Elenor

Elenor

<< předchozí 1 2 3 4
    • 8.10.2009  14:15

Tak tohle byla oproti předchozím barbie filmům slabota. Klišé, klišé, klišé...a pan Dumas se obrací v hrobě (radši jsem při sledování předstírala, že jsem v životě o mušketýrech a době krále slunce neslyšela - zkuste to taky, je to pak stravitelnější). Na druhou stranu si musíme přiznat, že animace barbie filmů je snímek od snímku lepší a koukatelnější. A občas jsem se i zasmála. Zajímavé komentáře: Naslund

• 4.10.2009  15:32
    G-FORCE (2009)

Nebylo to blbé ani nudné, ale i když jsem se při sledování usmívala, pořádně jsem se nezasmála ani jednou.

• 3.1.2009  01:26
    Hospoda U bílé kočky (TV film) (2009)

Co bylo dobře? Kostýmy v goticko-renesančním stylu se povedly. Hudba byla příjemná a netahala za uši. Vtipné byly výstupy kočičí královny (Medvecká) a jejich společnic (Vejvodová, Slavíková). Zajímavá byla i představitelka bílé kočky Míci - Henrieta Hornáčková. Plus tradičně dobrý Vilém Udatný v roli kováře-pytláka. Jinak to bylo nudné, představitel syna hospodské (,,Vítek") vypadal jako holka a ještě neuměl hrát. Scénář nedotažený, dialogům chyběla jiskra, prostě se to dalo natočit daleko líp.

• 26.4.2010  00:57
    Krásná Locika (TV film) (2009)

Náhodou jsou tyhle nově natočené německé pohádky dost dobré a Locika není výjimkou! Četl jste někdo tu pohádku? Pokud ano, tak jste si jistě všimli toho, jak scénáristé vynechali její nejhorší části (za nejtrapnější považuji moment, kdy se Locika pitomě podřekne, že za ní chodí princ - to v této filmové verzi naštěstí vynechali, stejně jako to, že žije několik let sama v lese, narodí se jí dva synové a mezitím ji oslepený princ hledá). Radost mi i udělalo, že se zde Locika včas zbavila svého Stockholmského syndromu a nakonec se zní stala samostatná a odvážná dívka. Pořád téhle pohádce chybí to, co většině německým pohádkám - humor a občasný nadhled. Přesto, byli tam příjemní herci, krásná výprava a imao velice podařený scénář.

• 25.12.2009  22:58
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Hlavně to byla strašná nuda. Na to, že příběh měl nosnou zápletku, to bylo málo dynamické a málo vtipné (šišlající Mádl mi opravdu legrační nepřišel). Scénář nebyl zahlcen postavami, ale zato byl pohřben zbytečnými scénámi. Jeden hudební motiv je jak vystřihnutý z Lotranda (Uhlíř už vykrádá sám sebe) a druhý připomíná Smoke on the water. Herci byly skvělí (obzvláště Mádl s Táborským), jenom škoda, že to mezi ústředním párem nejiskřilo a Táborský tam neměl jedinou opravdu dobrou hlášku. Táňa Pauhofová je milá, ale mě přijde trochu unylá. Dala bych i tři *, ale obávám se, že na tuhle pohádku se už nebudu chtít znovu podívat (rozhodně ne vcelku) a ani z ní nemám dobrý pocit. Na rozdíl od většiny souhlasím s uživatelem Vejrrr - je dobře, že stále vznikají nové pohádky a čekat na druhé Tři oříšky je pitomost.

