikánu a zachovat si svou důstojnost. Převrat v roce 1989 ovšem ukázal, že byl i ve stáří silnou osobností a dokázal vše ukočírovat tak, jak si to jeho předchůdce kardinál Beran jistě představoval. Závěr seriálu přináší pár komentářů historičky Jitky Jonové, kterou osobně znám ze svých studií teologie na CMTF UP v Olomouci a tímto ji moc a moc zdravím. Dobrý závěr seriálu, který jako katolík velmi oceňuji a díky ČT za jeho výrobu.

• 25.4.2021  14:30

Ujfaluši je totální pohodář a otevřeně vypráví o svém fotbalové začátku, dále o svých cestách Evropou (Hamburk, Fiorentina, Atletico Madrid, Galatasaray), samozřejmě o repre (dobré i špatné zápasy - viz Eura a MS) a také o svém fotbalovém restartu v Spartě, který díky zdraví rychle skončilo. Milý dokument, který ukazuje slavného fotbalistu jako obyčejného člověka. Skvělé.

• 25.4.2021  13:54

Velmi sympatický a pohodový rodinný filmeček s příjemně bláznivým Rudolfem Hrušínským, hezkým strašidýlkem a příběhem určeným vyloženě pro děti se sem tam slušnou hláškou ("Grázl, už umím říct grázl"). Těm dětem, které zvládnou české hrané pohádky, se tento film bude velmi líbit.

• 19.4.2021  00:07

Slušná atmosféra, skvělý vizuál i hlas Batmana, ale jinak nic jiného než snůška keců. Kromě úvodní akce vlastně nic, co by stálo zato.

• 18.4.2021  20:49

Kdo vymyslel dát Redfordovi tak tragický hlas? To je děs.

• 10.4.2021  23:25

Zase tu máme dva případy. Ten menší je nález 80 tisíc v autobuse, druhý je případ sebevraždy, ze které se nakonec vyklube vražda. Pachatel byl pro diváka zřejmý asi velmi brzo, kriminalisté ale nato přijdou výrazně později. Potěší role pro Zdenka Trčálka, herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Po delší době zase někdo z Hradišťáků na obrazovce. Průměrný díl, který fanoušky seriálu potěší velkým zaměřením na jeden zásadní případ.

• 10.4.2021  23:12

Zase řešíme soukromí Modravy, jejímu milému šéfovy lesní správy Radkovi se vrací exmanželka do života a "chlapák" neví, co s tím. Zato Modrava v tom má jasno. Jinak řešíme zase dva případy - jeden je vyřešen rychle - ztracená urna je rychle nalezena. Druhý případ ztracení mladšího muže je větší oříšek, nikdo neví, zda muž je někde na "výletě" nebo se skutečně ztratil. No jeho nález je nakonec docela nechutný a jeho vražda je pak docela rychle vyřešena. Tento případ skrýval v sobě ještě případ podvodu, takže to bylo vcelku komplikované, ale i zábavné.

• 10.4.2021  22:17

Stejná úroveň jako první série, jen méně příběhů a zcela zbytečné se tu řeší lásky hlavní hrdinky. Ale detektivní příběhy slušné, rozhodně dobré pokračování povedeného seriálu. Co mi ovšem vadí, jsou dialogy, které jsou strašně hrané a umělé, některé dialogy bychom v normálně životě určitě neslyšeli.

• 10.4.2021  21:53

Příběhy nic moc, ale scénka roku - rómský kolega vysvětluje Radce, o čem je fotbal. Tak to jsem se fakt zasmál. Jinak tradiční díl s problémy, které většině národa nic neříkají.

• 4.4.2021  22:05
    Kukačky - Epizoda 13 (E13) (epizoda) (2021)

Poslední díl dal celému seriálu tu správnou korunu a smysl. Teď už je jasné, proč David chodil po setkání s Terezou chlastat a hrát karty. Nebyla v tom nešťastná láska, ale připomínka oné události, o které v seriálu jde. Seriál je dobře uzavřen, zároveň je tu prostor pro další díly. Ano, tohle se scénáristovi povedlo. Velká jednička.

• 4.4.2021  13:56
    Trampoty vodníka Jakoubka (TV film) (2005)

Hudba: Pavel Hrubeš

• 31.3.2021  22:40

První díl série si nemohl vybrat lépe naladěného sportovce. Šmíca je neskutečně pozitivní člověk, rozhovor s ním nabudí úsměv na rtech a hrdost, že jsem fanoušek českého fotbalu. Škoda jen, že minutáž je tak krátká, tady to chtělo dvojnásobek. Ale zase to fičí, takže ani moje manželka fotbalová nefanynka se nenudila a vydržela celou dobu se dívat. Moc dobré.

• 31.3.2021  22:37

Poutavý dokument, který se velmi podrobně poohlíží za životem učitele národů. Velkým zpestřením jsou vybrané pasáže z nového filmu ČT o J.A.K. "Jako letní sníh" a další prostřihy asi ze dvou dokumentů. Mluví samí odborníci - filozofové, teologové, historici. Dokument na úrovni. Hudba: Studio Fontána, spol. s r.o.

• 30.3.2021  22:58

Příběh Pavla Švandy jsem neznal, takže určitě zajímavé. Zpracování je ale tak obšírné, že mi v dokumentu ten příběh tak nějak utekl. Slušný díl.

• 30.3.2021  22:56

Pro mne, Hradišťáka a skoro souseda Velehradu, je tohle důležitý dokument, protože přibližuje jednu z nejdůležitějších událostí pozdní komunistické doby. Velmi poučné pro všechny věřící, Moraváky obzvlášť.

• 30.3.2021  22:07

Všechny příběhy do sebe hezky zapadly, konec je hodně pozitivní a tak trochu i spravedlivý. Tento díl pobavil.

• 29.3.2021  23:11
    Bilance (TV pořad) (2021)

Viděl jsem díl o plastech - parádní díl, přehledně a jasně (i když na mne místy až moc odborně) ukázáno na paradox mezi tříděním odpadu (jsme na špici pomyslného žebříčku) a zpracováním (katastrofa). Velmi užitečný pořad.

• 28.3.2021  23:21

"Vždycky" jsem si přál slyšet Chýlkovou, jak do telefonu diktuje smsku o vlhké mušličce a o tom, lak kouše protějškovy koule. Ne, tohle fakt nemohlo být myšleno vážně. V půlce jsem to přestal sledovat, to nemělo cenu. Přitom Langoš byl fakt dobrý, škoda.

• 23.3.2021  21:16
    Vodík versus Hindenburg (TV film) (2018)

Hraný dokument promíchaný s autentickými záběry, jak jsme na tom u moderních dokumentů zvyklí. Co je originální, je vypravěč, což je sám vodík. Dobrý nápad. Jinak zajímavý a podařený dokument.

• 21.3.2021  23:38

První případ s přepadáváním doručovací služby byl vyřešen raz dva, ale docela originálně. Druhý případ byl složitější, ale divák byl asi trochu rychlejší než policajti a došlu mu to dřív. Jinak zaláskování Norisové už začíná být otravné, ostatní osobní příběhy ani vlastně žádné nejsou. Těžký průměr.

• 21.3.2021  20:36
    Mise (1986)

Je to krásný film, ale něco jako Schindlerův seznam - obrovská kvalita, která ale stačí vidět jednou. Samozřejmostí je nádherná a dnes už ikonická hudba Ennia Morriconeho a také poněkud smutný závěr. Film, který stojí za vidění.

<< předchozí 1 2 3 4 42 84 125 166