O stříbrném a zlatém vajíčku (1981) (TV film)

Studiová, výrazně barevná pohádka s příjemně zahranými postavami. Na to, jak Simonová točí temné pohádky, je tohle velmi ucházející a trošku odlehčená pohádka, která sleduje děj dvou sester - dcer ptačího krále, kdy jedna má ráda chudého myslivce, zatímco druhá touží jen po bohatství. Režisérka se nevyhnula jejím oblíbeným mystickým záběrům, ale není jich tolik, aby pohádka nezaujala i menšího diváka. A také velmi často těžká hudba Otmara Máchy je tady nastavena na lehkou notu. Tentokrát si pohádku užije celá rodina.

A co ten ruksak, králi? (1985) (TV film)

Správně prdlá, ale zároveň milá pohádka. Heřmánek se v roli krále skutečně vyřádil a jak hloupý, tak chytrý král jsou v jeho podání bravurní pohádkové postavy. Žádná jiná postava nedostala výraznějšího prostoru, ale Heřmánek to svým herectvím nahradil a ostatní ho dobře doplnili. Taková pohádka by se měla opakovat vícekrát, zaujme velikého i malého diváka, navíc si nese velké poselství a moudrost.

Hindenburg (1975)

Rozhodně zajímavý přírůstek do rodiny katastrofických filmů. Závěrečné scény míchají hrané a autentické záběry, ale dá se to přežít. Průměr, který ale stojí za zhlédnutí.

První republika - Díl čtvrtý (2018) (epizoda)

Na scéně se objevuje Hansův bratr v úlisném podání Mároše Kramára. To je asi tak jediné, co na tomto dalším zcela průměrném díle zaujalo. Jinak děj pokračuje bez zásadnějších zlomů. PS: střih seriálu je opravdu děsný a vůbec si na něj nemůžu zvyknout

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Série Mission: Impossible zraje jako víno. Šestý díl je něco jako velmi sladké a pozdní slámové víno. Zachutná, ale moc se toho vypít nedá. Tento díl také zachutná, ale není radno ho moc rozebírat, aby si člověk nevšiml chyb a toho, co se mu nelíbilo. Nutno ovšem přiznat, že i když vizuelně Cruise nevypadá jako ze škatulky (prostě mu ty roky přibývají), fyzicky je na tom on i celý tento film neskutečně. To, co tu herci na poli akce předvádějí, je naprostá šílenost, navíc když víte, že většina scén nejsou triky, ale dokonale natočená akce. Už jen kvůli vizuálu jsem ochoten smířit se s přepálenou stopáží, překombinovaným scénářem a donekonečna natahovaným koncem. Bavil jsem se úžasně, přesto si dovolím tvrdit, že pětka byla naprostým vrcholem po všech stránkách, zatímco šestka je dokonalá pouze v akci nabitých pasážích a ve zbytku nudí, přičemž toho zbytku moc nezbývá.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Já se toho nebojím a dávám čtyři hvězdy, i když samozřejmě jsem to přepálil tak, jako je přepálený celý tento film. Jenže je to přesně ten biják a blockbuster, který si nenáročný divák může užít, nad ničím nepřemýšlet a jen se nechat unášet na vlně pohody. Samozřejmě nebýt Stathama, tak to je nezajímavé, ale díky němu má film koule. A navíc i triky jsou na slušné úrovni. PS: ale že tahle blbůstka vydělá půl miliardy? Klobouk dolů.

Zaspala nevěsta (1984) (TV film)

Že se do toho scénárista Blažek víc nezamotal. Vztahový propletenec mezi ústřední dvojicí je složitější o vztah k druhému příteli, k mamince hlavního hrdiny a tatínkovi hlavní hrdinky a dalšími vztahy s přáteli. Jednu chvíli to jeden myslí vážně, pak zas druhý a ne a ne se trefit do toho, co chce ten druhý. Děs. Jinak ale místy hodně vtipné, velice dobrá Jakoubková i mně neznámý Pavlovský. Rozhodně zajímavá sonda do televizního archívu.

Doktor Martin - Hemofóbie (2015) (epizoda)

Elingera navštíví jeho bývalý student a nedopadne to zrovna příliš přátelsky. A celý díl se pak táhne v této linii. Druhou linku tvoří příběh mladého Péti, který spadl v tělocviku a i když to nevypadalo, bylo to fatální zranění. Ještě že je po ruce Elinger, který mu svým zásahem zachrání život. A pak už přijde na řadu scéna, ve které se Elinger ukáže jako pořádný magor. Nečekaně napínavý díl s hezkou noční Elingerovou scénou, prsatou Čvančarovou a líbajícím psem..

Ordinace v růžové zahradě - U vody si lidi tykaj (2018) (epizoda)

Jeden z těch lepších dílů hlavně díky Bobovi a Heluš, kteří se opět vzájemně nešetří a dávají si pořádné dávky emocí. Jinak klasický díl, ve kterém se začíná trochu ukazovat nový primář.

První republika - Série 2 (2017) (série)

Druhá série je ve srovnání se slušnou první sérií úplnou telenovelou. Je to hrozně napsané, nic moc extra zajímavě natočené a celé takové nijaké. Velké zklamání.