• 5.9.2009  23:44

Tři a půl hvězdy (přikláním se ke čtyřem hlavně kvůli Jirkovi s Terezou). Bohužel neproměněná šance. Skvělí herci, krásná výprava, sympatická ústřední dvojice Mádl-Voříšková. Ale co měl proboha znamenat ten Pecha ve vodnickém??? Tak fajn, necháme Pechu hrát strašidlo a budeme dělat jakože je to hodné království a všichni s vodníkem kamarádí. Ale na to, že je Pechův vodník postava naprosto nedějotvorná, byl na můj vkus v příliš mnoha scénách. Dobrý nápad se záměnou pravých čertů za nepravé byl trestuhodně nevyužitý. Čekala jse, že až se střetne Stránský-Lucifer se Stránským-kovářem, padne nějaká dobrá hláška a... ono nic. A ty ,,legrácky" s oháňkama byly úplně zbytečné a vzhledem k tomu, že je to film pro děti, bych si dvojsmysly odpustila. Panu Šmídmajerovi přeju štěstí s pohádkami do budoucna. Přece jen se radši třikrát po sobě podívám na Peklo s princeznou, než jednou na Princeznu ze mlejna. Peklo s princeznou má totiž do uřvaných troškovin naštěstí daleko.

• 3.5.2010  12:28
    Princezna Ano (TV film) (2009)

*spoiler warning* Taková pohádka-nepohádka :) ANO - dobří herci (překvapili mě dva mladí představitelé hlavních rolí!), originální nápad, (pro mě) příjemná stylizace (princezna s dredy na skateu se mi líbila, ale chápu, že pro někoho znamená "modernizace" ztrátu pohádkovosti), dost dobrá hudba a celkově výprava a prostředí; NE - Nejvíc mi to připomínalo jakousi studii na téma věčného boje mezi ANO a NE, vztahu rodičů a dětí i předurčení role ve společnosti (šašek se nehlásí ke svému synovi, aby ho uchránil povolání šaška, které by po něm musel převzít) - to vše zasazené do pohádkových kulis a obohacené o prvek kouzel, který tu představuje "Stín" Jiří Schmitzer (stín Jiřího Schmitzera :). Ale za čistou pohádku se Princezna Ano označit rozhodně nedá a malé děti si v ní asi moc nenajdou. Scénář by také mohl být místy daleko lepší. Normálně bych dala ***, ale vzhledem ke zdejšímu, podle mě nespravedlivému a zbytečně předpojatému hodnocení, dávám ****.

• 5.9.2009  23:20

Na začátku jsem byla ještě přesvědčená o tom, že dám ***. Ale jak film ubíhal dál, já se nudila víc a víc. Celkově slabé - příliš postav a žádná nemá dost prostoru + málo vtipné (duo Caesar a Brutus to nezachrání) + příliš dlouhá stopáž. Cornillac mi jako herec nevadil, ale scénáristé mu dali do úst takové hovadiny, že i neblaze proslulý galský bard vedle něj působí inteligentně. Mimo to, několik vtípků drze vykradli z kreslených Asterixů.

• 9.8.2009  18:19

Slušné, ale Barbie měla i lepší filmy ;-). Zajímavé je, že Barbie sice dabuje jako vždy skvělá Kelly Sheridan, ale Eden dabuje někdo jiný...asi proto, že je tady na začátku zlá a to Barbie přece nikdy být nemůže :-)

• 3.1.2009  01:17
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Nebylo to tak hrozné, jak jsem podle prvních recenzí čekala. Scénář je šílený, ale pohádku z nejhoršího zachraňuje líbivá hudba (-ta třeba Andělu Páně chyběla!) i to vložené muzikálové číslo stojí za vidění. Hlavní představitel, Martin Kraus, s úsměvem Heatha Ledgera, sice není novým Belmondem, jak o něm tvrdil Zelenka, nicméně hraje i zpívá obstojně. Oproti tomu je představitelka princezny naprosto nevýrazná - jak vzhledem, tak hereckým projevem. Když ji srovnáte třeba s Libuškou Šafránkovou, ktrerá se pohádkou také prokmitne, a které stačí jenom kývnout nebo se pousmát a jdete do kolen, je rozdíl propastný. Nápadité bylo vložení kramářských písní v podání Martina Dejdara a sympatické Anny Fialové. Vysloveně pobaví pak ,,kdysi princové - dnes zloduši": Filip Blažek s Filipem Renčem nebo Jitka Schneiderová coby ohnivá královna.

