Elenor

Elenor

<< předchozí 1 2 3 4
    • 22.11.2009  20:55

Pro tenhle žánr mám slabost, ale tohle bylo i na mě moc...

• 22.11.2009  18:49
    Ajaši no Ceres (TV seriál) (2000)

Daleko logičtější a propracovanější příběh než mělo Fushigi Yuugi. AnC je prostě seriál, na který se nezapomíná. Už ta úvodní píseň kterou nazpívala Iwao Junko (Ceres) navozuje úžasnou atmosféru, kterou je celý příběh nasáknutý tak, že nevstanete od počítače, dokud neuvidíte všechny epizody...

• 10.6.2008  21:33

Dvojka je (pochopitelně) horší než první díl, ale koukat se na ní dá. Děj je řídký, postavy Aladina a Jasmíny nám trochu ustoupily do pozadí, ale díky eskapádám Jaga, Abua, a samozřejmě džina se nudit nebudete.

• 10.6.2008  21:28

Rozhodovala jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem se přiklonila k lepšímu hodnocení vzhledem k vynikajícím narážkám na starší disneyovky (a tátu v sukních :-)) a skvělému Johnu Rhys-Davisovi coby Aladinovu otci. Po nepříliš povedené dvojce je Král zlodějů víceméně důstojné pokračování Aladina. Takže: I'M IN!

• 9.6.2008  17:56
    Anastázie (1997)

Podle mě nejpovedenější ze skupiny non-disney filmů (kam se řadí disneyho napodobeniny jako Labutí princezna, Kouzelný meč, Malenka apod.). Výborná hudba, zajímavý příběh, temná atmosféra a jiskření mezi hlavními hrdiny....;-)

• 11.1.2009  23:57

Ano, Anděl Páně je jednou z bílých vran nových českých pohádek. Ano, jsou tam vynikající gagy. Ale jak už napsal uživatel monolog, tím to končí. Dorotka je krásná, laskavá, úplně blbá a nejspíš také úplně slepá hrdinka, která nepozná svého milého proměněného v žebráka, přestože stojí půl metru od ní a všichni do ní hučí ,,že je to vopravdu Maxmilián". (Pro srovnání - vzpomeňte na S čerty nejsou žerty, princezna Adélka je sice považována za neschopnou, ale poté, co se Petr vrátí z pekla, je evidentně jediná, kdo nemá problém ho poznat). Anděl Páně v sobě také nemá jediný veselý hudební motiv. Buď na pozadí hraje ,,a vzhlížejte vzhůru k andělskému kůru (nebo jak to je)" nebo nějaké zbytečně dramatické fidlání (viz. scéna, v níž správce políbí Dorotku). Chválit herce, v čele s Trojanem a Dvářekem, by bylo jako nošení dříví do lesa. Ano, Anděl Páně je příjemný film, ale k dokonalosti má daleko!

• 11.1.2008  19:39

Maska ovečky mi nikdy nějak extrémně nevadila - naopak jsem se na tuhle pohádku vždy ráda podívala znovu a znovu a je tomu tak dodnes. Co bych vyzdvihla je určitě výborná hudba, krásné kostýmy a herecké výkony. Pro zajímavost: Pokud byste zatoužili si tuhle pohádku přečíst v knížce, najdete ji ve sbírce anglických pohádek Jana Vladislava - Princezna s lískovými oříšky, tak se totiž knížka i dotyčná pohádka jmenuje. Zajímavé je také to, že v předloze je hlavní hrdinkou Katka, nikoliv Anička, která zachrání prince i zakletou sestru.

• 17.10.2007  00:54
    Arabela (TV seriál) (1980)

Je to pohádková klasika, je to skvěle natočený seriál a samozřejmě hvězdně obsazený. Kouzelná Jana Nagyová, sympaťák Vladimír Dlouhý a ďábelský Rumburak (už kvůli kterému se Arabelu vždy ráda znovu podívám). K dokonalosti mi tam vždycky scházela ta správná míra logičnosti, kterou musí mít i každá pohádka. Ti hodní si tak donekonečna nechávají krást kouzelné prsteny, pláště a zvonečky, protože kdyby skoncovali s Rumburakem už v prvním díle, neměli by dalších dvanáct co řešit...

• 5.9.2009  16:46

Hrozná nuda a splácanina k tomu. O to větším překvapením pro mě byla crazy ulítlá dvojka.

• 5.9.2009  23:20

Na začátku jsem byla ještě přesvědčená o tom, že dám ***. Ale jak film ubíhal dál, já se nudila víc a víc. Celkově slabé - příliš postav a žádná nemá dost prostoru + málo vtipné (duo Caesar a Brutus to nezachrání) + příliš dlouhá stopáž. Cornillac mi jako herec nevadil, ale scénáristé mu dali do úst takové hovadiny, že i neblaze proslulý galský bard vedle něj působí inteligentně. Mimo to, několik vtípků drze vykradli z kreslených Asterixů.

