otík

okres Uherské Hradiště
učitel

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134
    • 10.12.2017  23:52

Druhá část čtvrtého dílu nepřinesla žádné extra zlepšení. Tento díl má hodně pitomý námět, navíc jak to asi bylo, tuší divák už od prvního dílu. Chybí tu jakékoli navážení se do sebe Beránka s Vlčkem a nějaké pořádné hlášky Exnera. Jeho vztah se zubařkou se komplikuje, nemá na ni prostě čas. Jinak díl vyvrcholí celkem nezajímavě. Rozhodně slabší díl série.

• 10.12.2017  15:13

Asi jsem už vyrostl z dětských filmů nebo jsem úplný ignorant. Ale tato klasická disnyovka je neskutečně uječená, uřvaná a strašně bizarní. Jasně, kniha a tedy námět je ujetý a pohádka logicky taková musí být také, ale ať tak či onak, prostě tohle je děs. Nebýt dabingu mně oblíbené Lucky Vondráčkové dal bych snad odpad. PS: píšu to, když se asi po osmé opakuje věta "Srazte jí hlavu" a autorům bych ji rád srazil. Psycho!

• 9.12.2017  23:21
    Hotel Sacher (TV film) (2016)

Překvapivě dobré. Je to sice takový patvar zkrácené naší První republiky, Fantoma opery a slušného dobového dramatu, ale když si člověk zvykne na digitální kulisy a poněkud odosobněný styl vyprávění, může si užít příběhu složeného z několika dílku, které (jak doufám) na konci do sebe hezky zapadnou. Ano, sice hodnotím průměrem, ale velmi poctivým.

• 9.12.2017  19:32
    Kapacita (TV film) (1970)

Malá televizní černobílá komedie. Hudební režie: Josef Šrámek

• 8.12.2017  21:27
    Jen se spolehni (TV film) (1983)

Další televizní komedie vyhrabaná hluboko v archivu. A nebyla úplně špatná! Především hlavní mužský hrdina je fakt "borec" - dokáže lhát a předvádět svou schopnost vše zvládnout v každém okamžiku. Dějově se divák velmi rychle zorientuje a je mu brzy jasné, kam autor svůj příběh směřuje. Závěr tedy není vůbec překvapivý, ale předchozích cca 30 min je vcelku zábavných. Průměrná komedie, která určitě potěší svou "archívností" a hlavním hrdinou. Hudba: Martin Kratochvíl

• 4.12.2017  01:54

Jako popcornová zábava budiž. Rozhodně je to lepší než dvojka a trojka, na jedničku samozřejmě aspoň svým kouzlem nemá, přičemž alespoň triky se jí určitě vyrovná. V podstatě se to ale srovnávat nedá, protože tento film je vlastně předělávka jedničky pro mladého a mnohem akčnějšího diváka. I proto se tu krví zrovna nešetří a některé scény jsou opravdu drsné. Místy je film zbytečně zdlouhavý, mínus deset minut by mu slušelo. Hlavní postavy jsou sympaťáci, s ostatními herci také není problém, hudba je dostatečně prošpikována geniálním Williamsovým motivem, triky velmi dobré. Prostě moderní zábava, u které stačí vypnout, nepřemýšlet a jen si užívát.

• 3.12.2017  16:40
    Jezevec (TV film) (1976)

Poměrně klasická černobílá televizní komedie své doby bez jakéhokoli politického zaměření. Především v první polovině filmu velmi vtipná komedie o vzájemném nedorozumění, nepochopení a nedůvěře. Ono když nevěříte houbaři a jeho houbám, nechystejte z nich jídlo své návštěvě. Dialogy mezi Menšíkem a kýmkoli jsou tady kouzelné, především hláška: "Neseš rohlíky?" - "Ne, mamuta v aspiku!" se opravdu Menšíkovi povedla. V druhé části film ztratí tempo a už jen stěží dojede do konce. Ale i tak slušná archivní záležitost. Hudební spolupráce: Jiří Václav

• 3.12.2017  16:32
    Hlas krve (TV film) (1980)

Scénická hudba: Milan Baginský

• 3.12.2017  13:15

S ohledem na druhou sérii musím první sérii polepšit a dát neúplné čtyři hvězdy. Zde je scénář přímo geniální oproti zcela zmršené dvojce, kde scénárista neví kudy kam. Samozřejmě své kouzlo má v jedničce především obsazení, kde především obsazení Pavla Kříže se jeví jako naprosto úžasné. I když je seriál zbytečně dlouhý, v podstatě se těším, až jej uvidím znovu a budu si všímat některých jednotlivostí a náznaků, které při prvním sledování utekly. I proto si tato série zaslouží slušné hodnocení.

