Rejže

Rejže

Jarka Dvorská

Česko

10 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 29.7.2018  11:53

  V letňáku na pohodu jo. Harlekýnka z pera slovenské spisovatelky Evity Urbaníkové docela překvapí. Tvůrci opět jedou tu bujarou dramaturgii, tak proč všem nepřiřadit specifický problém? Ale gayové kamarádi kořením jsou, ti se povedli! :-D Nevím zda se přiklonit k americky pocukrovanému designu filmu, na druhou stranu to možná trošku zachraňuje. Dialogy k zasmání a malým dětem zacpat uši :-D Takový typicky holčičí film, ale méně toho cukrkandlu příště, ať i muži z toho něco maj...

  • 26.7.2018  19:24

  :-D :-D :-D

  • 18.7.2018  15:25
  Mamma Mia! (2008)
  *****

  O víkendu jsem našla cinemu z roku 2008 a na titulní stránce byla Mamma Mia! A teď se dozvídám, že je 2.díl jde do kin. Vidím to tak, že pokud bude v letňáku, tak jako na pohodu, jako před lety na KVIFF 43.ročníku...

  • 14.7.2018  17:49
  Amal (2017)
  *****

  Vždycky jsem měla ráda takové ty rebelky ála Arya Stark. Aneb bojuj jako chlap. Mohamed Siam sesbíral a natočil časosběrný dokument o mladé dívce z Egypta, které smrt tatínka otevře oči a vpraví ji do reality pouličních nepokojů a bojů proti nastupujícímu režimu Muslimského bratrstva. Čím více bratrstvo vítězí, tím více se z chlapecky divoké Amal stává s pokorou dospělá a krásná žena. Rejža nasadil kameře velmi dobrou čočku až mne to překvapilo.

  • 14.7.2018  17:36
  Fortunata (2017)
  *****

  Nová vlna ze šedesátých let oprášena, znovu vzkřísena a zahalena do moderního kabátu. Ten film bavil, jiskřil a zářil jak Felliniho filmy. Fortunata je živel každým coulem

  • 14.7.2018  16:55

  Tak tento snímek bavil celý sál a já jsem si říkala jak tenká hranice je mezi doku a hranným filmem. (-:

  • 14.7.2018  16:46

  Letošní 53. KVIFF jsem si chtěla užít v intelektuálnějším duchu. Ze zpráv v televizi nebo na internetu nebo v novinách se dovídáme tragická neštěstí a občas se v tom ztrácíme, máme den dva depresi a život jde dál. Jenže film Utoya je perfektní hranou dokumentární rekonstrukcí, která nás donutí příběh prožít. Tam kde hrdinka mluví v úvodu o bezpečí na pustém ostrově, tam začíná nebezpečí. Co nejvíc ale zarazí je pojem o čase, během kterého se masakr udál. Představte si tu nejistotu, strach a nebezpečí trvající více jak hodinu!

  • 11.5.2018  14:49
  Dukla 61 (TV film) (2018)
  *****

  Viděla jsem na filmovém festivalu Finále Plzeň 2018, tak nebudu prozrazovat příliš, avšak v kině to pořádně dunělo :-) 1. díl je více zaměřen na příběh postav, v 2. díle máte pocit slušně natočeného thrilleru. Ke vztahové linii bych jen podotkla, že to co bývalo přísně střeženo za dob socialismu, je dnes bohužel běžností :( Osudy hrdinů jsou proto k zamyšlení. "Změna protagonisty" aneb změna charakterů se mění a říkáme si v průběhu komu fandit a kdo překvapí. :) Po technické stránce je ČT opět o kus dál a palec nahoru při televizním formátu - především v kameře a osvětlení. Natáčení proběhlo v reálné lokaci dolů na Rakovnicku a Ostravsku, takže diváka lokace pěkně vtáhnou do děje. Kam se hrabe 3D? Někdy je důležitější to vtáhnutí a to vytváří ten efekt efektivněji.

  • 7.5.2018  18:28
  Tlumočník (2018)
  *****

  Když řeknu, že je to taková příjemná černohumorná roadmovie, neznamená to nic špatného :-D Naopak. Jděte si do kina odpočinout a zasmát se, udělejte si příjemný večer s Jiřím Menzelem a Peterem Simonischekem...

