otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133
    • 21.10.2017  00:19

Slušné ukončení nic moc série. Vaculíkově kamarádce se ztratí dcera za slušně podivných okolností a případ je na světě. Na místo je vyslána mladá Kohoutová, která však také sedne na lep pachateli. Ještě že je tu místní blbeček, který má nakonec víc všech pět pohromady než všichni policajti dohromady. Závěr série přinesl místy opravdu psycho podívanou. Hudba: Della Beata

• 16.10.2017  01:20

Nádherné obrázky ze života jednoho malé tučňáka, kterého kamera sleduje od narození až po nabývání dospělosti skokem do vody a odpoutání se od rodičů. Těžko hodnotit, jestli je příběhem skutečně pouze jednoho malého tučňáka, nebo je to tak šikovně sestříhané. Každopádně obrázky jsou nádherné a komentář čtený Jitkou Ježkovou se dá přežít. Hudba: Will Gregory

• 14.10.2017  14:16
    Čarovné prstýnky (TV film) (1978)

Další z řady typických pohádek Věry Jordánové. Studiové prostředí nebrání slušnému příběhu s chytlavou písničkou, příjemnými herci a jedním pohádkovým skutkem. Celkově však jde o průměrnou pohádku, která ve své druhé polovině už docela ztrácí tempo. Přesto pro děti rozhodně vhodná pohádka.

• 10.10.2017  15:06
    Columbo: Za úsvitu (TV film) (1974)

Až snad maniakální plukovník má na starost kadetskou školu a při jedné slavnosti jeho nadřízený zahyne skutečně nehezkým způsobem (odpálí se v podstatě sám dělem!). Columbo si udělá malou dovolenou a stráví ji na této vojenské škole, aby našel vraha. Hodně dialogový film, který potěší všechny, kdo mají rádi vojnu a samozřejmě výtečně Columbovy postupy. Score: Bernardo Segall, Mystery Movie Theme: Henry Mancini

• 8.10.2017  00:29

Adam soudí guru jakési sekty, který využívá psychicky nalomených žen a zasvěcuje je do jakéhosi odháčkování (prostě se s něma vyspí), které je má zbavit škodlivostí od svých předchozím vztahů. Do toho kamarád policajt hledá peníze, které si u Adama ukryl v tašce pod záminkou ukrytí tajných dokumentů, jakási gorila jde také po těchto penězích a Adam si užívá tatínkovského života. Díky celkem neakčnímu případu díl umírněný, bez většího napětí.

• 8.10.2017  00:23

Slabší díl než předchozí, přesto lepší průměr. Freddy dostává pořádně za vyučenou kvůli své vášni v karty, ale také se snaží řešit situaci s Kloudou, stejně jako Jaroslav (samozřejmě po svém). Vladimír stále zůstává zcela v pozadí a nejzajímavější scéna je vítání se synem u Škvorů. Klouda se cítí zcela neohroženě, ale i na něj dojde. V rámci druhé série určitě lepší díl, ale opět to jaksi upadá do zajetých průměrných kolejí.

• 8.10.2017  00:18

Konečně se nám děj zahustil, pořádně rozjel a přestože chybí mystično první série, jakési napětí tu je. Do hlavní role se teď dostává Freddy, který dal firmu Kloudovi do zástavy. Ostatní dějová linka v podstatě nedůležitá. Tento díl zatím nejlepší, i když Vladimír je tu stále za ořezávátko.

• 7.10.2017  14:57
    Zlaté pometlo (TV film) (1976)

Sice těžká kulisovka, ale vcelku zábavná a vedle pohádkovosti také poučná v tom, jak se verbovalo na vojnu a co všechno to obnášelo. Moučka v roli vysloužilého vojáka se vrací s dřevěnou nohou do rodné vesnice, kde nechce rychtář dovolit svému synu Františkovi vzít si chudou děvečku, ale nutí ho ke sňatku s bohatou mlynářovic dcerou. Proto se syn nechá naverbovat na vojnu a s ním jsou odvedeni i jeho dva kamarádi. Starý voják však díky kouzlu lesní víly přichází k pometlu ze zlata a jde jej vyměnit za Františka k císaři pánu. Písniček je zde bohužel hodně, bohužel proto, že moc chytlavé nejsou a navíc jejich provedení je notně amatérské. Bez nich by to byl rozhodně lepší film.

