Elenor

Elenor

<< předchozí 1 2 3 4
    • 21.6.2010  20:28
    Storyteller, The (TV seriál) (1987)

Po všech stránkách vynikající záležitost: výborné scénáře i režie, kouzelná (typicky hensonovská) výprava a hvězdné obsazení. Když pominu Johna Hurta a Briana Hensona (Vypravěč a Pes), můžete v tomto seriálu vidět například: Seana Beana, Mirandu Richarson, Joely Richardson, Alison Doody, Boba Pecka, Gabrielle Anwar, Jonathana Pryce, Jennifer Saunders nebo Jane Horrocks.

• 22.11.2009  23:10
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Já vás fakt nechápu lidi... vsadím se, že většina z vás na to s nadšením koukala, sbírala kartičky a večer usínala s plyšovým pikachu. Jo a díky, May, za tvá slova, vystihlas to.

• 22.11.2009  23:05
    Digimon (TV seriál) (1999)

Kdybyste viděli originální (tzn. JAPONSKOU nikoliv AMERICKOU) verzi tohoto seriálu, hodnotili byste jinak. Nedovete si představit, co napáchala kombinace americké cenzury, amerického překladu a amerického dabingu. Pro představu - v originále říkají postavy často úplně něco jiného, řada z nich vůbec není tak úděsná, jak ji vykreslila americká verze, hodně scén vystříhali (protože působily příliš ,,násilně") a děj pak byl mírně nelogický... Fakt, najděte si na youtube japonskou verzi s anglickými titulky a pak hodnoťte. PS: 5* dávám z trucu, normálně by to byly 4*

• 22.11.2009  20:45
    Kamikaze kaitó Jeanne (TV seriál) (1999)

Flippere, podobnost se Sailor Moon je tu proto, že obojí patří do jednoho žánru (mahou shoujo). A i v takto vymezeném žánru lze natočit nekvalitní seriály (Wedding Peach) a kvalitní seriály (Kaitou Jeanne, Cardcaptor Sakura...). Domnívám se, že v případě Kaitou Jeanne, zase jednou anime překonalo původní mangu (tuším, že autorkou je Arina Tanemura). První polovina je hlavně založená na systému monster-of-the-week, o to větší překvapení pro mě znamenala druhá polovina seriálu, kde se děj rozjede neuvěřitelným způsobem a několikrát dojde i k překvapivým zvratům.

• 22.11.2009  18:49
    Ajaši no Ceres (TV seriál) (2000)

Daleko logičtější a propracovanější příběh než mělo Fushigi Yuugi. AnC je prostě seriál, na který se nezapomíná. Už ta úvodní píseň kterou nazpívala Iwao Junko (Ceres) navozuje úžasnou atmosféru, kterou je celý příběh nasáknutý tak, že nevstanete od počítače, dokud neuvidíte všechny epizody...

• 22.11.2009  18:43

Nestárnoucí klasika! ,,Tak pískni jen! Tak pískni jen! Já tu jsem!"

• 17.11.2009  13:44
    Pretty Woman (1990)

Klasika, která i po letech funguje.

• 9.11.2009  12:49

Hodnocení této komedie mě velice překvapilo, podle mě jde o jeden z nejlepších filmů Adiny Mandlové.

• 5.8.2009  09:47

Moc hezká televizní pohádka, líbila se mi dokonce ještě víc než její slavnější remake (Princezny nejsou vždycky na vdávání) ;-).

• 1.8.2009  19:44

Prince Kaspiana sice dost osekali a není na něm moc co hodnotit, ale Plavbu zpracovali na výbornou. Jestli se jí film bude alespoň trochu podobat, máme se na co těšit. BTW - nádherně udělaný drak-Estác. Zato kostýmy a la renesance mi k Narnii moc neseděly.

• 23.7.2009  21:13

Tenhle Miyazakiho snímek sice není zrovna můj šálek kávy, ale copak lze některému z jeho filmů dát méně než 5*? Hudba: Joe Hisaishi

• 29.6.2009  01:41

Už pro tu nostalgii nemohu jinak. Vlastně to byl seriál, který mě přivedl k fantasy - každou neděli jsem ho sledovala ve Studiu Rosa (nebo to bylo Jů Hele neděle? já už nevím...) a já pak dostala od dědy knížky (první díl jsem četla už v šesti letech). Dodnes si občas pobrukuju tu úvodní melodii. A Aslan byl sice plyšový, ale kdo by to řešil, že? Jediné, co mi dodnes vadí (když pominu ten šílený český překlad) je herečka, co hraje Lucinku. Já nevím jak vám, ale mně nepřipadala ani hezká ani roztomilá a nevím proč vybrali zrovna ji, když je pravým opakem knižní Lucinky.

