Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (4 969)

plakát

Ordinace v růžové zahradě - Táňo! (2021) (epizoda) odpad!

Mára šlohne policejní auto, Přemek Forejt pomáhá zachraňovat restauraci, Táňa zdrhne mafiánovi Křížovi těsně před popravou a Bobo se nabízí za primaře. Mára si pak hraje na kovboje, odnese to jeho přihlouplý syn, který se v mafiánově stodole motá jak motovidlo. A moje žena je z toho všeho pěkně nervózní. Tož to je aspoň díl!

plakát

Ordinace v růžové zahradě - Druhá šance (2021) (epizoda) odpad!

Dojat nedojat, scénárista je vůl a bezmozkový mozkožrout. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale takový salát, jakým byl "poslední" díl seriálu, to nelze vymyslet při zdravém rozumu. Díl je kvapíkem, vše se musí pořádně vyřešit, divák má zatlačit slzu a dojatý se má na konci dozvědět, že tak dlouho dopředu avizovaný poslední díl není posledním dílem, ale že Ordinace (asi) 3 přejde jako vlajková loď do portfolia placené televize Voyo. Budiž, to bych ještě možná zkousl. Ale že Leoš si zahraje na akčního hrdinu a nůžkami zapichne mafiána Kříže, že starý Mázl dorazí na promoci svého syna v kraťasích a nátělníku, že se svatbou Rosiče to nakonec dopadne jak z červené knihovny a že Bibi si vezme mladého Máru, tak to opravdu nehodlám rozchodit. Scénáristovi v tomto díle věřím tak možná výjezdy a příjezdy sanitek, jinak ani zblo. Navíc některé nájezdy a úhly kamer mi přišly strašně zvláštní, většina postav je neskutečně zploštilá a uzavření většiny osudů je tragikomické, ne však reálnému životu aspoň trochu blízké. Kapitolou samou pro sebe je „live“ vystoupení Žbirky a jeho kolegyně a hlavně naprosto ulítlé cameo mnohých herců z dřívějších dílů. Je až nedůstojné, s jakou rychlostí jsou zabíráni, závěrečný celkový záběr je dokonce rozmazaný, prostě takový závěr si ti herci nezasloužili. Proč to, propána, scénárista nerozdělil na dva díly, proč nemohl dřívějším hercům věnovat aspoň 10 minut záběrů (diváci by se jistě pobavili a se slzou v oku zavzpomínali na své oblíbené hrdiny), proč to bylo vše tak uspěchané a nedůstojné? Ne, v tomto díle je vše špatně a vše dobré, co bylo v novém pojetí seriálu zavedeno, bylo tady porušeno a nenávratně zrušeno. Zůstane jen pachuť a pocit, že scénáristé to krutě nezvládli. Škoda.

plakát

Když kluci drží basu (1978) (TV film)

Vcelku malá, ale docela zábavná komedie, ve které je sice hlavní pointa jasná od začátku a dost násilně vystavěná, na druhou stranu plejáda dobrých herců v hlavní roli s Nárožným zajistí slušnou zábavu. Televizní jednohubka, ve které několikrát zazní jméno mého rodného města Uherské Hradiště. Díky za to, autoři!. PS: závěrečná písnička Ivana Mládka je skutečné terno. To je bizár jak vyšitý:-). Hudba: Ladislav Štaidl

plakát

Setkání s Waldemarem a jeho hosty (1990) (TV pořad)

Už jen samotný fakt, že tento střihový pořad je součástí cyklu Co neodnesl čas, jeho vznik je datován o 20 let dříve než tento pořad, je rozhodně podivný. V prvním díle jsou vybrány písničky studiového provedení a jsou natočeny speciálně pro tento pořad v rámci jakého cyklu. Písničky jsou známější i dnes už zapomenuté, jejich provedení není kdoví jak úžasné, ale jako archivní průměr to obstojí. Zaujme píseň z westernového saloonu s českými kaskadéry v čele se Zdeňkem Srstkou. Uvidíme, co nabídne další díl.

plakát

Dva z jednoho města (1983) (TV pořad)

Ačkoliv Husákovo dítě, tento pořad jsem zaregistroval až po téměř 40ti letech. Viděl jsem pouze díl z brněnského velodromu, no ale žádná pecka to nebyla. Taková ta tradiční masová zábava pro všechny, spousta známých účinkujících, ale kvalita žádná. Ale jedno se musí nechat - takovou masovku už dnes nikdo nenatočí. Jedna hvězda z nostalgie.

plakát

Dobrý večer s Waldemarem (1970) (TV pořad)

Písničky a hosté super, ale to mluvené slovo? Vím, že to není fér, ale ve srovnání s Gotťákovými pořady je tohle tak amatérské, až běda. Ovšem ty písně - to je dnes pohlazení po duši.

plakát

České fotbalové legendy - David Rozehnal (2021) (epizoda)

Rozehnal není takový "bavič", jako Šmíca nebo Ujfaluši. Ale zase není špatné poznat trošku blíže kariéru, povahu i manželku tichého, ale o to lepšího reprezentanta a vynikajícího obránce, kterého jsem sice moc jako fotbalistu nemusel, ale o to víc si jej doceňuji až dnes, kdy o něm víc vím.

plakát

Urbi et Orbi (2021) (TV pořad)

Tradiční požehnání a proslov papeže Františka celému světu netradičně z kaple za oltářem v bazilice sv. Petra a Pavla v Římě. Papež promluvil o nemoci Covid-19, o míru i o některých zemích, ve kterých panuje strach a války.

plakát

Kukačky (2021) (TV seriál)

Rozhodně podařený český seriál, který má velmi slušný námět, nevyrovnané díly co se týká zábavy, ale ucelený co se týká kvality a hereckých výkonů. Takto má vypadat nový seriál pro dospělé. Bravo.