Vojtino

Vojtino

okres Praha

• 14.1.2015  21:09

Téměř všichni zúčastnění jsou dobří vypravěči, takže ani příliš nevadí, že se toho o starém židovském městě zas tolik nedozvíme. Dobrodružná a mystická atmosféra to dostatečně vynahrazuje. Viděna devadesátiminutová verze.

• 5.1.2015  22:22

Hypnotická nezávislárna o zmatku v dospívající duši.

• 25.12.2014  01:09

Áčkově natočený, ale jinak poměrně laciný thriller okořeněný trochou soft porna, který si svou kultovnost nevydobil filmovými kvalitami, ale nahou Sharon Stone. Ta zde hraje na můj vkus až příliš vykonstruovanou a prvoplánovou mrchu - krásná, inteligentní, bohatá a zvrhlá. Stejně tak mi přijde i celá ta krimi zápletka silně přitažená za vlasy. Na IMDb má film mnohem rozumnější hodnocení.

• 17.12.2014  22:48

V alpských horách se odehrávající Betonová zahrada.

• 15.12.2014  21:28
    Tělo (2012)

Námětově podobné a ve své pointě možná dokonce lepší než letošní Zmizelá od Davida Finchera. Ze závěrečné scény se tají dech.

• 30.10.2014  21:54
    Svatyně (1989)

Dokud nebyli vypuštěni démoni, tak jsem si podívanou užíval. Zejména prolog je výborný. Poté se z toho stala víceméně nuda. Filmu by výrazně prospělo prostříhání prostřední části. Co se týče plusů, potěšila mě mladá Asia Argento, pěkné záběry - kamera je celkově na velmi dobré úrovni, a hlavně hudební složka. Kombinace Philipa Glasse a Goblinů nemohla dopadnout jinak než výborně. Škoda méně kvalitního scénáře. Argento má na svědomí mnohem lepší kousky. Spíš než Svatyni doporučuji výborného a tématicky podobného Vládce temnot od Johna Carpentera!

• 15.7.2014  23:50
    Nepochopená (2014)

Během karlovarské projekce jsem si několikrát vybavil mnou nepříliš oblíbený Grandhotel Budapešť, který Nepochopená svou vizuální stránkou připomíná. Zatímco Anderson ale sází především na vizuálno a příběh si někam odskočil, téma tohoto snímku je patrné a siné, tudíž žádný problém z mé strany. Asia Argento je po otci výbornou režisérkou a také velmi zajímavou osobností, což dokázala osobně na nezapomenutelné diskuzi po projekci.

• 29.6.2014  12:50
    Kráska a netvor 1950 (TV film) (2010)

Pilčíkův případ mě svým způsobem fascinuje už poměrně dlouhou dobu. Nebýt námětu, možná bych tedy o tento film ani nezavadil. Jsem ale velmi mile překvapen a to zejména po scénáristické a herecké stránce. Především Klára Issová je vážně výborná. Stačí jen, aby nasadila ten svůj uhrančivý pohled a už jí člověk věří první poslední. Co se týče toho téměř všemi zmiňovaného experimentování s obrazem, přišlo mi trochu prvoplánové a samoúčelné. Dovysvětlující titulky na konci bych pak úplně vystříhl. Jestli něco ve filmech nesnáším (a to hlavně v českých), pak tohle. Výjimkou samozřejmě je, když se příběh striktně drží skutečných událostí i postav. Škoda také toho místy až příliš laciného televizního looku, který sálá dojmem "předem prohraného boje, tak proč se snažit".

• 4.6.2014  22:49
    Nine Inch Nails - Came Back Haunted (hudební videoklip) (2013)

EraserHead Like a Hole. Neuznávám ohodnocování hudebních videoklipů na této databázi, když se ale jedná o nekonvenční dílko, jako je tohle, rád udělám výjimku. Kór když jsou režisér i hlavní protagonista mými velkými oblíbenci.

• 28.5.2014  22:40

Naprostý skvost! S pár filmy od Argenta zatím nejlepší giallo, jaké jsem kdy viděl. Chybí zde sice spousta typických prvků, ale to vám, pokud nejste nějakými radikálními vyznavači tohoto subžánru, vadit nemusí. Teď už k samotnému filmu. Velikým kladem je hypnotickou atmosférou pulzující Praha, kde se celý děj odehrává. K tomu vynikající hudba Ennia Morriconeho a dvouvrstvý příběh, který brilantně prolíná obě své roviny. Přitom každá z nich by obstála i samostatně. Vše vrcholí v démonickém závěru, který je naprosto odrovnávající. Jediným záporem je pro mě trochu moc roztáhlá a ukecaná první půlhodinka.

• 15.5.2014  21:33

Irský sourozenec našich českých Pionýrů hororu. Stejně nevyvážené a na podobné technické úrovni. Nejlepšími povídkami jsou "Prejudice", "Regards to the Chef" a "Better the Derval You Know...". Trochu mě pak zklamal Ciaran Foy, od kterého se mi velmi líbil celovečerní debut Citadel, ale jeho příspěvek zde je spíše podprůměrný. Ke zhlédnutí tady.

• 1.5.2014  17:30
    Hamilton (2006)

Film dává divákům možnost nahlédnout do dvou obyčejných letních dnů v životě sedmnáctileté matky Leny a o tři roky staršího otce jejího dítěte Joa. Moc se tu nemluví a ani nestříhá. Vše je takové hypnoticky pomalé a problémy se řeší bez pomoci slov. Nemá to vlastně ani žádný souvislý děj, sledujeme spíše stavy hlavních postav. Nezávislý film každým coulem.

