otík

učitel

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 109 145
    • 9.12.2018  21:24
    Kvarteto (2017)

Omlouvám se panu Krobotovi, ale tohle fakt ne, tohle se mi nelíbilo.

• 9.12.2018  19:29

Hezké a většině divákům známe písně, které zazněly krátce po sametové revoluce a jejich náplň vyznívala tehdy tedy úplně jinak a aktuálněji než dnes. Ale i dnes má takový koncert smysl uvést v televizi.

• 9.12.2018  19:24
    Nasredin (TV film) (1984)

Moudrá pohádka z dílny brněnské československé televize a ze série pohádek s arabským námětem. Tentokrát sledujeme příběh chytrého Nasredina, který se zastává chudých a dbá na spravedlnost. To jej přivede až na dvůr mocného šácha (či koho to, kýho šlaka), kde musí ukázat svou chytrost a zachránit si svou hlavu. V hlavní roli nezarostený Zdeněk Junák není špatný, zbytek herců je zcela tradiční, ale dobrý. Pohádka spíše pro dospělého diváka, ale děti to také nezklame. Hudba: Vladimír Werner

• 9.12.2018  00:34

Carda je sympaťák a stejně tak je i sympatické jeho vzpomínání na manželčinu těžkou nemoc a jeho těžké zranění po pádu na žebřík při trhání hrušek. Milý dokumentík. Hudební režie: David Bělohradský

• 8.12.2018  22:58
    Jake a piráti ze Země Nezemě (TV seriál) (2011)

Ale jo, proč ne. Je to určeno pro lehce starší dítka, má to skvělý dabing, super písničku na začátku a vždy vtipnou na konci, baví to. A kašlu na kecy kolem, že je to praštěné. Ano, je, ale kdo to z těch sedmiletých dětí řeší?!

• 4.12.2018  23:52
    Rapl - Zimmer frei (S01E13) (epizoda) (2016)

Pěkný díl na závěr, vrchol seriálu. Všechny cesty se uzavírají, případ je vyřešen, Lupínek vyžehlí problémy své manželky, Kuneš zůstává se svou dcerou i v rajónu a případ Vágnerové je také bohužel pro Rohana v tajnosti uzavřen. Krásná tečka za tím naším případem.

• 4.12.2018  23:48
    Rapl - Série 1 (série) (2016)

Zatím není s čím srovnávat, ale první série má vysokou úroveň, každý díl má co nabídnout a žádný díl nezklamal.

• 4.12.2018  23:47
    Rapl (TV seriál) (2016)

V celém kontextu výtečný seriál s tak trochu obyčejně neobyčejným poldou, s jeho radostmi i starostmi a poněkud pošahaným okolím. Velká jízda.

• 1.12.2018  22:01

Konec dobrý, všechno dobré? Ne a ne a ne. Tento seriál od nadprůměrného a velmi napínavého seriálu sešupl mezi velmi nezajímavou a předvídatelnou soap operu. Mrzí mě to, obzvlášť proto, že zvlášť tento závěrečný díl ukázal, že autoři dokáží napsat napínavý děj a režisér to zvládne velmi dobře natočit. Ale aspoň něco k ději. Konečně všichni ví, kdo vězí za Vladimírovým únosem, také se brzy dozví, kde je a Hans von Lippi ukáže charakter, který od něj Valentovi rozhodně nečekali. Pak už nás čeká napínavá honička, trochu hrdinství mladého Toufara. Jaroslav je v tomto díle zcela postaven na vedlejší kolej, Fredy ten snad ani neexistuje a Kryštof na to, jakého tvrďáka hraje, nic moc. Celkově tento díl to nejlepší, co seriál přinesl.

• 1.12.2018  21:52

Ukázkový příklad, jak natočit totálně průměrný a v podstatě nijak oslovitelný dokument o člověku, na kterého už spousta lidí zapomněla. Autorům díky za připomínku, že pan Vodňanský ještě žije, ale jinak jsem se nic moc nedozvěděl. Hudební režie: Eva Javůrková

• 27.11.2018  21:21

"... ty si klidně zfackuješ generální ředitelku špitálu ..." - Mára perlí. Konečně to vybalí na Terezu v plné formě a od plic jí řekne, že ji pouze využíval jako nástroj proti jejímu tátovi. A Tereza fňuká a fňuká a fňuká. Jojo, tohle bylo hodně zábavné, zbytek tradičně trapný, včetně Maričinných trablů s Adamem, které už jsou fakt trapné a ubohé.

• 22.11.2018  21:20
    Rapl - Zdař Bůh! (S01E12) (epizoda) (2016)

Vše je rozpleteno, záporák odhalen, téměř vše vysvětleno. Už chybí jen ten případ Vágnerové, na který se jaksi v posledních dílech zapomnělo. Díl, na který jsem se hodně těšil a nic úplně úžasného nepřinesl. Nevadí, i tak spokojenost.