• 4.10.2017  23:08

Vynikající Mihulová v roli zcela profesně i životem vyčerpané ženy, která byla u podivných úmrtí v nemocnici jako zdravotní personál. Důkazy v podstatě chybí, Klos tentokrát moc váhat nemusí. Sem tam dá pořádně vtipnou hlášku. Osobní život se nijak zásadně neposunul, manželka stále nezvěstná, sousedka stále divná, Klosova matka se víc zaplétá do průšvihu kámoše policisty. Malinko horší díl než ostatní, ale i tak stále nadprůměrné.

• 4.10.2017  23:04

První série ukázala, že se dá natočit zajímavý seriál i bez akčních scén nebo podivných dějových linek. Scény ze soudní síně jsou dobře zahrané, osobní život Adama Klose příběhy okořeňuje. Spokojenost.

• 3.10.2017  23:54

V pátém díle si Anča hledá práci, přičemž skončí na ulici jako zametačka. I přesto je jí nakonec podaří získat jinou, novou práci - junior konzultanta. Tento díl potvrdil minimální vzestupnou tendenci seriálu, ale také ukázal, jak strašné herce (myšleno vizuálně) u nás můžete najít. PS: Jediný, kdo dokáže pobavit, je Kopta, i když je vulgární slovník je občas trapný.

• 3.10.2017  23:33

Opět trošku lepší díl než odpadový průměr. Všechny tři dámy se nějakým způsobem musí vyrovnat se svými dětmi, ale Ema to se svým synem na Sibiři přeci jen přepískne. Další díl, který v maličkostech pobaví, ale většinu času stále, stále zcela nezábavné. A už se dokonce blížíme k fekálnímu humoru (naštěstí vzdáleně).

• 3.10.2017  19:12

Třetí díl sledovaný spíše z povinnosti psát recenzi. Už jsem si zvykl, že mezi třemi padesátkami není nic vtipného, tentokrát ale aspoň trochu pobavil striptýz Kopty a na vozíčku přivezený Hybner (i když i jeho postava zapadá mezi trapné). Přesto jsem se poprvé v tomto seriálu zasmál (dokonce 2x!!!) a tak dávám poprvé 20%. PS: nápad s mladými černošskými narážeči je vele, veletrapný!!! Hurá!

• 3.10.2017  15:58

Drsný případ vraždy (zabití?) myslivce vyžaduje nekompromisního četníka. A takovým v tomto díle je Arazím. Vzhledem k pozdějším dílům se tady plně věnujeme pátrání po vrahovi a Arazím dává na svůj šestý smysl a jde po podezřelém zcela nekompromisně. Zaujme také jeho dialog s nadřízeným (Kostka) o smyslu četnického zaměstnání a o jeho podmínkách (nečekaná slova jako "... naše poslání je k posrání.").

• 3.10.2017  15:53

Dobrý, fakt dobrý díl. Rozdráždit Róma, navíc tak honestujícím způsobem, se prostě nevyplácí ani tvrdým holým lebkám. Pak se nelze divit, že dojde na "cikánskou férovku" deset proti dvěma. Soudní líčení zábavně zajímavé. Soudce potkává mladou malířku, se kterou začne spát, kámoš policajt zaplete do případu jím ulitých 22 milionů soudcovu matku. Soudce se ke konci dílu vypořádá se sousedem a jeho dlužnou částkou za bouračku Adamova auta.

• 3.10.2017  15:49

Hodně dobrý a zajímavý díl o brutální vraždě nezletilé dívky třemi "obyčejnými" mladíky. Soudce sice ví, že to byli oni, ale jsou důkazy tak pádné, aby udělil výjimečný trest? Vztah k sousedům se nijak dál nevyvíjí, kámoš policajt se schází s ruským majitelem jím ukrytých peněz. Díl hodně zaměřený na soudní kauzu a i proto velmi dobrý. Osobní život soudce mě docela přestává zajímat.

