Rejže

Rejže

Jarka Dvorská

Česko

10 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  Píseň ledu a ohně se dočkala velkolepé podívané v podobě epického seriálu. Český dabing je perfektní, chválím protože občas a často kazí celé filmové dílo akord fantasy a history žánry! Výběr herců až na "krásnou" Catelyn Stark sedí do puntíku... Catelyn mohla být krásnější, v knize je tak popisována. Pikantní humor G.R.R.Martina zůstal zachován též aneb "Uřízněte mu mužství a vhoďte jej kozám"... :-) Arya, Tyrion i Cersei aj. "Všichni musí zemřít" je hláška spravedlnosti za zradu nepřátel, ale pro diváka platí: Všechny si je oblíbíš...

 • poster

  Ztracená brána (TV seriál) (2012)

  Tak takhle vypadá česká televizní lahůdka! Velmi oceňuji výkon Aňi Geislerové! Svoji roli drsňačky hrála s jakýmsi přirozeným citem a to se mi právě líbilo, že přišla s postavou, jakou u této herečky neznám! Ale i ostatní herci se předvedli parádně Jirka Dvořák, Pavel Kříž, Ivan Trojan a Viktor Preiss jsou česká esa, která měla čanci zazářit v lepším světle... A pořádné lokace, kamera a hudba dodaly super nádech celkové vizualizace :-) Když člověk neustále čeká od naší kinematografie nebo televizní tvorby něco pořádného, do čeho se s chutí zakousnout, tak je to Ztracená brána... A pochvala též patří na stranu scénáristy... jen jediná výtka by byla možná v závěrečné pointě. Konec je takový nereálně otevřený. Nereálně to myslím s tím, že si nedokážu představit jak by vypadalo pokračování, když Ivan Trojan je do výsledku zasvěcen? :-/ Jinak paráda!

 • poster

  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

  Já věřím, že Případy 1. oddělení jsou kultem, který až se znovu objeví na televizních obrazovkách i za spoustu let, budou stále bavit diváky jako dnes. Zajímavé případy, obsahem pestré, chuti náročného diváka barvité; skvělé dialogy, u kterých se hlasitě smějete na celý barák; pěkní kluci na obrazovce, parádní lokace Prahy, když jimi procházíte, máte pocit, že jste ve filmu... Přiznávám, že při uvedení premiérové první řady jsem nestíhala všechny díly vidět poctivě celé a při zapnutí TV v několikáté minutě na mne dýchla zase ta depka tipu - zase vraždy a už jsem nevnímala ty dramatické vztahy na policejním pracovišti... Ne, to byl báječný omyl! Při boomu tlačících fanoušků na tvůrce, aby udělali další sérii, jsem si poctivě oprášila tu první. Ač jsem filmař samouk a nejsem takový ten fanoušek kritik, který se baví rozborem každého filmu do detailu, u Případů mi to chytlo a hrozně bavilo! Klidně bych Případy zařadila mezi učebnicové příklady -> takhle se to dělá. Takhle se točí. I Korejsovo "Tos posral" mi bude chybět!

 • poster

  Dívky od vedle (TV seriál) (1993)

  Divím se, že některé tento seriál míjel. Zda to mohl být vysílací čas? To už si nepamatuji, ale stále mám doma spousty dílů natočených na VHS... Možná byl pro starší? Je ale fakt, že i když jsem tenkrát byla hodně malá, vkusná a elegantní děvčata do třiceti let mi byla inspirací, možná dokonce až do dnes. Z mužských rolí Bradley Cole a Thierry Redler byli nádherné tváře pro francouzský sitcom!

 • poster

  Ranč U Zelené sedmy (TV seriál) (1998)

  Příjemný seriál... Jana Štěpánková si u mne získala obdiv a ráda ji znovu objevuji i ve starších filmech...

 • poster

  Hříšní lidé města pražského (TV seriál) (1968)

 • poster

  Mr. Bean (TV seriál) (1990)

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Božena (TV seriál) (2021)