  • 7.5.2018  18:19
  Špína (2017)
  ****

  Čtyři hvězdičky čistě za produkci - především luxusní kameře, zajímavým hereckým výkonům a zanechání silného dojmu ještě dlouho poté. Tereza Nvotová překvapila. Příběh zarážející, mrazivý, nepoetický. Možná zobrazuje vše, co nazývám Realitou. Tou nepřikrášlenou, tou znepokojující. Tou, kterou nechce nikdo prožít. Jenže všudypřítomnou - špínou kolem nás.

  • 7.5.2018  18:00
  Plavčík (2016)
  ***

  Ten film je takové Perpetum mobile. Několikrát se odehraje tentýž děj, dokud se neposune dál. Pár věcí jsem ale naprosto nechápala, taková schizofrenie, kdy hlavní hrdina neví zda chce být teroristou nebo zápaďákem co každý den se krmí v Mekáči. Ale na konci si zvykne, chlapec :-) Kdyby ten hlavní hrdina neměl tajemné charisma a kamera nás nezavedla do pěkných krajin, tak bych byla přísnější...

  • 6.3.2017  22:22

  Jasná pětka hvězd pro celkovou produkci! Když to člověk sleduje jako fanoušek každičký den od první klapky po poslední divácký den, tak už je to srdeční záležitost.

  • 25.12.2016  22:34
  Slíbená princezna (TV film) (2016)
  **

  Je to špatný, dala jsem dvě hvězdičky za snahu, ale celé to působí jako nastavovaná kaše. To by se K.J. Erbenovi nelíbilo... Snaha steampunku se podařila snad jen Petrovi Stachovi, který škoda, že nemohl mít větší roli, třeba by to zachránil. K tomu všemu tak ošklivou princeznu jsem dlouho neviděla...

  • 8.10.2016  21:15

  Z pohledu dramaturgie je zvláštní jak se pracuje s gradováním sympatií k jednotlivým postavám. Avšak unisex neplatí. Chlapi jasně budou prahnout a slintat nad blonďatým castingem, ženy se mnohdy stotožní s hlavní hrdinkou. Emily Blunt má neuvěřitelné charisma. Zároveň mne docela pobavila fonetická hříčka, aneb Rachel (Emily) měla neuvěřitelně něžný hlas na alkoholičku a mlaďounké blondýnky zase ten super-americký sexy přízvuk, který jim přidával pár let na vrch. Najednou jakoby Rachel hlasem omládla, avšak a přece to podtrhlo její uměleckou duši. Jedno je jasné. Snad mne brzy přejde fobie z manželství... :)

  • 11.9.2016  14:40
  Třídilové (2011)
  ****

  Z produkce iniacitivy ekologických krátkých filmů Samosebou, jsou Třídilové docela napínavým thrillerem s trošku sice nečekaným a ne tak úžasným rozuzlením, ale jelikož film má grády a pobavil, budu mu fandit ;)

  • 9.9.2016  19:17

  Dokument od Třeštíkové rozhodně má větší úroveň než film od pana Renče, ale to co prozradil film, to se dozvídáme i v dokumentu. Jenže co mi chybí? Nejde se do hloubky. Jedna dějová linie je stínem jak filmu, tak přesně v dokumentu! Dokument je celkem hezky poskládán, až na pár záběrů, které jsou takové jak to říct? - "ilustrační". Vezmu někde obrázek a dosadím ho na text a to nejsem velká znalkyně Lídy. Spíš mi to došlo v rámci střihačské praxe. Hned v expozici filmu je asi pětkát ne-li šestkrát vyslovena úvaha "Milujem to, co ztrácíme". Na začátku filmu to nezní vůbec silně, kdežto na konci filmu by to bylo nádherně nostalgické a použitelné! V zápětí opět tradiční téma "komunisté jsou zlo a minulý režim je zlo". Dnešního diváka to už ale otravuje, je to prostě fakt, který ale nikam už nevede a nic a nikoho neospravedlní. V každé éře je nějaké zlo a to se na sebe nabaluje... V době komunismu se báli lidé proti němu jít akord prostřednictvím filmu. Dnes si myslí, že tím okoření každý film. Jenže to už je dávno jasné. Jak facka! Přesto se mi dokument líbil, přesto dávám 4 hvězdičky za to, že to nebyl průšvih, ale Třeštíková si umí poradit a natočit to tak, aby lajk se pobavil, seznámil. Lída je krásná herečka a tak ty zvězdičky putují především jí...

