REC 4: Apokalypsa (2014)

Už když se kouknete na ty postery s postavami z filmu, poznáte z toho rovnou tvář celého filmu. Prostě je to takové jak to vypadá, se zvláštně rychlým finále, fázování je trošku zvláštní, občas je to nepřehledné ale nevím jestli to spíše není mým, postupně větším a větším ztrácením pozornosti, protože REC4 je obzvláště otřesná nuda. Je to defacto naprosto stejnej film jako ty předchozí, nechápu že tohle má větší hodnocení než trojka, která byla prostě značně lepší a zábavnější, i když mají ty dva filmy ode mne stejné hodnocení, tohle je fakt na hranici průměru. Zombies jsou po čtvrté ve stejné sérii fakt nuda, prosím stop. Mé pořadí série co se týče oblíbenosti: 03, 01, 04, 02

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Problém tohoto filmu je, že je strašně nezajímavě a nepoutavě napsanej, a ve výsledku bohužel i nudně napsanej. Chtěl bych strašně moc, aby se to povedlo více a bylo to tak nějak obecně "zábavně koukatelné", bohužel jak z hlediska postav, herců, gradování (to finále je tak divný, ty efekty občas, brrrrr..) je to jen prostoduchá šeď, se sem tam nějakou tou fajn scénou.

Prokletý klaun (2014)

Prvotina Jona Wattse se mi zdá z obecně mnohem lepší než jeho zbylá tvorba (MCU Spidermani), bohužel to ale pořád není žádná obrovská výhra. Jakože Clown je dost fajn zážitek, nicméně tu je pár problémů, jako například snaha tam narvat více prvků, aby se z toho potom stala jízda trošku nesoudržná. Hlavně teda náladově, přijde mi jakoby většina humorných pasáží zůstala ve střižně, občas to na mě opravdu působilo spíše směšným dojmem (ale chtěně), a to i přesto že efekty jsou super a čím více se z klauna stává klaun, tím více působivý je. Snad vše na čem se jakkoliv podílel Eli Roth je taková z většiny vážná ale černým humorem hodně opepřená jízda (Cabin Fever, Hostel), sem se mi to ale hodilo asi nejméně. Nevím proč mi to atmosférou trochu připomínalo původní Child's Play, ale to je něco co se cení. Herci jsou docela dobří, hlavní role je zahrána super hercem, nicméně postavy jsou těžce průměrné což mě na tom mrzí docela hodně. Rok 2014 nebyl na horory úplně nejsilnější a filmy se zabijáckými klauny většinou vyjdou jako ještě větší mordor, proto mi tenhle film vážně vůbec nevadí. S pár úpravami by to mohlo být fakt úžasný, takhle je to pouze na rozmezí tří - čtyř hvězd, ale ten námět je tak zatraceně dobrej a ujetej že jsou podle mě tři pořád trochu nefér, tudíž bych dal filmu čistých 70%.

Girlhouse (2014)

Jakože, není to špatně zpracovanej slasher, spíš nezajímavě natočenej a vymyšlenej, i když ten základní námět je dobrej. Mně to evokovalo spíše průměrnou hru na schovku (závěr), s prvky/náznaky jakéhosi originálního, svého, příběhového hororového filmu, kterej má ale nudný herce af, tragické postavy, a po emoční stránce se mnou nic neudělal, prostě mi přijde že to ve výsledku nefungovalo tak dobře jak jsem čekal, a to jsem ani fakt nevěřil v nějakou vysokou kvalitu. Závěrečné titulky (ta hudba), to ani nevím proč, kompletně pohřbila. Zůstanu na třech hvězdách ale podobným filmům bych spíše už dal stopku.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

The Poughkeepsie Tapes je s vysokou pravděpodobností, ten "citově/emočně/prožitkem" nejsilnější found footage horor jaký jsem doposud spatřil. To nejlepší na tomhle filmu je bezpochyby fakt výborný scénář, kterej tam každou chvílí přidá nový, zajímavý nápad. Přijde mi to jako brutálně kreativní popis nevystopovatelného vraha, navíc ten film působí hrozně realisticky, třeba jeho závěr dává vážně husí kůže když si to všechno spojujete a uvědomujete (určitě někdo víte jaké náznaky myslím), prostě pro fanouška žánru je tohle absolutní desert, který fakt smlsnete ale zároveň chcete pokračovat dál. Na nějaké stoprocentní hodnocení by film musel dosáhnout bodu ještě vyššího, ale mě to takhle stačí. Není to vůbec tak akční, ambiciózní a snadno koukatelné jako např. série REC nebo kousky jako Ghoul z našich končin, není to ani tak děsivé jako Blair Witch, je to prostě jen totálně mrazivé z toho, co často pouze jen slyšíte, a právě kvůli tomu až hmatatelnému, všudypřítomnému pocitu prázdnoty a psychického/fyzického týraní. Škoda že se tahle bomba dostala k lidem kteří se na podobný filmy fakin ani dívat nemaj. No každopádně pro někoho třeba brak tak ať je (i když herci a dialogy jsou často na vážně kvalitní úrovni), pro mě nezapomenutelný zážitek, celá ta vrahova hra je strašně jakoby příjemně (jestli se to tak dá říct), lidsky, poutavě, realisticky podána. Je to fakt prostě pohled na činy toho nejzvrácenějšího sadisty. U konce a závěrečného vyznění jsem skoro v duchu jásal jak je to vlastně strašně reálné, smutné ale prostě trestuhodně pravdivé. Zmínky o nekrofilii taktéž úplně neslyšíte často, prostě je to jedinečná podívaná. Občas to může tak tíživé, že si musíte opakovat že je to pouze dokument, a to první ze sledovaných případů zmizení osoby v tomto film je už tak dost silný, přitom na konci čeká něco mnohem hrůzostrašnějšího. V následujícím roce uvedené Lake Mungo je oproti tomuhle fakt extrémní slabota (oba filmy mají skvělý nápad, ale u kousku z nadcházejícího roku chybělo skvělé zpracování, TPT má naštěstí oboje). Někdy si to určitě dám znova a musím to zaznamenat do nějaké topky hororových filmů. Maximálně znepokojivé.

