Listonošky (1998) (TV film)

Taková typická milá bakalářská povídka o omylu, který vedl k tomu, že se některým lidem do schránky dostal dopis s milostným vyznáním - jen jim to nepatřilo. Takový obyčejný, lidský příběh.

Bakaláři - Host (1980) (epizoda)

Povídka vlastně o ničem. Sovák potká v hospodě mladíka, nechá ho doma přespat a řeší přes něj problémy se svou manželkou. Velice slabý námět, stejně jako i zpracování.

Slovácko sa nesúdí - Série 1 (1975) (série)

První série je o chloupek lepší než druhá, ale filmařsky je spíše horší. Příběhy jsou slušné, ale chtě nechtě musím přiznat, že knížka je daleko lepší. Ale klobouk dolů před Kronerem i ostatními herci, zahráli své party včetně lidové řeči parádně. A protože su ze Slovácka, možu to aj hodnotit - tož všetci máte butélku slivovice u mňa, chlapé.

Slovácko sa nesúdí - Medvěd (1984) (epizoda)

Méně uvěřitelný díl o strécovi Pagáčovi, kterak bojoval v cirkuse s medvědem. Ne vše, co ovšem oko vidí, musí být skutečné. A tentokrát to strécovi vše vyšlo na tisíc procent. Jeho lest byla dokonalá. Vtipné až ke konci, celkově spíše slabší díl.

Slovácko sa nesúdí - Zabijačka (1984) (epizoda)

Zdeněk Galuška si sám uvede druhou sérii své slovácké epopeje a už šup na první díl. Lábus v roli syna starého tento Pargana díky strécovi Pagáčovi dojde ke štěstí s krásnou Tonkou a stréc ještě jako bonus dostane soudek vařinečka. Pohodový díl, který je vcelku uvěřitelný. A i když není úplně vyloženě vtipný, úsměvný rozhodně je.

Bába z ledu (2017)

Filmy Bohdana Slámy moc nemusím, ale tentokrát musím říct, že se mi film líbil. Takový obyčejný příběh dvou starších lidí, které parádně zahráli Kronerová s Novým. Ale ani další postavy nejsou vůbec špatné, hlavně oba bratři, obzvláště postava Václav Neužila, stojí za pozornost a úvahu nad jejich životním příběhem. A i tolik propíraná scéna s nahými těly mi nevadila, prostě to k životu patří a tady je to tak ukázané. Hezký český film - a to není málo.

Kriminálka Anděl - Hlavák (2012) (epizoda)

Tentokrát hodně pochmurný případ dvou vražd, kdy jeden ze zavražděných je synem vlivného politika a přitom dělal prostituta na Hlaváku v Praze. Tady není prostor pro vtípky, tento díl je skutečně spíše smutnou ukázkou toho, co může u lidí způsobit moc a peníze. Je mi z toho ouzko.

Pocta Karlu Hašlerovi (2017) (koncert)

Na venkovním koncertě jistě panovala hezká (i když počasím studená) atmosféra a tak trochu to přešlo i do televize. Moderátor Rychlý nevadil, skupina Patrola Šlepeto uměla Hašlerovy písně krásně zahrát, pozvaní hosté také celkem slušní, takže určitě spokojenost. Ovšem pro diváky, kteří Hašlera moc nemusí nebo dokonce neznají, spíše průměr.

Helena Vondráčková: Já půjdu dál (2017) (koncert)

Překvapil mě výběr písní, zaznělo pro mě spoustu neznámých písní (novější?) a hlavně hodně pomalých, trochu jsem čekal staré taneční pecky, ale těch jsem se moc nedočkal. Mluvený projev je takový, jaký ho u Heleny známe - nemastný, neslaný, bez výrazného projevu. Hostů není kotel, trochu toho kecání mohlo být míň. Koncert totiž tím ztrácí šťávu. Celkově jsem tam postrádal tempo. Na druhou stranu nelze kritizoval 70ti letou babičku Vondráčkovou za to, že už nestíhá tak jak stíhala dřív. Třeba písnička se stepem byla výborná a kdybych dokázal takto tančit v sedmdesáti, tak bych byl dobrý. Takže ano, občas to chtělo možná jiný výběr písní, ale celkově za mně klobouk dolů na takhle čipernou důchodkyní.

30 let to Šlape (2019) (pořad)

Tradiční výroční koncert - ke stávájící sestavě jsou pozvání bývalí členové + hosté jako Ivo Smoldas, principál divadla Semafor Jiří Suchý a jeho pravá ruka Jitka Molavcová. Koncert probíhá způsobem že jsou představování různí členové kapely a jakoby těm je pak věnována píseň. Písničky jsou většinou známé, v dobrém provedení, jen mi přišlo, že ženské osazenstvo zpívá písně, které vůbec neznám a jsou docela těžké. Ale třeba to byl jen pocit, neb Pražák zrovna nejsem (chybí mi tak cca 300 km:-). Koncert se líbil, pro fanoušky kapely dobrá zábava.