• 22.11.2018  21:17

Bobo je s Heduš zase na nože a už je to trapné, vůbec to už nebaví. Marika je pořád uřvaná a blbá ženská a Jonáš srab nad sraby. Bída, scénář jde o dvou do nikam.

• 22.11.2018  21:16

V Ordinaci je teď smutno. Tereze umírá při předčasném porodu dítě, Jonáš krade a lže, Marika stále zapírá, že by stála za nehodou se zabitím. Je mi z tohoto dílu smutno, ještě že to sleduju jen na jedno oko.

• 21.11.2018  00:52

Hra na schovávanou s Vladimírem pokračuje, von Lippi je nařčen z vraždy mladým Kiliánem, Marie očekává dvojčata a Jaroslav vede pitomé řeči, dělá si co chce a o těhotnou Marii extra velký zájem nejeví. Irena pokračuje v románku s Andrlem, přesto se snaží von Lippiho bránit a pomalu jí dochází, že Lippi má v této hře hodně vysoké karty, který není ochoten vynést na stůl. Ke konci dílu se Marie s Jaroslavem přeci jen opět sblíží a odehraje se vražda kdoví koho. Magdaléna začíná tušit, že Lippiho architekt nebude až zas takový svatoušek a že i zřejmě on má prsty v tom, co se stalo Vladimírovi. Díl konečně i dramaticky zajímavý, především druhá polovina už dějově není prázdná a scénář není nudný. Závěrečné dva díly zřejmě budou stát zato.

• 19.11.2018  00:23

Příjemný pořad pro všechny, kteří mají rádi Horníčka a jeho styl talk show. Škoda, že vzniklo docela málo dílů.

• 18.11.2018  22:58
    Štěstí krále Alfonse (TV film) (1996)

Tahle pohádka má neskutečně debilní námět. Nejen že autoři vytvořily fakt nechutnou masku skřítka (hodí se spíš do hororu než do pohádky pro malé děti), ale scénář je úplně praštěný. Král nejdříve díky kouzlu ztratí svou manželku a místo toho, aby se ji vydal hledat, tak čučí doma a vychovává svou dceru jako syna (proč mi to připomíná Cimrmanův Záskok???). Jenže nejen že jej tak vychovává, ale také k němu tak mluví. Takže dítko ví, že je dcera (což Vlasta u Cimrmana dlouho nevěděla!), ale nechá se oslovovat princi a Jaromíre. A všichni kolem to také ví, ale také tak imbecilně jednají. Vrcholem scénáristického umění je pak závěr, kdy se královna tak dlouho ztracená z ničeho nic objeví, jako by se nechumelilo a vůbec nikdo to neřeší. Tohle je fakt trapnost, kterou si Petr Kostka do zlaté vitríny svého herectví rozhodně neuloží. PS: pětkrát jsem ani u nejnudnějšího Seagala neusnul, tady ano :-)!

• 18.11.2018  21:33
    Marta Kubišová naposledy (koncert) (2017)

Stylový koncert na závěr kariéry za účasti Václava Neckáře, Lucie Bílé, Anety Langerové a Petra Maláska. Dále účinkovali jako hudebníci Josef Štěpánek, Martin Lehký, Pavel Bady Zbořil a František Kop, vokály si vzali na starost Naďa Wepperová, Alena Průchová a Adam Koubek. Výtečný koncert, kde se jen zpívá a zbytečně nekecá. Bravo.

• 15.11.2018  23:12

Vladimír je prohlášen za zabitého, jen mladý Toufar tomu nechce uvěřit a mele si stále svou. Ale udělá i spoustu pro to, aby skutečnost odhalil. Zbytek je tradiční průměr, který tak nějak jede v zajetých kolejích a stále nic obrovitánského neodhaluje.

• 15.11.2018  23:08

První dvě třetiny dílu jsou opravdu sterilita nad sterilitu. Tak nic neříkající děj bych stvořil také. V poslední třetině však konečně začne jít do tuhého, když Vladimír jde pátrat do lihovaru a tak nějak mu to nevyjde. Další z řady zcela zbytečných dílů plný vaty.

• 15.11.2018  10:10
    Rapl - Tichá voda (S01E11) (epizoda) (2016)

Malinko překombinovaný díl, kde se snad kromě Vágnerové řeší všechno. Nový případ se zubařem, jeho ženou i neženou a další nevinnou postavou, bedna vyplavená z přehrady, Kunešova dcera absentující ve škole i Lukas, brácha hlavního šéfa. Na to, že do konce série zbývají dva díly, je toho hodně k vysvětlování a vyšetřování. Jsem zvědav, jak se s tím scénárista vypořádá.