• 28.4.2009  18:30

...zrovna z toho poslouchám soundtrack, tak nemůžu jít pod míň :-). Ne vážně, Hanazakari no kimitachi je nejlepší dorama, jaké jsem zatím viděla!!!

• 19.4.2009  20:15

Je pravda, že na tenhle seriál musí být člověk (resp. anime otaku, co si budeme povídat) hodně pro-CLAMPově orientovaný. Taky Sakuru nesmí sledovat v angličtině, to je sebevražda. Díky americké invenci (prostě cenzuře) stala ze Sakury Kinomoto Sakura Avalon a to ještě nevíte všechno... Ale zpátky k japonské verzi: Je to neskutečně milý seriál, který je přes svou zdánlivou naivnost dokonale propracovaný a to jak scénář, tak postavy. Plus seriál podbarvuje neuvěřitelně příjemný hudební doprovod a i výtvarná stránka je odvedená na jedničku. _____________________________________________________________________ Jenom poopravím: seriál má 3 na sebe navazující řady, dohromady 70 epizod + 2 filmy a několik kratičkých speciálů. Dabing: Sakura: Sakura Tange, Yukito: Megumi Ogata, Touya: Tomokazu Seki, Tomoyo: Iwao Junko, Shaoran: Motoko Kumai, Kero-chan: Aya Hisakawa a další...

• 19.4.2009  20:08
    Gumídci (TV seriál) (1985)

,,Chytil jsem gumídka, kníže mě povýší!!!"

• 17.4.2009  21:40

Asi můj nejoblíbenější díl z 2. série ,,medvědů". Už pro to minigolfové hřiště (jehož součástí je mimo jiné i ptačí klec :-) nebo praktické vynálezy bobra Vašíka. Lehkost ani vytříbené dialogy prvních dílů si série druhá neudržela, ale přesto je ještě natolik nápaditá a dobře provedená, že se svým hodnocením nemůžu jít níž...:-)

• 17.4.2009  21:31

Chytla jsem to náhodou o vánočních svátcích a ohromně jsem se bavila. Obzvláště ve scénách s velrybou (,,A co za Pepíčka?" :-)

• 10.4.2009  21:50

,,Vezmou s sebou rodiny, naučí se bruslit....Musím všechno vymýšlet?"

• 30.3.2009  21:39

Asi takhle: Obrana proti útočícímu ovoci, Španělská inkvizice, Jak rozeznat různé druhy stromů, Ministerstvo švihlé chůze, Dřevorubcova píseň, Mrtvý papoušek nebo pracovní pohovor Grahama Chapmana u Johna Cleese (,,Good night ding ding ding ding! Five, four, three, two, one!")...to vše a mnohem víc jsou důvody, pro které pro mě Monty Pythons znamenají vrchol humoru.

• 25.3.2009  22:51
    Cinderella (TV film) (1957)

Muzikál Popelka skladatele Rodgerse a textaře Hammersteina (to jsou ti, co mají na svědomí Za zvuků hudby) s Julií Andrews v hlavní roli. Do dnešní doby vznikly dva remaky: Jeden z roku 1965, ten už byl barevný, s Lesley Anne Warrenovou coby Popelkou, a upřímně řečeno se moc nepovedl. Druhý remake z roku 1997 byl vysílán i u nás, určitě si ho pamatujete, hýřil barvami a vílu hrála Whitney Houston. Co se týče této originální verze: jedná se o černobílý televizní film, který se dokonce napoprvé vysílal živě. Julie Andrews v něm nemá chybu, jakožto Popelka je zasněná, přímá a okouzlující.

• 23.3.2009  17:42
    Sindibádova dobrodružství (TV seriál) (1996)

Už z nostalgie nemůžu jinak. Sindibád mě prostě v dětství uchvátil víc než Herkules a Xena dohromady. Jasně, ty triky dneska vypadají legračně, ale nejsem z těch, co dají o hvězdičku míň jen proto, že producenti nesehnali dost prachů...

