Elenor

Elenor

<< předchozí 1 2 3 4
    • 19.7.2010  13:20
    O Popelce trochu jinak (TV film) (2002)

Tak tady si opravdu neodpustím komentář, protože to vypadá, že většina přispěvovatelů se ani nenamáhala zjistit o tomto filmu víc. Film byl natočen podle stejnojmeného výborného románu Gregoryho Maguirea a přestože se od předlohy vzdálil, vůbec není špatný. Nevím, proč sem pletete Šafránkovou - pohádky přece mohou mít spoustu verzí a "fairytale retellings" jsou oblíbeným námětem mnoha renomovaných spisovatelů (viz. Robin McKinleyová, Cameron Dokey...). Tak popusťte trochu uzdu své fantazie a na chvíli si představte, že se ten slavný příběh odehrál úplně jinak - a máte šanci se u Confessions of an Ugly Stepsister dobře bavit.

• 21.6.2010  20:28
    Storyteller, The (TV seriál) (1987)

Po všech stránkách vynikající záležitost: výborné scénáře i režie, kouzelná (typicky hensonovská) výprava a hvězdné obsazení. Když pominu Johna Hurta a Briana Hensona (Vypravěč a Pes), můžete v tomto seriálu vidět například: Seana Beana, Mirandu Richarson, Joely Richardson, Alison Doody, Boba Pecka, Gabrielle Anwar, Jonathana Pryce, Jennifer Saunders nebo Jane Horrocks.

• 22.5.2010  18:35

...přečtěte se Tosimův komentář

• 3.5.2010  12:28
    Princezna Ano (TV film) (2009)

*spoiler warning* Taková pohádka-nepohádka :) ANO - dobří herci (překvapili mě dva mladí představitelé hlavních rolí!), originální nápad, (pro mě) příjemná stylizace (princezna s dredy na skateu se mi líbila, ale chápu, že pro někoho znamená "modernizace" ztrátu pohádkovosti), dost dobrá hudba a celkově výprava a prostředí; NE - Nejvíc mi to připomínalo jakousi studii na téma věčného boje mezi ANO a NE, vztahu rodičů a dětí i předurčení role ve společnosti (šašek se nehlásí ke svému synovi, aby ho uchránil povolání šaška, které by po něm musel převzít) - to vše zasazené do pohádkových kulis a obohacené o prvek kouzel, který tu představuje "Stín" Jiří Schmitzer (stín Jiřího Schmitzera :). Ale za čistou pohádku se Princezna Ano označit rozhodně nedá a malé děti si v ní asi moc nenajdou. Scénář by také mohl být místy daleko lepší. Normálně bych dala ***, ale vzhledem ke zdejšímu, podle mě nespravedlivému a zbytečně předpojatému hodnocení, dávám ****.

• 1.5.2010  17:46
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Zapla jsem Disney Channel, šel tam tento pořad, tak jsem si řekla, že to zkusím (a na chvilku vypnu mozek). Kupodivu to na mém IQ následky nezanechalo a párkrát jsem se i zasmála. Jsou daleko horší seriály, ale i tak je škoda, že takováhle ulítlá ptákovina má nálepku "Disney". A děkuju všem uživatelům, kteří tento seriál hodnotí na základě toho, že ho viděli, a přistupovali k němu bez předsudků.

• 26.4.2010  00:57
    Krásná Locika (TV film) (2009)

Náhodou jsou tyhle nově natočené německé pohádky dost dobré a Locika není výjimkou! Četl jste někdo tu pohádku? Pokud ano, tak jste si jistě všimli toho, jak scénáristé vynechali její nejhorší části (za nejtrapnější považuji moment, kdy se Locika pitomě podřekne, že za ní chodí princ - to v této filmové verzi naštěstí vynechali, stejně jako to, že žije několik let sama v lese, narodí se jí dva synové a mezitím ji oslepený princ hledá). Radost mi i udělalo, že se zde Locika včas zbavila svého Stockholmského syndromu a nakonec se zní stala samostatná a odvážná dívka. Pořád téhle pohádce chybí to, co většině německým pohádkám - humor a občasný nadhled. Přesto, byli tam příjemní herci, krásná výprava a imao velice podařený scénář.