  • 30.8.2016  23:44

  Dost mi mrzí ta dnešní politika X versus Y = kdo komu první vypálí rybník. Vzpomeňme na kauzu Tmavomodrý svět vs. Pearl Harbor. I v tomto případě někdo musel od někoho špetku opisovat neboť hlavní postava je zpěvačka, která šeredně zpívá a kostým, který nesmí ani v jednom filmu chybět je "okřídlený anděl". Na jedné straně stojí Božská Florence, která nás uvádí do New Yorku 40.let a na té druhé evropská verze Marguerite z let 20. Který film mít raději? To je asi na divákovi. Křivdy stále existují. Nemůžu se sama rozhodnout. Každopádně Meryl Streep opět si u mne získala srdce a dokázala se báječně transformovat do ženy, která si snaží zpestřit své křehké zdraví zpěvem. U Božské Florence se zasmějete, uvolníte, je to oddychovka i klasika zároveň v jednom balíčku.

  • 26.8.2016  14:43
  Coldplay - The Scientist (hudební videoklip) (2002)
  *****

  co je pozoruhodné, ta krajina jak tam jede Chris v autě je dvojče Křivoklátska poblíž Zbiroha, jinak písničku miluji jak videoklip, tak song jako takový!!!

  • 26.8.2016  08:36
  Coldplay - Up&Up (hudební videoklip) (2016)
  *****

  Nádherně vytvořený videoklip, pěkné trikové montáže, a k zamyšlení.... že svět je občas na hlavu - Up&Up

  • 21.8.2016  11:32

  Není to přímo rukopis Miloše Formana, kdybych měla hádat, který režisér je autorem, ale na druhou stranu co se týče výpravy filmu, hereckých výkonů je to líbivý film, na který se ráda klidně po deseti letech mrknu znovu a až tam najdu nějaký autorský prvek, opravím tento status :) Takže si dávám za domácí úkol (filmař-samouk)

  • 21.8.2016  11:10
  Katy Perry - Teenage Dream (hudební videoklip) (2010)
  *****

  Aspoň teenage dream je důkazem, že se dá plnit v každém věku třeba ve třiceti.... :-)

  • 21.8.2016  10:47
  Katy Perry - Wide Awake (hudební videoklip) (2012)
  *****

  Katy Perry mívá svá videa občas taková až autorská a dává do nich své vlastní emoce. Tak proč po rozvodu nekopnout prince na bílém koni do...

  • 20.8.2016  10:51
  Lady Gaga - The Edge Of Glory (hudební videoklip) (2011)
  **

  The Edge of Glory se dá poslouchat i bez videoklipu... ten je takový na jeden zátah o ničem. Po velkých hitech Papparazzi či Poker Face aj. je to první slabší klip.

  • 20.8.2016  10:47
  Lady Gaga - Poker Face (hudební videoklip) (2008)
  *****

  Lady Gaga ve svých písních se zařadila také jako umělkyně řemeslně průmyslová; návrhářka svého kuriozního šatníku, který se objevoval nejen v jejích videoklipech, ale také mimo ně.

  • 20.8.2016  10:19

  Popravdě řečeno jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Podobně jako fanoušci SW, tak na poli české tvorby se dá tento film zařadit mezi Meliése i Lucase ať už se nacházíme v rozdílných obdobích filmové tvorby - triky dělané poctivě a na koleni jsou prostě tradicí, která hřeje u srdce.

  • 18.8.2016  16:42
  Pojišťovna štěstí (TV seriál) (2004)
  **

  Ale jo, první série se dala přežít. Ale hlavně - Zas příjde den, kdy láska vrátí se k nám...

  • 18.8.2016  16:02
  Amy (2015)
  ****

  Dokument poskládaný z archivních záběrů nám kousek po kousku ukazuje Amyin osud. Mezi písněmi a dějem na mne padla taková jakási bezmoc a smutek. Amyina vášeň byla hudební tvorba a hned vedle této vášně láska hluboká až zničující. Škoda, že si toho vzala na sebe moc, dokud ji drogy a alkohol úplně nedorazily. Amy ale odkrývá krásu jejího ženského vnitřku s poselstvím - všechny ženy jsou si blízké tím jedním - uměním skutečně a hluboce milovat a když se něco po... jde to s námi z kopce a těžko se hledá další...

  • 17.8.2016  18:54
  Daniel Landa: Tajemství (hudební videoklip) (2002)
  ****

  Já tu písničku miluju, klip mohl být lepší, přesto 4 stars!

  • 17.8.2016  18:37

  To už raději Trhala fialky dynamitem.... Jednou stačilo

  • 17.8.2016  18:26

  Ale jo, přiznam se, že sem tam občas jsem se taky zasmála :)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9