• 12.12.2009  15:20
    Král Drozdí brada (TV film) (2008)

Na to, že to dělali Němci je to dost koukatelná záležitost. Na tu česko-německou verzi s Vaculíkem to nemá, ale hlavní hrdina vypadá jako Heath Ledger a jeho ségru hraje roztomilá Felicitas Woll ;-)

• 7.7.2008  00:49

Já si nemůžu pomoct - mně se to líbilo. Možná proto, že jsem takový ten skalní fanda Letopisů, který všechny díly přečetl v šesti letech. A kdo Prince Kaspiana četl, také ví, že to není knížka nějak obsáhlá. Nemá ani pořádnou kostru a hlavní bitva je shrnuta v pár větách. Andrew Adamson předlohu ctil, ale přišel i s novými nápady. Spor mezi Kaspianem a Petrem je celkem pochopitelný - vojsko najednou mělo dva velitele. Jedna smutná prohraná bitva (ta byla zmíněna i v knížce-třebaže tam se odehrála u Kaspianova tábora) byla udělána skvěle, stejně jako ta závěrečná (oceňuji zejména skvělý souboj na meče a nápad s propadnutím se do země :-). A takhle bych mohla pokračovat. Za mě tak mezi 80-90 procenty. Ale jsem ráda že Letopisy dostanou nového režiséra. Jsem zvědavá s čím příde, Andrew nenasadil laťku zrovna nízko.

• 22.11.2009  19:10

Proč mají pořád potřebu točit nějaká pokračování? Tedy v tomto případě jde o prequel k prvnímu dílu. Kdyby jednička a dvojka nikdy nevznikly a tohle by byl samostatný video film, možná bych šla s hodnocením výš, protože je to vlastně docela milé a koukatelné... Ale vzhledem k tomu, že legendu The Little Mermaid (1989) mám ve veliké úctě, musím říct, že Ariel´s Beginning jí rozhodně čest nedělá. Spoustu postav převrátili naruby (ze strašpytla Floundera je odvážný rebel, z konzervativního Sebastiana zase popový král...), například. Na druhou stranu je tu pár velice hezkých vtípků, příjemná muzika a k tomu fakt, že Ariel už dvacet let dabuje fantastická Jodi Benson - to je moje obhajoba tří hvězdiček, které jsem se tomuhle dílku uvolila dát. Ale prosím, už žádné další díly!

• 3.1.2009  01:30
    Nebe a Vincek (TV film) (2008)

Tahle pohádka samozřejmě hojně čerpá z úspěchu Anděla Páně, přesto je místy velice nápaditá a vtipná. Co mi vadilo byl neslaný-nemastný hlavní představitel.

• 3.1.2009  01:48
    O bílé paní (TV film) (2008)

ROZHODNĚ NEJLEPŠÍ POHÁDKA LETOŠNÍCH VÁNOC! Vtipné, dobří herci, skvělá hudba, líbilo se mi i výtvarné provedení. Kam se hrabou Kouzla králů, letošním Vánocům kraluje tahle nízkorozpočtová televizní pohádka!