• 30.9.2017  22:49

Na jedné straně komediální klenot, na druhé straně místy hrozně nudné. Především úvodních cca 30 minut a poslední část se Šebánkem a Ježkovou jsou naprosto dokonale vtipné části filmu, který střídá silné chvíle se slabými, občas je divně sestřihaný, sem tam střih naopak není a je to dobře. I dnes stále ve filmu vyniká Menšíkovo improvizované hraní a neskutečný neherec Josef Šebánek se svými hláškami. Film, který se dá milovat i zavrhnout.

• 23.9.2017  21:13

Trošku lepší díl než druhý, děj se přeci jen výrazně posunul k oné stále zmiňované záhadě, co se stala ve válce. Klouda se sbližuje s Irenou a odjíždí s ní trénovat za hranice Československa, Jaroslav se trošku sbližuje s guvernantkou a stále více se zaplétá do půjček na nová auta. Vladimír má svých problémů dost s udržením tajemství z války. Děj se pomalu začíná zahušťovat, objevuje se na scéně nová postava obchodníka von Lippiho a snad se brzy přestane chodit kolem horké kaše.

• 23.9.2017  02:06
    Večírek (TV film) (1988)

Zvláštní projekt tím, že je to oslava bez oslavence. Ve studiové restauraci se sejde Horníček, Nárožný, Sobota a hosté, aby oslavili nejmenovanou událost Pavla Bobka, jenže Bobek nikde. A tak začnou vykládat zážitky o něm. Sem tam jsou přerušeni videoklipem písně Pavla Bobka. Na konci pořadu Bobek je před domem a řekne, že takovou oslavu ještě nezažil a zazpívá si ještě jednu píseň. Vyprávění jmenovaného tria není špatné, bohužel kvalita zvuku sem tam pokulhává - protagonisté mluví potichu. Ovšem jako raritní kousek z archivu, který nikdo nezná, to není špatné.

• 21.9.2017  01:36

Spousta záběrů z koncertů, rozhovory s kamarády a známými. Živý dokument, který výrazně přibližuje nelehkou osobnost Karla Kryla.

• 21.9.2017  01:14

Tak jsem byl zvědav, co to ti mladí dnes vlastně poslouchají, a tak jsem využil možnost na Artu shlédnout tento koncert. No co mám povídat - písně neznám a vůbec mě nezaujali (snad jen úvodní čtvrtka koncertu byla hudebně zajímavá, zbytek naprosto o ničem), Katy Perry běhající v sukýnce nebo skoro kalhotkách mi vůbec nepřirostla k srdci a její show určitě na živo musela být bomba, ale v tv to nevyzní. Celkově jsem zklamán, asi už dnešní moderní hudbě nerozumím.

• 16.9.2017  21:56

Nejsem odborník na operu, jen jsem byl zvědav na mladého Pavarottiho. Sice zpívá sóla, ale moc jich nemá, vypadá bez fousů podivně, ale dá se poznat. Osobně nezaujalo, ale asi slušná nahrávka.

• 16.9.2017  18:11
    Dárkový koš pro Jiřinu (TV pořad) (2016)

Martin Dejdar hezkým civilizovaným stylem uvádí sestřih Bohdalčiných děl k jejímu významnému životnímu jubileu 85ti let. Nejdříve uvidíme rychlý sestřih různých rolí, následuje samozřejmě spousta scének z Televarieté (příběh o sedlákovi panu Bucalovi, hlasatelka - uvaděčka a spousta dalších scének), nezapomenutelné scénky s Menšíkem, z televizních Silvestrů, zazpívá si s Karlem Gottem Rolničky a zahraje si s ním v pořadu Za oponou s Jiřinou. Jde o slušnou ukázku Bohdalčiné zábavné tvorby, ukázky z filmů či divadla chybí. Příjemný a v podstatě velmi jednoduchý pořad, který potěší Bohdalčiny fanoušky, ale nic nového nepřinese.

