otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 36 72 107 142
    • 13.8.2018  23:19

Především první dvě třetiny je to neskutečná blbost, Sandra je zcela zmatená, hloupoučka, asociál jako vyšitý. Poslední třetina je jakoby jiný film, dostaneme vážné téma, hlavní hrdinové zmoudří, prozří a divák dostane asi to, co od filmu čekal. Film je zklamání, je to ryze americká nablblá komedie s oblíbenou herečkou.

• 13.8.2018  00:49
    Everly (2014)

Debilovina na entou, místy až nechutná, neakčně akční a hlavně totálně myšlenkově vymaštěná. Ani nevím, co k tomu víc napsat - je to prostě blbost, kde si Salma dokázala, že dokáže natočit akční film. Jen zapomněla, že film se točí pro diváky a ne pro potěchu herců.

• 12.8.2018  20:36

Pátý díl série.

• 12.8.2018  15:34
    Anynka a čert (TV film) (1984)

Tak to dopadá, když neposlušná dívka naletí na prvního krasavce a rozhodne se jít s ním - jenže ouha, on je to čertisko. Jenže čert měl už předtím vybranou čertici, a tak se holky domluví a upečou čertovskou past. Holka se vrátí domů, najde úctu k práci a čertovi nezbude nic jiného, než si vzít onu chytrou čertici. Vcelku podařená čertovská pohádka, kde sice je zbytečných ble, ble, ble, ale dá se to přežít i vzhledem ke kratší stopáži a pár písničkám. Průměr. PS: nechápu, kdo mohl vymyslet, že místo Svobodové bude zpívat Eva Hrušková. Ten hlas je tak jiný!

• 12.8.2018  15:20
    O Bumbrlíčkovi (TV film) (1972)

Černobílá, ale ve slušném studiovém provedené natočená pohádka o superjedlíkovi, který nemá nikdy dost. Jednoho dne však zachrání princeznu tím, že sní draka a pak už nemá hlad ani chuť na jídlo. Musí přijít lékař v podobě práce a pak to možná bude zase starý známý Bumbrlíček. Pohádka je zajímavá snad jedině obsazením Jana Libíčka do role synka Bumbrlíčka. Jinak je to spíše hloupé a nevtipné. Dokonce ani Menšík jako král to vůbec nezachrání.

• 11.8.2018  23:48
    Katedrála (1987)

Tenhle psychézní sen měl ke slušnému dokumentu hodně daleko. Začátek vypadá jako úvod ke starému krimi filmu, jen v těch skalách chybí mrtvola. Pak pár jakože slušných záběrů s pár historickými údaji v podání filmového slova Radovana Lukavského. A v závěru jen záběry na sochy s odlesky světla. Vážně, co to mělo jako být? Tohle je dokument o rekonstrukci našeho nejvzácnějšího kostela? Pokud si to tak přáli komunisté, tak se jim opravdu povedlo udělat dokument zcela o ničem. Ale pokud to mělo být myšleno vážně, tak nevím, kam dal pan autor oči a cit. Tady chybí jakýkoli celkový záběr na vnitřek chrámu, chybí tu zásadní fakta, jména, další údaje. Tady vlastně není nic a jednu hvězdu dávám snad jen za záběry na pracovníky na střeše chrámu. Děs a bída.

• 11.8.2018  23:21

Co bych měl chtít víc než se u takového typu filmu bavit? Tady se člověk pobavil a lidé přemýšlející o Bohu se mohli i sem tam mezi vtipnými scénami všimnout narážky na víru, Boha či jeho postrčení k dobrému skutku. Jen se nechce věřit, že taková prostá komedie stála 175 milionu dolarů! Za tyto peníze by si skutečný Noe postavil nekonečné množství arch. I tak ale přiznávám, že mě film chytil a bavil jsem se u něho královsky. Asi ale také proto, že jsem věřící a některé narážky na Boha a Bibli mi prostě došly vtipné. PS: veškerý trus přistávající na oblečení či obličejích byl opravdu zbytečný!

