• Pohádka
  • Fantasy

Barbie a kouzelné Vánoce (2008)

Slušné, ale Barbie měla i lepší filmy ;-). Zajímavé je, že Barbie sice dabuje jako vždy skvělá Kelly Sheridan, ale Eden dabuje někdo jiný...asi proto, že je tady na začátku zlá a to Barbie přece nikdy být nemůže :-)

Barbie a Tři Mušketýři (2009)

Tak tohle byla oproti předchozím barbie filmům slabota. Klišé, klišé, klišé...a pan Dumas se obrací v hrobě (radši jsem při sledování předstírala, že jsem v životě o mušketýrech a době krále slunce neslyšela - zkuste to taky, je to pak stravitelnější). Na druhou stranu si musíme přiznat, že animace barbie filmů je snímek od snímku lepší a koukatelnější. A občas jsem se i zasmála. Zajímavé komentáře: Naslund

Barbie Princezna a švadlenka (2004)

...ano, čtyři hvězdičky, ovšem v rámci žánru růžovoučká podívaná pro malé holčičky. Ale upřímně - není to vlastně špatný film. Líbivé písničky, slušný scénář, kýčovitost nedovedena do trapností. Film jsem neviděla s českým dabingem, takže nevím, jak dopadl překlad. (A po grafické stránce hrůza - jak špatná počítačová hra. Ale to je zřejmě dětem jedno :-). Chcete-li se odreagovat při hezké, nenáročné pohádce, právě jste ji našli.

Barbie Růženka (2002)

Po komentáři Ninadel nevím co dodat, mluví mi z duše! Tyhle Barbie filmy nejsou tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát a jako fanoušek pohádek se za ně stavím. 4 * jsou možná moc, pokud bychom srovnávali s českými pohádkami (ať už s televizními nebo filmovými), ale v rámci žánru animovaná pohádka pro holčičky je toto hodnocení adekvátní.

Barbie v Louskáčku (2001)

(Opět hodnotím v rámci žánru animovaný film pro holčičky). Jak v Louskáčkovi, tak v Labutím jezeře mě zaujalo, jak tvůrci propojili nově pojatý příběh s původním baletem. Růžové, naivní, ale neškodné, milé a místy i velmi zábavné!

Bartok (1999)

Viděla jsem to jen jednou jako malá a dodnes si vzpomínám, jak jsem pořád čekala až se tam objeví Aňa s Dimitrijem. Ale koukatelné to bylo.

Blankytná pohádka (1986) (TV film)

Pohádka mého dětství! Jak já obdivovala zázračný svět kouzelníků a vil a jak jsem fandila Ilonce Svobodové coby trochu nešikovné víle Bibiáně! Samozřejmě, dokonalé to není a František Staněk je v roli prince naprosto nemožný (a taky strašně zpívá). Pravda, novější verze této pohádky, Modrý pták, je lepší, ale Blankytná pohádka má také něco do sebe. A mimoto - vynikající Bára Hrzánová hraje v obou :-)

Casanova (2005)

Vlastně to byl velice příjemný snímek...shakespearovský duch, převlíkačky, slovní přestřelky, krásná výprava... Upřímně řečeno, čekala jsem víc (hlavně co se scénáře týče, např. závěr mi přišel zbytečně roztahaný a přitom neefektní), ale za Heatha Ledgera (R.I.P.), Siennu Miller a roztomilého Charlieho Coxe se přikláním ke čtyřem hvězdičkám.

Cinderella (1957) (TV film)

Muzikál Popelka skladatele Rodgerse a textaře Hammersteina (to jsou ti, co mají na svědomí Za zvuků hudby) s Julií Andrews v hlavní roli. Do dnešní doby vznikly dva remaky: Jeden z roku 1965, ten už byl barevný, s Lesley Anne Warrenovou coby Popelkou, a upřímně řečeno se moc nepovedl. Druhý remake z roku 1997 byl vysílán i u nás, určitě si ho pamatujete, hýřil barvami a vílu hrála Whitney Houston. Co se týče této originální verze: jedná se o černobílý televizní film, který se dokonce napoprvé vysílal živě. Julie Andrews v něm nemá chybu, jakožto Popelka je zasněná, přímá a okouzlující.