• 3.12.2017  12:57
    Tajemství těla (TV pořad) (2017)

Totální mutace pořadu Zázraky přírody. Také hosté hádají z nabídnutých možností, pak také přijde důkaz a nějaký hokus pokus. Také samozřejmě dva moderátoři, mimochodem celkem příjemní, také vtipná a na prd cena pro vítěze. Takových pořadů může ČT chrlit po celý rok mraky. Nic víc než podprůměrná zábava na sobotní večer.

• 2.12.2017  23:39

No konečně nám druhá série dokodrcala do konce a finiš byl stejně nezdařený jako celá série. Jaroslav ukazuje aspoň špetku lidskosti, když Irenu nenutí do sňatku s Lippim, ačkoli by to zachránilo podnik. Na druhou stranu neudělá ani zblo pro to, aby si vzala Andrleho (no nějakého záporáka do trojky bude přeci jen třeba). Vladimír si spokojeně vrní u exmanželky, sem tam pronese nějaké "moudro" na adresu neschopného podnikavce Jaroslava a vůbec netruchlí. No proč taky, když svou milou má pod drnem, že! Fakt děs, co s Vladimírem druhá série udělala. I v tomto posledním díle je jen do počtu a kdyby tam nebyl, bylo by to snad lepší. Freddy jako právník absolutně neschopný, minule se s Kryštofem ani neporval, tentokrát raději jeho scény ani nenastaly. Neskutečně slabě a neschopně vykreslená postava. Z Marie jsem měl v tomto díle pocit, že je to jen vypočítavá mrcha, která zneužila Jaroslava. Další případ, jak pitomě napsat postavu. Zato Kryštof, to je dáreček! Ten má v celé sérii cca 15 minut, ale na konci série dokáže téměř usvědčenou Marii dostat v pohodě z vězení, Mlčoch nemlčoch. Hrůza. Chápu, že je tu zaděláno na třetí sérii, ale na to já vám kašlu. Postavy detektivů se půl série pachtí za pravdou, kterou divák dávno zná, a pak si přijde uchlastaný floutek z Ruska a všechno obrátí naruby. Von Lippi je snad nejnormálnější postava, ta aspoň pořád něco chce, vše je mu pořád málo, až si sám uváže na krk mladou Valentovou. Ten to teda vyhrál. On asi vůbec netuší, co na něj třetí série vymyslí. Ale s Irenou se jistě nudit nebude. Ano, je mi z toho všeho na blití a závidím Kloudovi, že z tohoto marastu vyklouzl tak brzo. Jen by mě zajímalo, komu chystal tu vodu, jak to Mlčoch naznačuje. Škoda, že scénárista neměl do velké koule (spíš zdravý rozum) a divákovi aspoň tohle nevysvětlil. Ještě že to bylo o půlku kratší než první série!

• 1.12.2017  01:01
    Na rohu kousek od metra (TV film) (1977)

Velmi příjemná černobílá malá televizní komedie s naprosto výtečným obsazením v každé roli. Je až s podivem, jak banální příběh o zaměstnanci pošty přitáhl před kamery takové herce. Bróďa ani nikdo ve vedlejších rolích rozhodně nezklamal a divák tak dostal hezky vyprávěný příběh o lásce k manželce, k práci i o smyslu zaměstnání.

• 1.12.2017  00:26

Jeden z těch lepších dílů. Jaroslav se dozvídá hrůznou informaci, že Klouda se vrátil a chystá odvetu. Mezitím řeší možnost výroby nového auta. Ženy a děti Valentových se raději přestěhují do Břežan z důvody obavy před Kloudou. Napětí stoupá, nikdo neví, co se stane.