• 26.4.2014  16:12

Takový lepší televizní film s hvězdným obsazením. Pěkně natočené, pěkná hudba a klasicky parádní Cassel, ale děj je plný trhlin a navíc velmi předvídatelný, a tak to velké množství všelijakých twistů prostě nefunguje. Navíc mám pocit, že divák nemůže jakkoliv sympatizovat s hlavním hrdinou, což mělo v mém případě za následek celkový nezájem o to, jak film skončí.

• 18.3.2014  19:29

Snaze šokovat rozhodně fandím a extrémní filmy mám rád, ale tohle mnou jen tak prolétlo. Samozřejmě, že se na to nekouká hezky a běžný divák by se po zhlédnutí celého filmu asi zbláznil, ale mně to přišlo zoufale nudné a bez nápadu. Navíc samotný "šok" nefunguje nikdy, pokud není podložen nějakou myšlenkou. Pak to dopadne jako v tomto případě, kdy skoro hodinu a půl sledujeme změť prázdných obrázků (Flipnicovo vysvětlení tématu tohoto filmu mi příliš nezapadá). Pokud se ale Lucifer Valentine někdy odhodlá ke spojení děje se svými zvrácenými představami, věřím, že to bude úplně jiné kafe. A mnohem mnohem silnější.

• 10.3.2014  23:45
    Na druhý pohled (TV film) (2014)

Je zajímavé pozorovat, jak se Roman Vojkůvka z poloamatérských hororů vypracoval až k velmi dobrému dramatu. Vážně se těším, co přijde příště. Jinak musím pochválit herce, už dlouho jsem neviděl český film, se kterým bych byl po této stránce takhle spokojen, kór když jde o televizní projekt.

• 6.3.2014  21:07
    Přetoč to! (2013)

Ačkoliv jsem dobu VHS na vlastní kůži nezažil, nikdy mě nepřestane fascinovat. Sám kazety sbírám, ale dnes to bohužel rozhodně není to, co to bývalo v období největšího boomu, ať už v Československu nebo kdekoliv jinde na světě. Moc bych si přál zajít na tajnou burzu, kde kvůli pirátským videokazetám zasahovala policie nebo trávit dlouhé hodiny ve videopůjčovně vybíráním filmu podle obalu. Pěti hvězdičkami hodnotím spíš kvůli tématu a pocitům, které ve mně dokument vyvolával, než kvůli samotným filmařským kvalitám. Nevím, jestli má cenu, aby se na to díval někdo, kdo není zainteresován.

• 23.2.2014  11:42

Celkem příjemná a svižná podívaná. Jsem rád, že Elijah Wood se i přes své úspěchy v mainstreamových trhácích nebojí vzít roli v menších filmech, viz. toto nebo výborný loňský Maniak.

• 14.2.2014  18:30

Troufám si tvrdit, že Douglas Aarniokoski jednou natočí ceněné dílo, pokud ovšem dostane do rukou kvalitní scénář. Zatím to tak podle hodnocení jeho filmů sice nevypadá, ale určitě to není špatný režisér. Nurse je seběvedomá filmařina s výborným vizuálem, ale špatně napsaná a s hroznou představitelkou hlavní role.

• 1.2.2014  03:08

Krásná hudba, krásné prostředí, velmi zajímavý námět, úžasný název, ale to zpracování? Nevýrazná nuda. Což je velká škoda, protože film měl obrovský potenciál. Vím, že se to s největší pravděpodobností nestane, ale kdyby se dnes natočil remake, mohlo by jít o velmi dobrý kousek.

• 9.12.2013  20:20

Natočit minimalistickou historickou "detektivku" mi přijde jako velmi dobrý nápad. Chtělo by to ale lepší děj nebo alespoň poutavější a záživnější zpracování, protože takhle film i přes svou krátkou stopáž nudí.

• 10.8.2013  00:24
    Tajné zlato (TV film) (2008)

Informační hodnota sice není nikterak veliká, ale zajímavé, vtahující a zábavné to rozhodně je. Z dokumentu navíc sálá krásná atmosféra, kterou mu může většina celovečerních dobrodružných filmů jen závidět. Příjemně strávená hodinka.

• 24.5.2013  21:03
    Chůva (1990)

Dávám tomu takové lepší tři hvězdičky. Není to klasické osmdesátkové béčko, jak by se mohlo zdát, a nějaká ta filmová nadstavba tam - díky Friedkinovi - je, navíc poslední čtvrthodina je výborná, ale ten námět nepřekousnu, ať je zpracování sebelepší.

• 3.6.2012  23:20

Donald Pleasence!

• 16.5.2012  21:01

Oproti Kanibalům z osmdesátého roku je to vážně hrůza. Celé je to hrozně amatérské a chvílemi jsem díky kameře, hudbě a hereckým výkonům měl dokonce pocit, že koukám na porno.

• 9.6.2011  22:21
    Oficiální popření (TV film) (1993)

Když pominu ty hrozné efekty, tak můžu s klidem prohlásit, že jde o jeden z nejlepších sci-fi filmů o mimozemšťanech, které jsem kdy viděl.

• 17.4.2011  13:42
    Herkules 3D (2009)

Schwarzeneggerův Herkules v New Yorku je oproti téhle hrůze veledílo.

• 26.12.2010  20:27

Výborný hororový zážitek. Celá Death trilogie je vážně povedená a tohle je nejlepší díl. Objektivně jde navíc zřejmě i o nejlepší Fulciho výtvor vůbec.

• 8.12.2010  17:48

Krásný a kvalitní filmový zážitek.

• 26.11.2010  23:05

V kině Ponrepo promítáno se starým komunistickým mono-dabingem.

• 17.11.2010  00:16

Děs a hrůza. Filmům od společnosti Asylum se budu vyhýbat velkým obloukem.