• 25.12.2009  22:58
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Hlavně to byla strašná nuda. Na to, že příběh měl nosnou zápletku, to bylo málo dynamické a málo vtipné (šišlající Mádl mi opravdu legrační nepřišel). Scénář nebyl zahlcen postavami, ale zato byl pohřben zbytečnými scénámi. Jeden hudební motiv je jak vystřihnutý z Lotranda (Uhlíř už vykrádá sám sebe) a druhý připomíná Smoke on the water. Herci byly skvělí (obzvláště Mádl s Táborským), jenom škoda, že to mezi ústředním párem nejiskřilo a Táborský tam neměl jedinou opravdu dobrou hlášku. Táňa Pauhofová je milá, ale mě přijde trochu unylá. Dala bych i tři *, ale obávám se, že na tuhle pohádku se už nebudu chtít znovu podívat (rozhodně ne vcelku) a ani z ní nemám dobrý pocit. Na rozdíl od většiny souhlasím s uživatelem Vejrrr - je dobře, že stále vznikají nové pohádky a čekat na druhé Tři oříšky je pitomost.

• 12.12.2009  15:20
    Král Drozdí brada (TV film) (2008)

Na to, že to dělali Němci je to dost koukatelná záležitost. Na tu česko-německou verzi s Vaculíkem to nemá, ale hlavní hrdina vypadá jako Heath Ledger a jeho ségru hraje roztomilá Felicitas Woll ;-)

• 22.11.2009  23:10
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Já vás fakt nechápu lidi... vsadím se, že většina z vás na to s nadšením koukala, sbírala kartičky a večer usínala s plyšovým pikachu. Jo a díky, May, za tvá slova, vystihlas to.

• 22.11.2009  23:05
    Digimon (TV seriál) (1999)

Kdybyste viděli originální (tzn. JAPONSKOU nikoliv AMERICKOU) verzi tohoto seriálu, hodnotili byste jinak. Nedovete si představit, co napáchala kombinace americké cenzury, amerického překladu a amerického dabingu. Pro představu - v originále říkají postavy často úplně něco jiného, řada z nich vůbec není tak úděsná, jak ji vykreslila americká verze, hodně scén vystříhali (protože působily příliš ,,násilně") a děj pak byl mírně nelogický... Fakt, najděte si na youtube japonskou verzi s anglickými titulky a pak hodnoťte. PS: 5* dávám z trucu, normálně by to byly 4*

• 22.11.2009  20:55

Pro tenhle žánr mám slabost, ale tohle bylo i na mě moc...

• 22.11.2009  20:51
    Tokyo Mew Mew (TV seriál) (2002)

Ježiš Flippere, dej s tím pokoj! To je jako kdybys vyčítal telenovelám, že jsou zdlouhavé a westernům, že tam všichni chlapi mají klobouky a střelné zbraně. Tokyo Mew Mew je, pravda, typické mahou-shojo, ale v rámci žánru prostě patří k hodně dobrému průměru.

• 22.11.2009  20:45
    Kamikaze kaitó Jeanne (TV seriál) (1999)

Flippere, podobnost se Sailor Moon je tu proto, že obojí patří do jednoho žánru (mahou shoujo). A i v takto vymezeném žánru lze natočit nekvalitní seriály (Wedding Peach) a kvalitní seriály (Kaitou Jeanne, Cardcaptor Sakura...). Domnívám se, že v případě Kaitou Jeanne, zase jednou anime překonalo původní mangu (tuším, že autorkou je Arina Tanemura). První polovina je hlavně založená na systému monster-of-the-week, o to větší překvapení pro mě znamenala druhá polovina seriálu, kde se děj rozjede neuvěřitelným způsobem a několikrát dojde i k překvapivým zvratům.

• 22.11.2009  19:13

Mezi disneyovskými pokračováními nadprůměr. Stále skvělá hudba (moje oblíbená píseň je ,,For a moment").