• 1.11.2009  01:53
    Stmívání (2008)

Před dvěma dny (30. 10. 09) mě fenomén Twilight konečně dostihl. Odolávala jsem dlouho - třebaže jsem fanoušek fantasy, upíři nejsou zrovna můj šálek čaje. Faktem zůstává, že knihu jsem přečetla jedním dechem. Pravda, není to žádný Shakespeare. Pravda, není to tak objevný příběh jako byl třeba Harry Potter. Ale užila jsem si to - sama jsem nemohla uvěřit tomu, že se tak dobře bavím nad romantickou upíří slátaninou. To zmiňuji jen proto, že je pro mě dost těžké být u hodnocení filmu objektivní... Každopádně, film se nese ve stejném duchu jako kniha. Pokud se někomu zdá prvotní sbližování Belly a Edwarda zdlouhavé, upozorňuji, že v knize Bella zjistí, že Edward je upír až někde těsně před půlkou. Herci svým knižním předobrazům vzhledově velice odpovídají, obzvláště mě zaujal Peter Facinelli jako Carlisle a Ashley Greene coby Alice. A k herectví Roberta Pattinsona...vůbec nic jsem od něj nečekala. Jako Cedrik Diggory se mi nelíbil a o jeho výkonu ve Stmívání jsem slyšela jen to nejhorší. Ale byl dobrý. Rozhodně se hodně blížil tomu Edwardovi z knížky. Všechny ty jeho úšklebky, oslňování lidí, nenávistné i bolestné výrazy zahrál velice přesvědčivě - alespoň pro mě. Škoda jen, že scénář knihu hodně zhušťoval a tak nezbyl čas na Edwardův typický sarkasmus. Upřímně, teď už myslím jen na jedinou věc - jak se co nejrychleji dostat k dalším dílům. A tak mě fenomén Twilight konečně dostihl. Zajímavé komentáře: Jeanne

• 3.1.2009  01:36
    Ztracený princ (TV film) (2008)

Studio Brno/Ostrava prostě pohádky točit neumí. Je to velice, velice lyrické, vůbec to nemá nadhled a humor české pohádky (ne, to nemluvím o Troškově rádoby lidovosti). Děj je předvídatelný od začátku, občasné flashbacky jsou jen mlácením suché slámy. Scénář je hrozný, věty jako ,,Já bych ti nejradší dala pusu" jsou umělé až to bolí. Je to škoda, téhle pohádce jsem docela věřila, ale Křístek se od šíleného Tajemství lesní země vůbec nezlepšil, spíš naopak.

• 28.4.2009  18:30

...zrovna z toho poslouchám soundtrack, tak nemůžu jít pod míň :-). Ne vážně, Hanazakari no kimitachi je nejlepší dorama, jaké jsem zatím viděla!!!

• 18.6.2009  22:34
    Kitaro (2007)

Byla jsem připravená na všechno, ale na tohle teda ne... Nebylo to nejhorší, ale tu třetí hvězdičku dávám fakt jen z dobré vůle. Tatínek Oční bulva by mi ani tak nevadil, ani slabé triky, ale celkově mi to přišlo scénáristicky hodně slabé a dobré nápady nevyužité. Třeba to na druhé shlédnutí bude lepší.

• 7.1.2008  00:14

Vizuálně úchvatné, herci výborní, triky ohromující. Myšlenka a scénář: nula. Upřímně doporučuji přečíst si knížku, tam není o myšlenky a filosofii nouze. Víc nemám co dodat, jsem fanouškem knížky, a film byl pro mě více méně zklamáním.

• 27.4.2009  20:03

Kupodivu velice povedená hudba (budete si broukat ještě týden)! :-) Tak proč ne?

• 1.5.2010  17:46
    Hannah Montana (TV seriál) (2006)

Zapla jsem Disney Channel, šel tam tento pořad, tak jsem si řekla, že to zkusím (a na chvilku vypnu mozek). Kupodivu to na mém IQ následky nezanechalo a párkrát jsem se i zasmála. Jsou daleko horší seriály, ale i tak je škoda, že takováhle ulítlá ptákovina má nálepku "Disney". A děkuju všem uživatelům, kteří tento seriál hodnotí na základě toho, že ho viděli, a přistupovali k němu bez předsudků.

