Přezůvky s sebou (1996) (pořad)

Viděn díl z roku 1996 s oběma Nedvědy, Věrou Galatíkovou, Tomášem Slámou jako moderátorem, Jiřím Sovákem, Wabi Daňkem a dalšími. Příjemné předvánoční posezení, škoda jen, že každý host má pro sebe vymezen hodně málo času. Ale i tak příjemná třičtvrtě hodinka.

Virtuosos (2020) (pořad)

Takové finále české Superstar jen v oblasti hudebních nástrojů s velkými talenty. Nic víc, nic míň.

Kriminálka Anděl - Otázka víry (2010) (epizoda)

Drsný díl svým vyzněním, napínavý hned od začátku také díky dobrému mixu hudby a střihu. O příběhu není co prozrazovat, v půlce dílu je víceméně jasné, kdo je vrahem, ovšem je to drsné. Jeden z těch hodně dobrých, ale smutných dílů nejen pro diváka, ale i kriminalisty.

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Film o ustavičném podvádění manželek, píchání milenek, chlastání a filozofování o tom, jací to muži jsou chudáci. No vysílat tohle na veřejnoprávní televizi chce hodně odvahy. Nutno ovšem uznat, že sem tam nějaká ta absurdita byla skutečně vtipná.

Na střeše (2019)

Milý film, který těží ze zajímavého námětu, civilním herectví Švehlíka staršího a jednoduché, o to ovšem účelnější režie. Film se rozhodně povedl včetně milého nápadu Švehlík st. vs Švehlík ml. Stále ovšem zůstává otázkou, jak by film dopadl, kdyby místo Švehlíka hrál chudák Tříska, jenž těsně před natáčením nešťastně zahynul v Praze.

EETerminátor: Den vyúčtování (2020) (amatérský film)

Úžasná věc, kterou si musí člověk pustit vícekrát a zastavovat si film, aby si všiml všech vychytávek jako krteček s rouškou, John Travolta, Martin Hofmann a Tomáš Řepka v pozadí scén, úžasné billboardy obviňující ostatní politiky, nápisy v novinách nebo diplomy u Babiše v kanclu. Úžasné je použití originální hudby, naprosto fantastický je Pavel Soukup a jeho nové namluvení Arnošta a úžasné jsou závěrečné titulky. Tohle se neskutečně povedlo.

Hráči (1983) (divadelní záznam)

Moc pěkný divadelní kousek s hereckými hvězdami, přesto Kodet a Abrhám hrají prim. Divadlo, které se musí líbit i v televizi, ale naživo muselo vyznít o sto procent lépe.

Návštěvy u pana Greena (2016) (divadelní záznam)

Naprosto nečekaná divadelní událost, kterou jsem shlédl v rámci Noci divadel na Artu. Ze začátku to vypadalo jako slušná komedie, pak se vytvořila dramatická linka, aby vše skončilo milým závěrem. Zindulka v roli zahořklého Žida je naprosto fantastický, Hájek jako Žid homosexuál sice nepřekvapil, ale krásně hrál Zindulkovi do karet. Jako věřící člověk jsem si užíval názorový střet moderního, ale zcela zodpovědně hledajícího Žida oproti tradičně konzervativnímu pojetí starého věřícího, ale chybujícího člověka. Výborné, jen sám nevím, jak bych se zachoval být na jedné ze stran.

Den opričníka (2016) (divadelní záznam) odpad!

Nahý chlastající a zvracející Karel Dobrý - to mi za úvodních 5 minut stačilo. Vím, že je to nefér takto hodnotit, ale na víc jsem neměl žaludek.