• 22.11.2009  19:10

Proč mají pořád potřebu točit nějaká pokračování? Tedy v tomto případě jde o prequel k prvnímu dílu. Kdyby jednička a dvojka nikdy nevznikly a tohle by byl samostatný video film, možná bych šla s hodnocením výš, protože je to vlastně docela milé a koukatelné... Ale vzhledem k tomu, že legendu The Little Mermaid (1989) mám ve veliké úctě, musím říct, že Ariel´s Beginning jí rozhodně čest nedělá. Spoustu postav převrátili naruby (ze strašpytla Floundera je odvážný rebel, z konzervativního Sebastiana zase popový král...), například. Na druhou stranu je tu pár velice hezkých vtípků, příjemná muzika a k tomu fakt, že Ariel už dvacet let dabuje fantastická Jodi Benson - to je moje obhajoba tří hvězdiček, které jsem se tomuhle dílku uvolila dát. Ale prosím, už žádné další díly!

• 22.11.2009  18:49
    Ajaši no Ceres (TV seriál) (2000)

Daleko logičtější a propracovanější příběh než mělo Fushigi Yuugi. AnC je prostě seriál, na který se nezapomíná. Už ta úvodní píseň kterou nazpívala Iwao Junko (Ceres) navozuje úžasnou atmosféru, kterou je celý příběh nasáknutý tak, že nevstanete od počítače, dokud neuvidíte všechny epizody...

• 22.11.2009  18:43

Nestárnoucí klasika! ,,Tak pískni jen! Tak pískni jen! Já tu jsem!"

• 17.11.2009  13:44
    Pretty Woman (1990)

Klasika, která i po letech funguje.

• 9.11.2009  12:49

Hodnocení této komedie mě velice překvapilo, podle mě jde o jeden z nejlepších filmů Adiny Mandlové.

• 1.11.2009  01:53
    Stmívání (2008)

Před dvěma dny (30. 10. 09) mě fenomén Twilight konečně dostihl. Odolávala jsem dlouho - třebaže jsem fanoušek fantasy, upíři nejsou zrovna můj šálek čaje. Faktem zůstává, že knihu jsem přečetla jedním dechem. Pravda, není to žádný Shakespeare. Pravda, není to tak objevný příběh jako byl třeba Harry Potter. Ale užila jsem si to - sama jsem nemohla uvěřit tomu, že se tak dobře bavím nad romantickou upíří slátaninou. To zmiňuji jen proto, že je pro mě dost těžké být u hodnocení filmu objektivní... Každopádně, film se nese ve stejném duchu jako kniha. Pokud se někomu zdá prvotní sbližování Belly a Edwarda zdlouhavé, upozorňuji, že v knize Bella zjistí, že Edward je upír až někde těsně před půlkou. Herci svým knižním předobrazům vzhledově velice odpovídají, obzvláště mě zaujal Peter Facinelli jako Carlisle a Ashley Greene coby Alice. A k herectví Roberta Pattinsona...vůbec nic jsem od něj nečekala. Jako Cedrik Diggory se mi nelíbil a o jeho výkonu ve Stmívání jsem slyšela jen to nejhorší. Ale byl dobrý. Rozhodně se hodně blížil tomu Edwardovi z knížky. Všechny ty jeho úšklebky, oslňování lidí, nenávistné i bolestné výrazy zahrál velice přesvědčivě - alespoň pro mě. Škoda jen, že scénář knihu hodně zhušťoval a tak nezbyl čas na Edwardův typický sarkasmus. Upřímně, teď už myslím jen na jedinou věc - jak se co nejrychleji dostat k dalším dílům. A tak mě fenomén Twilight konečně dostihl. Zajímavé komentáře: Jeanne

• 26.10.2009  01:07

Nějakým zázrakem mě to bavilo víc než původní verze...

• 16.10.2009  22:26

Prvoplánový předvídatelný slaďák se skvělým hereckým obsazením (Julia sice mezi mé oblíbenkyně nepatří, zato Julia, Maggie a Kirsten ano). Čekala jsem od toho víc a na konci a se cítila ošizena.