• 30.11.2017  23:42

Po minulém šíleném zvratu v ději pokračujeme v zajetých kolejích - Jaroslav si hraje na svém písečku, z Vladimíra je hromádka neštěstí a v podstatě postavička jen do počtu, aspoň že je tu Kryštof, který trošku rozvíří stojaté vody. Série rychle spěje ke konci a je to moc dobře. Průměrný díl z průměrných.

• 30.11.2017  17:58
    Čarodějné pohádky (TV seriál) (2002)

Hodně zvláštní grafika, pro někoho neskutečně odpudivá, pro jiného originální. Co je však velmi dobré, je dabing Báry Hrzánové. No určitě to není pro každého, malé děti to ale asi snesou.

• 25.11.2017  22:57
    Klasické příznaky (TV film) (1974)

Velmi milá černobílá televizní komedie s tradičně roztomilým Lipským, o to však nečekaně ještě milejším Větrovcem. Tito herci si tento malý televizní příběh o předvídané nevěře manželek doslova ukradli pro sebe. Komedie baví od začátku až do konce a lze ji jen vřele doporučit.

• 24.11.2017  01:03

Druhá série je stejně stavěná jako první, bohužel série trpí velkou nevyvážeností zajímavosti soudních příběhů. Jinak osobní rovina pohledu příběhu je kvalitní a funguje i bez Čvančarové.

• 24.11.2017  00:26

Celý díl je věnovaný batmobilům a jeho různým verzím. Je to zážitek vidět všechny ty auta pohromadě a Martin si to jistě pořádně užil i za nás.

• 24.11.2017  00:18

Tak to je sranda hodnotit autora csfd při jeho prohlídce Hollywoodu. :-) Jo, život je plný paradoxů, stejně jako práce na filmech. A tenhle závěrečný díl jen potvrzuje, že tvořit filmy je nejen zábava, ale i práce.

• 21.11.2017  23:03

Dávám plné hodnocení především za rozumné ukončení druhé série. Ačkoli otevřených příběhů bylo hodně, vše se rozumně uzavřelo a ještě navíc jsme dostali hezký náhled na vztah soudců mezi sebou. Ano, poslední díl opět potvrdil nevyváženost dílů v sérii, ale ten závěrečný rozhodně patřil k těm nadprůměrným. Autorům zdar a díky.

• 20.11.2017  01:51

První část čtvrtého dílu je zatím asi nejméně zábavný. Příběh je zbytečně složitý a komplikovaně vyprávěný, navíc málokterý divák může podtextu příběhu o vědátorech rozumět. Ani jindy zajímavý Langmajer tady nemá co hrát, jen suché dialogy, dokonce ani žádné hlášky Beránka či Vlčka. Podprůměr.

• 20.11.2017  01:42

Do velmi silného příběhu o vraždě staršího muže a jeho nálezu na dně rybníka zasahují do děje Arazímovy starosti o nově nabytou dceru a další osobní příběhy, které zásadně ovlivní další díly (např. Jarý, Ludmilka, Karlička). Krimi linka je však naštěstí výrazná a zajímavá, takže kdo nemusí osobní příběh (jako já), spokojí se s pátráním po vrahovi. Lepší průměr.

• 18.11.2017  22:58

Nečekal jsem, že mě seagalovka ještě pobaví a ejhle, on se našel vskutku podařený kousek. Nejen že v něm Seagal po dlouhé době má i jakousi slušnou akci, ale dokonce si užije i scénu s nahou dívkou (i když mám podezření, že nahotinka byla jen nepovedeně vybraná dublérka) a hlásí velmi uvolněné a vtipné hlášky. Sice celý film je naprostá slátanina a kravina, ale na to už jsme v této céčkové lize zvyklí. Plusy ale film získává za to, že nevypadá prvoplánovitě levně, jsou v něm docela vtipné postavy, a když už na akci přijde, přeci jen z toho nebolí oči. A jako třešničku na dortu dostaneme i sem tam záběr na hýbajícího Seagosaura. Jo, já jsem spokojen a nenáročný divák by mohl být také. Díky, Steve.:-)