• 5.7.2008  21:28

...ano, čtyři hvězdičky, ovšem v rámci žánru růžovoučká podívaná pro malé holčičky. Ale upřímně - není to vlastně špatný film. Líbivé písničky, slušný scénář, kýčovitost nedovedena do trapností. Film jsem neviděla s českým dabingem, takže nevím, jak dopadl překlad. (A po grafické stránce hrůza - jak špatná počítačová hra. Ale to je zřejmě dětem jedno :-). Chcete-li se odreagovat při hezké, nenáročné pohádce, právě jste ji našli.

• 27.4.2009  19:53

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.

• 27.4.2009  20:03

Kupodivu velice povedená hudba (budete si broukat ještě týden)! :-) Tak proč ne?

• 8.10.2009  14:15

Tak tohle byla oproti předchozím barbie filmům slabota. Klišé, klišé, klišé...a pan Dumas se obrací v hrobě (radši jsem při sledování předstírala, že jsem v životě o mušketýrech a době krále slunce neslyšela - zkuste to taky, je to pak stravitelnější). Na druhou stranu si musíme přiznat, že animace barbie filmů je snímek od snímku lepší a koukatelnější. A občas jsem se i zasmála. Zajímavé komentáře: Naslund

• 9.8.2009  18:19

Slušné, ale Barbie měla i lepší filmy ;-). Zajímavé je, že Barbie sice dabuje jako vždy skvělá Kelly Sheridan, ale Eden dabuje někdo jiný...asi proto, že je tady na začátku zlá a to Barbie přece nikdy být nemůže :-)

• 27.4.2009  20:01

(Opět hodnotím v rámci žánru animovaný film pro holčičky). Jak v Louskáčkovi, tak v Labutím jezeře mě zaujalo, jak tvůrci propojili nově pojatý příběh s původním baletem. Růžové, naivní, ale neškodné, milé a místy i velmi zábavné!

• 8.10.2009  14:29
    Bartok (1999)

Viděla jsem to jen jednou jako malá a dodnes si vzpomínám, jak jsem pořád čekala až se tam objeví Aňa s Dimitrijem. Ale koukatelné to bylo.

• 8.10.2008  23:51
    Blankytná pohádka (TV film) (1986)

Pohádka mého dětství! Jak já obdivovala zázračný svět kouzelníků a vil a jak jsem fandila Ilonce Svobodové coby trochu nešikovné víle Bibiáně! Samozřejmě, dokonalé to není a František Staněk je v roli prince naprosto nemožný (a taky strašně zpívá). Pravda, novější verze této pohádky, Modrý pták, je lepší, ale Blankytná pohádka má také něco do sebe. A mimoto - vynikající Bára Hrzánová hraje v obou :-)

• 2.8.2009  23:58
    Casanova (2005)

Vlastně to byl velice příjemný snímek...shakespearovský duch, převlíkačky, slovní přestřelky, krásná výprava... Upřímně řečeno, čekala jsem víc (hlavně co se scénáře týče, např. závěr mi přišel zbytečně roztahaný a přitom neefektní), ale za Heatha Ledgera (R.I.P.), Siennu Miller a roztomilého Charlieho Coxe se přikláním ke čtyřem hvězdičkám.

• 19.10.2007  13:12
    Chytrá princezna (TV film) (1984)

Rozhodně nadprůměrná pohádka, ale ty ponuré kulisy to dost kazí a chemie mezi hlavními hrdiny (myslím tím samozřejmě princeznu a Jiříka!) moc nefunguje. Výborný je František Němec coby ďábel a povedené jsou i kostými.

• 25.3.2009  22:51
    Cinderella (TV film) (1957)

Muzikál Popelka skladatele Rodgerse a textaře Hammersteina (to jsou ti, co mají na svědomí Za zvuků hudby) s Julií Andrews v hlavní roli. Do dnešní doby vznikly dva remaky: Jeden z roku 1965, ten už byl barevný, s Lesley Anne Warrenovou coby Popelkou, a upřímně řečeno se moc nepovedl. Druhý remake z roku 1997 byl vysílán i u nás, určitě si ho pamatujete, hýřil barvami a vílu hrála Whitney Houston. Co se týče této originální verze: jedná se o černobílý televizní film, který se dokonce napoprvé vysílal živě. Julie Andrews v něm nemá chybu, jakožto Popelka je zasněná, přímá a okouzlující.