• 16.9.2017  17:16

Druhý díl rozhodně slabší než první. Koleník naprosto nevýrazný, jeho postava je sice plná tajemna, ale už to pomalu přestává bavit. Do dění se dostává především Martin Klouda (Pavel Batěk), kolem kterého se stále motá tajemství legionářů z války. A taky na konci dílu naznačí, že udělá cokoli, aby tajemství nebylo vyzrazeno. I když jde o druhý díl, tak trochu mě to začíná nudit. Některé dialogy končí uprostřed, divák si má domyslet, zda něco vyzrazeno bylo či ne, některé postavy jako Vladimír či otec Valenta jsou v ději k ničemu a nikam děj neposunují. No uvidíme, jak to bude dál.

• 16.9.2017  16:19

Po výlovu je na druhý den nalezen utopený šéf velké firmy. Podezřelých časem přibývá, ale jeden je stále největší - manželka mrtvého. Díl, ve kterém konečně hlavní postavy i zahláškují a několikrát si ze sebe především ochlasta Knap a poctivec Karas udělají srandu. Díl, který patří k tomu malinko veselejšímu v celkově dusně navoděné atmosféře. Hudba: Della Beata

• 16.9.2017  16:18

Paní učitelka si vyjede po setmění ze školy po milostném aktu a tak jaksi "náhodou" ji sejme Avia. To vše rozběhne poměrně bizarní příběh o touze po penězích a taky o lidské namyšlenosti, že se mu za vraždy nemůže nic stát. Díl slabší než předchozí, zase takové suchopádné pátrání, jedna scéna s Knapem a Karasem však přeci jen potěší. Hudba: Della Beata

• 11.9.2017  21:24
    Herecká dráha (TV film) (1978)

Milá krátká televizní komedie s příjemným hereckým obsazením a celkově i slušným příběhem. Nejvíc zaujme ale řezník Skopeček, který ve své živelné roli skutečně perlí. Sem tam zazní skutečná dialogová perla a pořádná hláška, takže rozhodně stojí za vidění.

• 10.9.2017  21:37

Milý, hezký a bezstresový dokument o synovi slavného fotbalisty, který místo dobře rozjeté kariéry vrcholového sportovce musel čelit nemoci zvané roztroušená skleróza. V dokumentu kromě Ivana Haška ml. mluví jeho brácha, táta, přítelkyně a spoluhráči jako David Bartek či Milan Škoda, své si řekne i Láďa Vízek. Pořadem provází dlouholetý fotbalový komentátor Pavel Čapek a svým typickým (mně tedy na příliš oblíbeným) stylem vede pořad jako fotbalový zápas. Hudební režie: Eva Javůrková

• 10.9.2017  08:34
    Kacafírek (TV film) (1966)

Černobílá pohádka neskutečné délky a naprosto příšerně ukecaná. Navíc příběh je zcela nezáživný, postavy mezi sebou vedou mraky dialogů a o čem to mělo být, to asi nevěděl ani sám autor. Pořád ty samé kreslené kulisy, žádná velká změna během celé hodiny. Únavná a po právu zapomenutá pohádka. Hudba: Alois Palouček

• 9.9.2017  23:30

Téměř ikonický film pro všechny akční fandy mé generace a i po 26ti letech neskutečně dobrý film. Viděl jsem 9. září 2017 v kině remastrovanou verzi ve 3D s titulky a prostě se to potvrdilo. TOHLE je ten film, který na věky změnil dělání trikových filmů. Nejen dobré triky, ale také výborný a přehledný příběh, skvělá stylová hudba (mimochodem samostatně k neposlouchání), výtečné akční scény, ikonický Arnold a samozřejmě i kvalitní záporák udělali z tohoto filmu událost, na kterou se nedá zapomenout. Jednička s hvězdičkou. PS: 3D remastrovaná verze je hezká, obrázky jsou bez jediné vady, vše přehledné, scény ve tmě v pohodě. Jen mi v tom třidéčku vadí, že někdy postavy vypadají jak v počítačové hře a třeba že helikoptéra tam vypadá jak hračka. A také se potvrdilo, že český dabing oproti původnímu znění vůbec nijak nezaostává a i když angličtina do akčního filmu patří, tady ten dabing pro sledování v televizi naprosto bohatě stačí.

<< předchozí 1 2 3 4 34 67 100 133