• 18.11.2017  22:29

Ne, ne a ne! Tudy scénáristo prosím ne. Jsem totálně zklamán, kudy se druhá série vyvíjí. To dobré, co bylo na začátku, je zcela zabito v tomto dílu. Snaha Jaroslava o zahlazení stop a neustálé lhaní jak jeho i postav kolem něj logicky vede k tragédii, kterou si scénárista naprosto vycucal z prstu a sám tak ze sebe udělal tragéda. Ale na druhou stranu chápu, že když mu ve scénáři chyběl silnější bod pro dalších pár dílů, musel něco vymyslet. Ale tohle opravdu ne, to je bouda pro diváka. A také na Vladimíra, kterého scénář 10 dílů drží na uzdě a nestaví na něm děj, zatímco v tomto díle ho naprosto nechá v tom vymáchat. Jenže Vladimír už tady 10 dílů není ten borec z první série a nestane se jím ani zde. Ukončení dějové linky s Králem také nebyl žádný majstrštyk a linka s von Lippim už v podstatě nikoho nezajímá. Tahle postava se vůbec nepovedla a jeho nabídka ke sňatku s mladší Jaroslavovou dcerou byla neskutečně scénáristicky trapná. Opravdu tu není co chválit včetně ukázek na další díl, kde se objevuje další postava z minulé série a která jistě zásadně promluví do děje a připraví si půdu pro třetí sérii. Ach jo, já už fakt nechci.

• 18.11.2017  22:23

Scénáristicky pro mně seriál skončil. Dějová linka byla minulý díl dovyprávěna, vše podstatné známe a ten zbytek už je pouze děj jedné rodiny (neustále dokola se tu i v dalším díle mele o rodině - ach jo, asi se scénárista moc dívá na Rychle a zběsile) a pátrání po autorovi kulky do Kloudy, kterého divák zná. Tudíž vše začíná být těžce nudné a nepomůže ani zápletka s Králem. Jde to špatnou cestou!

• 15.11.2017  22:05

Ačkoli seriál finišuje, moc jsme se zase nedozvěděli. Soudní příběh o pirátovi je slušný, Petr Stach výborně hraje arogantního a ani trochu litujícího podnikatele, který vytlačil dodávku se třemi pasažéry. V osobním životě u soudce nic nového, jeho matka se v odmaštovně trápí, kamarád policajt dostane výhružku od mafiána. Další díl už ale přinese zásadní zlom v sérii. Průměrný díl, který zcela zapadá do druhé série.

• 14.11.2017  22:20
    Legendy televizní zábavy (TV pořad) (2003)