• 16.10.2009  22:19

Guilty pleasure? Ani ne. Deník princezny 2 je příjemná romantická oddechovka s chytrým scénářem a příjemným hereckým obsazením (Annie, Julie, Hector...). Takže pleasure bez toho guilty ;-) . A s tím hodnocením odpad to fakt přeháníte. Je přece kopa o tolik horších filmů!

• 8.10.2009  14:29
    Bartok (1999)

Viděla jsem to jen jednou jako malá a dodnes si vzpomínám, jak jsem pořád čekala až se tam objeví Aňa s Dimitrijem. Ale koukatelné to bylo.

• 8.10.2009  14:15

Tak tohle byla oproti předchozím barbie filmům slabota. Klišé, klišé, klišé...a pan Dumas se obrací v hrobě (radši jsem při sledování předstírala, že jsem v životě o mušketýrech a době krále slunce neslyšela - zkuste to taky, je to pak stravitelnější). Na druhou stranu si musíme přiznat, že animace barbie filmů je snímek od snímku lepší a koukatelnější. A občas jsem se i zasmála. Zajímavé komentáře: Naslund

• 4.10.2009  15:32
    G-FORCE (2009)

Nebylo to blbé ani nudné, ale i když jsem se při sledování usmívala, pořádně jsem se nezasmála ani jednou.

• 4.10.2009  00:36
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

3 a půl *, možná se někdy přikloním ke čtyřem ... nejpovedenější pohádka Zdeňka Zelenky, pro mě daleko koukatelnější záležitost než Nesmrtelná teta. Skvělá Elsnerová, tradičně dobří Satinský s Bohdalkou, spíše nevýrazný Ivan Hora, přehrávající Brodská s Merunkovou (ale za to zřejmě mohl scénář) no a pan Kepka byl vlastně docela příjemný :-).

• 28.9.2009  01:32

Princeznu hraje Šárka Joklová, brooklyn má pravdu, Vondráčková tam vůbec není.

• 12.9.2009  21:55
    Jumanji (1995)

Když mi bylo šest, pouštěli nám tento film ve školní družině. To byl zážitek! Nebudete mi to věřit, ale já tehdy měla za to, že jsem právě shlédla svůj první horor. Jen si to vezměte: hra která bubnuje a nasává do sebe lidi, fanatický střelec, nebezpečná zvířata... Dodnes si vzpomínám, jak jsem pak dlouho s mladším bráchou odmítala hrát jakoukoliv stolní hru :-). Až když jsem Jumanji viděla po několika letech podruhé jsem pochopila, že se nejedná o horor, nýbrž o jednu z nejpovedenějších a nejnapínavějších rodinných komedií všech dob.

• 5.9.2009  23:44

Tři a půl hvězdy (přikláním se ke čtyřem hlavně kvůli Jirkovi s Terezou). Bohužel neproměněná šance. Skvělí herci, krásná výprava, sympatická ústřední dvojice Mádl-Voříšková. Ale co měl proboha znamenat ten Pecha ve vodnickém??? Tak fajn, necháme Pechu hrát strašidlo a budeme dělat jakože je to hodné království a všichni s vodníkem kamarádí. Ale na to, že je Pechův vodník postava naprosto nedějotvorná, byl na můj vkus v příliš mnoha scénách. Dobrý nápad se záměnou pravých čertů za nepravé byl trestuhodně nevyužitý. Čekala jse, že až se střetne Stránský-Lucifer se Stránským-kovářem, padne nějaká dobrá hláška a... ono nic. A ty ,,legrácky" s oháňkama byly úplně zbytečné a vzhledem k tomu, že je to film pro děti, bych si dvojsmysly odpustila. Panu Šmídmajerovi přeju štěstí s pohádkami do budoucna. Přece jen se radši třikrát po sobě podívám na Peklo s princeznou, než jednou na Princeznu ze mlejna. Peklo s princeznou má totiž do uřvaných troškovin naštěstí daleko.

<< předchozí 1 2 3 4