• 14.11.2018  23:00
    Rapl - Black Jack (S01E10) (epizoda) (2016)

Kunešovi se v autě zabila bývalá manželka se svým přítelem, Kuneš to řeší chlastem. Je však třeba se postarat o svou dceru a vyřešit případ dvou mrtvol, podvodu v kasině a ztracených 200 000 Euro. Kunešovi se do toho všeho trochu zaplete starý případ zavražděné Vágnerové, ale divákovi to nic nového v tomto případu nepřinese. Další z řady dílů, který je dobrý, napínavý, ale také v rámci příběhu průměrný.Snad jen maličkost, že dcera Kuneše objeví doma po matčiném příteli v krabici od bot pěkný balík peněz.

• 12.11.2018  21:35
    Hitlerovi narkomani (TV film) (2015)

Nehodlám hodnotit pravdivost dokumentu, ale spíš to, že šlo o hodně zajímavou hodinku zabývající se možnými dopady užívání pervitinu v německé armádě. Dnes už tradičně udělaný dokument obsahující původní záběry kombinované s nově natočenými scénami rozhodně zaujme.

• 4.11.2018  07:33

Sedmá pohádka Šeherezády Maciuchové o princi Ahmedovi, který od kupce dostal kouzelného ebenového koně, jenž umí po zmáčknutí tlačítka létat. Toho využije, vypraví se mimo své území a přistane v království, kde žije princezna Fatima. Unese ji, jenže ji mu pak vyfoukne onen kupec, tomu ji zas zabaví další šách. Ale princ se jen tak nevzdá a získá Fatimu zpět, jen si musí sáhnout na dno svých sil při hledání po půl světě (a pěšky!). Pohádka je to černobílá, studiová, s úsměvnými triky létajícího koně s panáčkem, vtipné taky je, že vypravěčka Haničincová také hraje Fatimu. Nebylo to špatné, pro dnešní děti však zpracování ani jednoduchost příběhu moc přitažlivé nejsou. Je to spíš pro pohádkové fajnšmekry.

• 2.11.2018  22:30

"Naše Gabča", která mnohé svou otevřeností nasr....., mně ale ne. Knihu jsem nečetl, ani bych nechtěl, bohatě stačí tento dokument, kde uslyšíme jak paní Koukalovou samotnou, tak její maminku i manžela. Prostor nebyl dán druhé straně - trenérům, což ale vzhledem k pojetí pořadu není potřeba. Rozhodně poutavý dokument. Hudební režie: Eva Jarůrková

• 1.11.2018  21:34

On-line nevěra s pipinou s kaktusem. Tak tohle je asi tak nejzajímavější z celého dílu. No proč ne?:-)

• 31.10.2018  22:56
    Rapl - Amok (S01E09) (epizoda) (2016)

Kuneš udělá na začátku pořádek v rodině a pak už se ujme případu zavražděného celníka v chatové oblasti. Brzy objeví podezřelého, ale ne vše do případu přesně zapadá. A to je práce pro policejní oddělení a tentokrát i pro Slepičkovou. Dobrý krimi díl, jen škoda toho smutného závěru.

• 31.10.2018  22:49
    Rapl - Agent (S01E08) (epizoda) (2016)

Naprosto parádní díl, který je sem tam vtipný (mobil vedle hovna), ale hlavně je výtečně napínavý a rozplétá dění kolem Gregora. Bohužel pro něj. Příběh kolem drog je také nosný, takže tentokrát zcela poctivá plná kalba procent.

• 30.10.2018  22:12

Mile dětinsky debilní černobílá studiová pohádka, jejíž námět je fakt tupý. Doktorův sluha Matěj si jen tak řekne, že se vydá na královský hrad v přestrojení za doktora nalézt králi vzácný prsten, který ztratil. Shodou náhod na to přijde, vydělá nějakou tu kačku a na konci společně se svým doktorem, u kterého sloužil, povečeří. A je konec. Milé je to především kvůli slušným písničkám a milým hereckým výkonům, scénář je ovšem tragédie. Takovou pitomost dnes může vzít na milost buď skutečně infantilní dítě nebo pohádkový fajnšmekr jako já. I tak to ale je totální pohádkový podprůměr, i když zajímavý. PS: a pusťte dnes pohádku dětem, kde král natvrdo ukáže fakáče:-)

• 30.10.2018  21:47

Zase takový průměrný díl, kdy se nic extra neděje, ale přeci jen je vyprávění jakž takž zajímavé. Rozkřiklo se, že Jaroslav bude mít svatbu, jenže on chodí namručený a evidentně se mu do ní moc nechce, i když k Marii se chová hezky. Vladimír opět nulový vliv na děj. Více se dozvíme o Vojtovi s Eliškou, která úspěšně složila doktorské zkoušky a je z ní vážená doktorka. Irena s von Lippim zase nic, tento vztah se jen víc a víc rozpadá. Opět díl, který moc nenadchne, ale zas úplně nezklame. Už byly horší díly.

<< předchozí 1 2 3 4 37 73 109 145