Rejže

Rejže

Jarka Dvorská

Česko

10 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
  • 4.11.2014  09:11

  Ale jo, mrzí mi, že film nemohl být ještě na trošičku lepší úrovni. Klasická dramaturgie: Kolize, Krize, Katastrofa... Což tvůrcům neberu, je to jedna souvislá rovina, děj ryze srozumitelný. Chválím nápad - udělat romantickou komedii, která je ještě trošku střízlivá na rozdíl od těch bláznivých Béček. To je velké plus. Přecijen tvůrci ještě pracují s citem, i když se jedná o absurdní situace, které často až bolí. Na druhou stranu chápu, že když se člověk zamiluje... přichází o rozum.

  • 4.9.2014  12:15

  Velmi pěkně natočený film, který velmi věrně až naturalisticky prokresluje život a obchod s otroky. Ale! Ten Pitt tam... to bylo jako, když se někdo snese z obláčku na zem... nějak mi tam neseděl :)

  • 18.9.2014  16:05

  Počítačová blbina. Leč dobrá nabíječka... This is Sparta! :-)

  • 18.9.2014  16:08
  40 let panic (2005)
  *

  Možná, kdybych to viděla ještě jednou... ale pamatuji si, že jsem se u toho nesmírně nudila a to téma mi přitom příjde tak roztomilé! :( škoda a zase škoda! Špatně uchopený příběh.

  • 18.9.2014  15:52

  Sci-fi koniášismus ....

  • 16.9.2014  12:46
  AZ-kvíz (TV pořad) (1997)
  *****

  Lehké i záludné otázky a pak prožitky soutěžících. Občas je to legrace ty osůbky, kterým se stojí za to honit i pro pár korun :-)

  • 14.7.2015  23:13
  Aferim! (2015)
  ***

  Koho nezabijem, toho vykastrujem! Zrádci se musí potrestat, dokud si pan četník neuvědomí, že pochybil. Roadmovie westernového stylu koňmo mne lákala, dokud mi nezačla padat hlava, dokud jsem si nedala šlofík a nevzbudil mne řev.

  • 4.9.2014  13:28
  Alois Nebel (2011)
  ****

  Ač se snaží čeští tvůrci stále zdokonalovat, co se týče technického nádobíčka, děj pokulhává a dramaturgie občas zatahuje do chmuru, beznaděje, přece ale divák může jemňoulinké napětí zaznamenat a pak zase polevuje do zdlouhavé utápějící deprese. Největší a krásné veliké plus si zaslouží řemeslo zvuku a nadpozemského ovzučení. Zachytit hukot lesa? Tichoulinké hučení? Trošku mi mrzí, že nemohu tento film označit za nejlepší. Stačí si pustit ústřední videoklip pana Neckáře a všichni jsou šťastní, tak akorát :-)

  • 14.7.2018  17:49
  Amal (2017)
  *****

  Vždycky jsem měla ráda takové ty rebelky ála Arya Stark. Aneb bojuj jako chlap. Mohamed Siam sesbíral a natočil časosběrný dokument o mladé dívce z Egypta, které smrt tatínka otevře oči a vpraví ji do reality pouličních nepokojů a bojů proti nastupujícímu režimu Muslimského bratrstva. Čím více bratrstvo vítězí, tím více se z chlapecky divoké Amal stává s pokorou dospělá a krásná žena. Rejža nasadil kameře velmi dobrou čočku až mne to překvapilo.

  • 27.9.2015  09:35

  Škoda, že tento dokumentární filmeček nebyl více dokumentární :) Tvůrci mohli jít o dům dál a mohli vyzpovídat dnešní digitální generaci. Je to ošklivé, já vím, netočíme na filmovou surovinu. Ale nemohu se stotižnit s názorem, že digitální technologie je drahá! A že amatérský filmař, který natáčí na digitální technologii chce víc a víc a být lepší a lepší. Ano, zpočátku ano, ale do té chvíle, dokud nezjistí, že i když má doma celkem slušnou kameru, donutí ho soutěže natočit film na mobilní telefon a i když není kvalitou obrazu uplně cajk, tak si uvědomí, že je to film, který má vlastně nejraději, protože do toho dá kus duše. A i to zaznělo. Jenže - dnešní filmař se z biologického hlediska uživí, ano, má to těžké, nemusí udat svůj scénář hned na poprvé ani na podruhé, tím pádem si najde brigádu jinde, aby mohl zaplatit složenky. Kdežto amatérský filmař už nějakou práci má a proto vkládá do filmu duši. Tak to říkají tvůrci. Já říkám, že amatérský filmař musí kalkulovat ne s penězi, ale s časem, který stráví v práci, počítat s kolizemi, které se vyskytují v rodině, počítat s katastrofou, když vám zbytek štábu háže klacky pod nohy, proč se flákáte, když to tak není. A přesto nás to baví. A máme film rádi.

