Živí mrtví (2010) (seriál)

Naprosto úžasný seriál, se skvělými charaktery (Favoriti jsou Daryl a Rick). Úžasné vizuály a hlavně větší realismus než v ostatních katastrofických počinech. __/1. série/__ - 8/10 Úžasné drama, které mě totálně semlelo. Skoro žádná akce, což jen jen a jen dobře. Charaktery se teprve rozvíjí a v dalších sériích se spíše mění. Rick byl ale boží, a pilotní epizoda, společně s úvodem, je naprosto perfektní. Skřípalo jen finále, tam už totiž dle mého byla akce potřeba. Vztahy, hudba a vizuály boží, stejně jako celá znělka seriálu. Walkers vypadají naprosto bezchybně, navíc Darabont se tu asi chtěl vyřádit s tou krví a brutalitou, po skvělém, leč až moc přesladkém Shawshanku, a nevyvážené Godzille. __/2. série/__ - 8/10 Po dalším dobrodružství této skupiny, jsem naprosto nadšený. Opět. Tato série převálcovala první, a potěšila svou atmosférou. Hershellova farma se vyjevila jako super příběhová lokace, scéna se studnou, o třídu lepší Glen, nové postavy zároveň vyvážené velkým počtem úmrtí starých postav, a tak dál. __/3. Série/__ - 7,5/10 - No, tady jsem se začal trochu bát, jestli mi seriál v další (opět "věznicové") sérii sedne. Protože tato série, ač se nedá říct že by mě úplně nebavila, byla nudnější a předvídatelnější ne jsem byl doposud u tohoto seriálu zvykem. Postavy jsou fajn, ale z některých epizod jde přímo vidět, jak některé části pouze brutálně natahují celou sérii. Nejsem taktéž fanda dosti rozhodnutí v této sérii. pořád se ale jedná o přinejmenším slušný nadprůměr. __/4. Série/__ - 8/10 - značně živější a nápaditější série než třetí, začáteční epizody jsou třetí ještě docela podobné, ale pak začne být vše zajímavější. Čtvrtá série je spíše než jeden příběh, plná epizodních zápletek různých postav, což je docela dobrá změna. Občas se najdou slabší epizody, jindy zase vynikající. Jak jsem říkal, některé začáteční epizody ještě docela stagnují, ale od půlky se to rozjede a v závěru nám tvůrci napálí jedny z nejlepších epizod za dlouhou dobu. Takže velká spokojenost, ale jde do i lépe. __/5. Série/__ - 9/10 - Opravdu jedna z nejkvalitnějších sérií ze všech. Skoro všechny epizody jsou výborné, jak začátek sezóny tak její konec. Pátá série obsahuje jedny z nejlepších epizod, a má pořádný depresivní tón. Oblíbil jsem si téměř všechny postavy alespoň trošku, a oproti čtvrté sérii je to určitě zlepšení. Těším se na další řadu. __/6. Série/__ - 9,5/10 - Pro mě osobně nejlepší série TWD. Fantastické první tři díly, potom jen čtvrtý je slabší, devátá epizoda což byl vrchol celé série, téměř všechny díly jsou prostě úžasné. Taktéž finále je neskutečné. Spousta super zápletek, silné momenty, a všechno co by jste od seriálu chtěli, tu je. Taktéž se objevila jedná z nejlepších postav, Ježíš. Trošku mě mrzelo jen podivné chování Carol. Jinak vše fungovalo božsky. __/7. Série/__ - 9/10 - Tak tady půjdu proti proudu ale i sedmá série byla naprosto úžasná. První polovina série téměř bezchybná, i většina dalších dílů z druhé poloviny jsou bomby, ale i tak byla druhá půlka sezóny o něco slabší. Závěr sice nebyl tak epický, ale konečně jsem si i od minulé řady oblíbil Carla. Rick a Daryl pořád boží, první epizoda perfektní, i nenáviděný díl o Taře se mi strašně moc líbil. Nevadil mi ani král Ezekiel a jeho divný CGI tygr. A celé to pak ještě vylepšuje Negan. Walking Dead byl nadprůměr už v prvních čtyřech řadách, ale na tu pravou perfekci jsme si musely počkat až v sériích 5,6,7. Avšak se obávám osmé. __/8. Série/__ - 7/10 - Nejslabší sezóna Walking Dead, to bezpochyby. Vážně nadšený jsem byl jenom z epizod 1,9,10,15,16. Ten první díl se vážně velmi povedl, ale potom přišli tři zklamavající díly. Většina dílů je jen fajn, nic velkého, Negan začal opět bavit až v posledních dvou epizodách. Morgan a Carol byly najednou nejprodávanější postavy, z nějakého důvodu mě přestal bavit i Rick a Daryl. Pořád to ale má momenty. Spoiler, Carlova smrt byla vážně emotivní ale přijde mi divné že na začátku série Simon zůstal s Neganem, aby ho později zradil, konec spoileru. Takže celkově ještě ok, ale jsem už mírně znuděný. Žebříček všech sérií: Nejlepší: 6, 7, 5, 2, 4, 1, 3, 8 :Nejhorší

Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

Skvělá série, která převýšila první, a jsem nadšený snad že všech rozhodnutí, které v této sérii tvůrci provedly. 8,5/10

Živí mrtví - Série 1 (2010) (série)

Naprosto úžasná série, která je sice krátká, ale na další série, navnadila na maximum. __Staré dobré časy 5/5 - Nejlepší díl, asi kvůli délce, a naprosto perfektní úvod do seriálu. Scéna s holčičkou je nejlepší věc na seriálu!!!!!!!!! (Zatím) __Pach krve 4/5 - Úžasná epizoda, jen pár chybek. __Krátké shledání 5/5 - To "shledání" (for some reason uvozovky), byla ta nejnádhernější scéna z této série. __Rukojmí a __Lavina - obě epizody skvělé, takže 4/5... __No a finální epizoda - Testovací subjekt 19 je nejslabší epizoda z první série. Nejsem žádný fanoušek akčních filmových scén, ale poslední epizoda by neměla obsahovat jen čtyřiceti minutové žvanění, a tak dál... Dost to ale zachraňuje emotivní závěr. ___________Overall? Tahle série fungovala, a tak dávám: 8/10

To Kapitola 2 (2019)

8/10, a lepší než první část, které bych mimochodem dál takových 70-80%. Film ale sráží jedna věc. Já jsem rád když je film dlouhý, ale doprdele, tak stupidně a debilně natahovaný film jsem už dlouho neviděl. Hlavně prostředek a tak trochu i finále. A CGI působí v některých scénách směšně. Každopádně, starší herci byly vybráni absolutně přesně (hlavně Eddie a Richie), a byla to fakt zábava sledovat. Zase to je občas k smíchu, zase to je komediální, ale tak nějak to funguje. Musím říci že Pennywise zde byl daleko lépe využit (celkově v těchto dvou adaptacích je hlavní klaun lepší než ve verzi z 90tek.), a byl Billem zahrán perfektně. Stejně ale Pennywise řadím k těm horším hororovým ikonám. Doufám ale že to tímto povedeným druhým dílem nekončí, a bude tu více filmů z tímto ohavným hajzlem. Každopádně za mě fakt spokojenost.

Klub rváčů (1999)

Fight Club je jeden z mých nejoblíbenějších nehororových filmů. Dokonalé zpracování, tempo, kamera, herci.

Sinister (2012)

Otravní duchové byli, nudné vedlejší postavy byly, hlušší místa byla... Ale co - však je to pořád jeden z vrcholů roku 2012, co se týče celého desetiletí upřímně jedna z těch naprosto nejlepších čistokrevných duchařin. Z těch které nepotřebovali nějakou zásadní pointu, originalitu nebo šílené plot twisty, Sinister hraje obzvláštně na perfektní řemeslo, silnou ústřední postavu, výbornou práci se zvukem, super scénář, nápadité sekvence podbarvené děsivou atmosférou, se všudypřítomným temným příběhem. Krása.

Osudový dotek (2004)

Film plný bolesti, smutku a deprese. Rozhodně zážitek, kde se dozvíte, čeho všeho jsou lidi schopní. Žádná extrémní brutalita, přesto jeden z nejsurovějších scifi filmů po roce 2000. "Jenom proč tohle píšu - protože jsem čekal Sci-fi romantickou nenáročnou Dramedy,, : ) (Viděn Drictor's Cut.)

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je film, který je vyprávěn tak netradičně a tak působivě, že některé scény působí, že by prostě nemohly být lepší. Naprosté mistrovské dílo, které se zapíše do paměti. Nemohu jinak než dát 10/10, a říct, že nádhernější film, jsem už dlouho neviděl...   Edit: Tak po dalším shlédnutích je to zatím stejné, protože tohle je asi ten nejlepší film co jsem zatím viděl.