• 16.10.2009  22:19

Guilty pleasure? Ani ne. Deník princezny 2 je příjemná romantická oddechovka s chytrým scénářem a příjemným hereckým obsazením (Annie, Julie, Hector...). Takže pleasure bez toho guilty ;-) . A s tím hodnocením odpad to fakt přeháníte. Je přece kopa o tolik horších filmů!

• 22.11.2009  23:05
    Digimon (TV seriál) (1999)

Kdybyste viděli originální (tzn. JAPONSKOU nikoliv AMERICKOU) verzi tohoto seriálu, hodnotili byste jinak. Nedovete si představit, co napáchala kombinace americké cenzury, amerického překladu a amerického dabingu. Pro představu - v originále říkají postavy často úplně něco jiného, řada z nich vůbec není tak úděsná, jak ji vykreslila americká verze, hodně scén vystříhali (protože působily příliš ,,násilně") a děj pak byl mírně nelogický... Fakt, najděte si na youtube japonskou verzi s anglickými titulky a pak hodnoťte. PS: 5* dávám z trucu, normálně by to byly 4*

• 9.10.2008  00:18
    Dvě Cecilky (TV film) (1969)

Čtyři hvězdičky za to nádherné hvězdné obsazení. A mimoto: ,,Šla sejkorka na špacírku, na špacírku, na špacírku..." :-)

• 12.4.2009  21:05
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Já to fakt nechápu: vy vyčítáte telenovele, že je telenovelou! Samozřejmě, že je to rozvleklé, melodramatické, stupidní....a také milé, nenásilné, pohodové, romantické. Z telenovel, které jsem viděla jedna z nejlepších.

• 29.12.2007  23:29
    Fušigi júgi (TV seriál) (1995)

Jedno z mých prvních anime a úplně první, které jsem dokoukala celé... Při sledování (seděla jsem u počítače tři dny, téměř nonstop..) jsem střídavě dostávala záchvaty smíchu a propukala v pláč (pamatuju si, že jsem závěrečné díly skoro celé probulela) až se rodiče strachovali, jestli mě nemají vzít k doktorovi...;-). Animace dnes působí spíše průměrně (i když kresba je nádherná), příběh vás vtáhne stejně jako Miaku svět Knihy a ty postavy... Jedno z těch anime, kde každá postava dostane svůj prostor, kde nikdo není černobílý, a kde city, které postavy projevují, jsou naprosto ryzí a reálné. Mým největším oblíbencem se stal Chichiri, naopak dodnes mám averzi k Tamahomemu (on je prostě tak dokonalý až se mi zvedá žaludek :D)

• 4.10.2009  15:32
    G-FORCE (2009)

Nebylo to blbé ani nudné, ale i když jsem se při sledování usmívala, pořádně jsem se nezasmála ani jednou.

• 19.4.2009  20:15

Je pravda, že na tenhle seriál musí být člověk (resp. anime otaku, co si budeme povídat) hodně pro-CLAMPově orientovaný. Taky Sakuru nesmí sledovat v angličtině, to je sebevražda. Díky americké invenci (prostě cenzuře) stala ze Sakury Kinomoto Sakura Avalon a to ještě nevíte všechno... Ale zpátky k japonské verzi: Je to neskutečně milý seriál, který je přes svou zdánlivou naivnost dokonale propracovaný a to jak scénář, tak postavy. Plus seriál podbarvuje neuvěřitelně příjemný hudební doprovod a i výtvarná stránka je odvedená na jedničku. _____________________________________________________________________ Jenom poopravím: seriál má 3 na sebe navazující řady, dohromady 70 epizod + 2 filmy a několik kratičkých speciálů. Dabing: Sakura: Sakura Tange, Yukito: Megumi Ogata, Touya: Tomokazu Seki, Tomoyo: Iwao Junko, Shaoran: Motoko Kumai, Kero-chan: Aya Hisakawa a další...

• 7.1.2008  19:49
    Godzilla (1998)

Film, který byl dost možná zamýšlen jako katastrofický, ale podle mě z něj vyšla vynikající akční sci-fi komedie. A jako ke komedii se také ke Godzille musí přistupovat, pokud se chcete bavit. Já ten film žeru z mnoha důvodů - dva největší jsou obsazení (netradiční, ale výborně vymyšlená i napsaná postava Matthewa Brodericka, jako vždy výtečný Jean Reno, i roztomilá Maria Pitillo) a skvělé hlášky (,,No croissant?"- ,,No, monsieur." ____,,Proč máte ty žvýkačky?" - ,,Vypadá to americky" ____,,Jde někdo se mnou?!"____,,Musíte jí dostat na otevřené prostranství!" - ,,A nemáme vám jí taky umejt?!").

• 19.4.2009  20:08
    Gumídci (TV seriál) (1985)

,,Chytil jsem gumídka, kníže mě povýší!!!"

<< předchozí 1 2 3 4