Rejže

Česko

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
    • 25.3.2011  18:04
    Fotograf (2007)

Úzkost, bolest a strach. Hrdinka Sita utíká z domova před jejím bývalým přítelem, který ji nutí vydělávat peníze v karaoke baru. Nejprve zpívá smutné balady, to bohužel nestačí k tomu, aby zaplatila dluhy a proto je nucena k prostituci. Utíká z domu a úkryt nalézá u stařičkého introvertního fotografa, který v své duši ukrývá velice smutné tajemství. Aby u něho nežila zadarmo, nadšeně bude chtít se seznámit s prací v jeho ateliéru. Skvělá kamera, exotické prostředí Indonésie, smutný překvapivý nebo filozofický(?) závěr! Je v tom vše na zamyšlení... anotace nestačí....

• 25.3.2011  17:51
    Pianista (2002)

Tento film je důkazem, že člověk nesmí vyjadřovat city pouze povrchně k autorům jakéhokoliv umění. Většinou se říkává ,,mám rád/a tohoto umělce" a pak se cit převede i na obdiv jeho děl a nebo to funguje naštěstí naopak, že dílo okouzlí a pak objevujeme teprve jednotlivé umělce celého díla. Zde jsme v rozporu a nemůžeme se ohlížet na skandální minulost pana Režiséra. Najednou nemůžeme říci, že ho nenávidíme za jeho činy a tím pádem i jeho celou tvorbu. Myslím to především z pohledu ženy. Vždy, tam, kde jsem obdivovala práci kamery u Shyamalana, tam desetkrát více budu obdivovat pohledy Polanského. A tento film i přes svoji krutost tématu, je důkazem, že je to poutavý a kreativně propracovaný film... Pianista bude vždy v našich srdcích jako film

• 23.3.2011  12:27

Kam zařadit tento úžasný žánr, který má smysl natáčet. Ani dokument ani klasická hraná tvorba... všechny povídky tvoří tak jako puzzle celek úchvatného projektu!

• 23.3.2011  01:42
    Avatar (2009)

Tři hvězdičky jsou pro atmosféru a příběh. Ale...ale: ,,Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu" - aneb spousty scén se tváří jako klasické 2D a není téměř potřeba speciálních brýlí. Ale přeci v pár případech lze nalézt poctivou mizanscénu, když nepočítám breberky poletující směrem k divákovi, ty jsou milé. Mé nadšení patří úplně obyčejné scéně ze života na té základně na Pandoře, začátek filmu. Propracovaná práce s herci v několika vrstvách obrazu a přesně tohle je pak smysl 3D. Herci působí sice velice virtuálně v tomto okamžiku, ale je tam to kouzlo 3D a prostorového vnímání. Budu ale hodná a dám nakonec tu 4tou hvězdu.

• 23.3.2011  00:16

Myšlenkovitě rozporuplný. Okouzlí, občas štve, jindy se v něm ženská vlastně nachází... Čili názory kolísají jako misky vah. Herecký výkon Natalie byl z počátku tak neuvěřitelně nevinný až jsem sama měla problém se smířit s realitou a musela si pěkně poplakat. A pak z něčeho křehkého se vyrodí boj a strach se překoná... z přepracování následuje paranoia a nebo je to spíše jen symbolika proměny ve vytoužený prožitek ze zvládnutí obtížného? Zajímavý film rozhodně, jen občas varující před manickým chtíčem a touhou tvořit ať už cokoliv z umělecké sféry. A to je možná to, co mi tam rozčilovalo. To varování.

• 22.3.2011  23:46
    Stmívání (2008)

Je to zvláštní, ale přestože pár let jsem mimo školní lavice, školní podívaná se tolik ani nekoná, což mne mile překvapilo a potěšilo. Naopak první díl překvapí neuvěřitelnou jednoduchostí bez výrazných efektů. Ano pár jich tam je, ale kamera se tváří tak přirozeně, že vtáhne do příběhu a okouzlí. Možná zároveň v dnešním světě blockbusterů je to další plus, když zde se velkolepá podívaná tolik nekoná, což spousty lidí možná trošku nudí, ale ti hloubavější se zamyslí a je jedno kolik jim je let... zkrátka tento film inteligentně nepropaguje teenagerství, což spousty amerických filmů nebo seriálů dělá, proto se snadno do hlavních hrdinů může vcítit každý... Lidé, kteří říkají o filmu, že je méněcenný, by si měli počkat na filmová zpracování knih typu Škola noci. Chrlící patosem a teenagerstvím a poukazováním na oblíbené dnešní doby...

• 2.12.2005  13:09

Tohle je vážně nádherný film. Vzhledem k Timovi Burtonovi již očekáváte něco pozoruhodného a graficky propracovaného. Když jsem přišla z kina, říkala jsem si, že je škoda, že je Nevěsta docela časově krátká. Chápu, vyrobit animovaný-loutkový film, je opravdu náročné a proto si zaslouží 5 hvězd. A k tomu všemu se mi začla líbit Erbenova Svatební košile. I když, pravda, tady je to s těmi - živými - neživými naopak.

1 3 5 6 7 8 9 následující >>