• 10.8.2018  23:37

Přišlo mi to chvílemi velmi vydařené, samozřejmě nesmí od toho čekat legraci k popukání, ale celkově to drželo vtipnou linku a příběh to taky jakýsi mělo. Překvapeně spokojenost. PS: nápad s operním pěvcem ve sprše nečekaně dobrý a vtipný

• 10.8.2018  21:58

Mně stačilo vidět posledních 5 minut a obrázek o tomhle skvostu jsem si udělal.

• 10.8.2018  11:06
    Abaj a Žabaj (TV film) (1988)

Vcelku chytrá pohádka o dvou vychytralých mužích, kteří vylákají ze smutného mladíka peníze. Jeden z nich je ukryje doma a schová se, aby si druhý šibal myslel, že zemřel. Jenže onen druhý šibal zůstane u "zemřelého" manželky a hodlá truchlit 40 dní. To ovšem taky znamená, že ho ona manželka musí živit. A to není vůbec snadné. Samozřejmě brzy onen kamarád přijde na to, že druhý šibal nezemřel a je schovaný. Ke konci se pohádkové story jaksi obrátí a z obou šibalů se stanou zase poctivci. Pohádka navazuje na spoustu pohádek brněnské televize v duchu arabských pohádek. Má vše, co tyto pohádky mívají a nemá nic, co by bylo špatné nebo nezábavné. I vzhledem k minutáži hodnotím kladně jako lepší průměr.

• 10.8.2018  10:29

Po první naprosto trapné a ubohé třetině následují pohodové dvě třetiny, které sem tam mají vtipnou, ale i trapnou hlášku, sem tam se člověk zasměje a sem tam smutně protočí panenkama. Hodně nevyrovnaná komedie, která nešetří polovulgárností a zároveň se nabízí pro romantické duše. Nejde to dohromady a otázka je, komu měl být film určený. Pro fanoušky Sandlera je to málo sandlerovsky debilní a pro příznivce romantiky je to v mnoha scénách debilní. Je tedy otázkou, kdo si takový film může vybrat jako za svůj oblíbený. Já to rozhodně nejsem a dávám čistý průměr.

• 9.8.2018  01:02
    Labyrint - Série 1 (série) (2015)

První série na nabídla neskutečný pocit strachu, psychedéznosti, temna a tajemna. Nečekal jsem to a slízl jsem to i se smetanou. Vše skvělé, škoda jen trapného konce a odchodu některých oblíbených hrdinů na věčnost.

• 9.8.2018  00:59
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

Na rozdíl od první série kvalitativní sešup dolů. A rovnou o dvě třídy. V jedničce jsem se opravdu bál, těšil se na každý nový díl, atmosféra byla neskutečně psychedézní a nebýt trapného konce, bylo by to na jedničku s hvězdičkou .Ve dvojce chybí napětí, jakákoli stísněná astmosféra, strach o hrdiny a taky to tajemno. Zbyla jen kvalitní detektivka s oblíbeným hrdinou a novými kolegy, kdy Vilhelmová prostě nemá kouzlo Kanóczové a Hájek Majerově sympatičnosti nesahá ani po kotníky. Druhá série má možná smysluplnější konec, ale je daleko víc roztahaná, vaty je tu mraky a spousta záběrů je zcela zbytečných. Zklamání.

• 9.8.2018  00:50

Konec druhé série byl rozhodně důstojněji ukončen než série první, ale i tak si nemůžu pomoct, že ústřední myšlenka je vycucaná z prstu a těžko uvěřit, že by něco takového šlo uskutečnit. Ale budiž, na hru jsem přistoupil a díl beru jako vyvrcholení úporného sedmidílného snažení. A jen tak pro pořádek. Major Remeš konečně pochopí důvod existence společenstva zeleného prstenu a také důvod, proč jeden mladík naráz přišel k tolika milionům. Bohužel se ale přepočítá a on i s mladíkem těžce dojedou na nejednotu řádu kolem zeleného prstenu. A pak už jen spousta vysvětlování, odhalení motivace Fraňka mít milenku z řad kriminalistů, jednoduché vysvětlení pronásledování lobisty Kříže, záhada kolem postavy advokáta Pavla Kříže s kufříkem za půl milionu a hezká tečka příběhu v podobě těhotné mladé ženy.