• 9.2.2009  17:07

,,Moje máma je v polárce!" ,,É, v kalíšku?" ,,Né, dělá reklamu!" ... ,,A naše babička vám leží úplně placatá, podívejte!? ,,Ona je až v Americe?" ,,Ne, jenom u postele..." ...aneb vtipy malé i větší...:-)

• 3.1.2009  01:48
    O bílé paní (TV film) (2008)

ROZHODNĚ NEJLEPŠÍ POHÁDKA LETOŠNÍCH VÁNOC! Vtipné, dobří herci, skvělá hudba, líbilo se mi i výtvarné provedení. Kam se hrabou Kouzla králů, letošním Vánocům kraluje tahle nízkorozpočtová televizní pohádka!

• 8.10.2008  23:57
    O princezně z Rimini (TV film) (1999)

Jednoznačně jedna z nejlepších pohádek devadesátých let. A také nejpovedenější pohádka Ludvíka Ráži. Výborný scénář, krásné kostýmy (Evženie Rážové) laděné a lá italská renesance, skvělé herecké výkony a samozřejmě Vladimír Dlouhý, který svým neustálým čechráním svých krásných zlatých vlásků vstoupil do dějin phádkové kinematografie :-). PS: Předlohu najdete v pohádkách Jana Vladislava ,,Král sedmi závojů". Najdete tam i Moudrou Sorfarinu :-)

• 16.9.2008  17:31
    Sněhurka (TV film) (1992)

Spousta skvělých nápadů, příjemní herci a výborná hudba. Pro mě jednoznačně nejlepší zpracování Sněhurky.

• 9.6.2008  17:53

Četla jsem původní román Diany Wynne Jonesová, viděla jsem film. Obojí je vynikající, a přesto se kniha a film liší jako noc a den. Howl je v románu daleko víc prohnaný a nesnesitelný :-) A Sophie nemá v knize komplex ze svého vzhledu, ale má pocit, že jakožto nejstarší ze tří sester je odsouzena k nezdaru...to jenom pro zajímavost, protože kniha za přečtení stojí. Film je barvitý, nápaditý, vtipný, romantický - není mu moc co vytknout, i když ta protiválečná propaganda se mi už u Miyazakiho začíná zajídat.

• 9.6.2008  17:53
    Penelope (2006)

U mě prostě zásah do černého. Víc nemám co říct :-)

• 11.1.2008  19:39

Maska ovečky mi nikdy nějak extrémně nevadila - naopak jsem se na tuhle pohádku vždy ráda podívala znovu a znovu a je tomu tak dodnes. Co bych vyzdvihla je určitě výborná hudba, krásné kostýmy a herecké výkony. Pro zajímavost: Pokud byste zatoužili si tuhle pohádku přečíst v knížce, najdete ji ve sbírce anglických pohádek Jana Vladislava - Princezna s lískovými oříšky, tak se totiž knížka i dotyčná pohádka jmenuje. Zajímavé je také to, že v předloze je hlavní hrdinkou Katka, nikoliv Anička, která zachrání prince i zakletou sestru.

• 7.1.2008  19:49
    Godzilla (1998)

Film, který byl dost možná zamýšlen jako katastrofický, ale podle mě z něj vyšla vynikající akční sci-fi komedie. A jako ke komedii se také ke Godzille musí přistupovat, pokud se chcete bavit. Já ten film žeru z mnoha důvodů - dva největší jsou obsazení (netradiční, ale výborně vymyšlená i napsaná postava Matthewa Brodericka, jako vždy výtečný Jean Reno, i roztomilá Maria Pitillo) a skvělé hlášky (,,No croissant?"- ,,No, monsieur." ____,,Proč máte ty žvýkačky?" - ,,Vypadá to americky" ____,,Jde někdo se mnou?!"____,,Musíte jí dostat na otevřené prostranství!" - ,,A nemáme vám jí taky umejt?!").

• 29.12.2007  23:29
    Fušigi júgi (TV seriál) (1995)

Jedno z mých prvních anime a úplně první, které jsem dokoukala celé... Při sledování (seděla jsem u počítače tři dny, téměř nonstop..) jsem střídavě dostávala záchvaty smíchu a propukala v pláč (pamatuju si, že jsem závěrečné díly skoro celé probulela) až se rodiče strachovali, jestli mě nemají vzít k doktorovi...;-). Animace dnes působí spíše průměrně (i když kresba je nádherná), příběh vás vtáhne stejně jako Miaku svět Knihy a ty postavy... Jedno z těch anime, kde každá postava dostane svůj prostor, kde nikdo není černobílý, a kde city, které postavy projevují, jsou naprosto ryzí a reálné. Mým největším oblíbencem se stal Chichiri, naopak dodnes mám averzi k Tamahomemu (on je prostě tak dokonalý až se mi zvedá žaludek :D)

<< předchozí 1 2 3 4