REC 3: Počátek (2012)

Klasická zombie třeskanice s dobrými nápady, super herci a sem tam nějakou zajímavější scénou, pro mě vlastně i nejlepší filmový REC :D, protože já tuhle sérii fakt nemusím, a tak mi odlišnější styl (found footage jen tak ze 60% pokud vím) společně s lepším vizuálem velice sedl, anyways fakt mě to celkem překvapilo, začátek měl docela fajn atmosféru, potom to byla celkem dlouho úmorná nuda (nuda s tím že je to pořád jakoby autenticky točenej zombie horůrek s uřvanýma zmrdama). Napadlo mě že mi to sedne víc když mám na původní REC úplně opačný názor než ostatní, nebo jsem taky myslel že mě to urazí a nezaujme vůbec. Naštěstí poslední třetina by byla možná i za čtyři hvězdičky, no nicméně ty první dvě třetiny nedosahovali stejných kvalit, postavy sami o sobě hodně průměrně napsané, ale o tom to není že ano, konec je navíc banger. 65%

Klasický horor (2021)

Velmi precizně natočený a vymyšlený film, který funguje na bázi tíživé atmosféry a plíživého teroru. Navíc mi přijde se to všechno odehrávalo s  takovým, hrozně kouzelně temným podtónem. Četl jsem tu pár názorů že by to fungovalo lépe jako primitivnější vyvražďovací horor (bez té pointy), nicméně já mám určitě názor opačný a musím fakt tenhle film označit za jeden z nejděsivějších, nejnepříjemnějších a nejlepších hororů roku 2021, a že to má docela konkurenci.

Hellraiser: Judgment (2018)

Na to že je tohle film z roku 2018, působí to jak nějaký céčko z devadesátek. Fakt odporný wtf :D, ve všem tragický a ještě k tomu jediné dobré scény byly na začátku a bylo jich velice velice málo. Hellraiser je už fakt kompletně mrtvej, dokonce zabitej, sám sebou, sebevražda ságy - tohle nikdo nemohl myslet vážně.

Hellraiser: Revelations (2011)

Dimension Films needovalo další fakin pokračování, s rozpočtem 300 000 dollarů? Nějak mi nejde do hlavy proč se to pořád natáčí, taktéž tyvole kdyby to fakt někoho zajímalo, tak z toho většinou nevyleze taková mrdka, zdravý lidský rozum by řekl že se v jedenáctidílné sérii musí povést minimálně tři skvělé filmy, v téhle sérii dopadl fakticky podařeně jen jeden a pořád není dokonalý. Tohle byla fakticky jedna z nejhorších hororových sérií co jsem kdy viděl, každej díl mě zatím sral jednou specifickou věcí vždycky tam moc, že tomu prostě nikdy nešlo naprat plný počet. Pro ty co chtějí třeba z touto sérií teprve začít, ani to radši nedělejte a věnujte ten čas jinejm, tohle je fakt série na úrovni Tremors a Leprechauna, prostě hrozný. Každopádně, jen krátce konkrétně o Revelations, protože to rozhodně není tak hrozný jak se říká. Herecké výkony to občas táhnou domů, ale například to ani náhodou není nejhorší díl a nechápu že zrovna on je v tmavých číslech. Jakože amatérské to je, ale když na to zapomeneme tak zápletka je reálně fajn, found footage prvky mi přišli spíše osvěžující a nějaké postavy byly překvapivě sympatické. Fakt to příliš nedokážu pochopit ale hold máme asi každý jiný názor no. Natočené to je průměrně, v polovině to má celkem dost hluchý místa, to ten film fakt sráží a nějaký scény jsou naprosto debilní. Minimálně jednu v první polovině jsem doteď nepochopil - co se tam teda jako stalo na těch hajzlech a proč to tam bylo nebo já nevim. Jinak ta krize rodiny atd docela fajn, závěr byl povedenej, začátek trochu napínavej. Znovu už ale ne.

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Popravdě se rozhodně u mě nejednalo o nějaké zklamání, poprvadě bych filmu dal možná i větší procentní hodnocení, než má zde na čsfd, nicméně tři hvězdy si to nezaslouží ani náhodou. Nějaké ty věci to k průměru tahají (atmosféra, vizuály), nějaké jsou prostě ale na až moc low úrovni (postavy, scénář). Pozitivum je rozhodně Lance Henriksen jako záporák, taktéž sice špatní, nicméně sympatičtí herci, není to pro mě tedy vyloženě nejhorším dílem i když to je pořád celkem odpad. Zajímavé je, že série ani po tomhle neumřela a vrátila se v roce 2011 s Hellraiser Revelations. Mně přijde že čekat cokoliv od této ságy je naprosto dementní, jen jeden díl z jedenácti (!!) mi přijde fakt super.