  • 14.9.2014  00:10

  Film o životě na filmovém placu i mimo něj...

  • 18.8.2016  16:02
  Amy (2015)
  ****

  Dokument poskládaný z archivních záběrů nám kousek po kousku ukazuje Amyin osud. Mezi písněmi a dějem na mne padla taková jakási bezmoc a smutek. Amyina vášeň byla hudební tvorba a hned vedle této vášně láska hluboká až zničující. Škoda, že si toho vzala na sebe moc, dokud ji drogy a alkohol úplně nedorazily. Amy ale odkrývá krásu jejího ženského vnitřku s poselstvím - všechny ženy jsou si blízké tím jedním - uměním skutečně a hluboce milovat a když se něco po... jde to s námi z kopce a těžko se hledá další...

  • 9.8.2016  20:18
  Anastacia - Left Outside Alone (hudební videoklip) (2004)
  *****

  Tato písnička měla a vždycky bude mít perfektní náboj...

  • 15.9.2014  01:14

  Na české poměry to celkem šlo... Dokonce plus pro Zdeňka Trošku....

  • 20.9.2014  09:54

  Zase případ, kdy k filmu mne přivedl báječný Hans Zimmer :)

  • 12.9.2014  18:23
  Angelika (2013)
  ****

  Čekala jsem něco mnohem méně. Ale vůbec se nejedná o trapnou podívanou, kostýmní paráda se opakuje jako před lety, choreografie akce se snaží vyrovnat původní verzi a historickým původním bijákům, přičemž vášnivé scény jsou předělány pro současného diváka. A tak ženy si musí poplakat u romantického p...éčka. Pochvala též pro superkřištálovej obraz kamery... a ty tajemné tóny barev... škála barev.... Jen ale "nový" Joffrey de Peyrac vypadá na šedesát, pakliže 17letá má mít 29 letého? Lanvinovi je skutečně 64 let...

  • 18.9.2014  16:12

  Já vim, je to červená knihovna, a že Růžičková u toho pláče ve Slunci seno, neznamená, že je to špatný film. Leč dobře natočená Harlequinka... Báječná akce, choreografie, režie celého kolosu komparzu a živel Michele Mercier! No neužijte si to. Ten náboj bojovat za lásku, i když je ztracená.

  • 18.9.2014  15:42

  50% aspoň za tu snahu... Clavier s Depardieu jsou rozkošné kopie komiksu, děj však nepřináší nic navíc.

  • 9.9.2014  10:08
  Atlas mraků (2012)
  ***

  To bylo tak něco neuvěřitelně přeplácaného :-) Dobře, positiva - skvělý herecký výkon napříč generacemi - staletími i futurismem! To je bravo! Další positivum nacházím v kvalitní literární předloze, která se snaží líčit filozofii od A do Z. Ale pořád je to pro mne 3 hodinový guláš oslazený přenádherným soundtrackem :-) Poslední positivum - tvůrci to uchopili s těžkopádnou vervou jakou mívají čerství debutanti. Nechci uvěřit po shlédnutí, že ti tři velikáni jsou v čele Atlasu mraků. Nebo se ztratili v čase a zavzpomínali na ty klučičí časy "já chci natáčet"? To pak hřeje u srdce...

  • 19.9.2014  18:04
  Automatic for the People (studentský film) (2010)
  *****

  100% ani nemrknu! :+) Fantasie, deprese, láska v jednom balení... z automatu.

  • 23.3.2011  01:42
  Avatar (2009)
  ****

  Tři hvězdičky jsou pro atmosféru a příběh. Ale...ale: ,,Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu" - aneb spousty scén se tváří jako klasické 2D a není téměř potřeba speciálních brýlí. Ale přeci v pár případech lze nalézt poctivou mizanscénu, když nepočítám breberky poletující směrem k divákovi, ty jsou milé. Mé nadšení patří úplně obyčejné scéně ze života na té základně na Pandoře, začátek filmu. Propracovaná práce s herci v několika vrstvách obrazu a přesně tohle je pak smysl 3D. Herci působí sice velice virtuálně v tomto okamžiku, ale je tam to kouzlo 3D a prostorového vnímání. Budu ale hodná a dám nakonec tu 4tou hvězdu.

  • 9.9.2014  09:09
  Bathory (2008)
  ****

  V kině bych si to užila asi víc. Ta rozsáhlá expozice mi nesedla. Pokusím se podívat ještě jednou... vžít se víc do atmosféry a udělat si siestu s jakou se ten film má promítat/koukat...