• 8.8.2018  23:40

Pomalu začíná spousta věcí vyplouvat na povrch, Remeš si začíná dávat pozor na kolegu Fraňka, který zřejmě má postranní úmysly. Spolku kolem zeleného prstenu začíná být úzko a jeden z jejich členů nehezky skončí, když jede zaplatit výkupné neznámému vyděrači. Lobista Kříž končí s nohou postřelenou kuší na policejní stanici. Hlavní záporák nejasný, vše zajímavé bude v posledním díle.

• 8.8.2018  21:45
    Prodaná babička (TV film) (1978)

Vcelku příjemná televizní podívaná s hodně protivnou tchyní. V příběhu vlastně o nic pořádně nejde, spíše jen o mezilidské vztahy a hlavně o vztah tchyně - zeťák. Pár scén je vtipných, pár ne, ale je to krátké, takže spokojenost.

• 7.8.2018  23:13
    Povídka malostranská (TV film) (1981)

Neberu v potaz, že jde o filmové zpracování literární předlohy. Hodnotím jen film a ten mě vůbec nezaujal. Postavy jsou skutečně prazvláštní, každá je zakuklena do sebe a ani nová postava Jiřího Menzela nedokáže se zaběhlými zvyky nic udělat. Od tohohle filmu zábavu nečekat, jen sem tam slabé pousmání!

• 6.8.2018  01:11

Něco se děje, ale nic k popukání to není. Lobista Kříž stále utíká, seč mu síly stačí. Setká se přitom s vrahem svého otce, ale opět to přežije, uvidí své peníze, ale opět je nezíská a setká se se svým právníkem a opět se nikam neposune. Kriminalisté jsou na tom obdobně, stále o krok zpět. Jediné dvě zajímavosti: vraha a bývalého policistu Suchardu (Etzler) kriminalista Franěk při akci doslova popraví a řád kolem zeleného prstenu se má setkat i společně s právníkem Kobzou.Že by to na něco ukazovalo? Stejně jako 4. díl i tento posunuje děj jen maličko a připravuje karty pro další díl.

• 5.8.2018  23:54

Mezidíl, ve kterém o moc nejde. Na začátku dílu jsou nalezeny všechny pohřešované osoby (3) různě zavražděné se zelenými prsteny. Následně pokračuje pátrání, ve kterém nejsme na konci dílu ani o chlup blíž vyřešení. Lobista Kříž narazí v hotelu na vychytralého a samolibého "hrdinu", který po něm chce peníze a doveze Kříže ke zjištění, že jeho peníze jsou u sousedky. Vrah Křížova otce se vytrácí ze scény. Průměrný díl, který není nikterak napínavý, ale přesto buduje slušnou atmosféru a podhoubí pro další díly.

• 5.8.2018  14:32

Taková malá pitomost s pitomýma dvěma holkama a dvěma slabošskými vojáky. Jak holky pracující ve sklárně, tak i vojáci základní služby píší či reagují na inzeráty, a tak se spolu jednoho dne setkají. Nic z toho ale nebude a bohužel u jejich setkání velmi chybí humor. Jediné vtipné je vidět tak mladé Langmajera a Suchánka. Jinak fakt nic. Většinu času jsou na obrazovce dvě mladé dívky, které pitomě kecají a jednají. Jasně, jsou to mladošky a dvě cácorky ze skláren by možná i tak jednali, ale bohužel - je to hloupé a nevtipné. Televizní podprůměr.

• 3.8.2018  22:42

Příjemná a vtipná komorní jednohubka, které Zdeněk Podskalský uměl točit jako jeden z mála. Navíc obsazení Abrhám - Šafránková je přímo delikátní a všechny životní osudy zahráli báječně. Mě nejvíc oslovila poslední povídka, kdy Abrhám v roli dědka neustále žbrndá kafé (nebo meltu, kakao či co to bylo).