Třídílný zábavný pořad, ve kterém pod taktovkou tradičního Hroma a šíleně oblečeného Cibulky vystupují jak tanečníci a zpěváci, tak také významné osobnosti české zábavné tvorby. Nejvtipnější jsou vzpomínkové a střihové scénky, to, co je "live" ve studiu, je velmi podprůměrné. Spousta písniček se snaží z pořadu udělat show, ale upřímně řečeno, celé je to škrobené a umělé až běda. Hodně podprůměrný, přitom ale jistě velmi nákladný projekt. 1. díl: krátký blok je věnovaný Karlu Gottovi a i jeho písničce, pak přijde Stella Zázvorková a vzpomíná i díky střihovým scénkám na Menšíka, Kopeckého, Horníčka a Sováka. Mezitím ještě zazpívá Milan Drobný, trio Vondráčková, Zelenková a Špinarová, zazní písně z muzikálu Rebelové. Na závěr přijde průkopník diskoték u nás Miloš Skalka uvést italské písně tria Damichi (Davide Mattioliho, Michala Davida a Chiary Grilli). 2. díl: začíná pohledem do operety a Cibulka konečně slušně oblečený si zazpívá a zatančí s Katkou Brožovou. Poté zazpívá trio Black Milk (Tereza Černochová, Tereza Kerndlová a Helena Zeťová), pak pohádky povypráví Otakar Brousek, Milan Pitkin a Ivan Mládek. Následuje vzpomínka na Louise Armstronga v podání Bóji Šulce a mladé Anny Vágnerové. Pak se ponoříme do světa muzikálového Chicaga v podání Kateřiny Novákové a Daniely Šinkorové. Poté Náhlovský s Mladým budou bít na poplach před stavem českého jazyka. Další blok písní vyplní hurikán Dalibor Janda a s ním i Marcela Holanová, pak Václav Neckář s Bohušem Matušem. Přijde i Zdeněk Srstka s pořádným rafanem, aby popřál Karlu Černochovi k narozeninám. Ten si střihne i píseň s Věrou Martinovou. Dále zazpívá Karel Hála jak sólo, tak i s triem Špinarová, Pilarová, Machálková. Závěr si pro sebe nechal Hron s taneční skupinou Uno. V tomto díle není kromě Mládkovy písně a pohádky jediné střihové scénky ani pořádné scénky v rámci estrády. 3. díl: po úvodní písničce Hron, Cibulka, mladá dívka střihová scénka s Polívkou, Dvořákem a Jirákem jako chrobáci na gramofonové desce, pak zazpívá Petr Muk s Jeníkem Pacákem. Poté přijde čas na legendární báseň Jiřího Wimmera - Ostrava, recitování se nevyhne Krampolovi a Pepovi Fouskovi, co to ovšem je proti Ludmile Pelikánové a jejímu "krásnému" komunistickému přednesu v Křeslu pro hosta. Pak zazpívá Pavel Vítek, následuje hraná scénka o ničem s Romanem Vojtkem, Michaelou Badinkovou a Lumírem Olšovským. Pak si Hron zazpívá s Petrou Janů a následují vzpomínkové scénky Bohdalky s Dvořákem (Televarieté) a Satinského, Lasici a Jany Kociánové (jeden ze Silvestrů). Pak opět píseň (Pilarka s Waldou), aby opět následovala vzpomínková scénka na Kouzelníka - Kaiser jako mladý klučík a Lábus jako kávová travička Maryša. Přijde čas i na lidové písničky v podání krále moravské lidovky Jožky Černého, s ním zazpívají Bartošová a Machálková. Na závěr přijde se svou písničkovou modlitbou Marta Kubišová a pak následuje dost trapný závěr hlavních protagonistů a závěrečné defilé všech účinkujících.

• 14.11.2017  13:57

Pro mně osobně nejlepší série, která těží z okoukaných tváří, zajímavých příběhů a dobrých filmařských postupů. Sledujeme příběhy pátračky, která přijde o jednoho ze svých členů, je nahrazen novým, Arazím se srovnává s láskou k Ludmile a politické případu tu ještě nehrají vůbec žádnou roli.

• 14.11.2017  13:53

Příběh mastičkáře je spíše úsměvný než nějak zajímavý, o to však zajímavější a napínavější je druhý příběh - vražda mladé slečny ze zámku. Jedna z nejsilnějších scén nastává v okamžiku, kdy Arazím v zatopeném lomu čeká na vynoření zavražděné dívky a v ruce mu pak zůstává předmět doličný, který je důkazem k usvědčení vraha. Na závěr dílu požádá Arazím Ludmilku o ruku a ještě k tomu se na scéně objevuje nová zásadní postava - dospělá dcera Arazíma z dávné lásky na Ukrajině. Milý vánoční díl, který uzavírá první sérii.

• 9.11.2017  00:50

Příjemná černobílá pohádka, která staví na netradičně tradiční zápletce - princezna svým zájmem o vaření natolik naštve své královské rodiče, že ji chtějí provdat. Ona má však ráda zahradníka, a tak vymyslí pro nápadníky soutěž. Netuší, že do soutěže se mezi prince přestrojí i její zahradník a ... každý už ví, co následuje. Potěší nejen hezky naivní herectví docela slušných hereckých hvězd, ale i hudební doprovod, který je sice stále pořád to samé dokola, ale zní to hezky. Milé a rozhodně koukatelné. Hudba: Angelo Michajlov

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134