  • 31.12.2012  00:53
  Bez kalhot (2012)
  ****

  Večerníček na dobrou noc pro festivalového diváka, který si potřebuje v kině odpočinout. Původně jsem chtěla dát tři hvězdy a možná to ještě vrátím, ale v potaz něco mezi klišé a překvapivého konce, čtyři :-)

  • 4.1.2021  23:33
  Božena - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2021)
  *****

  Viděli jsme prozatím 1.díl z minisérie a rozhodně mne navnadil dívat se dál. Anna Kameníková mne dost překvapila. Boženka nemá být vyloženě poslušné děvčátko, jak si mnozí myslí. Je to pořádná divá Bára, živel, který jen tak někdo nezkrotí. Zároveň ale i v té paličatosti můžeme hledat kus dobroty a to je pro neznalce Boženy Němcové matoucí. U Kameníkové se mi líbí, jak z divokého kotěte se stává pomalu mladá žena, ve které ale zůstává dravost vymanit se z konvencí a stereotypu podobnému domácímu vězení. Ve scéně, kdy se vášnivě zdivočí ze sladkých slov o vlastenectví, dokážu si ji představit, že ta múza v ní skutečně zapracovala, i když na první pohled bychom mohli hledat kliché, zapracovala. Její největší psycho měla být svatební noc, už nevím, ve které životopisné knize to bylo, ale jsem ráda, že tvůrci se drželi hlavní linie, kdy zpočátku Betty měla dát Němcovi šanci a podlehla jeho šarmu, ale až po svatbě zjistila, že to nebude tak růžové. Co se mi líbí je skutečně překrásná práce kameramanů a osvětlovačů. To je klobouk dolů, to dělá z televizního formátu další level. Oko filmaře žasne s jakou propracovaností je vše připravené do dokonalosti.

  • 11.1.2021  01:21
  Božena - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2021)
  *****

  Jo osudové lásky to je téma, které je vášnivé a bolí. Božena chtěla po svém muži, aby ji měl rád, jenže chybělo kus něhy, která by ji skutečně vnesla do kolen. Zpočátku svého muže chtěla milovat, ale on předvedl pouze to, co po něm na začátku nechtěla, aby se k ní nechoval jak ke zvířeti. Dnes by se taková situace řešila rozvodem, protože kdo by to měl vydržet. I to, že měla 4 děti by nevadilo, jen by si musela najít práci atd atd. V 19.století to bylo asi horší, ale i naše praprababičky měly mnohem více dětí. :) Kdyby jí Nebeský nedal kopačky, mohli být spolu. Jooo postelovek tam bylo trošku víc, ale tím víc gradovalo napětí :) Nemůžu spát, silné, skutečně silné a dle skutečných událostí :)

  • 30.8.2016  23:44

  Dost mi mrzí ta dnešní politika X versus Y = kdo komu první vypálí rybník. Vzpomeňme na kauzu Tmavomodrý svět vs. Pearl Harbor. I v tomto případě někdo musel od někoho špetku opisovat neboť hlavní postava je zpěvačka, která šeredně zpívá a kostým, který nesmí ani v jednom filmu chybět je "okřídlený anděl". Na jedné straně stojí Božská Florence, která nás uvádí do New Yorku 40.let a na té druhé evropská verze Marguerite z let 20. Který film mít raději? To je asi na divákovi. Křivdy stále existují. Nemůžu se sama rozhodnout. Každopádně Meryl Streep opět si u mne získala srdce a dokázala se báječně transformovat do ženy, která si snaží zpestřit své křehké zdraví zpěvem. U Božské Florence se zasmějete, uvolníte, je to oddychovka i klasika zároveň v jednom balíčku.

  • 9.8.2016  19:33
  Britney Spears: ...Baby One More Time (hudební videoklip) (1998)
  *****

  Ale jo, přiznáme si, že na začátku to byla panenská divoška, která uměla zpívat, zaujmout posluchače svěžím a kreativním nápadem. Možná by to chtělo Baby One More Time...

  • 9.8.2016  19:37
  Britney Spears: Oops!... I Did It Again (hudební videoklip) (2000)
  ****

  Ten červený PVC latex jsem jí fakt záviděla jako patnáctka...

  • 16.9.2014  16:09
  Bába (2008)
  ****

  Ten film je krutý a ta hlavní hrdinka blondýna hrozná pinda. Nicméně co se týče režie a příběhu, je to až doslova srdceberoucí.

  • 8.9.2014  13:23
  Bílé peklo (1929)
  *****

  "Piz Palu běsní!" Na film z roku 1929 dost věrně...

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9