• 16.4.2009  00:40
    Lojzička je číslo (TV film) (2006)

Je to tak tři a půl hvězdy, kvůli Marii Doležalové a Hádkovi se přikláním k vyššímu hodnocení. Pěkná pohádka podle stejnojmenné předlohy Jany Kašové (najdete v knížce Patero pohádek v každé větší knihovně - stojí to za to :-). Šlo to udělat líp, poslední třetina byla křečovitá, ale jinak jsem se bavila. Za velké plus bych označila zmíněnou mladou dvojici Doležalová-Hádek, kteří jsou tu opravdu dobří a sluší jim to spolu. Naopak velkým mínusem je pro tuhle pohádku výkon Pavla Trávníčka - neuvěřitelně přehrává. Jediným filmem, ve kterém se mi kdy líbil zůstávají Tři oříšky pro Popelku. Možná proto, že tam byl předabovaný Svojtkou ;-)

• 9.6.2008  17:53
    Penelope (2006)

U mě prostě zásah do černého. Víc nemám co říct :-)

• 16.4.2009  00:31
    Tajemství Lesní země (TV film) (2006)

Typický výplod brněnského studia - pěkné exteriéry, zajímavý námět, ale ten scénář...brrr! Herecké výkony taky dvakrát neoslní.

• 19.10.2007  12:59

Tak tohle bylo velké zklamání. Všechny postavy se chovaly úplně ujetě a příběh taky nestál za nic.

• 11.1.2009  23:57

Ano, Anděl Páně je jednou z bílých vran nových českých pohádek. Ano, jsou tam vynikající gagy. Ale jak už napsal uživatel monolog, tím to končí. Dorotka je krásná, laskavá, úplně blbá a nejspíš také úplně slepá hrdinka, která nepozná svého milého proměněného v žebráka, přestože stojí půl metru od ní a všichni do ní hučí ,,že je to vopravdu Maxmilián". (Pro srovnání - vzpomeňte na S čerty nejsou žerty, princezna Adélka je sice považována za neschopnou, ale poté, co se Petr vrátí z pekla, je evidentně jediná, kdo nemá problém ho poznat). Anděl Páně v sobě také nemá jediný veselý hudební motiv. Buď na pozadí hraje ,,a vzhlížejte vzhůru k andělskému kůru (nebo jak to je)" nebo nějaké zbytečně dramatické fidlání (viz. scéna, v níž správce políbí Dorotku). Chválit herce, v čele s Trojanem a Dvářekem, by bylo jako nošení dříví do lesa. Ano, Anděl Páně je příjemný film, ale k dokonalosti má daleko!

• 2.8.2009  23:58
    Casanova (2005)

Vlastně to byl velice příjemný snímek...shakespearovský duch, převlíkačky, slovní přestřelky, krásná výprava... Upřímně řečeno, čekala jsem víc (hlavně co se scénáře týče, např. závěr mi přišel zbytečně roztahaný a přitom neefektní), ale za Heatha Ledgera (R.I.P.), Siennu Miller a roztomilého Charlieho Coxe se přikláním ke čtyřem hvězdičkám.

• 5.7.2008  21:28

...ano, čtyři hvězdičky, ovšem v rámci žánru růžovoučká podívaná pro malé holčičky. Ale upřímně - není to vlastně špatný film. Líbivé písničky, slušný scénář, kýčovitost nedovedena do trapností. Film jsem neviděla s českým dabingem, takže nevím, jak dopadl překlad. (A po grafické stránce hrůza - jak špatná počítačová hra. Ale to je zřejmě dětem jedno :-). Chcete-li se odreagovat při hezké, nenáročné pohádce, právě jste ji našli.

• 16.10.2009  22:19

Guilty pleasure? Ani ne. Deník princezny 2 je příjemná romantická oddechovka s chytrým scénářem a příjemným hereckým obsazením (Annie, Julie, Hector...). Takže pleasure bez toho guilty ;-) . A s tím hodnocením odpad to fakt přeháníte. Je přece kopa o tolik horších filmů!

<< předchozí 1 2 3 4