• 2.8.2018  00:59
    1945: Krvavý mír (TV film) (2015)

To nám zase britští historikové dali historickou facku! To jsou nám novinky, jak jsme se zachovali k Němcům žijícím na území ČSR a hlavně v Sudetech! Škoda, že nikdo nezmínil, jak se Němci zachovali před válkou k Čechům v Sudetech. Ale to nic, to jen výkřik do tmy. Tohle je hrozně zavádějící dokument, který vůbec nebere do úvahy poválečnou situaci, kdy VŽDYCKY akce vyvolává reakci. Nelze vůbec nic schvalovat na tom, co se po válce dělo, ale hodnotit to očima dnešního člověka a hlavně vzpomínkami sudetských Němců, je hrozně nefér. Vznikl tak hrozně tendenční dokument, což je velká škoda. Jinak dokument těží z mraky historických fotek a záběrů, které nejsou pro slabší povahy a i když je neférový vůči Čechoslovákům i Polákům, jako klad vidím to, že připomíná hrůzy, které se díky válce děly a připomíná všem žijícím v míru, aby si ho sakra vážili.

• 2.8.2018  00:49

Celkem nezajímavě natočená černobílá kriminálka o podvodníčkovi, kterého láska ke Kamile dovedla až na takové dno, že využil a zradil své dva brášky a ve finále dostal takovou osudovou facku, že to bylo na mašlu. Většinu filmu sledujeme jen ústředního podvodníka a jeho motivace a činy. Nic moc, nejzajímavější bylo vlastně až finále a to je moc málo na dobrou krimi.

• 30.7.2018  22:51

O stupínek horší díl než předchozí. Dlouho trvá, než se odehraje něco, co stojí za vyšetřování. Ovšem po vtipné a podařené krádeži nekrádeži už jde do tuhého - máme tu mrtvolu a tady jde všechna zábava stranou. Policisté musí rozjet pátrání na plné pecky. Škoda, že pátrání není ničím zajímavé, mladý Dvořák se v druhé půli zcela vytratí a ani objevení vraha není nic, co by diváka překvapilo. Tuctový krimi příběh bez něčeho zásadního.

• 30.7.2018  22:46

Velmi slušná detektivka s výborným obsazením. Maciuchová si zahrála pro ni ne příliš typickou paničku, která "v tom" umí chodit. Ovšem jakmile se na ni přilepí další sólista Skopal, rozehrává se vyšší partie a na tu už budou oba brzy krátcí. Rozhodně zábavný a podařený díl, který těží z doby první republiky a včetně dekorací tuto dobu hezky přibližuje. Ve vedlejší roli pobaví sňatkový policista Pardus a hezká moravština.

• 30.7.2018  13:49

Poslední film, kde Les Charlots jsou v plné sestavě všech čtyř herců.

• 30.7.2018  13:11

Velmi dobrá a hlavně zábavná dialogová komedie, ve které Matthau doslova září. Kadence slov jsou neskutečné a dabing je tak perfektní, že dopřává i českému divákovi zakusit jeho herecké mistrovství. Příběh ani není tak důležitý a není vlastně ani nijak zábavný, diváka však různé Matthauovi poznámky a dialogy skutečně odzbrojí.

• 30.7.2018  12:14
    Bažanti (1971)

Tady to ještě není ono. Ve filmu je spousta hluchých míst, sem tam je sice slušná nebo velmi vtipná scéna, jednou dokonce naprosto geniálně vtipná scéna, ale ve výsledku jde o průměrnou komedie tolik typickou pro francouzskou filmografii. Některá pokračování jsou lepší, hlavně Bažanti jdou do boje vychází ve srovnání s tímto filmem rozhodně vítězně.

• 26.7.2018  23:42
    Apoštol národní zrady (TV film) (2018)

Hodně dobrý dokument, který dokumentární i hranou formou přibližuje divákům osobnost dějin, která díky fatálnímu rozhodnutí prezidenta Beneše úplně otočila svůj postoj a dala se na stranu nacistů. Velmi dobrá hudba, napínavé vyprávění, hodně informací. Povedený dokument. Hudební režie: Jiří Bura

• 26.7.2018  23:07
    Stalo se jedné neděle (TV film) (1985)

Obsazení slibovalo parádní televizní zábavu, bohužel k tomu vůbec nedošlo. Děj je neskutečně natahovaný, děj plytký a vydal by tak na bakalářskou povídku. Tady šlápl pan Rychman vedle. Hudba: Ladislav Štaidl

<< předchozí 1 2 3 4 36 72 107 142